Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Bringázás télen

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
180 hozzászólás a témában

#161
iljicS

iljicS

    zsonglõr

  • fórumtag
  • 6.613 hozzászólás
Tavaly télen felfedeztünk egy új extrém sportot a Normafánál!

Veszel valahol -pl. Hervis- egy bazi nagy mûanyag kukafedõ szerûséget, felmész vele a sípályához, ráülsz, és....

1000-rel pörögve zúzol lefelé, amíg annyira be nem parázol, hogy kihúzod magad alól !!! ;D ;D ;D ;D

Vagy pedig szánkó...

#162
tbertalan

tbertalan

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.436 hozzászólás
Mien lehet hóból épített ugratokon ugratni?? Mármint valami kisebben, mert gondolom könnyû elcsúszni.. :D

#163
DHR

DHR

    vendég

  • fórumtag
  • 253 hozzászólás
  • LocationBudapest
Ma voltunk a Börzsönyben DH-zni. Elég érdekes volt, amikor elindultunk felfelé csak kicsit hûvös volt aztán jött az iszonyat sár majd a Nagy hideg hegyen hófúvás. Lefelé ugyanez fordított sorrendben. Tök állat volt, atom technikás, elõször olvadó hó+sár+kö majd sár+kö, végül csak kõ. Haverommal tiszta dzsuvák lettünk, még szerencse, hogy autóval mentünk oda. Na ennyi az élménybeszámoló mindenkinek jó bringázást

#164
mbalazs

mbalazs

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 349 hozzászólás
én télen merevvillával fogom nyomni és egy kis triált gyakorolok!

#165
tbertalan

tbertalan

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.436 hozzászólás
Mért az idõmérõ is jó lehet modnjuk az nem túl széles. Hát én se úgy gondoltam, hogy majd hoba úgy fogom nyomni a speedet, mint nyáron..
Majd vigyázni fogok, Csak a telot télre lehet ki kéne szedni, hogy ne csessze szét a só meg minden.

#166
Major

Major

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
Igazáól a legtöbb kalsszikus pályát el lehet feejteni télen!!! (Gonzi, Speed,...) Ezek olyannyira szétáznak, lefagynek hogy gyokorletilag képtelenség lejönni rajtuk!!! Ha havasaok az már jobb, de valószínû az esés akkor is!!! Igazából a sípája sz nagyon bulis meg más szélasabbek esetleg!!!

Ha elõször mész télen ne menny nagyon meredek és szûk pályákra mert tuti nekimész, nekiesel valainek (fa, kõ,...) e pedig maradandó sérülés (szerencsés esetben könnyebbet) okozhet neked és biciklidnek is!!! ÓVATOSAN!!!

#167
tbertalan

tbertalan

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.436 hozzászólás
Hát így levelesen se lehet rossz. De már mondjuk azt mondták nekem a levelek nagyjából eltüntek. Nagyon jó idõ van én meg nem bicozhatok :( :(
Mien lehet sipálya letörést télen ugrani??

#168
zylexy

zylexy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 523 hozzászólás
Azért a No comment izgalmas lehet mondjuk jéggel borítva....uhm.. :-X
Szerintem az már életveszélyes lenne

#169
tbertalan

tbertalan

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.436 hozzászólás
De fel vagy öltözve Andix és akkor annyira nem érzed az esést, hogy kicsit elesel nem? Jó nem a Csuszka brutál meredekén kell lejönni az biztos nagyon gáz lehet jégbe. Nem mintha így se lenne nehéz. De sima disznõfök jók lehetnek. :)

#170
tifuszka

tifuszka

    újonc

  • fórumtag
  • 1 hozzászólás
:o ;D :D ;) :) >:( :( :o 8) ??? ::) :P :-[ :-X :-\ :-* :'( én már voltam a Janin a hóban szögesgumi nélkül és én mondon,hogy állati! mindenkiiiiiii
próbálja kiiiiii!
Ja, és brutálisak ezek az arcok!

