Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Mecsek Maraton 2002 okt. 12.

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
290 hozzászólás a témában

#121
Setike

Setike

    vendég

  • fórumtag
  • 133 hozzászólás
"Köszönet a rendezöknek"  a sár dagasztrásért. Az ellötem szolókkal egyete értve ténleg kevés volt a szalag. A viszaszálításrol annyit hogy mindenki megoldotta valahogy engem Pl viszavittek a kocsimhoz más résztvevök köszike nekik. Még egy megjegyzés a rendezök közül valaki javasolta hogy a kocsinkat ne haggyuk a Széchenyi téren hanem áljunk férre a házak közé ott ingyenes a parkoló mégis egy 2000 Ft-os . csek várt a szélvédömmre tüzve igy már azért drága volt a nevezés. a
egyenlöre ennyi . Jövöre veletek ugyanitt addig szerezetek nagyobb ingyen parkolot a verseny idejére köszike SETIKE "tigger"

#122
kissfish

kissfish

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 454 hozzászólás
Gratulálok  én is minden távot teljesítõnek 8)

Bennem is dolgozik a kérdés, hogy jól vagy rosszul tettem, hogy nem mentem el veletek a Mecsek be ???

Mindenképpen le a klappal mindenkinek, aki elindult a versenyen  :o

Kedvenc képet illetõen egyezik a véleményem Charon kollégáéval ;D ;D

Remélem, akik buktak, azért nincs komoly sérülésük. Cheesy az a 11 azért nem semmi ;D ;D

üdv

fish

#123
polgarad

polgarad

    újonc

  • fórumtag
  • 5 hozzászólás
Hi!

Tanulmányoztam az eredménylistát, és láttam, hogy 8. helyezettként szerepelek rajta az elit mezõnyben. Ez nagyon szép eredmény, csak sajnos nem igaz. A célban jeleztem is a szpíkernek, hogy nem a pályán haladtam, mivel a Jakab hegyen eltörött a váltóm, így vissza kellett gurulnom Pécsre. Pécsrõl pedig elindultam gyalog(!) Harkányba. Kb. 5km után nekiálltam mahinálni a technikát, sikerült úgy beállítanom, hogy egy sebességben óvatosan tudtam tekerni.  Így nagynehezen eljutottam a célterületre.
Amíg versenyben voltam megszenvedtem én is a fent már leírt akadályokkal...

Tehát mégegyszer: Nem jogos a helyezésem!!

Gratula mindenkinek aki küzdött!!!

Üdv.: Brasil

#124
vendég_Charon_*

vendég_Charon_*
  • vendég
Meg ez:
Feltöltött kép

#125
vendég_Charon_*

vendég_Charon_*
  • vendég
Nem találok szavakat! Le kalappal (sisakkal) mindenki elõtt, aki teljes menetfelszerelésben teljesítette a távot!  8) :o

Katapajti: Külön respect!

Kedvenc képem:
Feltöltött kép

#126
mcelek

mcelek

    vendég

  • fórumtag
  • 38 hozzászólás
Folytatom pragmatikusabban!

A legdühítõbb az, hogy a Te hiányosságaid (mint rendezõ) ezen állapot elõidézésében csak töredékpontokkal vannak jelen, mint elõidézõ elem.

Van azért, amit be kell vállalni:
1. Azt el tudom fogadni, hogy  nem volt "agyonjelölve" a pálya bazi nagy táblákkal (nem A5, A4-es fecnik voltak), de az is tény, hogy nem volt egy bonyolult útvonal, mégha kicsit tájfutósnak is éreztétek a dolgot. Azt a keszûi pontot más is jelezte, utána fogok nézni, hogy miért nem állt ott ember!!! >:( Jövõre, mert hát lesz jövõre is és nagyon remélem, hogy eljöttök, nagyobb gondot fordítunk erre.
2. Azt, hogy jóval több ember kellett volna, nem tudom, de az biztos, hogy motorosok és autósok is kísérték a mezõnyt, a mentõt is együtt mozgattuk a versenyzõkkel.
3. Pályakijelölés, útvonal. Szerintem nagyon jó pálya volt mindkettõ. Van, aki azt mondja, gondos szervezési munka eredménye, van aki azt mondja, hogy dilettáns. Azt gondolom, ha jó idõ lett volna, mindenki lelkendezett volna, hogy ilyen jó kört már rég ment, mert gyönyörû. Benne volt a Misina, az Orfûi tó, a Mecsek második legmagasabb pontja, a Malomvölgyi tó, a Tenkes, ahonnét belátod Horvátországot ... Persze érthetõ, hogy baromira nem érdekelt senkit, mikor a túlélés volt terítéken.

