Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Kelly's

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
2151 hozzászólás a témában

#21
Bici

Bici

    vendég

  • fórumtag
  • 211 hozzászólás
Sziasztok!

Mi az általános vélemény Kellys trekking alu vázakról?
Olyasmire vagyok kiváncsi, hogy mennyire hajlamosak törésre, repedésre anyagfáradásra, menetek elnyalódására, stb.
Hosszú távra keresek trekking / cross vázat 63mm-t mozgó telóhoz, és mivel a vázon kívül minden alkatrész megvan, a komplett bringa nem opció.
Ajánlottak egy Kellys Saphix vázat, ami keveset volt használva, és nem tudom, hogy megéri-e megvenni.
Külsõ sérülés nincs, apró kopások, eddig kíméletes használat kb. 1000km-en keresztül egy 80kg-os emberrel és néha 10-15kg-os csomaggal.
Ára: 15k.
Szerintetek?

Köszi!
Üdv: Bici

#22
Saladin9

Saladin9

    vendég

  • fórumtag
  • 26 hozzászólás
Jah, a méret lényeg! Arra figyelj, hogy ha túrás alkat vagy, le tudj lépni a nyeregbõl. Érdemes egy mérettel kissebb vázat választani, mivel a nyeregcsövet fel tudod húzni, ha magasabban akarsz ülni. Az pedig, hogy mely méret jó, kizárólag kipróbálással tudod megnézni, mivel a vázformák változatosak. Ha mégis a Quartz mellett döntesz: úgy válassz méretet, hogy a nyeregcsõ ne legyen 200mm-nél jobban kihúzva. De azért azt fontold meg, hogy a cross gépek elmennek terepen is, viszont a súlyuk, az áttételeik, kényelmi fokozatuk teljesen más, mint a mountiknak.
Tipli burnyák!

#23
Saladin9

Saladin9

    vendég

  • fórumtag
  • 26 hozzászólás
Ha inkább város, és csak szolid terep, akkor nem biztos, hogy Mountit kéne választanod. Ha ráadásul még hosszabb túrákat is tervezel, akkor biztos, hogy nem a mounti a jó választsás. Én ugyanezt csinálom, és pont ezért TREK vagy CROSS gépet választottam. Nekem egy Kelly's Axis-om van. Ez inkább cross gép. A következõ oldal sokat fog segíteni.
Kellys trekking-túra kerékpárok - Bike Berguson Kerékpárszaküzlet és Szervíz
Tipli burnyák!

#24
Zolkabácsi

Zolkabácsi

    újonc

  • fórumtag
  • 5 hozzászólás
Sziasztok,

Kelly's MTB-t szeretnék vásárolni és szükségem lenne, a segítségetekre, hogy milyen méretet válasszak.
179 cm magas vagyok és webshopból szeretnék rendelni egy Kelly's Quartzot.
17,5 vagy 19,5 lenne a megfelelõ? Inkább város lenne + némi szolid terep.
Köszi elõre is...

#25
Saladin9

Saladin9

    vendég

  • fórumtag
  • 26 hozzászólás
Kelly's Axis 2010 /2011
Nem tudom, kerózik-e valaki ilyennel, de nekem elég pozitív csalódás volt. Némi törpölés után inkább a 2010-es verziót vettem meg, mivel a design nekem jobban bejön. (Yellow)
A "szokásos cseréken" túl nem nagyon akarok hozzányúlni, de lehet, hogy beruházok tárcsafékre.
Valami tapasztalat?
Tipli burnyák!

#26
abator

abator

    újonc

  • fórumtag
  • 1 hozzászólás
Sziasztok!
Tanács kellene!
max. 90.000 Ft-ig milyen bringát /mtb, cross trekking/ ajánlotok?
89.900-ért van Gepida Sirmium 2009, de kicsit idegenkedem a tárcsaféktõl, volt 2009-es Kelly's Quartz ugyanennyiért de már nincs raktáron
nem biztos, hogy jó helyre írom de ha tudtok ajánljatok valamit

#27
8zabi

8zabi

    újonc

  • fórumtag
  • 1 hozzászólás
Sziasztok

itt van pár saját kép a 2010-es Axis Red-rõl, hátha valakinek megtetszik

#28
Zolus

Zolus

    újonc

  • fórumtag
  • 11 hozzászólás
Tényleg nem vészes, és nem is romlott, pedig kapott kiképzést a 125 kg-om alatt. A teló probléma is megoldódott, csak teljesen elõ volt feszítve, és megszorult. Fogóval megmozgattuk, azóta jó, csak kicsit lágy az én súlyomhoz.

#29
csaba8

csaba8

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 955 hozzászólás
Azért 0,5-1 mm nem igazán 8as

"just chillin killin"


#30
Zolus

Zolus

    újonc

  • fórumtag
  • 11 hozzászólás
Újabb problémára lettem figyelmes. A teleszkóp keménység-állító csavarja beállt, így az állíthatóságnak annyi. Az egyik padkára mikor felkaptam az elejét, elég furcsa hangot adott, lehet, hogy akkor ment szét benne valami.

