Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Mecsek Maraton 2002 okt. 12.

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
290 hozzászólás a témában

#141
KeX

KeX

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.292 hozzászólás
Ahogy olvasom a kedves szervezõk megbolondították az uncsinak láccó versenyt néhány tájfutós elemmel  :)

#142
Tyito

Tyito

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.067 hozzászólás
CSÁ Topic-lakók!
Há' tréfás egy játék vót ez a Mmarcsi. Gratula Mindenkinek,aki így,vagy úgy,de végiggyûrte magát a tengernyi sártengeren.
A rajt,számomra,elég kétséges volt,mivel a keróm uj üléscsöve,nem igazán akart beugrani a helyére. Rögtönzött megoldás cheesy személyében érkezett és már is kakasülõn érezhettem magam. Túl magasan volt az ülés és ezzel a problémával az elsõ lefelénél szembesültem a leg földetfoghatóan,melynek eredménye:kificamodott hüvejkúj és bõrfolytonossági hiány a térdemen.
Ezek után azt a maradék cirka 65 Kmétert jácci könnyedséggel tekertem le 9 ! óra alatt.
A zsír új(mivel gondoltam,hogy kopni fog)fékbetétem,gyakorlatilag teljesen leamortizálódott,a többi probléma még ezek után lesz igazából szembetûnõ.
Sztem a pálya vonala,nagyon gondos szervezési munka eredménye és,ha az idõ is kegyes Hozzánk,egy változatos,szép helyekkel tarkított versengés lett volna.
Fényképet SZERETNÉK magamrólIS látni!

Üdv.:Tyito a NEM hegylakó!    

#143
aszta

aszta

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 298 hozzászólás
Végre itthon, 12 órányi alvás után :)

Hát, nagy mázlija van a rendezõgárdának, hogy mobiltelefonról még nem lehet fórumozni, mert nagyon durva beírások keletkeztek volna, ha netre tudtuk volna vinni gondolatainkat, ott a pillanat hevében a pálya (?) kellõs közepén. Szerintem nem én voltam egyedül, aki szépen fogalmazgatat megában, milyen 'jókívánságokat' fog átadi a rendezõgárdának.

A pálya tényleg értelmetlenül agyagos volt, legalábbis a második fele. A tóig (nemtom hogy hívják) még jó lett volna, de utána jött az ördöghalál (hogy Rave Ace bajtársat idézzem). De errõl mondjuk nem tehetnek a rendezõk, hisz az esõt nem õk irányítják. Viszont az eltévedések gázosak voltak.

Keszüben tekertünk 2 sráccal együtt, amikor eccer csak szembe gyün egy rajtszámos bringás! Vat dö hell?!?!?!? Mondja, hogy 5km-t jött vissza, mert gyelet sehol nem lát. Tovább mentünk együtt, 4-en, de jel nuku. Visszafordulás, majd menés, míg bringások nem találás. Mondjuk nekik (kb 10 játékos), hogy erre ne jöjjenek, mert itt nincs pálya. Tucat bringás visszafordulás.

Az A5 méretû balranyíl végül egy villanyoszlopon leledzett, az út jobb oldalán.

Itten volt a legmagasabb a pumpám, mert amikor eltévedtünk, akkor valahol az 5. és 10. hely között lehettem. A srác, aki elõttünk elkavirnyált, õ mondta, hogy az elõzõ rendezõk aszonták neki, hogy õ a negyedik.

Aztán késõbb elszállt a mérgem, mert a pálya olyan mértékben elromlott, hogy szerintem az utolsó szakasz -- Túrony után -- már nem csak a fizikai, hanem a lelki erõ próbatételének is tekinthetõ volt (vagy inkább a türelemé). Ki képes nyolcvannegyedszer is megállni, kilapátolni a sárgücsmit a kerék és a váz közül, majd a 32 kg-os kerékpárt 2km-en keresztül vállon cipelni, mert nem forog a kerék? Ennek szerintem semmi köze ahhoz, hogy ki milyen jó bringás.

A pálya elsõ része egész jó volt (még a Mecsekben) Igaz ott is sár volt, de az nem tapadt a kerékbe és a vázra. Szóval ott tényleg technikásan kellett menni, és volt verseny. De amint átértünk a dagonyába, eltörött a mécses.

Nem vagyok egy tanácsosztogató fajta, de jövõre:

- Lób@szó nagy benettonzöld, és barbirózsaszín nyilakat!! Tessék hülyének nézni a bringást, és 100 méterenként kitenni a gyelet! Ne tartozzon a feladatok közé a jelzések kutatása. Van elég baja ilyenkor az emberfiának/lányának.

- Új pályát. Szerintem a kettõbõl kettõ önmagáért beszél. Menjen csak a mecsekben, ott jobb a talaj.

