Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Teló tuning

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
986 hozzászólás a témában

#921
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
koga

Minden RST fázik télen.... Ez van. Az elasztomer bekeményedik. Vegyél Simson rugót (250 ft/db) és vágd méretre, tedd az elasztomer helyére, javul! ÉS kendd hígabb zsírral.

#922
tbertalan

tbertalan

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.436 hozzászólás
lenen egy kérdséem tavalyi Drop offba lehet keményebb rugot kapni?

#923
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
az a zsír miatt van. Meg az elasztomerek merevedésre való hajlama miatt. És mindenkinek bekeményedik télire. Zsírozd le, és vidd fela padlásra, majd tavasszal újra jó lesz. Aztán vegyél egy marzoccsit...  ;D

#924
koga

koga

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 583 hozzászólás
Használ vki RST telót télen?
Pontosabban merevvillát,mert az lesz belõle a hidegben.(381tl+Gamma tl) >:(
Másnak is így viselkedik?10mm-t mozog max.  :P

#925
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
15-ös MOL olaj 1 liter 720 forint. Olcsóbb nincs. De a gyári sem drága, mert a minõségi Castrol meg Shell, miegymás olajok sem olcsóak. Irány a motorosbolt, vagy autósbolt, és keress "Lökésgátló olaj"-at, vagy "Lengéscsillapító olaj"-at.

De ha visszaolvasol, már kiveséztük ezt a témát vagy a Marzo fórumban, vagy itt, vagy a MIlyen villát vegyekben...

#926
MG

MG

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 970 hozzászólás
Igen de nem szeretném megvenni a gyári olajat hanem tuning olajat akarok belerakni ami olcsó. 5let?

#927
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
Igen, Marzokba 7.5-ös olaj jár gyárilag. De ha megveszed, a dobozon rajta kell lenni, hogy viszkozitás, ISO VG és egy szám. Azt nézdd meg.

#928
legszebbcsavo

legszebbcsavo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.125 hozzászólás
koga: ez jó duma volt, de rohadtul igaz, egyébként nem kell megilyedni, mert nekem az elsõ teló volt amit szétszedtem és rém egyszerû szerkezet.

#929
MG

MG

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 970 hozzászólás
Van egy Marzocchi z3 coil 100-om és most fogom lefesteni. Ehez ugye szét kell szedni. Milyen olajat rakjak majd bele? Otthon házilag szét fogom tudni szedni illetve össze tudom majd rakni? Itt a fórumban olvastam hogy castrol motor teló olaj jó bele. Mennyibe kerül? asszem 7.5es olaj kell a marzokba. Esetleges tuning hígabb vagy sûrûbb olajjal?

#930
koga

koga

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 583 hozzászólás
Sejtettem,hogy a szokásos kianyomórúdalólbeanyomórúdfölé téma,mint az RST-knél,csak annál egyszerûbb olyan szempontból,hogy (ahogy tanult kollégám mondaná)A f@szod is olajos lesz! a Judy szétszedése közben. ;D

#931
legszebbcsavo

legszebbcsavo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.125 hozzászólás
széjjel kell szedni, kifolyatni a olajat és a csillapítófej alatti 2 v 3 távtartót felülre kell rakni a rugó alá, és kész is van.

#932
koga

koga

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 583 hozzászólás
most vettem egy 2000-es Judy XC-t,de nem tudom,hogy kell átalakítani a rugóutat 60/80/100-ba.
Gyárilag lehetséges,vagy vmit venni kell hozzá?

#933
Pter

Pter

    vendég

  • fórumtag
  • 137 hozzászólás
Kösz, a kemény laposat beraktam, ami az elsztomerek között voltak gyárilag.
Egyébként én is úgy gondoltam, hogy felül jobb lesz az elasztomer.
Pter

#934
GerMan

GerMan

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 445 hozzászólás
ilyen szempontból szerintem mindegy, de talán jobban jársz, ha az elaszt. lesz felül, mert akkor nem csúszkál annyit a telóban és nem kopik. bár ha be van zsirozva, tökmindegy. az elasztomer és a rugó közé tegyél mindenképp valami kemény laposat..

#935
Pter

Pter

    vendég

  • fórumtag
  • 137 hozzászólás
S.O.S.!!!
Adott egy Suntour ULR, jobb szárban gyárilag titánrugó+olajcsillapítás, bal oldalon elasztomer.
Beraktam az elasztomer-oldalra egy rugót és maradt kb. 4 cm elasztomer. Melyiket kéne alulra rakni ahhoz, hogy az út elején érzékenyebb legyen és a vége felé keményedjen fel? Vagy mindegy?  ::)
Elõre is kösz!
Pter

#936
Stormbringer

Stormbringer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.754 hozzászólás
Még jó, hogy megkérdeztem... :P

#937
legszebbcsavo

legszebbcsavo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.125 hozzászólás
sajnos az új RST egybeöntött lábú telók úgy néz ki konstrukciós hibásak, mert a fékhídjuk törik ugyanott mindegyiknek.

#938
Begbie

Begbie

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.228 hozzászólás
Nem, sok jót hallottam róla, és láttam törötten!  ::)
Ettõl még lehet, hogy az árát megéri!

#939
Stormbringer

Stormbringer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.754 hozzászólás
Sziasztok! Én megnéztem egy RST Gila XE telót. Szeretném megkérdezni egyrészt, hogy mi a véleményetek errõl a duplavállas telóról és, hogy mennyire lehet ezt tuningoltatni? Köszi!!! ;D

#940
Kilgour

Kilgour

    vendég

  • fórumtag
  • 31 hozzászólás
Kosz!

De nem hangzik tul biztatoan ez az erdekes tapasztalat... ???
Esetleg tudsz valamit amit en nem?