4. Elképzelhetõ, hogy késõn volt az elsõ frissítõ az Elit mezõnynek ilyen körülmények között. Kivihettünk volna egy ötödik frissítõállomást (mer' 4 volt és nem 3, hacsak valaki ki nem hagyta Orfût!!) mondjuk Mánfához, de azt gondolom, hogy uszkve 25 km-t le kell tudni tekerni saját kajával, piával. Fõleg annak, aki el mer indulni 90 km-en. Azt egyébként nagy felelõtlenségnek tartom, ha valaki egy kulacs vízzel teszi ezt meg! Privát vélemény, nem szakmai.

5. Az utolsó frissítõ állomás nem 25 km-re volt a Céltól (hacsak nem tereltek ki a mûútra), hanem 6-ra. Ezt kimondottan arra szántuk, hogy egy utolsó segítséget adjunk arra a pár kilcsire. Ez is jó példája, hogy extrém helyzetben teljesen mások a mércék. Na, de nem okoskodok ... Egyébként azt gondolom, hogy bõségesen volt kaja-pia a frissítõkön és a Célban is.

6. Ha valaki nem kapott a Célban enni-innivalót, akkor szorri, de tényleg még az utolsó pillanatban is teát fõztünk, banánt osztottunk, újabb adag tésztát fõztünk ki. Elnézést!! Mea culpa maxima!

A Cél-t egyébként 6-kor bontottuk a tervezett 5 helyett és azért lehet, hogy valakinek ideje volt a Rave-ék után, mert én arra jártam és én bemondtam a srácnak, mert olyan vékony volt, mint az ujjam és majd szétesett szegény, gondoltam legalább ennyi jusson neki, de szerintem indiferens. Bárcsak ez lenne, a legnagyobb problem.

Egy dolgot nem tettünk meg, a 6-ra ígért, második tombolasorsolást, de szerintem senkit sem érdekelt volna, nem lett volna túl heppi az egész. Ezért ezt megtesszük önmagunkban és saját becsületes bizottságunk kisorsolja a nyereményeket, és átvehetitek vagy kiküldjük azokat. Így teszünk a díjakkal is.

Summázva:
1. Biztos, hogy más idõpontot választunk, valamikor "esõtelenebb" idõszakban (ja, egyébként ma délután már sütött a nap!!). De hát arra sincs garancia, hogy pl. június 5-én ne essen. Kicsit azér' nagyobb a valószínûsége. ;) Ha pl. júliusban rendeznénk és esne, Isteni jelnek venném és többé nem szerveznék maratont.

2. Elgondolkodunk Harkányon, mert valóban nem szabad alárendelni a sportnak a szórakozást. 8) A fürdõcskézést plusz vonzerõnek gondoltuk, de negatív lett. Nekünk is egyszerûbb, ha nem kell kétszer építeni, cuccolni. Olcsóbb, stresszmentesebb. Csak példa: nagy igény volt a visszaszállítás Pécsre. Összesen 3 db ember vette igénybe a buszt, azt is úgy vadásztuk össze. Tuti bukta. :(

3. Úgy érzem, hogy a maraton szakág, mint olyan komoly szakmai támogatásra és szabályozásra szorul. Iszonyú nagy a szórás. Itt elindul vérprofi (lásd 3 óra alatt tekerte le az elsõ helyezett a hobbiban a távot, míg volt, aki 9 óra alatt) és hót amatõr is, aki talán másodszor teker dombon. Hogy milyen pályán?? Amit éppen kitalálunk, mi szervezõk. Hogy milyen távon? Ami sikeredik. Mennyi frissítõt tervezünk? Ahogy a bukszánk engedi. Én perspeciel voltam olyan maratonon (rövid távon), ahol egy deka frissítõ sem volt. Csak a célban. Ez nem túl jó!!!  >:(Ezzel valamit kezdeni kell szakmai oldalról és rendezõi oldalról is.

