Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Kelly's

- - - - -

  • Please log in to reply
2151 replies to this topic

#41
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,259 posts

Igen nem jól fejeztem ki magam !
Most néztem hozzá tagot Rock Shox Bar 2.1 165x38mm ( ez nem olyan drága ) !
Ez így együtt kb 2800g( bilincs és fejcsapágy nélkül ) , talán az még nem olyan gáz !?

Igen rátapintottál a lényegre , mert nem szeretnék nagyon gagyi vázat venni !
Esetleg más alternatíva ?


mostanság nincs vele gond (régebbiek szerettek szétesni az alsó fõ forgáspontnál) csak én azt számoltam hogy ha üresen 80, egy rendes tag 80 körül van (fox) és annyiért már elõfordul kona ,merida stb.

mindenképp lokolható vagy vmi propedálos tag kell bele, mert erõsen pogózó váz.
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#42
pecsenyep

pecsenyep

    vendég

  • fórumtag
  • 37 posts
Igen nem jól fejeztem ki magam !
Most néztem hozzá tagot Rock Shox Bar 2.1 165x38mm ( ez nem olyan drága ) !
Ez így együtt kb 2800g( bilincs és fejcsapágy nélkül ) , talán az még nem olyan gáz !?

Igen rátapintottál a lényegre , mert nem szeretnék nagyon gagyi vázat venni !
Esetleg más alternatíva ?

#43
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,259 posts

Help!

2010-es kellys wandal vázat van lehetõségem venni tag nélkül !

Kérem aki tud valami tapasztalatot írni ( adatokkal rendelkezem ) , azt megköszönöm !
Láttam ,hogy gyárilag 80mm-es taggal árulják , esetleg ez mit jelent stb.

Üdv:Pepe

80mm-es tag nincs. a 80mm az a váz rugóútja
a tag mérete az 165mm szemtáv és 38mm rugóúttal bír. (vgy 6,5"x 1,5")
anmúgy klasszik kissé elavult katalogusváz, semmi extra. nem tudom mennyiért veszed, de újonnan tag nélkül nem nagyon ér többet 70-80K-nál.
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#44
pecsenyep

pecsenyep

    vendég

  • fórumtag
  • 37 posts
Help!

2010-es kellys wandal vázat van lehetõségem venni tag nélkül !

Kérem aki tud valami tapasztalatot írni ( adatokkal rendelkezem ) , azt megköszönöm !
Láttam ,hogy gyárilag 80mm-es taggal árulják , esetleg ez mit jelent stb.

Üdv:Pepe

#45
neumann

neumann

    vendég

  • fórumtag
  • 10 posts
Köszi:)

#46
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,259 posts

Sziasztok. Úgy néz ki, hamarosan Kelly's tulaj leszek. Egy Scarpe black-et néztem ki a 2010-es modellek közül. Olyan kérdésem lenne, hogy a 192 cm-emhez és 80 kilómhoz mekkora vázat ajánlotok? 19,5"-os és a 21,5"-os között vacilálok, lehet, hogy inkább a nagyobb kéne. Amúgy városi használatra lesz a bringa, plusz kisebb túrák, semmi komoly. Köszi a válaszokat! Hali


sztem a nagyobbat
elég rövid vázak
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#47
neumann

neumann

    vendég

  • fórumtag
  • 10 posts
Sziasztok. Úgy néz ki, hamarosan Kelly's tulaj leszek. Egy Scarpe black-et néztem ki a 2010-es modellek közül. Olyan kérdésem lenne, hogy a 192 cm-emhez és 80 kilómhoz mekkora vázat ajánlotok? 19,5"-os és a 21,5"-os között vacilálok, lehet, hogy inkább a nagyobb kéne. Amúgy városi használatra lesz a bringa, plusz kisebb túrák, semmi komoly. Köszi a válaszokat! Hali

#48
Ivymike

Ivymike

    újonc

  • fórumtag
  • 4 posts
nem az egészség megõrzése lenne a cél? akkor hívjuk betegségpénztárnak...

sziasztok,

nézelõdtem még, kicsit eltérve az eredeti koncepciómtól 2 jelölt maradt:
Kellys SALAMANDER
KTM ULTRA FUN

én a KTM-re szavazok, mi a véleményetek?

#49
szike81

szike81

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 712 posts

Azért nem találtál róla infót, mert még nem hozták ki a 2010es modelleket :)
Sztem max 2 hét és ittvan.

EP pedig tényleg fizet, nálunk is szoktak ilyennel vásárolgatni.


Csak azért kérdezem, mert PSZÁF szerint nem fizethet érte. Ezt néhány EP be is tartatja...

