Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Bringázás télen

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
180 hozzászólás a témában

#141
vBalu

vBalu

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 251 hozzászólás
Hogy ez eddig nem jutott eszembe! 8)
Fagyos napokon kerüljetek!
vBalu

#142
tbertalan

tbertalan

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.436 hozzászólás
Valami alkohol az nem fog befagyni!!! És legalább felmelegít!!! ;D ;D

#143
vBalu

vBalu

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 251 hozzászólás
Azt mondjátok meg nekem, télen mit tesztek a kulacsba? Irtózatosan útálom amikor a jeges vizet kell szürcsölgetnem... Meleg tea? Az is elhûl :-[
Vagy szereljek fel dinamós rezsót?
vBalu

#144
tbertalan

tbertalan

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.436 hozzászólás
Szerintetek lesz hó idén? Mert most is az esõ esik pedig ilyenkor az nem szokott jellemzõ lenne! Egy kérdés aki régebben bicozott és tapasztalta e azt, hogy hoban a fékpofák tönkre mennek egy kör után? Mert ez mondta vki..

#145
Phyree

Phyree

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 251 hozzászólás
Bár gyûlölöm a telet, mert hideg van és sötét, de pesze a bringázást nem fogom ilyen piti dolgok miatt mellõzni.
Nem tudom hogy lehet élvezni a friss hóban tekerést, mert kb olyan, mintha egyfolytában felfelé tekernél.
Viszont lefelé már egészen más (nyáron azért még mindíg jobb szerintem)!

Kérdés: Szóval úgy gondoltam, hogy itthon megkísérelnék összehozni egy szögesgumit, és érdekelni, hogy áÁltalában mekkorák a téli freeride/dh szöges gumik? Úgy gondolom jobb, ha nem brutál széles, hanem inkább virslibb, de legyenek bütykei - node mégis kb mekkora legyen?

Köszi!

#146
tpresident

tpresident

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 898 hozzászólás
Puhány banda .-)))))))

Nem tudjátok milyen jó is nap-mint-nap 8-9 órán melózni ilyenkor.
Megváltás volt a múlt hét...15-20 fokok...napsütés...sajna hamar elmúlt...most lehet újra készülni a télre.
Elõre futárok ! ! !

#147
Sparco

Sparco

    újonc

  • fórumtag
  • 1 hozzászólás
Hali skacok!

Reggeltem magam én is, de hogy miért azt nem tudom :D
Eléggé átláthatatlan ez a forum. Na mind1 egyszer majd csak megértem. Én már nagyon várom a telet és remélem a bicom is jo lesz, és akkor irány a János hegy!
Na egyelõre ennyi. CSÁ

Sparco 8)

#148
vendég__*

vendég__*
  • vendég
:)

Az a helyzet, hogy természetesen tudom, hogy hogyan kerül levél a pedálba. Sikerült nekem is begyüjtenem (nem E-Mail-t :D) a legutóbbi túránkon, amikor is Õrült Lajossal mentem BudaKalászról a zöldön a Kevélybe fel!

érdekes, hogy Lajosnak nem volt problémája. Majd megkérdezem miért is... :)

#149
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
szerintem kérdezz meg bárkit a mostani Mátra túráról hogy hogyan kerülhet oda levél... pl amikor egy singletracken nyomulsz és csúszik mint állat akkor néha le kell rakni a lábad avarba vagy havas avarba... a cipõre meg ráragad... onnan a pedálra...
kész a firka mert nem köt vissza a pedál...
de még mindig ajánlom hogy kedves ZED nevû fórumozónkkal konzultálj ezügyben, mert én is csak az õ tapasztalatairól közvetítettem itt...

#150
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Na de hogy kerül oda levél? Mármint tekerés közben? ;)

Vagy ne legyek ennyire szõrszálhasogató? :D

"Kekec e gyerek" jeligére a sarki kötözködõbe! :D

én csak a levelekrõl beszéltem nem a sárról... sárban tényleg király, de a levelek... :-X



#151
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
én csak a levelekrõl beszéltem nem a sárról... sárban tényleg király, de a levelek... :-X

#152
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Érdekes az infó. Két dolog miatt is. Az egyik azért, mert "Õrült Lajos" (ki a Kékesrõl is felfelé tekerne) még sohasem panaszkodott a pedál miatt. Õ ugyanis elég régóta használ ilyent. A másik érdekesség az, hogy KoLa, aki szintén iszonyatosan sokat és sárosat teker (pláne mostanság nagyon élvezi az életet), Õ is ilyen pedállal kavar és Õ sem panaszkodott. Már kaptam is a "Vaddisznó Mail"-rõl egy panaszkodó levelet, mert Lajos és KoLa nem hagyja röfiéket nyugodtan dagonyázni a Pilisben. ;D

Persze a tapasztalat nagy úr. Itt jön be az, hogy ki miként, és fõként hogyan használja gépét és pedálját. Azért a személyes tapasztalat is jó lenne. Majd gyûjtögetek erre egy kis zsozsót! :D

Time pedál egy rakás fos ha beleragad és belefagy néhány levél...
kérdezd Zedet ;)



#153
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
Time pedál egy rakás fos ha beleragad és belefagy néhány levél...
kérdezd Zedet ;)

#154
vendég__*

vendég__*
  • vendég
;)
nem fog bejönni. Az SPD amilyen csodálatos normál körülmények között, annyira "megfingat" sárban, trutymós környezetben. Erre van egy sokkal jobb megoldás. Méghozzá neve is van a gyereknek: Time pedál. Az élvezet az benne, hogy totálisan inkompattibilis az SPD-vel. Viszont valóban érzéketlen a sárra.

