Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Teló tuning

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
986 hozzászólás a témában

#661
Csikasz

Csikasz

    vendég

  • fórumtag
  • 145 hozzászólás
Távtartó alatt mit értesz?

#662
conor1326

conor1326

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.055 hozzászólás
Rakj be távtartót/hosszabb negatív rugót a nyomórúd feje alá...
Bár akkor keményebb is lesz.

#663
Csikasz

Csikasz

    vendég

  • fórumtag
  • 145 hozzászólás
Nekem egy Marzo Mx-Compom van és azt szeretném elérni, hogy 105mm helyett 85mm-t mozogjon. Hogyan tudnám ezt élérni?

#664
ZSIROSMACSKA

ZSIROSMACSKA

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.931 hozzászólás
Vagy a Bikemag régebbi számai... mittomén megrendeled vagy más

Ez most reklám?

#665
conor1326

conor1326

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.055 hozzászólás
amúgymeg általánosságban telókról:
olvass vissza a telós topicban... ;)

#666
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
nagyobb rugó, nagyobb nyomorúd, jó tömités belerakása, olajossá alakítása, meg hasonló.
cél: nagyobb rugóút(vagy épp kisebb), szebb mozgás.

#667
Brian

Brian

    vendég

  • fórumtag
  • 10 hozzászólás
Szijasztok!
Az van h én még sose tuningoltam(meg a jelenlegi rst381EL-emet nem is naon lehet) és kérlek ne nézzetek hülyének de vki aki ráér egy kicsit hosszabban írja már le h mi fán is terem ez az egész tuningolás, mik a telók alaptípusai(elaszt., olaj többet nemtok) ilyenek!Elõre is köszi annak aki veszi a fáraccságot h kezdõt oktasson ;)

#668
Kislust

Kislust

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.507 hozzászólás
köszi.

#669
Zap

Zap

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.961 hozzászólás
jah, van mindenféle nyalánkság

www.blackboxracing.com

#670
Zap

Zap

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.961 hozzászólás
Kislust: A blackbox az a Rock Shox gyári tuningjának a neve. Kicsit átépítik a Boxxer csillapítását, hogy Steve Peat legyél.
Azt hiszem más versenytelóikhoz is csinálnak ilyent, de azt nem tudom, hogy ott mit, mert lefelé orientált vagyok. ;)

#671
retizotyo

retizotyo

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.760 hozzászólás
Köszi szépen a válaszokat. Hát a mellékelt ábra alapján erre még aludni kell egy párat, mert ahogy írtátok, elég hamar be lehet bukni a dolgot. De megfontolom mindenképp, mert méretben, kategóriában és évjáratban is ez illik a gépemhez.
Igazából csak konfortfokozónak kéne a túrákhoz. Ahol akarok elmegyek merevvel is, csak ugye az ráz mint a 220.

#672
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
csak akkor kell venni egyáltalán valamit, ha nem elég az elõfeszítés állító csavar. elõször próbáldd ki, hogy jó-e, csak aztán kezdj vásárlásokba.
és az elasztomert vételét én sem ajánlom nagyon, ha van olajcsillapítás a teleszkópban (2002-ig minden nem tt nevû judyban van) - bár mondjuk ahogy l.cs. is írta, mindkettõ patronos, és ha elszáll a patron, nincs mit tenni.

#673
legszebbcsavo

legszebbcsavo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.125 hozzászólás
A judy DH ban van olajcsili, talán az XC ben is, de olajpatronosak, az nem hiszem hogy lesz már hozzá.
Mérd le a mostani rugók méreteit és valami mással helyettesítsd, ha nincs eredeti (nem nagyon lesz). Szerintem a 2002-es Marzo széria rugó méretei kb jók lehetnek.
Elasztométert szvsz ne erõltesd.

#674
retizotyo

retizotyo

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.760 hozzászólás
Már nem elõször fárasztom a mélyentisztelteket de nem hagy nyugodni az a '96-os Judy XC és egy '96-os Judy DH. Am,ennyire meg kehet nézni, annyira megnéztem sezrintem elég jó állapotban vannak.
Namost a kérdésem: lehet-e mármilyen módon ezeket a telókat esetleg fejleszteni (plol. keményítés, puhább elasztomer, szal' van bármi amit be lehet hozzá szerezni. Persze nem gyári, de bármi más esetleg RST vagy bármi, ami belemegy ???

Tökhülye vagyok a telókhoz, még sosem volt, most is Project 2-val nyomom :o

Köszi

#675
vendég_norbert78_*

vendég_norbert78_*
  • vendég
Hali az egy omega teló ezeken nincs gumiharang!
Ami meg rajta van az egy lizard porvedô és nem jobb egyik se csak az egyik gyari a masik meg bolti ;D

#676
nefty

nefty

    vendég

  • fórumtag
  • 22 hozzászólás
Sziasztok!
Nem igazán értek a telókhoz ugyhogy most számotokra biztos elég butát fogok kérdezni, több telót is láttam amin gyári gumiharang helyett csak egy ilyen kis anyag van...mi az ? Miért jobb mint a gumiharang? Aki nemértené mire gondolok annak beszurok egy linket amin egy rst teló van amin elvileg gumiharangnak kéne lennie, de ilyen anyag van amiröl beszéltem


http://kep.tar.hu/se.../pic4994260.jpg

#677
Kislust

Kislust

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.507 hozzászólás
mi az a blackbox upgrade?

#678
gorgo

gorgo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 649 hozzászólás
kobee:a fox oldalán(nem a ruhás) van egy olyan hely ahonnét le tudsz tölteni használati útmutatókat a telójukhoz.Ott találsz rajzot is meg kommentárt is a dolgokhoz

#679
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
jo kerdes!
nezd at a forumot.
de ha nagyon nem megy akkor kerdezz azetr van.
csak elotte problaj meg ra keresni hatha volt mar szo rola...

#680
Kolbee

Kolbee

    vendég

  • fórumtag
  • 163 hozzászólás
Hogy ne legyek már olyan hülye a telókhoz, megkérdem tõletek: hol lehetne olvasni a telók felépítésérõl, részeiról?