Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Sram 9.0

- - - - -

  • Lezárt topik Lezárt topik
262 hozzászólás a témában

#221
Andix

Andix

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.380 hozzászólás
A bike nagy tárcsafék tesztjében kicsi Sram 9.0ásom 16ból 16. lett.
No comment...  :-/
Andix

#222
Major

Major

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
tomidny:

Köszi az infót!!! Most /pillanat ez tûnik a legvalószínûbb bruzázásnek!!!

Amúgy a Shimano '92 óta gyárt monti tárcsafékeket.....

kiscsango:
Nem értm ezt hogy érted....

#223
kiscsango

kiscsango

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 715 hozzászólás
b

A shimano hajtókart is elég régóta csinál.....

#224
tomidny

tomidny

    maximus

  • fórumtag
  • 13.954 hozzászólás
Leginkabb CC-s embernek vallom magam, 76kg vagyok, meg 175cm magas, aztan egy 98-as 16'-os  Crux vazhoz tapasztott Bomber Z2 M80 telora van felrakva a cucc. Az agy egy 2002-es Deore.  Hatulra jovo heten kezdjuk el megtervezni az illesztest. Hegesztes vagy bilincses megoldassal fogjuk valoszinuleg megoldani (vagy veszek egy uj vazat :) )

Amugy a Shimano tarcsafeket nem tul regota csinal - illetve riksahoz gyartott kurvanehezet -, a Sram meg gyakorlatilag Grimeca, akik nem most kezdtek az ipart.


#225
Major

Major

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
tomidny:
Mire használod ? ? ? (CC, DS, DH ?)
Mien géppel ? ? ?

Nomeg ha nem vagyok indiszkrét mine ember vagy? Mármint magasság, súly!

Szóval azért érdeklõdnék mert hamár vaszek akkor nem akarok olyat ami csak majdnem jó!!!



#226
b

b

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 665 hozzászólás
Tény, nem próbáltam még csak xt-t, azt se sokat. A beszólásom a külsõre szólt.
Az még a sihimanó mellett szól, hogy nem egy éve csinájják a fékeiket, azaz van valami tapasztalat.

#227
tomidny

tomidny

    maximus

  • fórumtag
  • 13.954 hozzászólás
Most oszinten mi a meggyozo a Deore tarcsafekben? ???
Nekem Sram 9.0-as van lassan egy honapja, es teljesen elegedett vagyok vele. Igaz, hogy meg csak 250km-t mentem vele, es meg nem voltak nagy allatkodasok benne, de ami kesik nem mulik :)  ;D
Kicsit vizesen vinnyog, de kb. olyan hangja van, mint az autok fektarcsajanak, szoval nem veszes. Ha bemelegszik, es eltunik rola a viz, akkor csak allatul fog, de kussol.
Az ereje szerintem teljesen rendben van, es nagyon jol adagolhato is a fekero. Nem blokkol az egerfigastol, es nem is kell satuba szoritani, hogy meg lehessen allni akarmikor.  :)
Ja, es az ara 31500 mindenestol :)
Amugy a boltban az egyik srac probalt mar XT, Deore tarcsakat, es kiprobalta az enyemet is, es teljesen meg volt vele elegedve.



#228
b

b

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 665 hozzászólás
fél órája sincs hogy szemeztem egy 2002es deore olajos tfékkel...és hát ...meggyõzõbb mint a sram. És az ára sem vészes, 34pénz hátra mindenestül (agy nélkül)

#229
Major

Major

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
Nekem is a Sram 9.0-val kapcsolatban lenne kérdésem, csak a Sram 9.0 olajos tárcafékkel kapcsolatban!

Érdemes-e ijel veni ? ? ?

Szívem szerint XT-t vannék, de annyi pénzem sose lesz!!! A Sram ára viszont nagyon megyõzõ, és kimondottan szép is!!! A kédés, hogy jó e ? ? ?

#230
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.001 hozzászólás
Andix: nem hiszem hogy annyira megszokhatatlan lenne ez a mutatóujjas gyakorlat...
Nálam pölö a váltók olyan 50-60fokos szögben állnak a kormányomon... és biza a legtöbbször csak egyszerûen egy felfel irányuló mozdulattal kényszerítem váltásra... (ALIVIO)

De ízlések és pofonok...

Az átállás egyébként tényleg pénzes...
Hál'istennek nálam épp úgy is venni kellene hátsóváltót is, úgy hogy adott a lehetõség... :)

Na csõváz és hátszél...
Joghurt és Én

#231
Andix

Andix

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.380 hozzászólás
B, Para: Szóval a mutatóujammal felfele pöckölöm. Hát én itt elakadok :). Most itt görcsös kézzel próbálom elképzelni a mozdulatsort, de valahogy a mutatóujjammal magam felé pöckölni a kart ergonómikusabbnak tûnik. Mondjuk nekem ami nagyon bejött még a régi altus váltókar volt (olyan 95 táján lehetett...), ahol alul volt 1 pöckölõ, és egyszerre akár 7-et is pöckölhettem...

