Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

E-bike/pedelec

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
161 hozzászólás a témában

#81
simon23

simon23

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 948 hozzászólás

Közel egy éve van meg a "villanybringa". Az előzményt lehet, h írtam már. Kétszer volt komoly balesetem, elütöttek. Meghíztam, változott az életem. A mozgás viszont rohadtul hiányzott, pontosabban a kerékpározás és a hozadéka, a szabadság, a nyílt tér, és maga a természet. Úgy döntöttem veszek egy ilyen mű bringát. Én magam is kétkedve, kicsit savanyúan ültem át, úgy éreztem magam mint egy háborús veterán kinek ellőtték egyik végtagját, és aki nem az már mint rég. (Annak ellenére, h teszteltem már több típust.) Majd minél többet mentem vele, annál jobban találtam magamra. Az elején talán túl sokat is nyüstöltem. Közel 3 év kihagyás után (évi 8-10k km) újra jó tekerni. Tavaly, igaz az év közepén vettem, de 4000km-t toltam be. Az idén már január elsején, bár hideg, ellenben napsütéses időben is mentem tekerni. Ennyi idő után azt kell, h írjam nektek, azért nem lehet összehasonlítani egy outis élménnyel, szóval jó, de nem az igazi. Pontosabban az az átható odab@...szós érzést nem hozza. Ellenben ha fáradt vagyok, meló után sem gond egy 60km-es laza karika. Két hete voltam a Velencei tónál, barátaim közül senki sem jött, mert Q...va nagy szél volt, én mentem. Outiról átszereltem a Garmin Edge 1000-t, igyexem 80 felett tempózni és 120 alá nem menni a pulzussal, így talán még hasznomra is válik (mondjuk a fogyás is az egyik szempont volt a vásárlásánál).  :) 

Természetesen én sem gondolom másként, h alázat az nagyon sok villanyosrider-ből hiányzik, de ők talán sosem voltak igazi  bringások, nem hiszem, h alapvető illemszabályokkal tisztában lennének. 

Persze savazást azért kapok rendesen én is, de már nem nagyon hat meg, főleg az elején zavart nagyon, de már elmúlt. A régi csapattagoktól kapom a legtöbbet.  :lol:  


  • (ex)Cat kedveli ezt

Ridley Noah Fast 


#82
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

a baj ezzel a "megint tele lesz az erdő nem odavaló emberekkel " (hogy magamat idéz öszről kb) hogy elébb útóbb lesznek konfliktusok. és mi fogjuk megszívni.

 

tömeg és bumsztliság 

ez pl már egész slank 

https://superiorbike...per-green-black

 

de merek rá tenni egy nagy tábla milkát hogy 2025-ben a 7-800 Wh-s akkupakkok el fognak férni a normál most divatosab  masszívabb vázcsővekben és könyennek is lesznek. motorok dettó.

 

bár a jedit még mindig az ilyesmi (pl fauza) megoldásokban látom mint pl ez a lapierre

https://www.lapierre...d-ultimate/4911


Bikertigger módosította - 2020. március 11. - 20:21

"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#83
Sandman

Sandman

    vendég

  • fórumtag
  • 430 hozzászólás

Én is mindig kapom az ívet, hogy hát ez csalás, erre mindig az a válaszom, hogy tudom, de nagyon lehet élvezni.

Én erre azt mondom nekik, hogy nem tudtam, hogy versenyzünk.

De kaptam már olyat a pirosnál állva, hogy "Mivan, lemerült az akksi?" miközben elment mellettem, át a piros jelzésen. Szóval akkor ki is a paraszt? Nem kell felvenni a kesztyűt, pedelccel menni k.rva jó (bár én szinte csak aszfalton használom) és a napi 50 km nem nyír ki hétvégére. Minden percét élvezem.


