Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj

GT vázak

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
182 hozzászólás a témában

#41
osiris555

osiris555

    vendég

  • fórumtag
  • 221 hozzászólás
azóta rájöttem meg még egy másikat széttekertem. ócska anyagból volt a hajtókar. de nincs mit tenni, ha ilyet gyártanak.
másik:
szeretnék minél több gt cuccot a bringára (gondolok itt agy, kormány, stb.), ha valaki tub, segitsen légyszi!
kösz!

#42
osiris555

osiris555

    vendég

  • fórumtag
  • 221 hozzászólás
még egy kérdés:
a hajtókarom mindig lelazul. 500m-enként húzni kell rajta, különben leesik. mi lehet a baja? négyszögtengejes, de nem látok a raja hibát. lehet, hogy a menet lenne meghalva a tengõmben? csavart is cseréltem, hátha az a baja, de nem használt.
passz...

#43
osiris555

osiris555

    vendég

  • fórumtag
  • 221 hozzászólás
68 kg vagyok.
köszi szépen a tippet.
a 32-es becsúszók miatt tetszik nekem is.meg hogy a rugóút 85-130 mm-nek van írva.
ja, és 60ezer helyett 45re van leárazva az ebike-nál

#44
Csuporka

Csuporka

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 608 hozzászólás
Tora. Szépen mozog, és talán a legmerevebb a 3 kötül (ugye 32es becsuszok, kontra manitou és marzo 30as-al szemben.)
Igaz jo lenne tudni hány kilo vagy? mert ha 54 akkor mindegy :)

#45
osiris555

osiris555

    vendég

  • fórumtag
  • 221 hozzászólás
ha tudnátok esetleg segíteni, melyik telo lehet a jobb, megköszönném.
manitou slate super rtwd, lockout, '07 - 55e
marzo mx pro '07 - 50e
rs tora 302, u-turn '07 - 45e
egyébként még nincs sok jó cucc a gt-men, mert csak így tudtam összehozni, de apránként épül.
most a telo.
köszi elõre is!

#46
osiris555

osiris555

    vendég

  • fórumtag
  • 221 hozzászólás
hi!

nem hiszem, hogy az új gt vázak ócskák lennének, hiszen gt.
egy 98-as outpostom van, mindent csinálok, amit lehet az erdõn lehet, és semmi baja. telót csak most fogok rendelni bele decemberben (fizu után:)), de így mereven is teljesen jó!
a súlyát nem mértem, de annyira nem is érdekel.

#47
VaNick

VaNick

    vendég

  • fórumtag
  • 124 hozzászólás
Igen! Én is láttam valahol (valamelyik weboldalon) ezt a polír Zaskar vázat.
A Zaskar 20éves jubileumi kiadása!

http://cgi.ebay.de/w...bayphotohosting

lapozzatok a lapaljára, ott vannak képek!

http://fotos.mtb-new...hp/photo/402532
VaNick
---------
2003 GT Zaskar Race & Full XT

#48
adamkg

adamkg

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.715 hozzászólás
Aki volt Eurobikeon a GT standon, az biztos látott egy kiállított régi (polír) GT Zaskar vázat. Akkor nem olvastam végig a papírt alatta, de úgy rémlik, mintha az lenne rajta, hogy újra gyártani fogják a régi idõk emlékére. Meg tudja ezt erõsíteni valaki? Csak, mert amiatt a váz miatt kezdtem el cc-zni tizensok évvel ezelõtt, és most "gazdag" felnõtt emberként lehet, hogy lecserélném a Pyxisemet egy olyanra, ha igaz a hír.

#49
VaNick

VaNick

    vendég

  • fórumtag
  • 124 hozzászólás
Nekem ugyan nem Avalanche van, hanem 2003-as Zaskar Race váz S méretû és olyan 1350 g körül lehet. Ez is Kinesis Superlight csöves!
Na most, az elõzõ tulaja DH-zott vele!!!! Semmi törés, repedés...

Szóval szvsz egyáltalán nem igaz hogy az újabb GT vázak szarok lennének, ez egy nagy-nagy tévhit... Jó, lehet hogy nem olyan szuperek, mint a fénykorban voltak, de akkor még mindent masszivabb anyagokból csináltak. De azért a mostani GT vázak is nagyon jó kis vázak! Aki töri õket, az tuti nem rendeltetésszerûen használja... pláne 2 hét alatt 2-t... sõt, pont ez a bizonyíték rá, hogy inkább a riderrel nem stimmelt valami, nem pedig a vázzal.

AMúgy ha észreveszitek ez igaz mindenre a világon, minél újabb valami annál vacakabb... akár telókról, akár bicajalkatrészekrõl van szó.
Pont ezért ragaszkodom én is a régi 98-as XT alkatrészekhez :-)

VaNick
VaNick
---------
2003 GT Zaskar Race & Full XT

#50
GT_Atee

GT_Atee

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.743 hozzászólás
Nekem a 2000-es Avalanche-om 1900g +/- pár gramm.
GT-Atee

#51
enté

enté

    titanium freak

  • fórumtag
  • 7.605 hozzászólás

Tényleg 1.5 kg körül van a 2001-es Avalanache.

Valójában 2200-2300 gr körül mozog, ezért sem vettem akkor olyat.

Nem minden törésbõl lessz perec.

Az élet tele van váratlan eseményekkel...

"Some people say I'm a titanium freak - it's okay... I am."