Viszont a rendõrség nagyon jól végezte a dolgát. Mindenhol feltartották a forgalmat, még egyetlen bringásnak is. Harkányban is a bringaúton az egyik rendõr megállított egy autóst, mert át akart hajtani a bringaúton (és rajtam). Hátranézve még láttam, hogy megy oda lecseszni a vezetõt. A tészta is ízlett.

Kösz az 'AsztA' rejtszámot, McElek.

Azért egy élmény volt.

AsztA

#144
KeX

KeX

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.292 hozzászólás
Én inkább a sajnálat helyett gratulálok mindenkinek aki végignyomta a maratont ilyen körülmények közt! Lensver, big respect, majdnem sikerült a dobogó!  8) Aszta elõtt is le a kalappal, 14. meg mindenkinek aki eltévedés nélkül végigment.
Én sajnos nem tudtam rávenni magamat, hogy szakadó esõben elinduljak pécsre, talán majd jövõre kialakul bennem is az a bizonyos hardcore bringás határozottság...  :)

#145
Ginger

Ginger

    vendég

  • fórumtag
  • 34 hozzászólás
Sziasztok!
Nagyon sajnálok mindenkit, aki ilyen vacak idõben törte magát és elutazott Pécsre a versenyre. És amint olvasgatom, sok esetben feleslegesen is.
Ginger

#146
zz

zz

    vendég

  • fórumtag
  • 13 hozzászólás
Én arra lennék kiváncsi, van-e egyáltalán olyan versenyzõ, aki szívesen gondol vissza a tegnapi derbire. Mert hogy az elõzõ évi maratonhoz képest semmit sem javult a dolog, az szinte biztos. (Cáfoljatok meg...)

#147
gogo

gogo

    vendég

  • fórumtag
  • 17 hozzászólás
Feltették az eredményket: http://www.megabike....2002maraton.xls .

#148
Sonka_Zsuzsi

Sonka_Zsuzsi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.342 hozzászólás
Õszinte részvétem neketek, ha most is abban lesz részetek, mint nekem tavaly! Kitartást, utólag büszkén fogtok visszaemlékezni teljesítményetekre!!

#149
Karen

Karen

    vendég

  • fórumtag
  • 232 hozzászólás
Hali!


Pécsett ülök a gép elõtt Crazy (hajtipajtásom) barátjának a szobájában, fél perce csörrent meg a telefon, Crazy volt, végre beért a célba, én már idegbeteg voltam, mert csörgettem, de nem vette fel, már mindenkin kerestem, azt hittem, egy bokor alatt fekszik nyílt töréssel, a telefont meg nem éri el. HUH!!!  :P Na ennyit az izgalmakról.

És akkor egy pár szót a szervezésrõl, mert most eléggé pipa vagyok. Már javában az elit távon voltam, amikor egy elágazással találkoztam, nézem, hátha egy kis ficni szalag van valahol, lehet, hogy nem veszem észre, sehol semmi, hát jó, menjünk balra. Gurultam egy darabig, utána aszfalt jött, gyanúsan sok és sehol egy szalag...  Végre találtam egy helybélit, aki felvilágosított, hogy Pécsett vagyok a Pécsbányai úton. Királyság, akkor vissza a rajthoz, csak van ott még valaki, megdumálom, ha még egyszer nekivágok, legalább a kis távon számoljanak valami reális idõvel.
A Széchenyi téren már nem volt senki, ezt sérelmeztem ott is, de még most, józan ésszel is, mert igaz, hogy nem ott van a cél, de nem lehet tudni, hátha valaki még a rajthoz közel bajba kerül, visszamenne, úgy mint én és sehol semmi segítség.
Mindenesetre megnéztem az órát, 10.50, oké, elindulunk, most már legalább nem téveszthetem el azt a bizonyos elágazást és majd megbeszélem az elsõ rendezõvel, hogy nálam nem lehetne-e figyelembe venni, hogy újra indultam. Kis távon még, mint említettem, így is beérhettem volna emberi idõben.
Meglepetésemre a hobbi-elit elágazásnál nemhogy rendezõ nem állt, de a szalag se jelezte már az elit pályát, csak azért tudtam, mert ugye egyszer már jártam arra. Mivel nem tudtam beszélni senkivel, úgy döntöttem, csak azért is az eliten megyek!
Elértem a kis elágazást, most jobbra indultam, jó szivatós fölfele volt, de megint gyanús volt, hogy se szalag, se senki. Találomra mentem az úton.Egy idõ után észrevettem kis kerékpáros piktogrammokat a fákon. Gondoltam, hogy egy verseny kedvéért nem festik fel õket, de reménykedtem, hogy az az útvonal egyezik a pályának egy kis szakaszával. Tévedtem, mert oda lyukadtam ki, ahol még a verseny elején elõször befordultunk a földútra. Szóval 3000 Ft-ért tettem 2x20 km-t.
Ez negyed1-kor volt, semmi értelmét nem láttam harmadszor is nekivágni, akkor se, ha kis távon próbálkoztam volna.
Sovány vigasz volt, hogy nem én voltam teljesen béna, mert amíg a benzinkúthoz mentem, 3 tetõtöl talpig sártól barna kék rajtszámos emberkét láttam, a benzinkútnál pedig még 3-mal futottam össze. 2 eltévedt, az egyiknek pedig Remetehegynél megadta magát a váltója, meg úgy mindene.
A két eltévedt azt mondta, begurulnak Harkányba és megdicsérik a szervezést... Kértem õket, hogy az én nevemben is.  :-X
Nekem ez az egész nagyon szívás volt, mert szerettem volna valami eredményt felmutatni a Pajtinak és éreztem, hogy ment volna is, mert magamhoz képest sokkal jobban mentem, mint mondjuk 3-4 hónapja. Nem beszélve róla, hogy mennyi cirkusz volt pénteken a Pajti mûhelyben a villacsere miatt, késõbb kezdtem a melót, aztán nem tudtak elengedni, amikor mi kértük (napokkal korábban jelezve), késõi vonattal jöttünk, á, egy szopás volt az egész. Legközelebb kétszer is utánanézek, mi merre hány óra. Vagy majd jövõre jövök pályát bejárni, akkor nem lesz gond, hogy nincs kiszalagozva rendesen.  :-/

