Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Teló tuning

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
986 hozzászólás a témában

#681
legszebbcsavo

legszebbcsavo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.125 hozzászólás
minden pontosan úgy van ahogy GerMan írta... :D

#682
GerMan

GerMan

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 445 hozzászólás
nemist, nekem régen a judy a gyári 5-ös helyett 10-es olajjal nagyon frankó lett. nagyon pattogós volt eredetileg, rázott, a csuklóm nem szerette.. 10-essel király lett. de az egy 2000-es judy volt, nem tudom azóta mi változott. ja és elég persze csak abban a szárban cserélni, ahol a csillapitó rúd van.

#683
Pull

Pull

    vendég

  • fórumtag
  • 198 hozzászólás
--> folyt. a "ki milyen bringával nyomul" topicból...

A pneumatika boltban a manus azt monta:
- A szimeringben a rugó "befele" van. Az a szerepe, hogy a NAGY nyomású hidrauliha egységekben (pl: targonca) a hidraulika folyadékot ne engedje ki.
- Amit mi használunk a telóba az lényegében "csak" porlehúzó. Azért dupla-dupla ajkas, mert a "kisnyomású" olaj benttartására elegek a befele álló karmantyúk is. Csak a telógyártól ezt megfejelték egy rugógyûrûve...
- Ha megnézel egy motoros boltban egy motorteló szimeringet ott kívül és belül is van rugós gyûrû. 1 az olajat benttartani, 1 a trutyit lekotorni (+ még 1-1 sima karmantyú is...)

Tuningolni meg egyébként rugóutat kevésbé érdemes, mint egy rendes tömítést, teflonos csúszóperselyt, esetleg csillapítást építeni a telóba.
Csak ezekhez többet kell gondolkodni.

Pull

#684
rofi

rofi

    vendég

  • fórumtag
  • 148 hozzászólás
Ha lassú,akkor hígabbat W2,5-5
Ha gyors akkor sûrûbbet W7,5-10
Szerintem...

#685
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
Nos ez attól függ, milyen olja van most benne, és mivel nem vagy megelégedve...


#686
nemist

nemist

    vendég

  • fórumtag
  • 11 hozzászólás
Sziasztok!
Egy Judy XC Air telóm van. Sok helyen olvastam, hogy a csillapítást az olaj cseréjével lehet javítani. Milyen olajat érdemes belerakni? 70 kiló vagyok és maratonokon használom. ???

#687
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
Egy Gila XE nem 200-as Deore fékhez van. Attól, hogy duplavállas, nem erõs. Fõleg nem az alsószára. 10 mm-eres tengely és gyorszár nem biztosíték, ha 200-as tárcsával adod az ívet....

#688
ZSIROSMACSKA

ZSIROSMACSKA

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.931 hozzászólás
Nekem meg volt egy Judy XC 100 és nem is tuningoltam, csak DH-tam és eltört a saru és észre sem vettem és még úgy mentem vele a Sauhi Dh pálya alsó részén a versenyen és szerencsém volt és élek/nem tört semmim. Összejöhetett volna az is, hogy nincs szerencsém és most nem írogatnám a hülyeségeimet. Szóval csak óvatosan és jó anyagból!

#689
Winethoo

Winethoo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 482 hozzászólás
Nekem tetszik a Gila XE.Havernak is is olyan van,próbáltam.Valszeg olyat fogok venni,csak bírja a 200-as Deoret.
TOM:15 cm-t mozgó szimplavállas=Sherman=1.5-ös nyak=220000királyi magyar fitying.


#690
vendég_vdani_*

vendég_vdani_*
  • vendég

link=board=5;threadid=2964;start=285#msg123223 date=1060613961]
EMBEREK!

AKI AZ ALAPKATEGÓRIÁS TELESZKÓPJÁT TUNINGOLJA, AZ AZ ÉLETÉVEL JÁTSZIK, MÉG AKKOR IS, HA TÖRTÉNETESEN BOMBER VAN RÁÍRVA!!!!

COMPRENDE?

KIHÚZVA A BECSÚSZÓ NEM BIZTOS, HOGY BELEÉR A PERSELYBE ALUL, AMI MIATT LÓGNI FOG A VILLA, A HOSZABB BECSÚSZÓ MIATTI NAGYOBB ERÕKAR PEDIG TÖNKRETESZI A PERSELYEKET ÉS A SZIMMERINGEKET. NEM MELLESLEG ELTÖRHET A GYÁRILAG KISEBB ERÕHATÁSRA TERVEZETT NYAK, BECSÚSZÓ, VAGY VÁLL.

NE KOCKÁZTASSATOK FELESLEGESEN EGY CENTIKÉRT!


Nekem pl. csak a bekoppanásgátló van kivéve így van + 2 cm. Kihúzni nem húznám ki, mert már rájöttem, hogy az nem olyan jó.
Így 98 mm a rugóút, elég ez 9nél többet nem használok.

