Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Bringázás télen

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
180 hozzászólás a témában

#81
Lorka

Lorka

    vendég

  • fórumtag
  • 218 hozzászólás
Köszi +fogadom a tanácsodat mûteni még azthiszem nem kell ,de ha így folytatja...
Bocs az OFF-ért( kicsit elkanyarodtunk...)

#82
Lovas_Gabi

Lovas_Gabi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.725 hozzászólás
Arra azértz vigyázzon, hogy ha ezt mûteni kellesz, az már nem lesz olyan, mint ha most kíméli!
Gyõzd meg, ha arról van szó, ültesd le a gép elé, mutasd meg neki a beszélgetésünket, hátha... Ha akkor sem, akkor reménytelen.

#83
Lorka

Lorka

    vendég

  • fórumtag
  • 218 hozzászólás
Sztem is korai...
Együtt járunk tornaterembe és futáskor is mondja ,h kattog a térde... Azt mondta ,h egyfolytában fáj és látod ez a rossz...

#84
Lovas_Gabi

Lovas_Gabi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.725 hozzászólás
Legalább télen tartsa be! Ez az Õ érdeke is!
Alapozni télen lehet másképpen is, van ilyen topic.
Konditerem, görgõzés, esetleg az úszás. 15 évesen korai még, hogy tönkre tegye az izületeit.

#85
Lorka

Lorka

    vendég

  • fórumtag
  • 218 hozzászólás
Nem...
Velem 1idõs 15 éves...
Hosszú gatyában teker igaz ,h télen soxor jár/t tekerni hetente 5 kb ez volt tavaly.. azóta heti 1-re csökkent az edzése...
De az orvos ezt sem javasolja igazán neki...


#86
Lovas_Gabi

Lovas_Gabi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.725 hozzászólás
Én eklövettem azt a hibát, hogy amikor már mindenki hosszú nadrágban tekert, még mindíg a nyári rövidben hajtottam. Megfázott a térdem és mondanom sem kell, hogy fájt ám rendesen. Az említett dolgok segítettek.
Mennyit hajt? Ha sokat és agresszíven, akkor ne is várjon javulást.
Van egy hátulütõje a dolognak, mégpedíg az, hogy az izületek sokkal hamarabb tönkremennek, mint egyébként. 40-50 éves korára már csak fájdalmasan és nehézkesen fog tudni járni.
Én lassan 35 vagyok, nekem is van egy kis recsegésem, de ez nem olyan veszélyes, modhatnám, hogy a korral is járhat! ;) :D :D
Neki még egy kicsit korai. Hány éves 23-25 körül?

#87
Lorka

Lorka

    vendég

  • fórumtag
  • 218 hozzászólás
Neked a tekeréstõl kezdett fájni??
De az a baj ,h õ ennek ellenére is bringázik...

#88
Lovas_Gabi

Lovas_Gabi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.725 hozzászólás
Csak néhány tanácsot tudok adni, mert ez lehet, hogy valóban orvosi eset és illene megfogadni a tanácsait.
Elõször is pihentetni, mert ez használ neki leginkább.
Másodszor: Javasolnám az úszást, mert a vízben teljesen másak a viszonyok és ez nekem is segített.
Termál vizes fürdõkben egy pár jó fürdõzés szintén jót tehet. 36-38 fokos vízben.(nekem itt van Miskolc-Tapolca és itt megoldom)
Terhelni pedíg csak nagyon lassan és bemelegítéssel szabad.
Ezek csak ötletek, bár nekem bejöttek.



#89
Lorka

Lorka

    vendég

  • fórumtag
  • 218 hozzászólás
Állítólag jól felvolt öltözve+minden,de mégis mikor guggol és fut recseg-ropog a térde... Nemtudom igazán ,h mitõl fáj ,de õ ezt állítja... Tényleg ilyenkor mit lehet csinálni? (izület)

#90
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
telen elvezet bringazni!!!!!!
ha nem tudsz majd ilyenkor megtanulsz bringat kezelni!!!
en telen tanultam meg spd-t hasznalni.
en ugy nyomom cicanaci ra egy dupla polaros terdvedo (sajat feklesztes) es minderre egy sandstone lelegzos gatya!
lorka a baratno inkabb mas okbol fajlalhatja a terdet! nyereg magassag, esett....
McClane: en hetente min ketszer de inkabb haromszor negyszer nyomom. ebbol 1-2 melo ami ejszaka tortenik a legnagyobb hidegben a tobbi meg nappali dolgok.