#171
Andix

Andix

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.380 hozzászólás
Az ilyen téli menetek mindig elég amortizálósak.. Fékpofák kukaérettek lesznek, alaktrészek lelazulnak. Friss hóban mindenképp poén tekerni, de ha jeges....
Jégen sima külsõvel NEM lehet kanyarodni (minden második kanyar, advanced userek esetén minden 3. kanyar; esés)!.
Amúgy nem vicc, de a Normafara szánkózni is érdemes kimenni (síelni nem, mert nincs felvonó..), és faszákat lehet ugratni. (Unokatesómmal olyan méteres magasságokba ugrattunk... ;D)
Most viszont erõsen gondolkodom egy szeges külsõ beszerzésén, vagy egy házi készítésen...

#172
tbertalan

tbertalan

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.436 hozzászólás
Ilyen velem is elõfordult már, hogy így kicsusztsam a sima a betonon. Nagyon kellemetlen. Én is feltétlen kipróbálom a Janit hóban állítólag nagyon cool csak ha magnézium a telod akkor annak nem tesz jót só és nem ajánlatos használni télen. Legalábbis geyik haverom ezt mondja!

#173
milan

milan

    vendég

  • fórumtag
  • 52 hozzászólás
sziasztok! en inkabb az oszi, nedves bringazas egy buktatojara szeretnem felhivni a figyelmet, sajat peldamon keresztul:

szoval tortent, hogy szemerkelo esoben tekertem a suliba es a szeremi ut - hengermalom ut keresztezodesenel teljesen szabalyosan a bringauton mentem, hiszen nemreg burkoltak ujra, milyen kiraly... namarmost - nem vicc - kb 5km/h-as ovatos sebesseggel probaltam bevenni a kanyart, es nem sikerult!! mintha kirantottak volna alolam a bringat, es szepet pereceltem!! olyan cseszettul csuszos a friss aszfalt nedvesen, hogy hihetetlen. ez komolyan eletveszelyes, vigyazzatok!

#174
Major

Major

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
Én néha felmegyek!!! Feltáve ha van hó!!! Sárban nem!!! Nagy buli a hó!!! Igazából nekem nem hiányzott a szöges gumi, bár tavaj nem volt még tércsafékem így azon izguktam meg tudok e állni a befagytt fékpofákkal vagy nem!!! Idén a tárcsás DH géppel lehet, hogy nem lenne rossz a szöges gumi, vagy legalb egy hólánz htra!!! NEM VICC látezik ilyen, csak itthon nem láttam még...

#175
dirtboy

dirtboy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 240 hozzászólás
Ki volt már télen hóban a Janin???? (szögesgumi nélkül?)
Milyen??
dirtboy

#176
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Mi rengeteget tekerünk télen is. Persze nem az Olmos-esõben!
:P

Viszont a tanyázások nagyon murisak. Már persze a kicsik. Ti is szoktatok esni?


#177
broxi

broxi

    vendég

  • fórumtag
  • 58 hozzászólás
Hqa kedvetek van egy nagyot DHzni akkor gyertek Sátoraljaújhelyre mert itt is esett már a hó és megy a libegõ ugyhogy nagy bulikat lehet itt csinálni lessz egy verseny is ha érdekel valakit!!! ;D ;D ;D ;D ;D

#178
Tyito

Tyito

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.067 hozzászólás
Egy kis körültekintés  :o és a Para-túrHa ötlik szemedbe!
    Irány a KÉKES,amely most havas.  ;D

Késöbbiekben a Mecsekben is szeretnénk hasonló megmozdulásokat (ÉN) eszközölni!

Üdv.:Tyito

#179
n.balazs

n.balazs

    vendég

  • fórumtag
  • 16 hozzászólás
A haverjaimmal mi is szoktunk télen bringázni

#180
kiscsango

kiscsango

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 715 hozzászólás
Télen hideg van, meg vizsgaidõszak. De azért Tom slick-kel a hóban, az az igazi!