Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Teló tuning

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
986 hozzászólás a témában

#861
Zap

Zap

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.961 hozzászólás
baliba:
Ha olajos a teló, tehetsz bele csak rugót. Én még régen a Rock Shox Judy-ba Simson rugót raktam, és valami elképzelhetetlenül szépen mozgott!!!  ;D
Ám ez csak ötlet. Ha tetszik a mostani állapot, az is tökéletes kombináció ;D

b:
Elvileg elég nagy terhelést kap a teló, ha csak az egyik szárában van rugó. Bár a Marzocchiknak elég erõs a hídjuk. Szerintem próbáld ki: Ha nem érzed, hogy szorulni kezd a mozgás az egynlõtlen terhelés miatt, akkor talán jó. Meg azért vigyázz a hídra... ;)

groover:
Szerintem a 12,5 jó hosszúnak számít. Ha levágod a teló nyakcsövét a 12,5-ös fejcsõhöz, utána frankón el fogod tudni adni, mert könnyen találsz ennél kisebb fejcsõvel rendelkezõ emberkét! Egyébként meg a bringa van az emberért és nem fordítva: úgyhogy ne parázz, ess neki, és csináld meg úgy, ahogy neked a legkényelmesebb ;)



#862
GerMan

GerMan

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 445 hozzászólás
groover-:
szerintem 11-12 centi az átlag.
9 centitõl rövidebbet még nem láttam. az is a Mongoose NX váz, ami egyedi dizájn.
egy haverom 21"-es Konáján viszont 15cm-es  :o


#863
XC_Rider

XC_Rider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.218 hozzászólás
groover-:
A fejcsõ hossza a váz méretétõl és a geometriától függ. Ha nagyon kicsi a váz akkor rövid, ha nagy akkor hosszú. Az én magellán vázamon 17.5" (18")-os 110mm hosszú.  

#864
groover-

groover-

    vendég

  • fórumtag
  • 188 hozzászólás
xc rider:
igazából az a kérdésem, hogy nagy átlagban mennyi a fejcsõ hossza a többi bringákon?
kössz: grrr

#865
XC_Rider

XC_Rider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.218 hozzászólás
groover-:
Szerintem itt csak egy fûrész segíthet. Vedd ki a villát és mérd meg a fejcsövet a csapággyal együtt + add hozzá a stucni magasságát-5mm. Ha akarod használni a hézagoló gyûrûket, akkor azok magasságát is add hozzá. Ha még mindíg magasnak érzed az elejét fordítsd meg a stucnit.

#866
zOrg

zOrg

    exgépész

  • fórumtag
  • 5.740 hozzászólás

Mennyire barbár megoldás ha a bomber z2 egyik szárából kiveszem az acélrugót és úgy használom.
Erre persze nem lenne szükség ha lehetne hozzá puháb rugót kapni   :-/

Hááát... Atomnál láttam már olyat, h. csak a (titán)rugót hagyta meg az egyik szárban. Szerintem Marzoccsi mindent bír. (Ott fog vigyorogni az atomtámadás után a vitrinben a csótány és a skorpió mellett...)

#867
groover-

groover-

    vendég

  • fórumtag
  • 188 hozzászólás
hi all!

most cseréltem le régi telómat egy rock shox xc-re. a problémám a következõ: nagy átlagban hány cm-esek fejcsövek (ugye így hívják?) a bringákon? az enyém 12,5 cm, viszont a villanyak 21 cm, ezért úgy rakták be a telót, hogy a stucni alá és fölé is beraktak 2-2 közgyûrût, ami így elég hülyén néz ki, nem is beszélve arról, hogy most magasabban van a súlypontja a bicajnak...
elõre is kössz: grrr

#868
b

b

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 665 hozzászólás
Mennyire barbár megoldás ha a bomber z2 egyik szárából kiveszem az acélrugót és úgy használom.
Erre persze nem lenne szükség ha lehetne hozzá puháb rugót kapni   :-/

#869
baliba.

baliba.

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 624 hozzászólás
Hali!

Köszönöm mindenkinek a szakmai tanácsokat.
Nem is olyan egyszerû feladat ez.
Történetesen egy SR-SUNTOUR ULR-t puhítottam le.
A  MANITOO villa elasztomere elvileg jó bele, De a közepes keménységû (piros) keményebb, mint a Suntour sárga MCU-ja. Próbáltunk a 2-telóból kihozin a legjobbat (rugó, elasztomer csere-bere), de végül egy harmadik variáció jött be.
Az olajos oldalon a rugót meghagytuk, a másik szárban pedig (amint GERMAN oly bölcsen javasolta!), a fészerben talált 2 puhább rugót egymásbadugva betettük 2db elasztomer helyére. Mivel a csillapítás állítható rajta, olyan hibátlanra sikerült, hogy arra nincs szó!  ;D
Majd a Rákóczi 75-ön elválik, hogy valóban bejött-e a trükk!