#91
Lovas_Gabi

Lovas_Gabi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.725 hozzászólás
McClane!

Télen nem érdemes hosszabb túrákat 80-100 km) tenni.
Egy rövidebb 30-40 km es is bõven jó, ha hóban tekered.Mi most csináltunk egy hasonlót a Bükk-ben Lillafüred-Jávorkút- Nagymezõ és vissza.
Öltözet:
Thermo-s nadrág, alatta egy cicanadrág, felül póló, mez, egy vékonyabb pulcsi, thermo felsõ.
Síkesztyû viselése ajánlott. Cipõ, kamásli.
Nem fáztam, nem volt melegem, csak kellemesen elfáradtam.
Ha szükséges, a thermo nadrág alá tehetsz a térdedhez egy polár betétet és kész.

Jó tekerést télre is!

Lorka!

Biztos nem volt megfelelõen öltözve vagy tévedek?

#92
Lorka

Lorka

    vendég

  • fórumtag
  • 218 hozzászólás
Van egy lány akivel egyesületbe járok ,õ tavaly egy héten többször ment tekerni ,és azóta is fáj a térde... A sportorvos azt mondta,h rá se nézhet a bringára ,1 évig... (nem tarja be...) ::)
De ez függ attól is ,h mennyire van "bemelegítve a térded"...



#93
McClane

McClane

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.710 hozzászólás
re all
ki mennyit teker télen?
jó télen tekerni egyébként? nem teszi tönkre az izületeket?


#94
Nemfáj

Nemfáj

    vendég

  • fórumtag
  • 196 hozzászólás
Ior: He?? Kee mi' mond ittend???

SzuMe: A sielõs ruhákat nem ismerem, nem tudom, mibõl készült az, amit Te láttál.
DE
A Subzero és társaiban a lényeg az, hogy nem tartja a nedvességet, és nem téged hût. Persze ha mész mint a vaddisznó, és izzadsz, akkor nincs az a szellõzõ ruha, ami segítene. És a hegymenet után a nagy lejtõn megfagysz, vagy a hegytetõn szárazat veszel. A normál. illetve kissé fokozott párolgás esetén segít a szellõzõ anyag abban, hogy a nem túl sok - de azért anyagtól függõen jelentõs mennyiségû - nedvességet elvezeti.
Ez abban nyilvánul meg, hogy a fázás érzete nélkül - persze kell a tetjére valamilyen szélfogó-szellõzõ anyag is(windstopper) - szárad meg a ruhád rajtad, illetve rövidebb ideig marad izzadt. ( Ha a sielõs ruha ezt tudja, és KÉNYELMES a bringán is (vigyázz, ms a mozgás) akkor jó az is.)
Érthetõen írtam?
Én használtam a régi pamut póló-cicanadrág variésünt is meg most az újabb stílust. Nagy különbség. Az újabbakból - jó rétegelés esetén - kevesebb réteget kell felvenni, könnyebb, jobban szellõzik - és mégis melegen tart. A pamutáknál sok réteg van, de az alja mindig nedves lesz, és hamarabb hûteni kezd, tehát fázol.

Ha kevesebb a ruhád, kevesebb pluszt kell a testednek melegen tartani.

Drága a befektetés, de ha sokat vagy kint, megéri. És nézz körül, mert lehet Subzerohoz hasonlót találni, pár ezerért olcsóbban (mondjuk 12eFT helyett 9eFt)

Hát ennyi, így hirtelen.

#95
zolle

zolle

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.703 hozzászólás
OFF
Úristen! Fagyizol ott! Mitképzelsz kisfiam kivagy te itt?

ON
Belga rulz

#96
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
figyi b@zzeg! (belga)
en pl cicanadragot hordok a sandstone naci alatt!
subzero meg ingyom bingyom! ahh p@csaba!

#97
szume

szume

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 715 hozzászólás
Az anyagok valamilyen muszalas, de nem tudom, hogy mondjuk egy Subzero-hoz mennyire hasonlitanak?

SzuMe

#98
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
mibol van attol fugg:
egyebkent ha a jozan paraszt esszel gondolkozom miertne lenne jo hozza radmegy meleg!? akkor?

#99
szume

szume

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 715 hozzászólás
Senki nem tudja, hogy a sieleshez ajanlott alsoruhazat mennyire jo bringazni?

SzuMe

#100
mbalazs

mbalazs

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 349 hozzászólás
bocs a csúnya szóért módosítok