Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Országútikról mindent

* * * * - 3 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
34315 hozzászólás a témában

#4561
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 8.006 hozzászólás

ez nekem új. az országúti gumiknak van forgásiránya?


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#4562
DanielLong

DanielLong

    vendég

  • fórumtag
  • 21 hozzászólás
No megjott a fulcrum 5 kerekszett. Az első kerék mindegy h melyik irányba forog? Utólag vettem észre h az agyon lévő matrica kiadta volna a helyes irányt, de sajna sikerült pont fordítva felgumizni. Csapágy feszesseg allitokkal van bármi dolgom az elején? Érzésre szépen és szorosan fut.
  • Vejne kedveli ezt

#4563
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás

http://bikemarkt.mtb...-hope-neuwertig

 

Donciccionak:

 

Télinek ideális. Sárvédőszem, 28as gumi, kompakt hajtás jó nagy átfogású lánckeréksorral...

 


  • donciccio kedveli ezt

#4564
inas

inas

    fórumtag

  • fórumtag
  • 91 hozzászólás
Valahol azt olvastam, hogy a fölső előrenyúló résznek kicsit lejtenie kell, de lehet, hogy nem ennek a típusnak. Most vízszintes kb.

#4565
sisqo

sisqo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 884 hozzászólás

Föntebb már próbáltam, majd ha megjön a géles bandázs, akkor megpróbálom a fékváltókarokat picit följebb állítani, a kormányt meg lejjebb, de csak keveset.


Szerintem tökéletesen áll.

#4566
inas

inas

    fórumtag

  • fórumtag
  • 91 hozzászólás
Föntebb már próbáltam, majd ha megjön a géles bandázs, akkor megpróbálom a fékváltókarokat picit följebb állítani, a kormányt meg lejjebb, de csak keveset.

#4567
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás

szemre jónak tűnik. Talán 1 fokkal föntebb forgathatnád? Nagyon keveset, szinte semmit, mert a csukló érzékeny. Vagy picit a fékkart föntebb csúsztatni? 



#4568
inas

inas

    fórumtag

  • fórumtag
  • 91 hozzászólás

http://www.kepfeltol...ltoltes.hu_.jpg

 

így néz ki



#4569
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás

Az kormányfüggő. A tankönyv szerint a fékkar alsó részének a kormány vízszintes alsó részének a hosszabbításába kéne esnie. Kompakt kormánynál szeretik, ha a fékváltókar és a kormány felső része egy szép, egyenes, szinte vízszintes átmenetet képez. Milyen kormány van a Cube-on? Pár éve Syntace RL-el voltak ezek szerelve, Cube logóval, aztán Easton cockpitet kaptak, most meg talán valami jobb kompakt kormánnyal vannak szerelve.

 

Mindenképp kompaktot ajánlanék, vagy még a Syntace sem rossz ("kompaktoid: kicsit kompaktra hajaz, de az egyenes részek miatt anatomikus, bár erősen lapított-elnyújtott formában)

 

Más: szereztem tegnap egy ilyet:

 

http://www.bike24.de/p194494.html

 

Igazából teljesen véletlenül, a kitétel az volt: könnyű és erős alukormány, 44cc, kompakt, kb. 75mm előrenyúlással és 125-130mm ejtéssel, lehetőleg 250 gramm körüli tömeggel. Ez megfelelt minden kritériumnak, a Deda RHM mellé téve a formájuk-ívük majdnem identikus (a C'dale hosszabban nyúlik hátra, azon kívül más különbséget nem láttam hirtelen)

 

Véletlenül pont Cannondale lett. Sokat kacérkodtam ezzel: De ismerve a szerencsémet, nem mertem kockáztatni. :) Meg ennek a formája sem olyan jó (próbáltam..) egyedül két dologban vitte volna a prímet: tömeg és árban kb. 500 ft-ot spóroltam volna.. (sőt, annyit sem)

 

Egyébként mikor jött be az a divat, hogy nincs bowdenvezető az alumínium kormányokon? :| A húszezer éves Modolomon, 2008 körüli BBB-n, Ritcheyn nagyon mély hornyok voltak, a Syntace-on szintén elrejthetsz bennük pár kiló házikolbászt, de se a Deda RHM-en, se a Cannondale kormányon nincs Groove (vagyis van, de kb. olyan mélységű, mintha utólag körzővel karcolták volna meg..)