#31
dirobi

dirobi

    vendég

  • fórumtag
  • 139 hozzászólás
Azt, hogy a küllõk lazák könnyen ellenõrizheted.
Amikor én vettem a Kelly's bicómat, olyan lazák voltak a küllõk, hogy némelyik lötyögött.

#32
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás
Az utóbbi simán elõfordulhat. Gyakorlati tapasztalat 30 gép alapján;)


#33
Zolus

Zolus

    újonc

  • fórumtag
  • 11 hozzászólás
Sziasztok! Friss Kelly's tulajdonos vagyok, ez az elsõ normális bringám, egy Neos 2010. Minden boldogan telt az elsõ 10 km-en, amikor lehajtottam egy kb. 8-10 cm-es padkáról, és egybõl kaptam a hátsó kerékbe egy nyolcast. Nem nagy, kb. 0,5-1 mm, de bosszant. Ezen elvileg duplafalú szegecselt felni van acél küllõkkel. Ez sem bír el 130 kg-ot, vagy szimplán lazák lehetnek a küllõk?

#34
johnywalker

johnywalker

    újonc

  • fórumtag
  • 2 hozzászólás
Sziasztok!

A véleményeteket szeretném kikérni. Hobby szinten szeretnék elkezdeni kerékpározni. Országúti kerékpározásról van szó. Már pár hónapja nézegetem az oldalakat és járom a szaküzleteket. Így elsõre kiszabtam magamnak egy 800 eurós határt.
A választásom az új 2010es ARC 1,9-re esett
KELLY'S ARC 1.9 - KELLY'S 2010 - KELLY'S KER

Mi a véleményetek(tapasztalatotok) errõl a bringáról? Illetve milyen márkát/kerékpárt tudnátok ezen kívül esetleg ajánlani ?
Nagyon tetszenek még a Scottok is. Pl:
Scott Speedster S50 Bike - 2010 at REI.com

Scott Speedster S40 2010 - Road Bike | Tredz Online Bike Shop

#35
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Sziasztok,

Az egyik webes áruházban tag nélkül olcsón (37000-ért) árulnak kellys össztelós vázakat, a toxic-ról érdekelne vélemény, ha valaki használ(t) ilyet, illetve, hogy milyen levegõs tag lenne jó bele, amivel már nem pogózna tekeréskor. Gyárilag ezzel szerelik: MANITOU Radium RL, 80mm, air / Lockout (size 165mm) ez mennyire jó?
180cm-hez a 17.5 váz passzol?


kb régi kona kikapu. bevált , jól mozgó aránylag masszív (kategóriában persze) váz. régiek szerettek szétcsavarodni a fõ forgáspontnál, de a mostaniakon megoldották. mindenképp erõsen pogozásmentesíthetõ tag kell bele. ami kb fox, rp23 vagy rpl. az viszont kiló körül van listaáron. csak akkor meg annyira már nem olcsó.
radium meg szerintem szarul mozog.
ja méretben sztem inkább ez mint a 19,5
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#36
hermfer

hermfer

    vendég

  • fórumtag
  • 110 hozzászólás
Sziasztok,

Az egyik webes áruházban tag nélkül olcsón (37000-ért) árulnak kellys össztelós vázakat, a toxic-ról érdekelne vélemény, ha valaki használ(t) ilyet, illetve, hogy milyen levegõs tag lenne jó bele, amivel már nem pogózna tekeréskor. Gyárilag ezzel szerelik: MANITOU Radium RL, 80mm, air / Lockout (size 165mm) ez mennyire jó?
180cm-hez a 17.5 váz passzol?

#37
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Üdv!

Kinéztem magamnak egy 2009-es Quartz DSC-t. Mekkora méretet érdemes választanom (176 cm, 65 kg). Munkába járásra és kisebb hegyi túrázásra használnám. Minden vélemény érdekel a kérdéses bringáról (vs. Merida Mats 40 MD, szerintetek melyiket?).


17,5-est
és inkább a kellizt
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#38
szucs76

szucs76

    vendég

  • fórumtag
  • 47 hozzászólás
Üdv!

Kinéztem magamnak egy 2009-es Quartz DSC-t. Mekkora méretet érdemes választanom (176 cm, 65 kg). Munkába járásra és kisebb hegyi túrázásra használnám. Minden vélemény érdekel a kérdéses bringáról (vs. Merida Mats 40 MD, szerintetek melyiket?).

#39
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Köszönöm a segítséget !

Már elment a kedvem a vásárlástól ! A váz ára 37900 ft
Inkább valami jobb technikába fektetek be, nem 1 évre szeretnék vázat venni !


annyit röhögve megér. mondom régebbiekkel volt gond.
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#40
pecsenyep

pecsenyep

    vendég

  • fórumtag
  • 37 hozzászólás
Köszönöm a segítséget !

Már elment a kedvem a vásárlástól ! A váz ára 37900 ft
Inkább valami jobb technikába fektetek be, nem 1 évre szeretnék vázat venni !