4. Nagyon örültem, hogy személyesen is megismerkedhettem sokatokkal. Remélem, találkozunk még!

Végsõként. Csodálattam adózom mindenkinek, aki végigcsinálta (elsõsorban a nõknek szól ez :-*) és annak is, akinek volt bátorsága feladni. Az sokszor nehezebb. Sajnálom, hogy nem adhattam meg Számotokra az év legszebb versenye élményét. Csak egy kis égitest hiányzott hozzá. ;)

McElek

#127
mcelek

mcelek

    vendég

  • fórumtag
  • 38 hozzászólás
Sziasztok Fórumosok és Általatok valamennyi induló!

Le vagyok törve, mint a bili füle  :( :( :(. Baromi rossz érzés, mikor hónapokon keresztül készülsz arra, hogy valakiknek élményt, szép emlékeket okozzál -ezáltal persze önmagad is jól fogod érezni, hiszen ez is lényeges- , és ehelyett szembesülsz vele, hogy egy nagy kalap sz., amit csináltál. Legalábbis egy csomó ember számára.  :'( :-[

Nem fogok mindenkinek személyre szabottan válaszolni, mert általános vélemény olvasható ki soraitokból. Nálam a kiindulási alap az, hogy extrém helyzetekben mindenki túlreagálja a dolgot és másképp cselekszik, mint normálisan. Én is. Én például elsõ felindulásomban azt mondtam, hogy kell ez a francnak!! Rengeteg idõt elvacakolok, pénzt beleölök, idegeskedek, lehülyéznek emberek, szídják az Anyukámat stb... Kell ez nekem??? Aludtam rá egyet, és azt mondom KELL. Ti is így vagytok vele. Ez abszolúte de extrém helyzet volt, hiszen embert próbáló idõ és pálya volt, a tudatalattiban ott dolgozott, hogy tavaly is ez volt, ez még egy lapáttal rátett az érzelmekre és ott voltak a neuralgikus pontok, mikor egy rendezõ felelõtlenül kijelent dolgot, nem úgy áll hozzá ahogy jólesne, és illendõ volna. Na persze ezt normális körülmények között nem biztos, hogy megteszi és Te nem biztos, hogy egyáltalán lereagálod. Az a kérdés, hogy Te hogy ítéled meg, miután aludtál rá egy-két napot?? Egy-két hét múlva nem azt fogod mesélni inkább a haveroknak, hogy milyen frankó bringás vagy, mert teljesítetted ezt a gigászi feladatot? És nem az lesz a lényeg, hogy ötször estél pofára, hanem ötödször is felálltál!! Én nem mondom azt, hogy ez így volt jó, de ez is kell. Nem törekszünk arra, hogy a pankrációs maraton címet megszerezzük magunknak (megvan az új bringás rendezvény ötlet, Amerikában tuti siker!!!), mert nekünk is bazi nagy szívás ez az egész, de ezt a versenyt tuti nem felejtitek el és higgyétek el, hogy erre is szükség volt. Na, ennyit a "morálishordószónoklásról", ha egyáltalán beveszi a gyomrotok ...

Folytatom!

#128
milan

milan

    vendég

  • fórumtag
  • 52 hozzászólás
hmm, mocsok maraton http://kep.tar.hu/ze...id=1393855
nnum=12 ?  ;D ;D ;D

en szerencsere csak felulrol kaptam az aldast hetvegen a pilisben, de az is pont eleg volt.

respect minden megszallottnak!

#129
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás
Húú basszus...

Az élménybeszámolók elolvasása után már komolyan sajnálom, hogy nem tudtam elmenni!! :P

Túlélõtúra... yeeaaahhh... :D

És minden tiszteletem a távot teljesítõknek!!!