  • Kisherceg kedveli ezt

#84
madgab

madgab

    vendég

  • fórumtag
  • 128 hozzászólás
Ez a súly kérdés egy érdekes dolog, egy 12 kilós régi 26-os scandium konáról ültem át a 2020 as Levo compra, idén már 700-as aksi miatt 23 kg de kb. az első órában volt szokatlan, utána teljesen rááll az ember agya és ugyanúgy lehet rakosgatni meg manőverezni vele, a motorerő meg bőven még sok is, ecoban használom főleg, bárhol elég. Amit én is észrevettem, hogy sokan elég paraszt módon mennek az ebike-okkal az erdőben, attól, hogy gyorsabb még lehet vele kultúráltan közlekedni pl. gyalogosokat és a többi sporttársat nem zavarva. Én is mindig kapom az ívet, hogy hát ez csalás, erre mindig az a válaszom, hogy tudom, de nagyon lehet élvezni.
Én arra vettem, hogy ha van kb. másfél, két órám akkor el tudjak menni veretni vele egy kört amire a normál bringámmal kb. dupla annyi idő kellene.
  • ultio, Kisherceg és Rabbit kedveli ezt

#85
Sandman

Sandman

    vendég

  • fórumtag
  • 430 hozzászólás

 

szivesen latnek olyan megoldast, ami kiegesziti az edzettsegi szintnek megfeleloen a hianyzo erot (tehat mindig konstans a leadott max teljesitmeny), esetleg egy pulzustartomany belovessel - igy frankon lehetne edzeni vele.

A Bosch-nak van valami ilyesmi (eMTB mód):

 

https://hatszel.hu/2...-cx-tulajoknak/

 

Elvileg a Performance Line is átprogramozható erre.


Sandman módosította - 2020. március 11. - 14:08


#86
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

az a levo sl elsosorban azert konnyebb mert kisebb (gyengebb) a motor es az akku. amugy nagy csodak nincsenek ebben a mufajban, ez a ketto eleg jol behatarolja, hogy milyen nehez egy ilyen bringa. kivancsi leszek hogy idovel hol fog megallapodni a dolog az elektromos krosszmotor - tekeros bringa tengelyen.

 

szivesen latnek olyan megoldast, ami kiegesziti az edzettsegi szintnek megfeleloen a hianyzo erot (tehat mindig konstans a leadott max teljesitmeny), esetleg egy pulzustartomany belovessel - igy frankon lehetne edzeni vele.


arn módosította - 2020. március 11. - 12:52


#87
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.542 hozzászólás

Nem semmi ez a Levo SL! Lassan nem lehet megkülönböztetni ezeket a rendes kerékpároktól  :P  :D  :rolleyes:.

 

@Sandman: valóban horror ára van.

5 kg. mínusz irányíthatóságban és kezelhetőségben az rengeteget számít. Levo SL felhasználóknál ez lehet számít. 

 

Kicsit off: sajnos egyelőre én itthon azt tapasztalom, hogy a 2-5 millás elektromos rombolókat olyan fazonok veszik akik eddig nem voltak jelen a hegyen mert egyszerűen nem tudtak feltekerni oda. A természettel, többi kerékpárossal és kirándulókkal szemben semmilyen tiszteletet nem mutatnak. Az itt jelenlévő e-bike tulajok egészen biztos kivételek (ezt így látatlanban is komolyan gondolom a fórum igencsak szűk aktív csapata alapján) és szerencsére vagytok egy páran, de sajnos kevesen. Így én borúsan látom a jövőt kerékpáros erdőlátogatás szempontjából.   


  • Bikertigger és Sandman kedveli ezt

#88
Sandman

Sandman

    vendég

  • fórumtag
  • 430 hozzászólás

Kevés ember van, akinek megér +10.000 EUR kiadást -5 kg. Sokkal olcsóbb fogyni ennyit... Hasznosabb is. Bár ezt már láttuk a teleszkópoknál is, ahol ugyanúgy mínusz egy kg lehet +2000 EUR.