 

Értem én, hogy merevebbé teszi a kormányt, meg erősebbé, és így aerodinamikusabb-szárny profilú lesz a felső fogás, de néha jól jönne, ha ott van az a csatorna..

 

Inas, kérlek, dobj képet a fékváltókarodról-kormányodról, úgy egyszerűbb lesz segíteni. :) 

 

 



#4570
inas

inas

    fórumtag

  • fórumtag
  • 91 hozzászólás
Üdv!
Kérdeznék tőletek. Nemrég vettem egy országútit és olyan problémám van vele, hogy egy idő után elkezd zsibbadni a mutató ujjam és környéke. Állítólag a fékváltókar fogàsa közben elnyomódnak idegek és ez okozza. Próbáltam géles párnázású kesztyűvel is. Rendeltem hozzá géles bandázst, de még nem jött meg. Hogyan lehetne jól beállítani a fékváltókarokat? Egy CUBE Peloton Race-ról van szó.

#4571
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás

köszi

ezt néztem a Tuttibringa-nál is csak ott 23as

mondd nekik, hogy kell 22mm-es, szerintem hoznak, ha arról van szó. Vagy planet-x-en van, kis csomagot 7.5 euróért kiküldik. Ha ügyesen "válogatsz" és befér minden egy kis dobozba, akkor megáll annyiban a pk. :)



#4572
pkolozsi

pkolozsi

    fórumtag

  • fórumtag
  • 20 hozzászólás

köszi

ezt néztem a Tuttibringa-nál is csak ott 23as

 



#4573
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás

PKolozsi, még ajánlom figyelmedbe:

 

http://www.probikesh...x22c/94858.html

 

220-as szövetsuruseg, es 22mm szelesseg. Annyi, hogy ezeket 8 barra kell fujni kb., mert alatta olyan erzesed van, mintha fordulna le a felnirol a gumi :( foleg kanyarban.. sajnos mo-ot kiválasztva az ár 18.5 euróra fölugrik, ÁFA <3


Vejne módosította - 2015. október 16. - 07:26


#4574
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás

http://road.cc/conte...merlin-fuse-105

 

400ezer

 

a fék is 105

a hajtás is 105

a szett többi része is 105

a kiegészítők "munkáslovak"

a váz jónak tűnik, a geometria is (nem hasalós, nem felhőjárós, hanem félsportos-féltúrás)

ahol spórolnak, az a kerékszett és gumi

 

Ennyiért erősen megérné, ha Merlinék szállítanának Mo-ra. :) Egyébként ez egy Ridley? A geometria és a kiegészítők alapján az..

 

http://forum.tour-ma...no-105er-Gruppe

 

ez egy beteg ember.. 150 euró az egész szett? És CAMPÁRA vált? :o Vagy sok pénze van, vagy kevés hely otthon, vagy rossz barátnő..


Vejne módosította - 2015. október 16. - 06:41


#4575
ncc1701

ncc1701

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 580 hozzászólás

Ma kaptam egy versenybringát (remélem ez egy és ugyanaz mint az országúti). Nem árulok el sokat, ha bevallom, hogy annyit értek a biciklikhez, hogy hajtani kell és akkor haladok is. Namármost. Szeretném átalakítani ezt a csodát. Szóval szeretnék érdeklődni, hogy a kormányt tudom e cserélni (olyasmire mint a normál kerékpárokon van, tehát nem hajlított stb.). A kormányon kívül a fékek is cserére szorulnak (ehhez ötlet kéne, hogy miféle féket varázsoljak rá). Továbbá, ha valaki tudna nekem olyan márkájú és ár érték arányban jó pedálokat említeni, ami lehetőleg fém azt megköszönném. Az első lámpa és hátsó lámpa is kardinális kérdés amiben szintén segítséget szeretnék kérni, viszonylag olcsó de jó darabok kellenének. Prizmából szintén, itt csak azt nem tudom milyenek kellenek stb. A nyerget is cserélném, szóval ha úgy nézzük csak a váz maradna, a válaszokat előre is köszönöm, ha valaki veszi a fáradtságot :)

 

Add el, és vegyél egy olyat, ami megfelel. Ebbe így nem érdemes belemenni. Már anyagilag...


ncc1701 módosította - 2015. október 15. - 21:52

  • biktop kedveli ezt

#4576
efem27

efem27

    újonc

  • fórumtag
  • 2 hozzászólás

Sziasztok!

