Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Kelly's

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
2151 hozzászólás a témában

#1
kabalababa

kabalababa

    újonc

  • fórumtag
  • 4 hozzászólás
Mondjuk nem írtam, de már kicsivel több, mint egy hónapja meg van, igaz nem pont az, amirõl az elején írtam/kérdeztem, de szintén Kelly's.
19"-os, de nincs gondom a mérettel, nekem megfelel.

Szóval köszi mindent! :)

#2
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás

hát necces lehet. magamnak mondjuk 19-est vennék, a hosszabb felsõcsõ miatt, de elég érintõs a cucc.

mert már öreg vagy és nagyon lóg! :D

viccet félretéve:
@kabalababa: én továbbra is azt mondom, hogy próba nélkül ne vedd meg :) Nem igaz, hogy Szegeden ne találj egy olyan bringát, amilyet vennél vagy hasonlót és akkor már tudsz méreteket hasonlítani.

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#3
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.258 hozzászólás
hát necces lehet. magamnak mondjuk 19-est vennék, a hosszabb felsõcsõ miatt, de elég érintõs a cucc.
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#4
kabalababa

kabalababa

    újonc

  • fórumtag
  • 4 hozzászólás
Egy MTB, aminek a nyeregcsõ hossza 53 cm, ez még nem kimondottan az a tökönverõs, de el vagyok vele, viszont egy 18"-os Caprine Cherokee meg mintha kicsit (nem nagyon) kicsinek tûnne.

Biztos hülyeséget kérdezek, de:

Lehet ebbõl következtetni arra, hogy esetleg jó lehet a 19"-os Cross?
Igen, tudom, hogy próbálni kéne, és leginkább nekem, de nem hiszem, hogy én lennék az egyedülni, aki próba nélkül vett. Jó, lehet meg is szívta az illetõ. :)

#5
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.258 hozzászólás
én tán mintha már hallottam volna Andris, :) de azt is tudom hogy a régi kerekcsöves -most az alsókategóriában használt- kelliz crossvázak még rövidebbek mint a katalóg adata, aki a sportosan fekvõs vázakat szereti annak rövid lesza 19-es is. ellnben a 19-es 1 centivel hoszabb csak mint a 17-es, viszont kevésbé gyakorlott vagy bizonytalan bringásnak necces lehet egy éppen tökönverõs felsõcsõvû bringa. bár volt klubos 185 körüli kolléga , aki jól elvolt a 19-esen.

amúgy elfeljtezzem a próbát, úgyhogy már csak 7fõn....
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#6
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás
Azt ugye tudjátok, hogy a nyeregcsõ-hossznál a felsõcsõ-hossz fontosabb paraméter?! A Kellysek meg elég rövidek. Én 183cm-rel használtam és nekem rövid volt. A 174cm-rel nem merném próba nélkül megvenni egyik méretet sem.

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#7
kabalababa

kabalababa

    újonc

  • fórumtag
  • 4 hozzászólás
ha esetleg a hétvégén meg tudnád nézni, azt megköszönném :)

#8
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.258 hozzászólás
azért a 17-es lehet jobb lenne
nekem 82 a brlsõ lábh , és ha jól emléxem pont határeset a 19-es . de majd holnap ha nem felejtem el, meg lesz idõm, rápróbálok, pont van 19-es result a közelemben.
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#9
Fani

Fani

    vendég

  • fórumtag
  • 35 hozzászólás
Én egy 2004-es, még acélvázas Kelly's Result-ot hajtok. A matricája szerint 19,5 collos. 174 cm magasságomhoz nekem tökéletesen megfelel.

_______________

:no:"Csak semmi cicó. Nálam van a slukker!"

Woody Allen


#10
kabalababa

kabalababa

    újonc

  • fórumtag
  • 4 hozzászólás
Sziasztok!

Kinéztem magamnak ezt a bringát.
Kellys Result Dark Green 2013 | Kellys Kerékpár Webáruház

Akkor ha minden igaz, akkor a kb. 174 cm-es magasságomhoz a 19"-os váz passzolna (táblázat szerint) ?
A belsõ lábméret 78-79 cm.

#11
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás
javaslom, hogy a problémáknak megfelelõ topicban tedd fel a kérdésedet, szerintem könnyebben kapsz rá választ.

amúgy ezeknek a problémáknak nem szabadna felmerülni egy új bringánál, ha a bolt, ahol vetted, megfelelõen beállított kerékpárt adott el Neked...
a helyedben én visszavinném és megkérném õket, hogy tegyék rendbe.
A garancia érvényesítés is szintén a bolt dolga.

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#12
rytsye

rytsye

    újonc

  • fórumtag
  • 2 hozzászólás
Szevasztok ! Na megérkezett életem elsõ jobb kerékpárja. Tudom komolyabb kerékpáros körökben ez nem számít annak ,de nekem a régi után csúcsgép. Aki ismeri ezeket a gépeket kérem segítsen egy -két kérdésemben ! -Teljesen új kerékpárnál lehetséges hogy hallok kis ropogó hangot a hajtókar felõl?Ez nagy hiba? Vagy orvosolható?

