Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Teló tuning

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
986 hozzászólás a témában

#261
ltsoma

ltsoma

    vendég

  • fórumtag
  • 85 hozzászólás
Szétszedtem és tényleg el van törve.Nincs meg a tetején a kiszélesedés,csak 1 egyenes rúd,a tetején nagy lyuk (mûanyagból,törésnyomokkal) és az oldalán 1 kivülrõl állítható méretû,de szerintem így nem ér semmit.
Ez meg csak 1 vázlat amin a csillapítás lényegére próbálok kérdezni.(de szerintem még mindig jobb,mint csillapítás nélkül,végsõ esetben kivitelezhetõ és esetleg az állítás is megoldható belülrõl)
Ha van más ötletetek írjátok meg.

#262
Aske

Aske

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.881 hozzászólás
Jah, az MZmé ilyen, de egy blackbe ilyet tenni? :D

#263
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
1: nem ilyen egyszerû egy csillapítófej.
2: biztos hogy eltört, vagy még szét se szedted, csak kitaláltad?

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#264
ltsoma

ltsoma

    vendég

  • fórumtag
  • 85 hozzászólás
Kösz.
Na itt a kép:
http://img226.images...sillaptsiu0.jpg

#265
Aske

Aske

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.881 hozzászólás
Nyomórúdnak hívják.

Képet itt tudsz feltölteni, majd a linket beilleszted ide.

http://imageshack.us/

#266
ltsoma

ltsoma

    vendég

  • fórumtag
  • 85 hozzászólás
Hi all!
Van 1 manitou blackemés asszem eltört a cillapítórúd.Így túl könnyû felütni + visszarúg.A csillapítás lényege szerintem ez(ha nem akkor javítsatok ki):
Az olajban mozog 1 "dugattyú" amin van 1 kis lyuk ahol az olaj átfolyik az egyik oldalról a másikra.Ettõl lassabb lesz a villa mozgása.
Na 1 ilyen rudat kéne szereznem/csináltatnom és akkor elvilág megoldódik a próbléma.
Már csináltam egy rajzot,de nem tudom felrakni.Valaki elmondaná,hogy kell géprõl feltölteni a képet?

#267
fuego92

fuego92

    újonc

  • fórumtag
  • 7 hozzászólás
Sziasztok


Hogy lehet egy mozo vibert tuningolni ?Küldjetek egy e-mailt kösz

#268
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás

Színkódot min? Rugó alján a gumin?

nem, hanem a rugón magán. kell lennie elvileg.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#269
Rave_Ace

Rave_Ace

    Dömdödöm

  • globális moderátor
  • 3.201 hozzászólás
de
szilikonos zsír az igazi, nem a litiumbázisú

#270
MC Pite

MC Pite

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.388 hozzászólás

2004-es.
rendelj valahonnan egy rugót, és szereld be otthon.
nézd meg a mostanin a színkódot, és az alapján lehet tovább indulni.


Színkódot min? Rugó alján a gumin?
Ha sima gépzsírral rakom öüssze az nem gáz, nem?

"A hegyikerékpározás több mint versenysport, a természetközpontúan gondolkodó, egészségmegőrző,aktív életstílust kedvelő emberek szabadidősportja." Paripám


#271
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
2004-es.
rendelj valahonnan egy rugót, és szereld be otthon.
nézd meg a mostanin a színkódot, és az alapján lehet tovább indulni.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#272
MC Pite

MC Pite

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.388 hozzászólás
5K lenne a szervíz, ami ha jól értem az az amit én is csináltam, szétszed, takarít, szíroz, összerak.
Szimeringet õk sem szedik le, és 5K-n felül 2út (3K) és 2 délutánom bánná...

