45-70 kmes körök, a "sík" edzés is 300m szint, de inkább 5-800m a jellemző. (Budai hegység szélén lakom) hétvégente meg hosszabb, 100km/1000m-esek...főleg tempós hullámvasutazás, néhány meredek, rövid mászással. inkább pörgetek, nekem így az 52es nagytányér sok ezekre a helyekre, az 50/34 + 11-32 teteje meg nyilván kihasználatlan lesz, 39/28-al mindenhol felrugdostam magam vígan...de a sorkiosztás pont annyira egyénfüggő, mint a nyereg vagy a pedál preferencia, nyilván ez a költségvetésbe kalkulált. ![]()
a fékre azt írják a brit tesztek, hogy elég jók, de azért a Tiagra 4700 és a 105 5800 között valóban ez a főbb különbség érzetre, a sebességfokozatokon kívül. az eladó vasba kerékszett meg az lesz, ami kikerül az újból "gyári". ![]()
Nem tudom, merre laksz, milyen helyeken tekersz, de...
Itt síkon én 90%ban 16-17 lánckeréken megyek kb. és ha félóránként váltok, az jó. A tiagra váltásteljesítményével az előző generációban sem volt baj, ellenben a fékek kicsit gumiszerűek voltak, s nem hinném,hogy ez javult, mert az új Tiagra fékszett kb. ugyanaz, mint a régi.
A váltás-futásteljesítménnyel nem lesz gond, a fékekkel lehet. Meg azzal, hogy gyárilag félfogyatékos sorokat adnak (10-esből pl. amatőrnek messze a legjobb a 13-26, mert egyesével emelkedik 19-ig, de valamiért ma divat lett monti sorokat tenni outira, ahol a legkisebbet egy hobbista úgy sem bírja elforgatni, a legnagyobb meg sokszor kihasználatatlan marad)
Amúgy simán vennék Tiagrás gépet, max. a sor cserélve lenne, kerékszettből meg átmenthetnéd a Fulcrumot, a vasba meg dobhatsz egy Rodi felnis akármit pl...

Belépés
Felhasználó létrehozása

Ugrás az oldal tetejére





