Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Bringázás télen

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
180 hozzászólás a témában

#61
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
aki fekez az veszit!!!

#62
Major

Major

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
Fékrõl:
Ha megnézed a képet hátul van vaami izé ami bele tud fúródni a hóba!!! Van rajta egy fékkar is meg bowden... ;)

#63
vendég__*

vendég__*
  • vendég
fékezni? szerintem ilyen aprósággal nem kell foglalkozni ::)

de hogy én is beszóljak a térdes témába. én régen sokat bringáztam télen...........vagyis többet mint mostanság, és sajnos volt, hogy nemnagyon figyeltem oda a helyes öltözet megválasztásakor........most olyan a térdem, hog mikor reggel felkelek vlem együtt ébred a család,a térdem recsegésének következtében............szóval ejnyebejnye meg irgumburgum mindenki figyeljen oda miben bringázik télen..........

#64
Lorka

Lorka

    vendég

  • fórumtag
  • 218 hozzászólás
Végülis nem lehet nehéz... ;) Ezzel nyomulni télen...cool 8)
Egyébként nem láttam ,de hogy fékezel?

#65
Major

Major

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
Örülök, hogy tetszik!!! ;D

Komolyan meg próbálni összerakni egy ilyet!!!

#66
Lorka

Lorka

    vendég

  • fórumtag
  • 218 hozzászólás
Major ez nagyon ütõs... ;) ;D Legközelebb ezzel ,megyek... ;) :)

#67
Major

Major

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
Egy ötlet a topic címéhez:

http://www.pinkbike....iew&image=61296

;)

#68
Lorka

Lorka

    vendég

  • fórumtag
  • 218 hozzászólás
A fékek alig fognak fõleg így télvíz idején... ;)
Se szöges gumi se fék... próbáljátok ki ,mert +éri csak óvatosan...
Mindenkinek jó bulizást estére... ;) :-*

#69
Lovas_Gabi

Lovas_Gabi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.725 hozzászólás
BUÉK neked is és mindenkinek!

#70
McClane

McClane

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.710 hozzászólás
tárcsa...jó lenne, de nincs rá lóvéé....
asszem én maradok a hagyományos féknél....


na mára és idére vége a melónak. mindenkinek jó bulizást, és sok jó tekerést jövõre....

McClane


#71
Lovas_Gabi

Lovas_Gabi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.725 hozzászólás
Ilyenkor jó a tárcsafék, bár inkább elõre mint hátra! ;D ;D
(nekem még csak hátul van, az meg is fogta a gépet.)
Az összfékerõt 75-80%-ban az elsõ fék biztosítja, de ha nem....... akkor jön a dolog érdekesebb része és a "hogy kéne megállni?" címû fejezet.

#72
McClane

McClane

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.710 hozzászólás
a felnire ráfagy a hó/jég, és amikor fékezek, nem fogja meg a bicajt, hanem érzem, hogy "megcsúszik" a fék a felnin, és csak begyorsulok tõle.....
eléggé megleõdtem, mikor elõször tapasztaltam ezt


#73
Lovas_Gabi

Lovas_Gabi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.725 hozzászólás
Hali!
Beszállhatok a társalgásba?

Lorka!

Nekem még csak hátul van tárcsafékem, elõl a jó SRAM 7.0 V van. Nekem az elsõ fékem ment el, elég érdekes volt Jávorkútról lefelé hóban, és csak hátul volt szöges gumim.
Az elsõ felnire nem teljes kerületen fagyott rá a hó, hanem csak egy rélszére. Fékezéskor amikor jégen futott a fékpofa akkor one fék, mikor a felnit fogta, akkor beblokkolt. Megküzdöttem vele rendesen! Viszont gyakorlásnak jó volt.


#74
Lorka

Lorka

    vendég

  • fórumtag
  • 218 hozzászólás
ööö igen mire kiértem az erdõbõl mintha nem is lenne hátsó fékem ,de hála kalának aki 2 perc alatt rendbe tette... ;)

Akkor van gáz ha egy lejtõn lefele nem fog a a fék...(Azért nem mind1 ,h milyen meredek...)