BRC.. ami nem egyenlõ BeRCivel ;)

//OFF Pf: neked is jelent vmit az, hogy túlélõtúra, nem? ;) //ON

#130
Zed

Zed

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.693 hozzászólás
Dear Mcelek es Imre,

latvan az elozo hozzaszolasokat, nekem mar nincs sok hozzatennivalom. Sok pozitivumot nem tudnek felsorolni a verseny kapcsan, negativumot annal inkabb:
1 - a palyakijeloles egyszeruen pocsek volt. Igaz, nincs miert panaszkodnom, mert egzszer sem tevedtem el, mert argus szemekkel kutattam mindig a jelzesek utan, ami mindenhol megvolt, csak eppen egy kisse nehez volt eszrevenni. Nem lett volna nehez ugy elkavarni.
2 - Alig volt rendezo a palyan. Ez nem csak azert lett volna fontos, mert lett volna aki egzertelmuen mutatja ay iranyt, de ha valakit baleset er, akkor a kovetkezo versenyzo jelenti a legkozelebbi rendezonek, aki letelefonal a kozpontba, majd a mentoknek. De, mi van akkor, ha az legkozelebbi rendezo 2 oranyira van? Marpedig itt nem volt nehez bukni.
3 - Keves volt a frissitopont. 3 pont az elit tavon, ahol 7-8 orat megy a tobbseg? Ha nem vittem volna kajat-piat, ehen, vagy szomjan pusztultam volna. Marpedig egy maratonon sokan elindulnak egy kulacs vizzel, hogy majd a frissitosllomasokon...
4 - Ez egy elsoosztalyu palya lett volna szarazon, vagy kicsit nedvesen. Igy viszont semmi koze nem volt egy maraton palyahoz. Gyakorlatilag nem volt ertelme bringaval indulni, mert gyalog gyorsabb lettem volna, annyit vittem a vallamon a gepet. Mcelek irta, hogy tanult a tavalyi hibakbol. Es mi lett jobb? A palya nyomvonala biztosan nem. A szantofoldes sardagasztasnak vegkepp semmi ertelme nem volt. Miert kellet egyaltalan Harkanyba vinni a celt? Miert nem lehetett Pecsre erkezni? Nincs gyogyfurdo? - kit erdekel, inkabb legyen egy tekerheto palya!
A rendezok hozzaallasarol, mar ne is beszeljek. Az egyik draga motoros felvezeto beszolt Lensvernek, amikor mar nem tudta vallra venni a sartol 30 kilosra nehezedett gepet, hogy "minek jon az ilyen elit tavra". Hogy jon o ahhoz, hogy ledegradalo megjegyzeseket tegyen valakire epp a palya legtragyabb szakaszan, amikor inkabb buzditasra lenne szuksege. Hogy jon o ahhoz, hogy lenezze azt, amire o maga nem lenne kepes. Es mindezt egy lanynak mondja, akitol tenyleg nagyszeru teljesitmeny, hogy vegigtekerte ezt a tuleloversenyt.

fin

#131
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
vazze ezt bringával végignyomni...
alig lettetek sárosak ;D
kedvenc képem: http://kep.tar.hu/ze...880&beginnum=36

#132
Rave_Ace

Rave_Ace

    Dömdödöm

  • globális moderátor
  • 3.201 hozzászólás
Örülj!
Még valami:
Nem vagyunk rajta a listán pedig akik mögöttünk jöttek azoknak is van idejük! ???
Aztán verseny közben találkoztunk bringásokkal akik voltak tavaly és azt mondták tavaly legalább csak 6 kilcsi volt a szívás amit nem lehetett tekerni, itt szerintem kb 15km!
Én tutira nem leszek ott jövöre hacsak nem lesz a verseny elött 2 hétig szárazság és alatta sem valószinû esõ!
Még szerencse, hogy nem volt hideg mert a nem haladás mellé még fáztunk is volna lehet, hogy feladom!
Egyébként nem tudom milyen volt az új MC meg a tombola mert azokról mind lemaradtam!
Katapajti: Ne haragudj, hogy nem csörögtem rád de amíkor hívtál épp a hegyen szívtunk és igazság szerint lesz*rtam a telefonom nagy ívben aztán este eszembe sem jutott és csak reggel néztem meg ki is keresett és aztán gondoltam már megtaláltad a társad!
Na mindegy a többit majd késöbb "higgatabban"!