Üdvözlettel és köszönettel: Baliba

#870
Kislust

Kislust

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.507 hozzászólás
Sziasztok!

Mit érdemes tudni a Sutour DC7600-ról?
(ne nagyon szóljátok le, mert már megvettem :-X)
egyébként nekem nagyon bejött, bár nincs öszehasonlítási alapom.
Kislust
::)

#871
GerMan

GerMan

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 445 hozzászólás
baliba,
az elasztomereknél csak az a lényeg, hogy az átmérõjük ne nagyon különbözzön az eredetileg bennlévõtõl (ne szoruljon be a csõbe) és össze tudd illeszteni õket úgy, hogy ne essenek könnyen szét, a teló belsejében egyenesen álljanak.
a puhaságot, meg kb lehet érezni, ha "rátehénkedsz". lehet õket méretre vagdosni, kifúrni (hosszirányban) ízlés szerint. én pl. úgy puhítottam ki egy 70-80 kilós embereknek szánt telót az én 60 kilómhoz, hogy minden elasztomerbe 4 lyukat fúrtam, és 1-2 elasztomert puha rugóra cseréltem, hogy kicsit aktívabb legyen a villa mozgása. ha túl sok rugót teszel bele, akkor valószínûleg majd a csuklód bánja, mert a villa túl gyorsan vissza fog rúgni és egyáltalán nem lesz jobb, mint volt.
még az is nagyon fontos, hogy telózsírral jól be legyenek kenve.
jó kísérletezést !  :)


#872
Shaun_Palmer

Shaun_Palmer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.323 hozzászólás
baliba:

A kompatibilitás nemvalószínü a különbözõ márkák elasztomerei között. (ha RST telód van nem hiszem, hogy jó bele 1 MANITUO elasztomer) :'(

A szín elvileg a különbözõ keménységeket jelenti :o

Ha bemész egy jóbb bikestore-ba akkor ott biztos tudnak segíteni a problémán.
De lehet, hogy puhább rugó kéne bele.

Shaun 8)

#873
baliba.

baliba.

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 624 hozzászólás
Egy kérdés!
Érzésem szerint túl kemény a telóm. Állítólag az elasztomersor cseréje segítene a problémámon. Nem tudom, hogy mennyire kompatibilisek az elasztomerek, és hogy beszerezhetõek-e ezek különbözõ keménységekben?
A színe számít ezeknek?
Plíz aki tud segítsen!

#874
Major

Major

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
Köszi! Megnyugodtam !!  :D Mostmár sokkal jóbban érzem magam! Csak azért mert 1 Noleen Chubby-ról van szó! Igazi ritkaság és olyan jól mozog ami ritkaság egy 98-99-es duplavállas teleszkópnál!

#875
Zap

Zap

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.961 hozzászólás
'98-ban már eszerint készült a legtöbb fék. Ez a nemzetközi szabvány 51mm a két szem között. És  160-as tárcsához belõve. Nagyobb tárcsához, meg más mérteket használó fékhez adapter kell. A nemzetközi standard alól kivétel pl. a Manitou teló, meg a Hayes fék, ami a saját "szabványukat" használja, adapter kell mintkettõhöz, ha nem egymással használod. Adapterügyben valami mekkmestert keress, bár elvileg ilyenkor elveszik a fék garanciája. Vag boltban vehetsz, de az 5-6000 Ft körül van. Na ennyi... 8)

#876
Major

Major

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
Az lenne a kérdésem, hogy az a tárcsafék szabvány ami most is van mikor teredt el? (98,99,00,01???) És hogy a régebbi telókon lévõ bigyókra hogy lhet felfogatni sz újabb tárcsákat???

#877
groover-

groover-

    vendég

  • fórumtag
  • 188 hozzászólás
lia:
nézd meg a bikemag honlapon a boltok listáját, ott van egy csomó bolt+cím. én a kerékvárt ajánlanám....
üdv: grrr

#878
Garancia

Garancia

    vendég

  • fórumtag
  • 14 hozzászólás
Benézhetsz a RideBike-ba is. Bp. XVI. Rákóczi 51.


#879
liana

liana

    újonc

  • fórumtag
  • 2 hozzászólás
bergusson az hol van?
mondom abszolut zoldfulu vagyok a temaban.. esetleg segitenel? ize.
lia

#880
b

b

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 665 hozzászólás
Bergusson-ban nezz korul ha Bp-en vagy.