Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Országútikról mindent

* * * * - 3 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
34313 hozzászólás a témában

#2961
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás

vegyél új lánckereket.


Főleg, h kistanyer gombokert is van, mert azon semmilyen sallang nincs

#2962
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 8.003 hozzászólás

 

kérdés, hogy összeszokik a rendszer vagy érdemes lőni egy 39es lánckereket?

 

vegyél új lánckereket.


  • Vejne kedveli ezt

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#2963
vittore30

vittore30

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.863 hozzászólás

sziasztok,

 

10es C rendszerben cseréltem láncot és egy 40km-s próbakör után úgy döntöttem, sort is (tehát a lánc és a sor is új és mind2 veloce) . ma volt egy 127km-s kör, de sajna a kistányéron (39) ropog a lánc, emelkedőn vagy terhelésre. nagytányéron csendes.

 

mivel kb 3:1 arányban használom a kistányért, így az sokkal kopottabb, így valamennyire érhető a dolog

 

kérdés, hogy összeszokik a rendszer vagy érdemes lőni egy 39es lánckereket?


vittore30 módosította - 2016. szeptember 10. - 17:57


#2964
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás


Köszi. Kicsit off, de van olyan hely, ahol jó áron vannak a Pro cuccok, vagy csak vadászni tudok a külföldi webshopokban?

marad a vadászat, vagy, itm alcor 80 egységesben. :)

 

758636566N_vtelen_www.kepfeltoltes.hu_.p
 
 
mert ezeket az itm cuccokat idehaza is odaadják szerintem ennyiért.

Vejne módosította - 2016. szeptember 08. - 05:51


#2965
ave

ave

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.251 hozzászólás

Hát eleinte inkább rövid, és sprint táv

56 szeintem neked kicsi.



#2966
Pisz

Pisz

    vendég

  • fórumtag
  • 57 hozzászólás

Igen. Mert a könnyebb általában kényelmesebb is, főleg igazi magyar utakon

 

Köszi. Kicsit off, de van olyan hely, ahol jó áron vannak a Pro cuccok, vagy csak vadászni tudok a külföldi webshopokban?



#2967
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás

Mert a mostani kormány (közben kikerestem: Rose Xtreme WCR rtb-A1, 42 cm széles, ~8 centi reach, 15 centi drop) hosszú is, és a 90 mm-es stucnival a kompakt rövid lenne, ahogy ezt te is írtad. A nyeregcső meg csupán hab lenne a tortán :)

A Pro LT compact 70 mm hosszú, szóval egy 100-as vagy 110-es stucnival pont rendben lennék.

A kérdés még mindig az, hogy megéri a duplán húzott PLT a plusz 3-4 ezer forintot, ha a grammok ezen a szinten nem érdekelnek. :P


Igen. Mert a könnyebb általában kényelmesebb is, főleg igazi magyar utakon
  • Pisz kedveli ezt

#2968
Pisz

Pisz

    vendég

  • fórumtag
  • 57 hozzászólás

ha csak a kormány zavar, miért cserélsz teljes körűen finish-kitet?

 

Van több nagyon jó hajlítású kompakt kormány is 26mm-es befogóval.

 

Procraft RR, ugyanaz konkrétan a hajlítása-formája-drop-reach, mint a kiszemeltednél.

Deda Piega RHM: emmeg ugyanaz, mint az rhm-vonal többi része.

Deda Speciale: a régi 215 shallow-newton shallow vonalon.

 

egyébként itm alcor80? mondjuk ez meg szerintem konkrétan ugyanaz, mint a pro :D

 

szerk: arra vigyázz! a kompaktok előrehajlása (reach) rövid. Stucnival ellensúlyozni kell.

 

Pl. ha a mostani kormányod 110mm hosszú, és váltasz pro plt-re, akkor 4 cm-rel hosszabb stucnira lesz szükséged kb. 

