Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Bringázás télen

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
180 hozzászólás a témában

#21
Lovas_Gabi

Lovas_Gabi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.725 hozzászólás
Nem, 3*8. Elöl Truvativ FireX 44-32-22, hátul STX-Rc 11-30. (ez az egyetlen Shimano cucc a gépen!) Lánc: SRAM PC-48.

#22
tbertalan

tbertalan

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.436 hozzászólás
Elõl 42-es Stc-rc nagytényér, hátul 18-as fogaskerék. De még a gépet nem raktam össze szóval még nem mentem vele azóta, hogy Single Speed. DE elõre megnéztem, hogy ez az áttétel jó lesz nekem. Neked 9es rendszered van?

#23
Lovas_Gabi

Lovas_Gabi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.725 hozzászólás
Bocsi, nem is figyeltem!
Hát... single speed-del elég érdekes hóban menni! Én is használok legalább 4-5 fokozatot menet közben.
Milyen áttételed van?
Egyébként ha kocsival viszem a gépet, néznek is rendesen! Szokatlan az, hogy hóban teker valaki!
Hátra csináltam szöges gumit, ha jól emlékszem a Szöges gumi topic-ban leírtam hogy hogyan. Viszont rájöttem, hogy elõre is kell.

#24
tbertalan

tbertalan

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.436 hozzászólás
Hát ha megtehetd akkor jó. Egyébként Single Speedem van ( nevem alatt is lehet látni) és azért akarok Pc1-et, mert olyat gyárt a Sram mindne parasztbiciklire és sokkal szélesebb ezáltal erõsebb is. Egyébként -5 fok alatt nem sóznak, mert semmi értelme...

#25
Lovas_Gabi

Lovas_Gabi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.725 hozzászólás
Kala!

Ha lehet, én is kerülöm a fõutakat és a sózott helyeket.
Van, amikor kocsival tetõn viszuem ki a bicajt egy jó túrához vagy havas tekeréshez.

#26
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
Tberci hozzászólása Lgondolkoztatott;mennyire árt a savas latyak... :P Nekem szerencsére mákom van,mert az erdõ szerencsére itt van egy köpésre,és erre már nem sóznak nagyon semmit.A havas tekerés arra is jó,h leszedje a dzsuvát a bringáról,így hazaérkezéskor már le se kell törölni,azonnal mehet rá az ápolószötyi.

#27
Lovas_Gabi

Lovas_Gabi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.725 hozzászólás
Milyen rendszered van? 3*8 vagy 3*9?
Én a 3*8-hoz a SRAM PC48-at használom.
A pedál meg ilyenkor szinte mindegy, csak rá lehessen lépni rendesen. jelenleg sima fém pedállal nyomom, majd a jobb idõkre veszek én is valami jót.

#28
tbertalan

tbertalan

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.436 hozzászólás
Kösz szépen már csak arra várok, hogy lehessen kapni Wellgo cserélhetõ tüskést pedált, mert most jelenleg semmilyen pedálom sincsen. Meg lánc is kell majd (Pc1)

#29
Lovas_Gabi

Lovas_Gabi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.725 hozzászólás
Kb 30-40 percet. Ennyi bõven elegendõ.
Ipari cspágyas szimeringes agyaim és monoblokkom van, itt olyan sok teendõ nincs. A többi meg már rutinfeladat. ;D

#30
TrollEmber

TrollEmber

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 905 hozzászólás
mennyi idõt töltesz ápolgatással egy-egy tekergés után ???

#31
Lovas_Gabi

Lovas_Gabi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.725 hozzászólás
tbertalan!

Nem kella ggódni. Én is hajtom a vadi új gépet, igaz, hogy minden tekerés után lemosom, szárazra törlöm és ahol kell, a kenést sem hanyagolom el.
A fék több esélyes dolog. Ha "V" féked van, a felnire fagyott hó illetve jég valóban eltünteti a fékhatást, ami ugye nem igazán szerencsés. A fékpofák is hamarabb amortizálódnak, szintén emiatt. Ilyenkor a fékezésre nagyon figyelni kell, mivel ha nem teljes kerületen fagyott fel, akkor bizony ahol hat a fék, könnyen blokkolja a kereket. Ez elsõ kerék esetén csúnya bukást eredményezhet.
A tárcsaféáknél ilyen gond nincs, maximum egy kicsit zasjosabb lesz, de fog rendesen.
Véleményem szerint menj nyugodtan tekerni, utána ápold le és semmi gond nem lesz.

#32
tbertalan

tbertalan

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.436 hozzászólás
Köszi szépen. Csak gondlom max. a fékhal be míg ki nem olvad...

#33
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
Elôszöris gratula neked jojoba!

2. tbertalan: tavaly mentem egész télen és a hótól semmi baja nem lett a bringának. Ha félted, akkor egy havas bringázás után mosd le, mert elôfordulhat, hogy megrozsdásodik valami a hótól. De mondom, én nem szoktam ezt csinálni, csak ha só is ért.
A jég meg pláne nem árt. Vagy mit értesz ezalatt? Ha jégesô esik a bringára, vagy ha jégen mész? Ez utóbbi legfeljebb neked okozhat gondot és fájó, sötét foltokat a combodon és fenekeden! ;D

#34
tbertalan

tbertalan

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.436 hozzászólás
Tapasztalatokra lennék kíváncsi: én nem mentem még soha télen és arra lenné kíváncsi, hogy a hó meg a jég árt-e valamit a biciklinek? Azt tudom a só marja a villát az biztos nem jó.

#35
Lorka

Lorka

    vendég

  • fórumtag
  • 218 hozzászólás
Teljesen igazad van...
Nem azt írtam h, nem akarok csak azt,h nem tudnék több okból is... :-X

#36
vendég__*

vendég__*
  • vendég
nemakarásnak nyögés a vége........... ::)

#37
Lorka

Lorka

    vendég

  • fórumtag
  • 218 hozzászólás
Na most van az az idõjárás ,mikor nem lehet bringázni...
(helyesbítek lehet) Csak én nem tudnék... ::) :) Tegnap,esett a hó az még rendben... De ami ma van... Ahol már elolvadt a hó ott latyak ,ahol még nem ,ott brutális jég... ::)

#38
Lovas_Gabi

Lovas_Gabi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.725 hozzászólás
Mert egyébként nem lenne benne semmi poén.
Milyen dolog az, hogy saját szórakoztatásomra törülközök egy nagyot?
A közönségért mindent! ;)
Én tegnep nyomtam egy Miskolc-Bükkszentlászló-Bükkszentkereszt távot.
Azért itt fönt még vizes és sáros az út. Mire hazaértem, úgy néztem ki, mit a disznó.. ;D ;D ;D

#39
trakis

trakis

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 410 hozzászólás
Én ma du nyomultan a városban egy ááálatit.
Svalbe big apple-vel ;D ;D
Mér van az hogy az ember csak akkor nal el ha látják?? :'( :'(

#40
jojoba

jojoba

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 337 hozzászólás
hát valóban úgyhatottak mint a Duna Maratonosok ::)