#133
aszta

aszta

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 298 hozzászólás
Itten vannak a Mecskes képek:

http://kep.tar.hu/ze...ml?aid=27536469

AsztA

#134
Tyito

Tyito

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.067 hozzászólás
Szalagról:
Volt elszórva a Jakab hegy -re vezetõ fehéralaponpiroskeróval jelölt (gombászós bácsi) uton egy rózsaszín,elég nagy guriga szalag,lehet hogy emmiatt nem jutott elég.
Sajjna Én eléggé a mezõny végén tekertem,ezért nem láttam értelmét annak,hogy húzzam magam után.  :-/

Mindenki:kb.5öt pereceltem,ebbõl egy sikerült nagyra!

mcelek:kössz mindent! Nekem nem sikerült eltévednem,bár egy helyen kicsit közel álltam hozzá. Az idõjárásról nem Ti tehettek,a rajtszámról (betû) igen! Köszönöm,nem utolsó sorban,BEUSnak is!  ;)           Jövõre UGYANITT!!  ;)

Ras:búslakodj!  ;)  ;D

Üdv.:Tyito

#135
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
akkor most örüljek vagy búslakodjak hogy nem voltam???

Ras a kamikaze... ;D

#136
GerMan

GerMan

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 445 hozzászólás
lenyomtuk az elitet! illetve majdnem. este fél7-re értünk be Harkányba egy barátommal, talán utolsóként. sajnos erre már a kutya se volt kiváncsi, de azért csak lenyomtuk, ha nem kis kalandok árán is és nem teljesen a tervezett útvonalat.
a szervezéssel azért kicsit tele volt az a bizonyos szerv >:(
az utolsó frissitönél (ahol végre volt minden, ami kell) kb 8-an érkeztünk egyszerre.  itt cinikusan azt hallhattuk - ha 45 perc alatt beérünk, még lesz cél... a kocsiban egy kissrác azt telefonálja valakinek: ezek úgy mennek, mint a csigák...köszi! :-/ ekkor jött még a 25km mezögazdasági út, Tenkes stb. bele is kóstoltunk, aztán kb. 5 km sarazás után az elsö településfélénél már nagyon aszfaltot akartunk érezni a kerekek alatt, leváltunk a társaságtól, érdeklödtünk a harkányi út iránt, "sikeresen" félre is tájékoztattak /vagy mi voltunk értetlenek/ de Keszüre értünk vissza. legalább láttuk a nem újgazdag részt is a faluból :) innen le aszfalton Harkányba. szitáló esöben, sötétben áthaladtunk az üres célon. szerencsére volt, aki várt ránk.

szóval, kedves szervezök, mi értelme volt szegény bringásokat továbbküldeni a mocsokba, amikor  elöre látható, hogy a távot nem fogják szintidön belül teljesiteni ? aztán a késön érkezöknek semmi tészta, tea, a fürdö bezárt :(
azt hiszem még azt is lehetne kifogásolni, hogy a rajtszámokat regisztrálni egy helyen észleltük /Mánfa után/ utána, mintha mindegy lett volna, meddig, merre megyünk a pályán, érintjük-e a frissitöállomásokat, nehezebb szakaszokat. elnézést, ha tévednék.
az utakon áthaladás szerintem is elsöosztályúan volt megoldva.
a hegyi szakaszok nagyon jók voltak szerintem, ennyi biciklicipelést még elviseltem volna, bár ez sem volt semmi.
az elsö frissitö állomás kicsit késön volt. ilyen körülmények közt hamarabb illett volna egy.

de lehet, hogy csak túl gizda vagyok és nem kéne a hosszú távot választanom..  ::)

amúgy jó móka volt ;) csak kicsit átverve érzem magam  >:(

#137
cheesy

cheesy

    vendég

  • fórumtag
  • 186 hozzászólás
Hi,

Bajtársak. Ez egy igazi túlélõ túra volt. 11! szer estem el. Lehet, h jó lett volna ha van fékem?
Tavaly nem voltam, idén megcsináltam és jövõre akkor is eljövök, ha havazik.
Nekem kell néha ilyen is, bár a biciklizéshez nem volt sok köze.

