Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Teló tuning

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
986 hozzászólás a témában

#221
Pityuszhely

Pityuszhely

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 353 hozzászólás
kösz,de akkor a beépítési magasága is csökken??mert nekem igazából az kéne.

#222
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
szétszed, nyomórud feje alá betesz 2cm gumibak, összetesz, örül :)

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#223
Pityuszhely

Pityuszhely

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 353 hozzászólás
Sziasztok!
Vki eltudná nekem mesélni hogy hogyan tudnám a 130-as fox vanilla r-t átvarázsolni 110-esre ?

#224
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás

hogyan tudnám meg tuningolni az r500-asom?

mit szeretnél vele?

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#225
buellaz

buellaz

    újonc

  • fórumtag
  • 2 hozzászólás
hogyan tudnám meg tuningolni az r500-asom?

#226
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás

Kérdéseim a nosztalgiázókhoz:
1. Az elasztomer milyen szerepet tölt be? Csillapít? Lassabban rugózik ki/be, mint egy tekercsrugó, nem?
2. Ezt felülre, vagy alulra érdemes tenni?
3. Milyen arányban legyen a rugó/elasztomer?

1) igen
2) alulra
3) felénél ne leygen több. rugó-elasztomeres villákban egyik szár rugó, másik elasztomer.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#227
HLev

HLev

    vendég

  • fórumtag
  • 123 hozzászólás
Köszi! Gépmûhely meg kontakt van, úgyhogy szerintem lesz ötvözött alu is.
Géprajz ilyen alap szinten, mint ez a kupak, vagy a nyomórúd még megy.

Srácok! Indián testvéreim, akiknek ez nosztalgia, szóljatok! Olvastam az RST tuning topikot, (már ami megmaradt belõle) anno 2000, and I know who you are! Simson rugók és társai :)

Arra gondoltam, hogy a lekoppanásgátlót csak bennehagynám eredeti méretében, mert ha azt kiveszem akkor az út végéhez adódik a nyert többlet, az meg nem olyan fasza. Nem a lekoppanással van gond, éppen hogy lágyabb, érzékenyebb telót szeretnék építeni. Tehát nyomórúd +10mm minimum.

Mivel a kupak, az elasztomer, és a rugó méretével/típusával lehet még variálni, ezekkel sokat fogok kísérletezni, míg meglesz az optimum. :chin:

Kérdéseim a nosztalgiázókhoz:
1. Az elasztomer milyen szerepet tölt be? Csillapít? Lassabban rugózik ki/be, mint egy tekercsrugó, nem?
2. Ezt felülre, vagy alulra érdemes tenni?
3. Milyen arányban legyen a rugó/elasztomer?

#228
Aske

Aske

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.880 hozzászólás
Acél legyen. Jó lehetne alu is, de abból sufniban csak lekvár van.

Acél meg jó akármilyen rúd.

Kupaknak egyaránt acél, mert mondom nehéz a "háztartásban" olyan alut találni, ami megfelel. (csak ötvözetlen van, nagyon lágy)

edit: tólómérõvel vedd fel a nyomórud méreteit. Bátorság szerint vedd hosszabbra (szerintem max. 100 mm)

Mondjuk lehet rajz sem kell csak odaadod valakinek hogy ilyen csak bla bla.

#229
HLev

HLev

    vendég

  • fórumtag
  • 123 hozzászólás

Hehe, király a kupak!

Nyomórudat esztergáltatni szoktak sufni. Múltkor osztálytársam is csinált egyet.


Anyag? Alu szerinted OK (kupakhoz, nyomórúdhoz)? Nem lesz nagyon igénybevéve, 50 kiló alá kell.

#230
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.689 hozzászólás
hali!
végigküzdöttem magam a topicon, és tegnap szétkaptam az RST trekking telómat (75 mm CT free T'n'L, vagy mi..).
kiszedve a csillapítópatront (szóval jobb oldalról azt a zárt hengeres izét :) )
sokkal jobban tetszõs a mozgása, viszont ugye így bólogat egyfolytában.
végsõ esetben még ezzel is kibékülök, mert így legalább reagál az egyenetlenségekre, ellenben a csillapítással együtt gyors hatásokra képtelen mozdulni. traktornyom szétrázza a csuklómat, vagy egy kiemelt elsõkerék visszahuppanása egy kellemetlen csattanás... gondolom ilyenkor jön, hogy megpróbálkozhatok hígabb olajat tölteni/töltetni bele.

majd felhívom a boltot, hogy megcsinálnák-e, mert nem biztos, hogy azt szét akarom szedni, elég hermetikusnak tûnt, nomeg olajom sincsen.
elég sok múlik azon is, hogy mennyiért vállalnák...
viszont ezzel tényleg drasztikus változás érhetõ el?
mert ezzel a rendszerrel most szinte semmi értelme a telónak, egy merevvilla legalább merev, és az se rugózik :)

ha esetleg kivenném a csillapítást, és úgy használnám, akkor az olvasottak szerint az nem gond. viszont valamivel le kell zárni a szárat... pl. visszateszem felülrõl az egészet úgy, hogy lent nincs becsavarozva (valami azért kéne az elsó lyukba is..), és a csillapítórúd össze van nyomva?
Azért jobban tetszene egy LÉTEZÕ, de MÛKÖDÕ csillapítás.

köszi!


edit: juteszembe: az se biztos, hogy olajos csillapításról van szó, de ezt a boltban meg tudják mondani gondolom. csak mert most olvasom, hogy RST-kbe mintha levegõs is létezne. szóval nem tudom pontosan milyen.