 

Szóval, ha most mondjuk 90mm-es van fent, akkor célszerű 130mm-re váltani, vagy 10-ről 140-re, így tovább

 

Mert a mostani kormány (közben kikerestem: Rose Xtreme WCR rtb-A1, 42 cm széles, ~8 centi reach, 15 centi drop) hosszú is, és a 90 mm-es stucnival a kompakt rövid lenne, ahogy ezt te is írtad. A nyeregcső meg csupán hab lenne a tortán :)

 

A Pro LT compact 70 mm hosszú, szóval egy 100-as vagy 110-es stucnival pont rendben lennék.

 

A kérdés még mindig az, hogy megéri a duplán húzott PLT a plusz 3-4 ezer forintot, ha a grammok ezen a szinten nem érdekelnek.  :P



#2969
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás

ha csak a kormány zavar, miért cserélsz teljes körűen finish-kitet?

 

Van több nagyon jó hajlítású kompakt kormány is 26mm-es befogóval.

 

Procraft RR, ugyanaz konkrétan a hajlítása-formája-drop-reach, mint a kiszemeltednél.

Deda Piega RHM: emmeg ugyanaz, mint az rhm-vonal többi része.

Deda Speciale: a régi 215 shallow-newton shallow vonalon.

 

egyébként itm alcor80? mondjuk ez meg szerintem konkrétan ugyanaz, mint a pro :D

 

szerk: arra vigyázz! a kompaktok előrehajlása (reach) rövid. Stucnival ellensúlyozni kell.

 

Pl. ha a mostani kormányod 110mm hosszú, és váltasz pro plt-re, akkor 4 cm-rel hosszabb stucnira lesz szükséged kb. 

 

Szóval, ha most mondjuk 90mm-es van fent, akkor célszerű 130mm-re váltani, vagy 10-ről 140-re, így tovább


Vejne módosította - 2016. szeptember 07. - 16:01


#2970
Pisz

Pisz

    vendég

  • fórumtag
  • 57 hozzászólás

Rettenetes, nagy ejtésű, 26 helyen hajlított ergo kormányomat valami szép kompaktra cserélném.

Ami eddig szimpatikus, az a Pro LT vagy PLT compact kormány + a hozzá való stucni (és esetleg nyeregcső) kombináció.

A két modell között csak az alu alapanyag (2014DB vs 6061) és ezáltal a tömeg a különbség?



#2971
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 8.003 hozzászólás

lövésem sincs a dologról, de ez valahogy megfogott:

http://apro.bikemag....o-l359193.html#

 

 


  • donciccio kedveli ezt

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#2972
Hidi

Hidi

    újonc

  • fórumtag
  • 2 hozzászólás

Milyen triatlon?   Konyoklos kozep/hosszutav, vagy bolyozos rovid/sprinttav?

Hát eleinte inkább rövid, és sprint táv



#2973
ave

ave

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.251 hozzászólás

Sziasztok!
 
Kezdő vagyok.
Triatlonhoz szeretnék bringát venni
Kinéztem egy bringát egy Cannondale caad8 105 bringát 58-as méretben:
http://mali.hu/hu/or...-105-5-blk-2016
 
Egy ismerősöm nemrég szólt hogy neki ugyan ez a bringa van 56-os méretben és eladná, idén nyáron vette de úgy érzi hogy neki nagy a bringa.
 
Jómagam 189 cm magas vagyok és a lépésmagasságom kb. 90 cm
 
Mekkora különbség van 56-os és 58-as váz között? Mire kell figyelni a méretválasztásnál?

Milyen triatlon?   Konyoklos kozep/hosszutav, vagy bolyozos rovid/sprinttav?



#2974
sisqo

sisqo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 884 hozzászólás
Inkább 58 és 60 között válassz.

#2975
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás

gyártó oldalán van geometria-táblázat, ami releváns, az a stack-reach és homlokcsőhossz.