#75
McClane

McClane

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.710 hozzászólás
na igen, mi nem rakunk fe lszöges gumikat, lefelé meg sokat csúszkálunk, amíg volt hó...
na meg a hó alatt sokminden lehet: gödör, faág, jég, kõ, ...
a befagyott fékekrõl ne is beszéljünk, két hét alatt elkopnak a fékpofa betétek, de ez télen természetes, tárcsára meg nincs pénzem
ha vastag hóra esel, az ok, de ha vékony hórétegre, akkor az alatt fagyott, kemény föld van, most télen estem a térdeimre, nem volt kellemes érzés
elolvadt a hó, már csak Írott-kõ -nél van egy kevés, az egész hegyben sár van, na meg jég pár helyen, ahol nem olvadt el


#76
Lorka

Lorka

    vendég

  • fórumtag
  • 218 hozzászólás
Valóban fincsi a hó, mikor nincs a bringádon szögesgumi... azon vacilálsz ,ha elindulsz ,vagy jönnek a mentõk ,vagy semmi bajod nem lesz...De dönteni kell... Általában mindenki elindul lefelé kérdés ,h meddig jut... :)

#77
McClane

McClane

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.710 hozzászólás
szal mi (vas megyei cc-sek :) ) hetente eccer járunk tekerni, mellette van futás és görgõ is persze....
nekem nincs lóvém termós meg wind stopped-es cuccokra, örülök, hogy még tavaly sikerült egy jó bicajt vennem, azóta meg úgyis csak arra költök :)
próbálok mindenfélét magamra ráncigálni, ezért alaposan ki is izzadok :(
midkét térdem lilás színû szokott lenni, mire hazaérek, de a forró vizes fürdõ után átváltozik vörös színûre...
de eddig csak azok nem néztek hülyének, akikkel együtt járok tekerni, mindenki más igyexik lebeszélni a téli kinti tekerésrõl, bár már beletörõdtek asszem :))
túlerõltetni sem akarom magam, de el sem akarok puhulni, ezért lenne egy jó megtalálni a megfelelõ mennyiséget, hogy télen és nyáron mennyit szabad edzeni...
szerintem ha télen tekersz, akkor felfelé és lefelé is lehet fejlõdni, mivel teljesen másképpen kell tekerni és irányítani a bicajt, de ezen az alapon egész évben fejlõdünk, mert nyáron is másképpen tekersz, mint télen :))
szal most még jó dolognak tartom a téli tekerést, de ki tudja, mi lesz 40-50 évesen?

jó tekerést mindenkinek...

#78
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
Semmi gond nincs a hideggel!Én spec soxor túlöltözök,pedig kb -5ig elég egy polár felsõ + egy vékony kabát.Úgyis hamar bemelegszik a test,és izzadtan annál rosszabb.A hó is fincsi-fõleg a szánkópályán,igaz,Laura? :) -csak az utána megjelenõ latyak az,ami L tud tántorítani a bringázástól.

#79
Lorka

Lorka

    vendég

  • fórumtag
  • 218 hozzászólás
Én nem azt mondtam ,h hóban nem jó tekerni... az az egyik legjobb... ;) Csak télen a hidegben... az izületeknek nem igazán tesz jót,de ha felöltözöl akkor semmi gond nincs... ;)

#80
jojoba

jojoba

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 337 hozzászólás
Hát akkor leírnám a véleményem errõl.....
Elõx is ha pl. odaállítasz az orvosodhoz h eljársz futni és kb. a 7. km után megfájdul a térded itt és itt,akkor jobb esetben azt mondja h ne fuss csak 6 km-t,hiszen akkor még nincs baj,vagy javasolja a sakkot mint új sportág.Ha nem "ért" hozzá,feleslegesen magyarázol neki az edzésedrõl,és h neked kell az a 7 km,sõt a távot növelni szeretnéd.
A sport orvosokkal már más a helyzet,azokkal talán könnyebb düllõre jutni.... ::)
Másodx: léteznek olyan edzõk akik a régi idõkben úgy válogatták össze a csapatot h olyan embereket szereztek,akik kb. február felénél már 2000 km!-rel,-vagy fölötte- rendelkeztek,és szigorúan kinti edzésekrõl volt szó,nem görgõn eltöltött idõrõl.....persze itt országúti versenyzõk a történet fõszereplõi.
Alapjában véve a hideg semmiképp nem tesz jót az izületeknek,de a mai termo,wind stopperes nadrágok nagyobb védelmet nyújtanak,fõleg ha még alá is öltözöl.
A hóban tekerés meg,nagyon fejleszt technikailag,bringa kezelés terén,szóval sztem fontos.
És az erdõben,ahol hó van mindig egy kicsit melegebb van,mint mondjuk az oúton,és a folyamatos csúszkálások miatt az egész testedben mozogsz így nem is fázhat meg annyira....