Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Teló tuning

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
986 hozzászólás a témában

#901
magellana

magellana

    vendég

  • fórumtag
  • 38 hozzászólás
vedd+ a manitoum és nem lesz baj a keménységel! vaj puha! érted? vaj puha!

#902
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Nekem az RST gammám volt olyan, hogy 80 kg-al volt kb 20 mm útja olyan kemény volt. Mászásnál frankó mert meg se mozdul, lefele meg merev villa. :P
Fogtam és kivettem a rúgó elasztomer sort az egyik oldalon, a másik oldalon kicseréltem az egyik elasztomert keményebbre, a feszítõn húztam egy kicsit. Na így má sokkal elviselhetõbb lett, egy oldali rúgózással és még a teló is könnyebb lett.
Szétszedni úgy kell, hogy kicsavarod alul az imbuszokat, lehúzod a külsõ szárat, leveszed a lekoppanás gátló elasztomert, kicsavarod az elõfeszítõ kupakokat, kiveszed a rúgózó elemet, kiszeded a nyomórudat. Összerakás fordítva, csak zsírozd be ha nincs. A gammába van még kikoppanás gátló elasztomer és rúgó a nyomórúd feje alatt. A kikoppanó rúgót is ki lehet hajintani, nincs sok értelme.

#903
Odipusz

Odipusz

    újonc

  • fórumtag
  • 1 hozzászólás
RST Gila TL telóm van. Nyári hõségben, tökig kitekerve a feszesség állítót kb. 40 mm-t mozog. (Mostanában már csak 10-et.) Egy szervizben azt ajánlották, hogy vágjak le a rugóból valamennyit. Ez nekem elég vad ötletnek tûnik. Hogyan lehetne puhábbá varázsolni? Hogyan kell szétszedni egy ilyen telót?

#904
zolle

zolle

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.703 hozzászólás
Ma szétszedtem a DH2-t, és gyárilag 13at mozog, de simán ki lehetne 17re is akár, kurvasok becsúszószár van benne. Ehhez nagyobb nyomórúd, meg rugó kellene?

#905
magellana

magellana

    vendég

  • fórumtag
  • 38 hozzászólás
sziasztok én az x-vertrõl szeretnék kérdezni titeket! hogy lehet jól bekeményiteni? rugóutat növelni? ez olajos ugye? mit tudtok róla hogy birják a strapát? köszi

#906
Major

Major

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
Megkeresem!!!  ;) KÖSZI!!!

#907
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
Van benne egy müanyag kütyü, amit ki kell venni valamelyik nyomórúd feje alól. (de a felkoppanásgátló maradjon!:))

#908
Major

Major

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
Másik bringámban van...  :-X

#909
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
mondtam én, hogy szar az a Big One... a zeta biztosan nem fogja eldobni a Wega elejét...  ;D ;D ;D

#910
Major

Major

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
RST Zeta EL villában hogyan állítható a rugóút ? ? ? Elvileg állítható 68 és 89 közütt, de hogy ? ? ?  :-[

#911
zolle

zolle

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.703 hozzászólás
Szerintem megegyezik a DH1el, mivel egyformák ezek mind. De nem biztos hogy megér nekem ez 25-30 pénzt mivel 30 volt a teló is. Amúgy csak a hangja zavar. Befele tuti van valami csillapítás, vagy nemtudom, de még nem sikerült lekoppantani.

#912
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
Elvileg most mi van benne? Csak rugó? MCU is? Ha még több rugót teszel bele, akkor mégjobban ki fog rúgni term. Viszont jön a tél, és, ha megtömöd MCU-val, akkor faszányos merevvilád lesz. A Shock Works csinál nyílt patronos szárat. Ha a villád mérete egyezik a DH1-gyel, akkor elvileg bele tod rakni, és akkor lesz benne olajos csili. Ha jól tudom, az olajos szár kompletten 25-30.000 Ft. Gondold át, hogy megéri-e. (Ja, és még az sem biztos, hogy jó lesz.)

#913
zolle

zolle

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.703 hozzászólás
Jorus, ahogy mondod, csak visszafele nincs semmi. Még sose szedtem szét, de majd belenézek. Hol lehet kapni elasztomereket? Ha rugót teszek be, az nem jó? Akkor nem koppan szerintem, csak megáll, bár nem értek hozzá...

#914
Vole

Vole

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.561 hozzászólás
Annyit tudsz csinalni, hogy valamennyi rugot kicserelsz elasztomerre, es attol valamivel lassab lesz, es nem rugja ki a telot. Nomeg rakhatsz a nyomorud ala meg elasztomert, vagy kemeny gumit, de akkor csokken a rugout, viszont nem koppan akkorat.


#915
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
Nemigen ismerem a DH 2 felépítését. Mi van a szárakban? Rugó + MCU?

#916
zolle

zolle

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.703 hozzászólás
Hali nép!
Meg tudja nekem mondani vki, hogy ha van egy ShockWorks DH2 telóm (duplavállas, kihúzva 15 cm út) és nincs benne csillapítás kifele, akkor azzal mit lehet kezdeni? (nem, nem fogom kidobni.) Mit lehet belerakni, ilyesmi?

#917
F1

F1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 422 hozzászólás
Vagy egy Shivert 8)

#918
Vole

Vole

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.561 hozzászólás
Ha mondjuk veszel egy Judy100 -ast. Azzal eroteljesen novekedik az elso rugout.  ;D ;D ;D

#919
peteeqe

peteeqe

    új vendég

  • fórumtag
  • 9 hozzászólás
Ki tudja hogy hogyan lehet megnövelni a Rock Shox Judy TT '02 teló rugóútját?Csinált már vki ilyet?

#920
koga

koga

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 583 hozzászólás
Legutóbb már olajoztam,valamint kipróbáltam csak rugóval is,de hiába,egyszerûen megszorul az egész. :(
de úgyis eladom :)
és keresek vmi újat