De tényleg szerintem a Sram 9.0 ellen csak a váltókar szólhat, vagy a sznobizmus (XTR..). De nekem azért is szimpatikusabb a pöckölés, mert közben tudok fékezni is.?!. Tipikus hely, pl.: Kútvölgyi mellett lejövet elég meredek betonon, vagy 50-el, ahol sûrû lassítás melett még a fokozatot is le kell pakolni>> ha utána át akarok jutni a mega keresztezõdésen. Persze lehet, hogy ezt is egyszerû megcsinálni markolatváltóval?...

Andix

#232
YOci

YOci

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 545 hozzászólás
Én a multkor hallotam,hogy az iksztéer váltása is forditva van tehát ha a mutató ujjaddal pöckölöd akkor nem lefelé vált hanem fel.Nem tudom miért kellett megforditani ???

#233
b

b

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 665 hozzászólás
amit a mutatóujjaddal kellene nyomni azt felfele kell pöckölni, ennyi a különbség, nem ?

#234
Andix

Andix

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.380 hozzászólás
Para! Láttam azt a váltókart, de nem igazán tetszett. Sõt pöckölni is máshogy, kell, de azt még nem értettem meg, hogy hogy.  ;D De egyelõre úgyis többe kerülne áttérni, ez a 9.0 kérdés csak akkor reális, ha teljesen úgy váltórendszert építenék.

#235
Titi

Titi

    vendég

  • fórumtag
  • 28 hozzászólás
Hát én is csak dícsérni tudom az SRAM-ot. Igaz csak a fékek azok: fékek elõl-hátúl SRAM7.0, fékkarok 9.0. Ez a kar is mûanyag, vagyis valami szénszállas õtvözet, de egyszóval valamiûberfrankó.

#236
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.001 hozzászólás
Andix!

Nézd át a BikeMag decemberi számában , vagy egy 2002es SRAM katalógusban a 9.o-s kínálatot...

Ugyanis nem csak markolatváltója van!!!

Épp ezért fogok Én is azt venni...

Pöckölõssel tanultam meg lovon ülni, azt hiszem ezzel fogok tolókocsiba átszálllni is majd sok-sok-sok év múlva... ;)

Szal nézd csak meg!
Szerintem sirályul néz ki...
aztán, hogy hogy müxik.... majd jövõ ugyanilyenkor elmondom... ;)

Pf

#237
LGee

LGee

    vendég

  • fórumtag
  • 106 hozzászólás
Hali Bruce & többiek,

A 9.0 egy jó cross-country szett, árban még talán az LX-nél is olcsóbb. Tömegben meg egyértelmûen jobb.

Én kb 2 éve? megyek 9.0 hátsóaggyal, ami elég jó. Túra, XC, stb. A szabadonfutó nem tökéletes, de elmegy. Az agy ipari csapágyas. Elõdei: RC és LX szétmentek hasonló igénybevétel mellett.

SRAM 9.0 fékkarok és fékek igen jó minõségûek.
(1 pár fék volt 7900 a Zöldpontban!)
Nekem a régi, fekete 'szénszálas' kar van. 140 g a pár, már 2,5 éve tökéletes. 5000 Ft volt...

SRAM váltókat én nem veszek, mert letöröm. Gripshiftem volt. Nem tom, ki kérdezte, de nem igazán lehet vele félreváltani (bár én levágtam 10mm-t a markolatból), nekem az volt a bajom, hogy pontatlan, gagyi szerkezet, igazi mûanyag-érzés. (Most '96 XT Rapidfire)

A SRAM-nál most nincs hajtómû, monoblokk... A régebbi (Sachs) hajtókarok jók voltak (csak nehezek). A tányérok nem.

üdv
LG

#238
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás
kookly:
nagy tapasztalatom nincs, de sztem tuti nem vált el.

a kérdésem továbbra is megmaradna:
a 9.0s agyakról mi a véleményetek?
elõre is kössz a válaszokat...

#239
KOOKLY

KOOKLY

    vendég

  • fórumtag
  • 58 hozzászólás
Egyetértek! Nem tudom, van-e itt tapasztalt: AZt kérdezném hogy ugrásnál nem vált-e el?

#240
Andix

Andix

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.380 hozzászólás
Ár/érték. Sram tényleg egész király cuccokat gyárt egész olcsón. DE azért ne feledjünk, hogy 9.0SL közelsem übereli az XTR-t! De azt se, hogy egy XTR szettbõl vagy 2db 9.0SL-t is lehet venni... Talán majd az X.0 megnehezíti a XTR helyzetét!... Viszont a grip-shift vízválasztó lett - legalábbis nálam. Én inkább Deore-t veszek, mint Sram 9.0-t mert iszonyodom a markolatváltótól (ezek kb egy árban vannak). Szóval, ha neked bejön a markolatváltó, akkor vegyél 9.0-t és minõséget kapsz olcsón. De én inkább maradok a pöckölésnél.
Andix