Tehát, ha röfiképzõbe szeretnél benevezni, elötte vegyél Time pedált. :)

A Kekes turan az volt a legnagyobb problemam, hogy a cipom SPD stoplija minden lelepesnel felszedett fel kilo havat+falevelet, es elobb-utobb a pedal is megtelt es belefagyott a mocsok. Valamelyik MTB-s oldalon a pedal es stopli alapos beolajozasat javasoljak, hogy kevesbe ragadjon ra a ho. Ha ez nem jon be, marad a platformpedal.



#155
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Olvastam egy másik listán, hogy azért ez közel sem volt babazsúr (mármint az esések, a gyökerek és a kemény emelkedõ miatt). Nem lehet, hogy te is "csak" végig röhögted az egész tekerést? Na és persze közben nem emléxel csak a szépre! :-)

11-en innen a fórumról most éltünk át egy téli túrát, irtó jó volt. A Kékesre mentünk föl, és onnan isteni dh következett az Ilona-vizesésig.
Az ösvény csak félig volt letaposva, és a több centis hó össze-vissza rángatta az 2.nullás kerekeimet. Sokan estek, de a puha hóba, sok ruhába öltözve esni jó móka. Amikor az ösvényen nem leselkedtek ránk öklömnyi kövek és sikor gyökerek, marha klasszul lehetett lefele farolgatni és csudásan puha érzés a hó miatt.
Nagy mulatság, mindenkinek javaslom, hogy próbálgassa tudását télen is.
Valaki kérdezte, hogy " télen a Janin szögesgumi nélkül". Gyerekek a szögesgumi nem a hóra lett kitalálva, hanem a jégre. Hóban a külsô nagy mintái a legjobbak, mert azok isteniül tapadnak. A szögek arra kellenek, hogy a jégen kapaszkodjanak.



#156
mrc

mrc

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 295 hozzászólás
A Kekes turan az volt a legnagyobb problemam, hogy a cipom SPD stoplija minden lelepesnel felszedett fel kilo havat+falevelet, es elobb-utobb a pedal is megtelt es belefagyott a mocsok. Valamelyik MTB-s oldalon a pedal es stopli alapos beolajozasat javasoljak, hogy kevesbe ragadjon ra a ho. Ha ez nem jon be, marad a platformpedal.

+1 link:
http://mountainbike..../cs/snowbiking/

#157
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
11-en innen a fórumról most éltünk át egy téli túrát, irtó jó volt. A Kékesre mentünk föl, és onnan isteni dh következett az Ilona-vizesésig.
Az ösvény csak félig volt letaposva, és a több centis hó össze-vissza rángatta az 2.nullás kerekeimet. Sokan estek, de a puha hóba, sok ruhába öltözve esni jó móka. Amikor az ösvényen nem leselkedtek ránk öklömnyi kövek és sikor gyökerek, marha klasszul lehetett lefele farolgatni és csudásan puha érzés a hó miatt.
Nagy mulatság, mindenkinek javaslom, hogy próbálgassa tudását télen is.
Valaki kérdezte, hogy " télen a Janin szögesgumi nélkül". Gyerekek a szögesgumi nem a hóra lett kitalálva, hanem a jégre. Hóban a külsô nagy mintái a legjobbak, mert azok isteniül tapadnak. A szögek arra kellenek, hogy a jégen kapaszkodjanak.

#158
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Én a téli tekerésekben a hangulatot szeretem. Soxor többet nevetünk, mint tekerünk. Legutóbb is az történt, hogy mentünk egy BudimPesta - St.Endre - Dömörkapu - Király-Kúti-nyereg útvonalat. Aztán elakadtunk. Na de hogy? :D

EGyikõnk ment elõl (név nélkül Marci). Szóltam neki, hogy vigyázz, szerintem ott komplett jégpáncél van. Tudnotok kell, hogy én még kezdõen Bike-olatlan egyed lévén a profik társaságát nem annyir akedvelem. Marcival azért hajlandó vagyok elmenni, mert jó fej... ;)

Na tehát a profi nem hallgatott a kezdõre. Na itt lett az érdekesség, ugyanis úgy taknyolt, hogy valóban kereszt alakban volt keze-lába! Én meg a röhögéstõl bementem az útszéli árokba. Persze ekkor már én sem tudtam mozdulni, mert ugye jobbra nem volt talaj, balra meg tartott egy gaz, hogy el ne dõljek.

Persze csak tovább röhögtem Marcin. ;D

Kénytelen volt Karesz utánunk jönni, és össze-kanalazni minket! Ameddig szorult helyzetünkbõl nem húzott ki, mi csak röhögtünk. Életem legrövidebb hegymenete volt. Viszont nem is röhögtem soha sem annyit, mint akkor és ott!
;D

A tekerésnél nincs szebb élmény!!!

#159
Lovas_Gabi

Lovas_Gabi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.725 hozzászólás
A Bükk a korlátlan lehetõségek birodalma. Vannak jó kis erdei utak amelyeken letapossák a túristák a havat. Innentõl kezdve egész jól tekerhetõk. Még szögessel nem próbáltam, de a Traction Pro-val lehetett haladni. Lefelé már érdekesebb volt, akkorát estem, hogy két napig ülni sem bírtam. (aludni is csak hason) Ugyanezeken az utakon lefelé is jó jönni, persze csak ésszel!

#160
tbertalan

tbertalan

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.436 hozzászólás
Azt én is ismerem tényleg jó lehet de szerintem a szánkó jobb azzal még ugratni is lehet. De az utobbi években nem volt valami sok hó és ha volt akkor is hamar elolvadt! Melegszik az éghajlat!