 

A mai modern motorok mellett szerintem majdnem mindegy, hogy a bringa 16 vagy 21 kiló, tekintettel arra, hogy 70-90 kg-os ember ül rajta.

Ha ugrálni kell vele, vagy sokat vinni vállon, akkor persze ez is lehet egy fontos szempont. A Levo SL akkukapacitása az ilyen jellegű felhasználásra szerintem kevés, nem csoda, hogy gyári kiegészítő akksipakk van hozzá. Akkor viszont már nem 16 kg a súly, szóval...



#89
xclajos

xclajos

    vendég

  • fórumtag
  • 158 hozzászólás

Paraméterek, képek??

https://ebike-mtb.co...2020-emtb-test/



#90
madgab

madgab

    vendég

  • fórumtag
  • 128 hozzászólás
Sala, ha tippelnem kéne egy Levo sl volt?
Kíváncsi lennék az új motorra milyen, nekem a sima Levo van és imádom.

#91
simon23

simon23

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 948 hozzászólás

most raktam egyet össze, 16.4kg, 150mm uttal 29" ;)

Paraméterek, képek?? :)


Ridley Noah Fast 


#92
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13.234 hozzászólás
  • LocationSvájc

Persze tudom, hogy ez egy reklám, de ez akkor is egy dög nehéz e-bike még ha karbon is minden lehetséges eleme.

Ekkorákat ugrálni vele.... még ha Danny Macaskill is a neve a ridernek  :)  B)

 

https://youtu.be/K5XpNONcsNw

 

most raktam egyet össze, 16.4kg, 150mm uttal 29" ;)


fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

#93
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.878 hozzászólás

a motoros trial elég régi műfaj. :P :)

 

https://www.youtube....h?v=GoxJP306ZE0


  • karakoram és talpfa kedveli ezt

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#94
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.542 hozzászólás

Persze tudom, hogy ez egy reklám, de ez akkor is egy dög nehéz e-bike még ha karbon is minden lehetséges eleme.

Ekkorákat ugrálni vele.... még ha Danny Macaskill is a neve a ridernek  :)  B)

 

https://youtu.be/K5XpNONcsNw


karakoram módosította - 2020. március 09. - 11:05


#95
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Vhol ez a nyitja, hogy tudd, hogy mekkora volt az edzes resze.



#96
end.re:

end.re:

    vendég

  • fórumtag
  • 202 hozzászólás
  • LocationBP

...

5-CC258-E0-B768-407-C-A0-A7-A4-FE285-C4-
. . . 
 



#97
simon23

simon23

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 948 hozzászólás

Kell ez erre???  :o Sok értelmét nem nagyon látom. 


Ridley Noah Fast 


#98
end.re:

end.re:

    vendég

  • fórumtag
  • 202 hozzászólás
  • LocationBP

8P Shimano STEPS E8000 VS Stages Power M8000 8D

 

BE622-BB0-451-B-4661-9-A2-F-1-E7-A18-FE6


end.re: módosította - 2020. január 27. - 17:05


#99
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.637 hozzászólás

1,5 éve vett egy ilyen Fazuás bringát az egyik haver, olyat Focus-t mint a videóban van 1.10-nél. Meglepően jól bírja a 250es aksi, kb annyit hoz ki belőle mint a Bosch meg a többi az 500as aksiból.

Igaz, a nyomatéka is jóval kisebb. (60 vs 75 Nm)  De ez a rendszer inkább a sportosabb, xc-sebb arcoknak való, akik azért hajlandók tekerni is és csak egy kis rásegítésre vágynak.


marton módosította - 2019. november 10. - 22:48

Marci

#100
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Fazua rendszer működése és bemutatása, nagyon tetszik:

https://www.youtube....eature=youtu.be

 

evation_modules_mobile.jpg

nekem is

egy ilyet simán el tudnék képzelni montinak otthonra

https://www.lapierre...d-ultimate/4222


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való