Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Hogy ne lopjanak bájkot! Zárak, lakatok, láncok, ellopott bringák ...

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
1319 hozzászólás a témában

#1281
retizotyo

retizotyo

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.760 hozzászólás
A rázós bicajt egész könnyen meg lehet fújni gumikesztyûben és gumibugyiban ;D

#1282
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás
ha a törvény engedné, akkor számitanának rá...
a törvény engedi a lakatot, hát visznek is egy fogót...
ilyen egyszerû az egész :-\

#1283
blackfox

blackfox

    vendég

  • fórumtag
  • 135 hozzászólás
Elektromos sokkolót kellene a bringára rakni és aki megpróbálja lenyúlni, azt egy kis kellemetlen áramütés érné, a bringa fém alkatrészei ugye vezetnék az áramot és ha valaki ezekhez a fém részekhez ér, akkor igen sokkoló érzésben lenne része. ;D
Kár, hogy tiltja ezt a törvény! :'(
Persze ez sem lenne tökéletes, mert mindennek van ellenszere, de azért egy plusz védelem lehetne a lakat és a zár mellé, ha a törvény engedné.

#1284
szinuhe

szinuhe

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 911 hozzászólás
ez a... ez... ez mit tud?

es hany gramm? :)


#1285
kerub

kerub

    vendég

  • fórumtag
  • 28 hozzászólás
Számzáras gyorszár
http://www.roseversa.../PRD1_12591.jpg

#1286
retizotyo

retizotyo

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.760 hozzászólás

inkább ne hagyd ott sehol... majd figyelek rá én.


Ne éppen ez szomorú! Hogy nem lehet megbízni a társadalomban annyira, hogyha kinthagyod 10 precre lakattal, akkor nem biztos, hogy bicajjal mész haza. Én sem hagyom ott sehol, de ez nagyon szomorú. Pl. nem merek elmenni túrára, mert nem merem kinthagyni a múzeum, templom elõtt, mert végig azon jár az agyam, hogy meg lesz-e. Ez gáz! Félni kell az etrdõben, ha egyedül tekersz, mert leütnek a bicajról! Ez is gáz!
Ha nagyon leegyszerûsítjük, akkor a kedvenc biciglink is csak egy közlekedési eszköz, amit ereddendõen arra találtak ki, hogy A-ból eljuss B-be. Erre a mi kis kedvencünk már gyakorlatilag alkalmatlan, "csak" örömbringázásra használhatjuk.
Ez übergáz! :'(

#1287
Ranger^41

Ranger^41

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 953 hozzászólás
Én ahol lakom (Zalaegerszeg) ha beugrók sparba és éppen nincs nálam kulcs simán kinn hagyom spar elõtti bringatárolóban bár rálátok meg próbálok sietni, meg ha csak valamiér fel kell szaladnöom lakásba akkor se vbiszem be lépcsõházba sõt még le se zárom mer 1-2 perc az egélsz a zaárban meg kicsit szorul a kulcs és több idõt elbaszok a zárral mint amennyi idõ alatt megfordulok és még 1x se vitték el, mondjuk nem néz kivalami csilivili bringának (régi kopott néhol rozsdásodó acél magellan crater váz, de sram 9.0 fékek, 2004es lx hállótek meg egyéb finomságok szal többet ér mint amennyinek lácik :)
Hétvégén mentem pestre haveromhoz (bringás) éppen a keletibõl mentünk Pest-szentlõrincre (asszem 18. ker nemtom) és jött velünk még 1 csávó aki defektet kapott, valami putri városrész közepén (nem ismerem pestet). Haverom ledönti földre a bicóját odamegy másikhoz (kb 2m-re van tõle) és mondja hogy 1 pillanatra se vegyem le a szemem a bringáról, mondjuk helyi brazilok elégé nézegettek minket de szerencsére gyorsan végeztünk :) Igaz "csak" 1 mali boa volt Judyval meg husefeltel.

#1288
ThufirHawat

ThufirHawat

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 516 hozzászólás
Az a legdurvább az egészben, hogyha a kis cigány pudré feljelentene, Téged simán elmarasztalna a bíróság.. Minimum pénzbüntit kapnál... Mivel a használt erõszak nem volt összhagban a fenyegetés nagyságával. Õ "csak" lopni akart... Véletlenül sem bántani Téged...
Szar az egész, de tényleg így van. Szóval ha valami esély is van rá, hogy a kis cigu ismer, akkor azért ne verd halálra... Felejelent, és megszívod...
Ezt a szerencsétlen (szerintem hõsiesen viselkedõ) biztonsági õrt (aki lelõtte az ózdi genyó bankrablót) sem fogják többet alkalmazni sehol. És akkor még jól járt...
Ez a kis magyar valóság 2004-ben.
Uff!

#1289
fuckbkv

fuckbkv

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 278 hozzászólás
el tudom képzelni azt a "lebeszélést": eltört még egy pár csontja mi ;D ?