 

szerintem 58. bár, ha rugalmas a derekad, az 56-os is jó lesz.

szerk: inkább az 58, mert nem túl hosszú a váz, és, ha magasnak éreznéd a 195mm homlokcsövet, csak feldobsz egy 17 fokos stucnit. ekkora váznál úgyis 130mm-es kormányszárat fogsz használni a gyári kompakt kormányhoz.

C16_geo_caad8_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

http://cf-prd.cannon...0150826T231135Z


Vejne módosította - 2016. szeptember 06. - 16:46


#2976
Hidi

Hidi

    újonc

  • fórumtag
  • 2 hozzászólás

Sziasztok!
 
Kezdő vagyok.
Triatlonhoz szeretnék bringát venni
Kinéztem egy bringát egy Cannondale caad8 105 bringát 58-as méretben:
http://mali.hu/hu/or...-105-5-blk-2016
 
Egy ismerősöm nemrég szólt hogy neki ugyan ez a bringa van 56-os méretben és eladná, idén nyáron vette de úgy érzi hogy neki nagy a bringa.
 
Jómagam 189 cm magas vagyok és a lépésmagasságom kb. 90 cm
 
Mekkora különbség van 56-os és 58-as váz között? Mire kell figyelni a méretválasztásnál?



#2977
petter78

petter78

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 625 hozzászólás

http://apro.bikemag....e-l358943.html#

 

a gyári leffentyűtől sokkal jobbat gányolsz, ha egy műanyag irattartó félét vágsz-gyorskötözővel applikálsz.

 

azért jobb az irattartó-féle, mint a régi ifa-belső vagy pet-palack, mert könnyebben vágható-könnyebb vele dolgozni.

 

@petter: mi a gond a teljesítményméréssel? :) főleg, ha tényleg valós időben fordulatonként frissíti az infót?

nekem semmi bajom a wattokkal, ez is csak egy módszer aminek ugyanúgy vannak előnyei-hátrányai. Sokaknak most ez a Szent-Grál, elég sok irodalom van már hozzá, már amatőr szinten is erre írják az edzés terveket és ha ezeket tartják is akkor valóban hatékonyan lehet fejlődni tőle, lásd Ave példáját aki ahogy nézem jól összekapta magát :-)

 

A következő lépcső meg a valós fiziológiai állapotmérés lesz, pl. valós idejű laktát mérés / kiértékelés, ez még rá tudna tenni egy lapáttal. Van is már ilyen szenzor csak még nincs mögötte annyi irodalom, hogy használni is tudják de szerintem ezt már tolják protour szinten.

 

A lényeg, hogy az edzéssel az edzettségi állapotunkat és egyes képességeinket szeretnénk javítani (helyesebben az edzéssel csak ingereket adni, hogy erre a szervezet a pihenés alatt fejlődéssel tudjon reagálni) Ezeket a terhelési ingereket korábban a pulzushoz kötötték, most a wattokhoz kötik a jövőben meg szerintem a laktáthoz és talán más élettani jellemzőkhöz fogják.

 

Mindenesetre a cipő telerakva elektronikával számomra elég bizarr...



#2978
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás

http://apro.bikemag....e-l358943.html#

 

a gyári leffentyűtől sokkal jobbat gányolsz, ha egy műanyag irattartó félét vágsz-gyorskötözővel applikálsz.

 

azért jobb az irattartó-féle, mint a régi ifa-belső vagy pet-palack, mert könnyebben vágható-könnyebb vele dolgozni.

 

@petter: mi a gond a teljesítményméréssel? :) főleg, ha tényleg valós időben fordulatonként frissíti az infót?


Vejne módosította - 2016. szeptember 05. - 16:06


#2979
petter78

petter78

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 625 hozzászólás

akkor inkább motor a vázba :-)



#2980
donciccio

donciccio

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.328 hozzászólás

http://luck-bike.es/...k-potentiometer

 

suela_potenciometro.jpg


Columbus Genius: http://framebuilding.com/Genius.htm

D.S.B.=Differential Shape Butted: http://framebuilding.com/Butt.htm

Bianchi Genius: https://dl-web.dropb...jeyW8DLm0pEa_1A