Ez jó mulatság, férfi munka volt! A lányok elõtt meg le a kalappal! Akik körülöttem voltak nagyon nyomták.

A rendezésrõl annyit, hogy szivesen hozok legkozelebb pár km szalagot, hogy látszódjon merre van a pálya. A többi OK volt.
Ja a tészta parti helyett forró leves party jobb lett volna.

#138
aszta

aszta

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 298 hozzászólás
Ja, és ezennel üzenem a falu széi kutyuliknak, hogy terjesszék el társaik között: a Mecsek Maraton résztvevõivel nem érdemes ujjat húzni.

Képzeld el, hogy 3 órája szívsz, majd egy korcs úgy dönt, hogy jól megkerget téged... Hát, mázlija van az ebnek, hogy nem sikerült közelebb férkõznie, hála emberfeletti ordításaimnak, melyeket feléje megeresztettem. Ha 'lõtávolon' belül ér, SPD-stopli lenyomattal a fejében távozott volna a tett színhelyérõl.

Tyito: képek hamarosan.

AsztA

#139
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
és én ezt kihagytam... mekkora mázlista vagyok...

Mindenkinek aki végigkommandózta: [glow=red,2,300]respect[/glow]

:-* :-* :-*

#140
Rave_Ace

Rave_Ace

    Dömdödöm

  • globális moderátor
  • 3.201 hozzászólás
Na itt vagyok én is! >:( >:(
Hát......
Ez számomra nem maraton, volt hanem egy túlélõ verseny!(Ami, mivel bringázni szeretek nem túlélni egy kicsit rosszul érintett!
Kedvessel megbeszéltük, hogy turistában nyomjuk nem hajtjuk szét magunkat az idei utsó maratonon!
Hát nem jött össze!
A pálya elsõ része a tóig az elsõ itatóig még az esõ ellenére is élvezhetõ-tekerhetõ volt!
De ami utánna következett azt még azt mondtam ez a szívás még belefér egy maratonban!
Itt kb 2 órát tökölktünk sártakarítással és a haladással majd segítettem a kukoriccás szélén sírdogáló 12 év körüli kisrácnak aki épp az apukáját hívta telefonon, hogy megszorult a csapágy!
aztán végigcipeltük magunkal õt is így mindhárman kb este 6 fele értünk be!
De amit nem tudok elhinni az az,hogy az utsó frissitõ után valaki járt a veresny megelõzõ napokban BICIKLIVEL, hogy mennyire járható az út!??
Mert ott aztán szívtunk mint a torkosborz tapadós sár felfele és lefele is egyaránt!
A példa kedvéért aki ismer tudj tudok lefele menni, de itt még lefele is megállt az elsõ kerék,a sár miatt és sikerült is pofára esni!
Ezt a részt és tuti nem erõltettem volna!
Fõleg úgy ,hogy az elõzõ szívás után a rendezõ srác azt mondta többet nem lesz ilyen szivatós sár!
Ahogy Aszta mondta szerencse, hoyg közben nem lehetett forumozni mert már rég ki lennék moderálva!
Ami tetszet:az a szép sárga levelek hullása az erdõben és egy özcsalád látványa szintén ott!
Gratula mindenkinek aki ott volt és elindult és túlélte
és külön gratula a kedves Findlinek, hogy nem vesztette el a fejét amikor én már egy kicsit önkivületi állapotban épp nem voltam szalonképes amikor az erdõ csendjébe szórtam a szitkaimat!
Majd még jön tölem további leírás csak most még csak egyet aludtam így még friss az emlék eléggé!