#1290
savanyugabi

savanyugabi

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.707 hozzászólás
urban terror..

klaffa helyen kilógatni egy csalibicajt, zár nélkül elhagyatott környéken, stb... sunyin elbujni, aztán ,amig a fickó a nagy áttétellel szarakodik, elõbukkanni, s hülyére verni.

Cimbi verdáját lezártan, egy tesco elõl akarták lenyulni, õ épp jött kifelé, 5 lépés, s egy "segithetek?" kérdés után, kiverte 2 fogát meg megrepesztette az állkapcsát a cigánygyereknek...s még a roma -ááááá - fenyegetõzött feljelentéssel..
De végül is sikerült lebeszélni ;)

#1291
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
megélnek megélnek.
eddig is tudott volt hogy nem lehet biztosítani. nincs is értleme. 2 hetente írja ezt be valaki ide, nagyon csodálkozva, értetlenkedve. mit várnak az emberek? inkább ne hagyd ott sehol. és ebben az országban ha így is haladunk sosem lehet biztosítani.
pl vannak zónák, ahol sokkal több a biztosítási díj. úgytudom. a biciklikre akkora lenne, hogy nem érné meg senkinek, meg amúgyis hülye lennék fizetni ezért. majd figyelek rá én.
és pl németországban is lopnak... és ott jo a biztosítás, mert nem kirívó eset, ezért nem is kerül sokba, és fizetnek is. már ha tényleg van ilyen ott.

#1292
blackfox

blackfox

    vendég

  • fórumtag
  • 135 hozzászólás
Thez!
Nem hözöngtem, csupán pár tényt leírtam.
Sajnos itt nem fog változni a helyzet. Loptak, lopnak és lopni is fognak! Ha bringán vagy, akkor leszednek róla és úgy viszik el, ha meg nem, akkor találnak rá más módot. Szóval a jelenlegi biztosítás nem sokat ér az utcán és az erdöben. Ha jó lenne a közbiztonság, akkor nem hiszem, hogy szükség lenne lopás és szándékos rongálás elleni biztosításra, csak természet okozta és egyébb károk ellen kellene, de sajnos a közbiztonság csapnivaló és ezért van rá szükség, hogy lopás és szándékos rongálás ellen is be lehessen biztosítani a bringát. A bizttosítókat meg nem kell félteni, mert nagyon szépen megélnek!

#1293
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
valószínü h egy ilyen cigánydús környéken egy bicót kinthagysz, ellopják, utána meg fizet a biztosító. mondj egy ilyen hülye embert. nem a biztosító hibája, hanem az országé. LOPNAK. majd ha ez nem így lesz,akkor esetleg lesz már erre is biztosítás...
addig nem is hõzöngeni miatta.

#1294
blackfox

blackfox

    vendég

  • fórumtag
  • 135 hozzászólás
Minap érdeklödtem a biztosítóknál, hogy kerékpárra lehet-e biztosítást kötni lopás és szándékos rongálás ellen. Nos, csak úgy lehet biztosítást kötni Magyarországon bringára, hogy ingatlannal együtt és ott fel kell tüntetni a bringát mint extra dolgot. Ha az ingatlant kirámolják, akkor fizet a biztosító vagy ha ingatlanon bellül rongálják meg a bringát. Ha kiviszed az utcára és az erdöbe, tehát ha ingatlanon kívül van a bringa és ott lopják el vagy rongálják meg, akkor a biztosító egy kanyi vasat sem fizet! Külföldön lehet biztosítani bringát is, de szerintem itt majd 10 év múlva lehet talán bringára is normális biztosítást kötni!

#1295
fuckbkv

fuckbkv

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 278 hozzászólás
a jóisten azé' megbüntet még. Ma ki is mentem bicózni, és egy kis lépcsõ leugrásából akartam manual-ba érkezni, aztán olyan hátast nyomtam ;D

#1296
blademaster

blademaster

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 273 hozzászólás
pffff vazzeee :-X
részvét :-[

#1297
fuckbkv

fuckbkv

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 278 hozzászólás
Amcsiba teszik a dolgukat a zsaruk, meg nem is lopkodnak úgy dolgokat (tán a zsaruk tekintélye miatt?) nem úgy mint nálunk.

Nekem tegnap lopták el a kispolszkimat a büdös cigányok... vitték a méhbe :( :( Látták egy wartburg utánfutóján. Mindezt azért, mert lomtalanítás van nálunk, és az eleje elég rohadós... naponta 5 cigány csöngetett be, hogy eladó-e, mondom nem. Nem is megvették, elvitték.

A jóisten is azt akarja hogy bicózzak :-\

#1298
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
de ott teszik is a dolgukat, ezért van tekintélyük is, ezért nincs is miért beugatni nekik...
ördögi kör, ugye? ::)

#1299
vadkanur

vadkanur

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 525 hozzászólás

Amerikában kerités sincsen...


De rendor az van es hasba is durrant a shotgun-nal ha beugatsz neki....

#1300
blademaster

blademaster

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 273 hozzászólás
jaja.vágom.ilyen szempontból szar Pest.mondjuk itt vidéken(már ha GödöllQ annak nevezhetQ)nem nagyon lopkodnak szerncsére csak sok a brazil... >:(