Szal mi a fenét csináljak?! :(

"A hegyikerékpározás több mint versenysport, a természetközpontúan gondolkodó, egészségmegőrző,aktív életstílust kedvelő emberek szabadidősportja." Paripám


#273
MC Pite

MC Pite

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.388 hozzászólás

a kettõ ugyanaz, ki hogy ismeri.
lehet még nincsenek nyitva btw


Értem, köszi :)
Még most seveszik fel :wtf:
Felvették, azt mondja azért kemény, mert gépzsírral zsíroztam a rugót :wtf: ... Azért efelöl vannak kétségeim hogy ettõl ilyen kemény, plusz kicsit keménynek találom mióta nálam van... (Hogy derítem ki pontosan hogy mikori modell, mret kérdezte, dehát jótól, nem én vettem, '03-'05közé tippelem... A gép tavalyi,gondolom a teló is. http://img.tar.hu/mc...mg/22570181.jpg)

"A hegyikerékpározás több mint versenysport, a természetközpontúan gondolkodó, egészségmegőrző,aktív életstílust kedvelő emberek szabadidősportja." Paripám


#274
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
a kettõ ugyanaz, ki hogy ismeri.
lehet még nincsenek nyitva btw

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#275
MC Pite

MC Pite

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.388 hozzászólás
Nella megvan csak nem veszik fel sose - még próbálom. Prokeronak nem találtam honlapot... de ha meg lehet tudni hogy õk honnan hozzák, az lenne a legjobb...

"A hegyikerékpározás több mint versenysport, a természetközpontúan gondolkodó, egészségmegőrző,aktív életstílust kedvelő emberek szabadidősportja." Paripám


#276
MC Pite

MC Pite

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.388 hozzászólás

puha rugó ügyben nella/prokero a belvárosban.


Öhm... vmi egyéb infó, mert vidéki vagyok, és hozatnám, de tudni kéne hogy mit és hol keressen a boltos...

"A hegyikerékpározás több mint versenysport, a természetközpontúan gondolkodó, egészségmegőrző,aktív életstílust kedvelő emberek szabadidősportja." Paripám


#277
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
puha rugó ügyben nella/prokero a belvárosban.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#278
MC Pite

MC Pite

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.388 hozzászólás

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy van egy öregecske RS Judy T2-es villám, tudom nem mai gyerek, de benne volt a vázban ami kellett :) Szóval az lenne a nagy kérdés lehetne-e valahogy egy kicsit puhábbra hangolni a mozgását, meg kiemelésnél eltüntetni a visszakoppanását? Nem bontottam még meg, de ha van valami jó ötlet akkor azt szívesen veszem!
köcc


"Olyan kérdésem lenne, hogy:
-1 felkeményedhetet kicsit a telóm, és ha igen, mitõl? (Judy TT, asszem J2 az új nevén/utódja, szétszedve, kitakrítva, zsírozva volt, egyedüla szimeringet nem tudtam kikapni, ott Duna Marci óta még van egy kis sár :( )
-2 kapok bele puhább rugót? Míg másoknak 2-2,5 centit mozog már, az enyém még meg se moccan :( "
Én is puhítani szeretném, mert most is hétvégén köves lefele szakaszokon agyrázkódást kaptam szinte

"A hegyikerékpározás több mint versenysport, a természetközpontúan gondolkodó, egészségmegőrző,aktív életstílust kedvelő emberek szabadidősportja." Paripám


#279
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
elõfeszítés állítható elvileg benne.
ha nem, akkor a rugó felé kell tenni kisebb lemezkéket, max 2 centit, utána tessék erõsebb rugót venni.
felkoppanás ellen felkoppanásgátló, meglepõ módon. a nyomórúd feje alá kis gumibak vagy rugó.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#280
Iceshark

Iceshark

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.036 hozzászólás
Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy van egy öregecske RS Judy T2-es villám, tudom nem mai gyerek, de benne volt a vázban ami kellett :) Szóval az lenne a nagy kérdés lehetne-e valahogy egy kicsit puhábbra hangolni a mozgását, meg kiemelésnél eltüntetni a visszakoppanását? Nem bontottam még meg, de ha van valami jó ötlet akkor azt szívesen veszem!
köcc