"The titanium is the nicest way to reducing the carbon bikeprint."
[ˈeərəspeɪs tekˈnɒlədʒi]


#52
GT_Atee

GT_Atee

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.743 hozzászólás

Repedt vázzal közlekedni?!
Majd küldj egy képet a törés utáni firkában szerzett sérüléseidrõl!

:rofl:

Nem minden törésbõl lessz perec.


GT-Atee

#53
Yaroslav

Yaroslav

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 304 hozzászólás
Repedt vázzal közlekedni?!
Majd küldj egy képet a törés utáni firkában szerzett sérüléseidrõl!

#54
GT_Atee

GT_Atee

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.743 hozzászólás

Hol repedt meg a vázad?

A jobb oldali láncvilla ahogy nekicsatlakozik a középcsapágyháznak a hegesztés mellett,de szerencsére a két láncvilla közt egy elég erõs merevítõ van ami nem engedi tovább repedni legalábbis csak nagyon lassan.
GT-Atee

#55
Laca73

Laca73

    újonc

  • fórumtag
  • 3 hozzászólás
Hol repedt meg a vázad?

#56
GT_Atee

GT_Atee

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.743 hozzászólás

Helló!

Lehet kicsit elkéstem ezzel, de csak most találtam ezen gt-s topicot.
Ha jól látom a törött GT-t a videoról stillelt képen, akkor az egy 2001-es Avalanche 1.0 váz (fekete,szürke,piros szinben). Nem mondanám könnyített
váznak.
Nekem pont ez van 2001 óta. Sztem kib. erös váz, a képen látható módon eltörni pedig csak full kihúzott nyeregcsövel lehet. Talán nyomott a gazdája egy elöre szaltót, -nem biztos hogy akaratlagosan- a bringa nyeregcsöve meg kiszakadt. A GT gyár mind a mai napig azt mondja, hogy a nyeregcsö végének be kell érnie a harmadik háromszögbe. Amúgy biztosan fáradnak a GT vázak is az idö múlásával.
Tényleg 1.5 kg körül van a 2001-es Avalanache.
Sziasztok

Szia,ezzel elkésni nem lehet szerintem,legalább ide is irogatnak néha.

Szerintem is egy túlságosan kihúzott nyeregcsõ következménye lehet,vagy nagyon egyedi véletlenszerû törés.Mint már írtam nekem a régebbi egy 2000-es Avalanche-on 7éves nyúzás után is csak egy hajszálrepedés van amit 2éve látok rajta és még bírja pedig szinte minden nap azzal járok melóba,meg néha terepen zúzni.


GT-Atee

#57
Laca73

Laca73

    újonc

  • fórumtag
  • 3 hozzászólás
Helló!

Lehet kicsit elkéstem ezzel, de csak most találtam ezen gt-s topicot.
Ha jól látom a törött GT-t a videoról stillelt képen, akkor az egy 2001-es Avalanche 1.0 váz (fekete,szürke,piros szinben). Nem mondanám könnyített
váznak.
Nekem pont ez van 2001 óta. Sztem kib. erös váz, a képen látható módon eltörni pedig csak full kihúzott nyeregcsövel lehet. Talán nyomott a gazdája egy elöre szaltót, -nem biztos hogy akaratlagosan- a bringa nyeregcsöve meg kiszakadt. A GT gyár mind a mai napig azt mondja, hogy a nyeregcsö végének be kell érnie a harmadik háromszögbe. Amúgy biztosan fáradnak a GT vázak is az idö múlásával.
Tényleg 1.5 kg körül van a 2001-es Avalanache.
Sziasztok

#58
GT_Atee

GT_Atee

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.743 hozzászólás

az érdekes.....lehet még slightból is többféle van, áétalában 1500 gramm alatt vannak ebbõl a szettbõl a bike-ok.....máshol meg nem lehet benne 400 gramm....ha meg 6 éves a törött cucc azon azért annyira nem kell csodálkozni, az alu nem ököréletû anyag :)

Hát ez-az.

De én elfogult vagyok a GT-vel,mindig is a kedvencem volt.


GT-Atee

#59
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.258 hozzászólás

Ami a törött képen van az egy 2001v.2002-es avalanche ami megeggyezik súlyban-anyagban az én 2000-esemmmel.

A 2006-osom az kinesis superlight csöves m-es méretû és úgy 1910g.

az érdekes.....lehet még slightból is többféle van, áétalában 1500 gramm alatt vannak ebbõl a szettbõl a bike-ok.....máshol meg nem lehet benne 400 gramm....ha meg 6 éves a törött cucc azon azért annyira nem kell csodálkozni, az alu nem ököréletû anyag :)
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#60
GT_Atee

GT_Atee

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.743 hozzászólás

valszinû nem egy modellrõl beszélünk...gondolom 2000 ben még más csõbõl volt, -cég is más tulajdonban volt ha jól tom- amit meg néztem az általatok linkelt oldalon nem tudom mi volt a neve, gondolom a full könnyû "csúcsmodell" lehetett....

spec ez az ominozús kinesis superlight csõ
http://www.gtbicycle...=usa&brand=moun

Ami a törött képen van az egy 2001v.2002-es avalanche ami megeggyezik súlyban-anyagban az én 2000-esemmmel.

A 2006-osom az kinesis superlight csöves m-es méretû és úgy 1910g.


GT-Atee