#231
pappi

pappi

    vendég

  • fórumtag
  • 69 hozzászólás
Képek
Háhá, ez nagyon király lett. Én csak flexxel tudtam volna szétszedni. De érdemes vele ennyit bajlódni, megéri?
United Merida Freerider<------------>Live Free for Freeride
Mit jelent az, hogy trekking?

#232
Aske

Aske

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.880 hozzászólás
Hehe, király a kupak!

Nyomórudat esztergáltatni szoktak sufni. Múltkor osztálytársam is csinált egyet.

#233
HLev

HLev

    vendég

  • fórumtag
  • 123 hozzászólás
Leszerelt a Gila T4-em, és sikerült szétkapni is. (egyelõre az egyik szárat, roncsolásos módszerrel) :)

Képek

Át szeretném alakítani, hogy kimozogja a 100mm-t, meg puhább legyen.
Az elõbbit elvileg annyival el lehetne érni, hogy a láb aljában a nyomórúd végén található mûanyag távtartót fele akkorára cserélném. Így a szimmering/porlehúzó még nem ütközne a vállba. Így a beép. magasság se változik. Becsúszó van elég, úgyhogy a másik megoldás a hosszabb nyomórúd. A rugót ígyis úgyis cserélni kell.
Nem tudom milyet tegyek bele, más márkák azonos becsúszó átmérõhöz való rugóival érdemes próbálkozni? A méretkülönbséget esetleg az elasztomerrel lehetne kompenzálni?

#234
Facs

Facs

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 488 hozzászólás
Ahha. :)
Hát a harmonikát nem vállalom. :D Elég volt "harmonikás" telóval égni 3 évig.
De azért kössz.

#235
McPherson

McPherson

    vendég

  • fórumtag
  • 135 hozzászólás
Hát figy ez olyan dolog, hogy ha belemegy a kosz, akkor az koptatja. Ha nem megy bele, akkor azt nem hiszem el. De tökmindegy, mert amúgy az én porlehúzóm is elvileg úgy van kialakítva, hogy ne gyûjtse a cuccost (nem úgy, mint a 2003-as rst-k, amiknek szintán vályújuk volt), és mégis megtapad annyi kosz benne, hogy azt a gyanús fajta felületkezelést lekoptassa. (Rst gila +sl)
Sztem nem ezen fog múlni, meg különben is rohadt mindegy, nem ettõl fog eltörni a villa. Az a vályú csak annyit ront a dolgon, hogy egy nagyobb kavics is megmaradhat benne, azt belefeszülhet jobban, de ez elhanyagolható.

Ha igazán félsz a kopástól, vegyél rá gumiharmonikát, motorosboltban kapni, és rakd rá, az védeni fog. De ronda. Persze ízlések és pofonok, de akkoris
...And Justice For All

#236
Facs

Facs

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 488 hozzászólás
A szimmeringrõl tud vki vmit mondani?

#237
Aske

Aske

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.880 hozzászólás
A téma korábban ki lett vesézve. A "csavarodás" az nem a mechanikai igénybevételt jelenti itt, csupán kerékpáros szleng kifejezés arra az esetre, ha a tárcsafék hatása bármilyen irányú/mértékû elmozdulást gyakorol a teleszkópra. Ez leggyakrabban a láb hátrafelé történõ elmozdulásában érhetõ tetten. Mivel itt a befogás a becsúszó/váll kapcsolat, értelemszerûen ha UGYANAZ a teló jobban ki van húzva, akkor a lehajlás nagyobb.

De ez csak szigorú elmélet.

#238
McPherson

McPherson

    vendég

  • fórumtag
  • 135 hozzászólás

ha rugóútnövelést csinálok, jobban kihúzom a becsúszószárat, akkor kevésbé lesz merev, ugye?


vagy pl U turn-ös villánál ha 80-on van akkor merevebb mint ha ki van húzva maxra (jobban csavarodik)? :chin: vagy nem :D


ha jól értem a tárcsafékbõl adódó csavarodást kérded, az viszont nem függ a rugóúttól, mivel az erõkar nem változik ha az egész cucc függõlegesen máshol áll. nem?
...And Justice For All

#239
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás

ha rugóútnövelést csinálok, jobban kihúzom a becsúszószárat, akkor kevésbé lesz merev, ugye?


vagy pl U turn-ös villánál ha 80-on van akkor merevebb mint ha ki van húzva maxra (jobban csavarodik)? :chin: vagy nem :D

értelem szerûen egy 40cm pálca kevésbbé merev, mint egy 2cm pálca. ennek fõleg a hosszhoz van köze, mert amigy a villa becsúszója a persely aljáig elér legalább, addig a persely felett 2 centivel még nincs különbség.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#240
K3ny3R

K3ny3R

    vendég

  • felfüggesztett
  • 11 hozzászólás
köszi Aske de ott van h "(tárcsa)"
arra kéne valami megoldás:D:D