 

 

Ma kaptam egy versenybringát (remélem ez egy és ugyanaz mint az országúti). Nem árulok el sokat, ha bevallom, hogy annyit értek a biciklikhez, hogy hajtani kell és akkor haladok is. Namármost. Szeretném átalakítani ezt a csodát. Szóval szeretnék érdeklődni, hogy a kormányt tudom e cserélni (olyasmire mint a normál kerékpárokon van, tehát nem hajlított stb.). A kormányon kívül a fékek is cserére szorulnak (ehhez ötlet kéne, hogy miféle féket varázsoljak rá). Továbbá, ha valaki tudna nekem olyan márkájú és ár érték arányban jó pedálokat említeni, ami lehetőleg fém azt megköszönném. Az első lámpa és hátsó lámpa is kardinális kérdés amiben szintén segítséget szeretnék kérni, viszonylag olcsó de jó darabok kellenének. Prizmából szintén, itt csak azt nem tudom milyenek kellenek stb. A nyerget is cserélném, szóval ha úgy nézzük csak a váz maradna, a válaszokat előre is köszönöm, ha valaki veszi a fáradtságot :)



#4577
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás

86683-largest_1_SlowtwitchTire-Compariso

 

megtaláltam. Csak, hogy értsd, mire gondoltam akkor, mikor "magasságról" meg "szélességről" beszéltem. :) a 23mm-essel több helyed lesz. Gondolom, a váz ejtőpapucsos, így a kerék hátrébb helyezésére nincs lehetőség.


  • biktop kedveli ezt

#4578
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás

Van egy Fulcrum 5 kerékszettem 2015-ös amin 25-ös vittoria rubinho pro külső van.a problémám,hogy hátul a váltóbilincsnél talán 1 mm a távolság a váz és a külső között.ha erre vennék egy 21es külsőt nagyobb lenne a távolság vagy az is szétterülne?
A peremes tufo szingóról mondana vki véleményt?
Köszönöm

szétterül,de a guminak van "magassága" is, amiben a 21mm-es kisebb lesz. De 23mm-estől keskenyebbet ne vegyél, szerintem. Főleg, hogy a 2015-ös R5 17mm belső szélességű, szóval, az már nem igazán szereti a tyúkbél külsőket. 

 

Maradnék a helyedben Vittoria Rubino Pronál, 23mm-es kivitelben. (mert tartós, és jó, míg a Tufo peremes szingókról kevés a visszajelzés, és az is nagyon vegyes, hasonlítják kertislaghoz, döglött meztelen csigához.. )


Vejne módosította - 2015. október 15. - 21:07


#4579
pkolozsi

pkolozsi

    fórumtag

  • fórumtag
  • 20 hozzászólás
Van egy Fulcrum 5 kerékszettem 2015-ös amin 25-ös vittoria rubinho pro külső van.a problémám,hogy hátul a váltóbilincsnél talán 1 mm a távolság a váz és a külső között.ha erre vennék egy 21es külsőt nagyobb lenne a távolság vagy az is szétterülne?
A peremes tufo szingóról mondana vki véleményt?
Köszönöm

#4580
simon23

simon23

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 949 hozzászólás

azért ez nem az a fajta/mértékű ferdeség, hogy szabad szemmel látható legyen és akadályozza a tengely beszerelését. szvsz. :)

A vélemény és a gyakorlat kettő!! Biztosan "húztál" már be csapágyat azért mersz ilyet leírni! Ha csak simán felhúzod a tengelyre a csapágyat mielőtt még betennéd a helyére, meggyőződhetsz róla, h pontosan mennyi is az a ferdeség amit enged a csapágy a tengelyen. Megírom neked, szinte semmi! Pontosabban nem veszed észre a kotyogást, a lógást, ha igen az már baj!! Én nem elméleti síkon próbálom és nem "szvsz" írom, gyakorlatból merítem, nem az első csapágy amit betettem már bringába, és ha hiszed, ha nem én nem találkoztam még ferdén berakott csapággyal. Ha a megfelelő szerszámmal teszed a helyére az kizárt, h ferde legyen! 1ébként meg nagyon jól érzékelteti a hajtómű tengelye amikor betolod a csapágyakba, az elsőn tuti átmegy, amennyiben az ferdén van bent a helyén, azt akkor nem tolod át a másikon, pontosabban kiütnéd vele! 


Ridley Noah Fast