#50
Rémhörcsög

Rémhörcsög

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,108 posts
Azért nem találtál róla infót, mert még nem hozták ki a 2010es modelleket :)
Sztem max 2 hét és ittvan.

EP pedig tényleg fizet, nálunk is szoktak ilyennel vásárolgatni.
High5 ->A világ leggyorsabb sportitala

#51
Ivymike

Ivymike

    újonc

  • fórumtag
  • 4 posts

Megkérdezhetem milyen EP az amelyik fizet bringát?

az axa biztos, de szerintem mindegyik számára engedélyezett - annyi a turpisság a dologban, hogy jövedelemadót (éves jövedelemtõl függõen 17 v 33%) kell utána fizetni...

#52
szike81

szike81

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 712 posts
Megkérdezhetem milyen EP az amelyik fizet bringát?

#53
csaba8

csaba8

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 955 posts
Ha fõleg terepen mennél ,akkor ez egyáltalán nem "meredek ötlet"...sõt, és aszfalton se lesz gond vele
+ 121-ért jó vétel

"just chillin killin"


#54
Ivymike

Ivymike

    újonc

  • fórumtag
  • 4 posts
köszönöm a visszajelzéseket!

"Idén lesz Caprine TourCross Plus" részletes infókat nem találtam sehol, a sima tourcross viszont tényleg jobban megéri az árát...

ez nagyon meredek ötlet lenne aszfaltra? az axisnál sokkal jobban van felszerelve, és akcióban alig drágább. szívem szerintem terepen mennék fõleg, de aszfaltra is alkalmasnak kellene lennie valamelyest...

(tavaly szept. végén volt egy darabos sípcsonttörésem, a térdízület felöli végét sikerült leszázalékolnom, onnan épülgetek fel, s ehhez lenne kiváló eszköz a bringa. a linkelt boltban pedig tudok fizetni egészségpénztári kártyával, azért vagyok ilyen nagyvonalú magammal. :) sajnos egyelõre nem tudom, hogy fogom bírni a keményebb terepet (nem downhill), de az lenne az igazi, a dokik meg bíztatnak.)

#55
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10,714 posts

Idén lesz Caprine TourCross Plus (vagy valami ilyesmi neve lesz, a vége lehet hogy EX vagy Extra vagy nemtom). 99 ezer ft, azt hiszem full alivio/deore felszereltséggel, lockolható telóval.


és nem utolsó sorban elég kellemes színt kapott - állítólag :)

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#56
Rémhörcsög

Rémhörcsög

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,108 posts
Ha ilyen árkategóriában nézegetsz, megéri "kisebb nevû" gyártótól venni, jobb felszerelsét kapsz ugyanezért a pénzért.
Idén lesz Caprine TourCross Plus (vagy valami ilyesmi neve lesz, a vége lehet hogy EX vagy Extra vagy nemtom). 99 ezer ft, azt hiszem full alivio/deore felszereltséggel, lockolható telóval.
High5 ->A világ leggyorsabb sportitala

#57
Ivymike

Ivymike

    újonc

  • fórumtag
  • 4 posts
sziasztok,

hosszú évek után ismét kerózásra adnám a fejem, aszfaltra, könnyebb terepre. a megbízhatóság, kényelem/könnyedség, ár/érték arány a legfontosabb szempontok, eddigi kutakodásom alapján a kellys axis vezet a jelöltek között. a korábbi évek modelljeirõl jókat olvastam a fentiek tekintetében, a 2009-es ára még oké is (93e), de az idei 116e már gondolkodóba ejtett.
megéri az árát, vagy van egyenértékû konkurense olcsóbban?

#58
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,259 posts

Üdv!

Nem vagyok "nagy bringás", de hamarosan újat szeretnék venni, és úgy döntöttem, inkább választom egy jó márka alsó modelljét, mint forditva. Kelly's RESULT véleményt, tapasztalatokat, megitélést kérek szépen tõletek! köszi !

ha belrfér még egy tizes akkor inkább pl

http://www.bikefun.h...0-crossway-10-v

lgalább nem vizcsõbõl van hegesztve

vagy ez

http://www.bigbike.h...Magellan&id=756

de még ez is

http://www.xfactorne...zleten=1&kezd=0
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#59
pikula

pikula

    újonc

  • fórumtag
  • 3 posts
Üdv!

Nem vagyok "nagy bringás", de hamarosan újat szeretnék venni, és úgy döntöttem, inkább választom egy jó márka alsó modelljét, mint forditva. Kelly's RESULT véleményt, tapasztalatokat, megitélést kérek szépen tõletek! köszi !

#60
csaba8

csaba8

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 955 posts
De a német rose sem rossz !