Erre varrjatok gombot! Kíváncsi vagyok, ki milyen szájízzel megy haza a versenyrõl! (Tudom, sárízzel, én is.)

Kata

#150
TOM

TOM

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 836 hozzászólás
Kepek delelottrol...:
http://morpheus.pte.hu/~k0vacsta/mm2

#151
TOM

TOM

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 836 hozzászólás
Talan csak 'alulrol' fog jonni az aldas holnap...

#152
gogo

gogo

    vendég

  • fórumtag
  • 17 hozzászólás
Elállt az esõ! Ha még esik is egy kicsit, akkor sem lesz rosszab mint tavaly volt.  :P Ne ijedjetek meg egy kis víztõl! :)

#153
adamm

adamm

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 438 hozzászólás
Meg tudja valaki mondani, honnan/mikor indul az a bizonyos hajnali postavonat Pestrõl Pécsre?
Bár az esõ szerintem vissza fog tartani, de hátha rászánom magam :)

#154
piotrick

piotrick

    vendég

  • fórumtag
  • 33 hozzászólás
Mcelek!!!
Mivel most is itt veri az esõ az ablakom, az lenne a kérdésem, hogy mennyit kell esnie ahhoz hogy az "esõpályán" menjünk, vagy mi lesz most, hogy lesz ez holnap?! ???

#155
TOM

TOM

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 836 hozzászólás
Most eredt el az eso

#156
TOM

TOM

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 836 hozzászólás
Egy kis idojarasjelentes Jakabhegyrol...:
Tegnap este elkezdett esni, azutan mar csak szemerkelt ugy 4 ig. Kb olyan volt mintha felhoben jartal volna...
Most nem esik per pill, de nagyon paras a levego igy a talaj sem igazan szikkadt... Az utakon a betonos reszek foltokban meg mindig vizesek, a foldes reszek meg rosszabbak. :-(

AZ erdoben nem tudom mi a helyzet, ott valoszinu meg lassabban szikkad a talaj.
Meg ha nem is ered el az eso hajnalban mint a multkor sar tobb mint valoszinu lesz.

Allitolag ha sar is lesz az idei palya tekerhetobb lesz.
Ja es nagyon kiraly :)

Velemenyem szerint itt nagyon jo palyak vannak, csak hamarabb kellene szervezni a versenyt. Ilyenkor mar nagyon nehez jo idot kifogni...


#157
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Sziasztok! Itt McElek.

A pálya nedves, sárgumi ajánlott, de a szél is fúj, ki tudja fog-e esni még? ??? Most 12 C fok van Pécsett, Harkányban 17 C fok. Idõjárás jelentés 2 óránként a www.megabike.hu-n.

#158
cheesy

cheesy

    vendég

  • fórumtag
  • 186 hozzászólás
Hi,

Mcelek- Mi a helyzet a pálya nedvességével? Nem kell sárgumiért rohannom???

#159
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
mentem volna... :'(

#160
mrc

mrc

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 295 hozzászólás
Jon valaki a szombat hajnali postavonattal ?