-Az elsõ váltó második fokozatba van hogy nem akar felmenni kattanásra csak ha kicsit továbbnyomom a váltót.jó ez így ?Vagy próbáljam beállítani?

-A teleszkópnál ugye a tetején van plusz mínusz állítási lehetõség gondolom ez az erõsség.Ha a legkeményebbre akarom állítani addig tekerjem amíg már tovább nem tudom,mert ezt tettem csak tekerés közbe ilyen kattanó hangot is adott néha ez normális?(talán a rugó miatt ?)

-Azt hittem ,hogy az új kerékben nyolcas van de jobban megnéztem és ahol az elsõ felni össze van illesztve ott egy kicsit üt a V-fék ,ez majd bekopik?

Elõre is nagyon köszönöm a válaszokat!!! Sokat segítenének! Véleményt egy hét múlva írok a kerékpárról.Eddig nagyon pozitív az elsõ benyomás egy napos tekerés után.Pedál fémre cserélve. Nyereg kényelmetlen ,de ez is orvosolva lesz !
Illetve még annyi,hogy nem tudja valaki hogyan lehet a vázra érvényesíteni az 5 év garanciát mert valami ilyet is hallottam?

#13
dpe8

dpe8

    vendég

  • fórumtag
  • 56 hozzászólás

mért jó neked pont kellys fullyt venni, ha már csak vázat akarsz ?


egyszerû. Mert tetszik ;)

#14
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.258 hozzászólás
mért jó neked pont kellys fullyt venni, ha már csak vázat akarsz ?
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#15
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás

Hi!
Nem tudjátok véletlenül, hogy csak fully vázakat (kellys) lehet külön kapni. Sehol nem látok ilyeneket.

keress a környékeden Kellys forgalmazó boltot és ott érdeklõdj.
ha nem is hoznak külön vázat, lehet, hogy megbontanak egyet Neked.

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#16
dpe8

dpe8

    vendég

  • fórumtag
  • 56 hozzászólás
Hi!

Nem tudjátok véletlenül, hogy csak fully vázakat (kellys) lehet külön kapni. Sehol nem látok ilyeneket.

#17
mephisoft

mephisoft

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 453 hozzászólás
Na akkor válaszolok magamnak: a K2 bringaboltban meg tudták mondani, hogy ezek Tektro fékek. Állítólag elég jól sikerültek, mert még nem panaszkodott rájuk senki.

#18
mephisoft

mephisoft

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 453 hozzászólás
Sziasztok!

Véletlenül belefutottam a "Kellys Madman 2011" bringába, a mostani akcióban nagyon jó vételnek tûnik. Egy pontja van, ami elbizonytalanít, a fék: "KLS Helix 3 Hydraulic Disc". Van valakinek ezzel tapasztalata? Tudja valaki ki gyártja, milyen más típusnak felel meg?

#19
iBizefrenki

iBizefrenki

    újonc

  • fórumtag
  • 2 hozzászólás
Sziasztok!

Új vagyok itt és csak most láttam, hogy van Kelly's topik is. Írtam már egy másik topikba, de ide is leírom, hiszen itt Kelly's-esek vannak.

Az utóbbi 2-3 hónapban eltökéltem, hogy veszek egy bringát. Nagy nehezen sikerült is kiválasztanom egy 2011es évjáratú Kelly's Stylus-t. 95-rõl le volt árazva több oldalon is 80.500-ra. Írtam az ominózus online boltoknak, de sajnos mindenhol elfogyott. Így új szekér után kellett néznem. Ez pedig a Kelly's Alpina Eco C20. Most egy akció keretein belül 87.000 Ft helyett 67-ért meg tudom szerezni. Jól látjátok, nem valami vastag a pénztárca, de nekem az évi 500-1000km-es maximális távolságra nem is kell nagyon komoly gép. 80.000 Ft az ameddig még lelkiismeret furdalás nélkül veszek bicót Véleményt szeretnék tõletek kérni. Akinek esetleg tulajdonában van ilyen bringa, vagy valami egyéb infó birtokában van, megosztaná velem?

Köszönöm!

#20
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.258 hozzászólás
klubban van pár darab, 80 pluszos emberek alatt is, -bár csomagos használat nem jellemzõ- azok bírják évwk óta. enyém se panaszkodott , én picit 100 fölött, de 29-es rebával,s párszor kapott terepet is. amúgy 1700 g körül van a váz (17-es) szal viszonylag könnyû . a sapix már asszem alacsonyabb kategória abban lehet több anyag van.

itt a forúmon meg mintha Zsizsinek lett volna kellys trekking váza. na Õ sokat is megy meg õ sem egy spagettihuszár :), úgy tudom neki is bírta.
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való