VDaNi

#691
Tom racing

Tom racing

    vendég

  • fórumtag
  • 12 hozzászólás
Igen, fõleg, hogy nem az számít, hogy 9-et vagy 10-et mozog... Sokan ezt nem értik meg. Nem kell mindig tuningolni, bringázni kell. ;D Csillapítatlan telóknál amúgy sem jó a hosszú rugóút. Én pl. nem értem, hogy mi tetszik az embereknek a Gila XE-ben. 20ezer forintos alap villa, csak dupla vállas. Még mindig divat a duplaváll? Mikor 15 centit mozgó szimplavállasok vannak? Nem az a komoly, ha duplavállas, hanem mondjuk normális csillapítás, vagy alu becsúszók, stb. Sokkal komolytalanabb (szerintem) egy duplavállas alap teló, mint egy közepes szimpla. Mér kell egy nem DH bicajba ilyen?
Na ennyi, ez persze csak az én véleményem, akinek nem inge... ;)

#692
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
EMBEREK!

AKI AZ ALAPKATEGÓRIÁS TELESZKÓPJÁT TUNINGOLJA, AZ AZ ÉLETÉVEL JÁTSZIK, MÉG AKKOR IS, HA TÖRTÉNETESEN BOMBER VAN RÁÍRVA!!!!

COMPRENDE?

KIHÚZVA A BECSÚSZÓ NEM BIZTOS, HOGY BELEÉR A PERSELYBE ALUL, AMI MIATT LÓGNI FOG A VILLA, A HOSZABB BECSÚSZÓ MIATTI NAGYOBB ERÕKAR PEDIG TÖNKRETESZI A PERSELYEKET ÉS A SZIMMERINGEKET. NEM MELLESLEG ELTÖRHET A GYÁRILAG KISEBB ERÕHATÁSRA TERVEZETT NYAK, BECSÚSZÓ, VAGY VÁLL.

NE KOCKÁZTASSATOK FELESLEGESEN EGY CENTIKÉRT!

#693
ZSIROSMACSKA

ZSIROSMACSKA

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.931 hozzászólás
Neki talán jó lesz ;D vagy nem és akkor fáj. az meg :(

#694
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
az olvasas nem az erosseguk az mebereknek!
hat meg a gondolkozas!!!
"hat figyeljema! ezen is az van irva, hogy bomber akko ez jo lesz!"
hat persze.

#695
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
hát ah veszel egy EXRt vagy a másikat ésa tunningolod akkor az egyetlen infó az lesz hogy R.I.P., vagy pedig hogy kómában fekszel valamelyik kórházban...

egy alap kategóriás telót nincs értelme tunningolni, nem véletlen kerül annyiba amennyibe, pláne hogy megfelelõ tudású (hoszabb út) telók is kaphatók csak persze nem olcsóbban, dehát ez kapitalizmus, annyit kõ fizetni amennyit kérnek (vagy esetleg elõvenni a stukkert, ami kockázatosabb a tunningolásnál is)

párszor már el lett ez itt ismételve a közönségnek, reméle mvan aki okul belõle

#696
KisAllat

KisAllat

    újonc

  • fórumtag
  • 3 hozzászólás
Thx!! Majd irok mi van velem ;D amugy most retek szar hangulatom van szal kuszok el THX info

#697
vendég_vdani_*

vendég_vdani_*
  • vendég

Hy! Szal elsö krdés! Meik telo jobb szerintetek? BOMBER EXR COMP'03 vagy Rst Gila Xe? És meikböl lehet kicsit nagyobb játékot kicsikarni? Köffi ;)

Kis Allat!

Vegyél EXR Comp 03-at vedd ki az egyik oldalon a rugót a másikon amennyit kell vágj le az elasztomerbõl, vedd ki a bekoppanásgátlót és lesz egy telód ami 100 millit rugózik úgy ahogy Te akarod. Az elasztomerrel nagyon jól tudod állítani a progressziót. Az én 70 kilómhoz ez így lett jó.
Így nem pattog el, jó a progresszió tehát minden OK vele. 2-3 havonta (télen 1) érdemes bezsírozni.
Nekem ez így megfelel. Én nem ugrálok vele sokat nem megyeb brutális letöréseken (max. bonus nagy).
Mondjuk ott a nagy nem valami nagy = padka
:D
VDaNi

#698
-kisvajda-

-kisvajda-

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.269 hozzászólás
háát..suzem inkabb marzó..azért a név mögött ott a minõség ;)

#699
Spalya

Spalya

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 301 hozzászólás
Ugyan az minosegre. De a gila bizti nem tuninngolhato. Max +1 cm-t

#700
KisAllat

KisAllat

    újonc

  • fórumtag
  • 3 hozzászólás
Hy! Szal elsö krdés! Meik telo jobb szerintetek? BOMBER EXR COMP'03 vagy Rst Gila Xe? És meikböl lehet kicsit nagyobb játékot kicsikarni? Köffi ;)