Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Országútikról mindent

* * * * - 3 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
34313 hozzászólás a témában

#2421
petter78

petter78

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 625 hozzászólás

Ha találsz valami olcsóbb megoldást, szólj lécci !

(Vagy itt vagy inkább a nyereg topicban)

Elég olcsó lett a vége. 0 Forint és kb 3 munkaóra. (Bőrt találtam otthon, ragasztót meg kértem)

íme:

http://www.kepfeltol...ame=671pro1.jpg

http://www.kepfeltol...ame=254pro2.jpg

http://www.kepfeltol...ame=468pro5.jpg

http://www.kepfeltol...ame=188pro3.jpg

 

Az utolsó képen az "eredeti állapot" azért nem nézett ki enyire szarul, itt már egy részben bontott állapot látszik. A nyereg egyben volt, szakadva sem volt. Autós kárpit ragasztó spray-t érdemes használni, ez boltban kb 3000 / flakon. Végtelen számú nyereghez elég ha nem szárítod be a fejet (használat után fejjel lefelé a hajtógázzal ki kell takarítani a fejet). Gyárilag volt kapcsokkal tűzve is a huzat, de én ezt kihagytam. Elég pepecs meló, de nekem megérte mert szép lett. Másnak NEM csinálok ilyet...pénzért sem :-)


  • blash és marton kedveli ezt

#2422
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás
pár éve elegem lett a hazautazáskor állandóan cipelendő cipőből, azért egy bitangnagy cipőkét a stoplival a talpán elég körülményes betuszakolni az amúgy is repedésig megrakott táskába.
 
vettem használtan egy régi spec s-works csukát boás csattal, body geo fit talppal
 
persze, a másik cipő, amit korábban használtam, egyből rossz lett ezután.
 
kettőjüket összevetve a bgf-es talpas minden tekintetben jobb, kivéve szellőzést
laposabb-alacsonyabb, így körkörösebb-természetesebb a hajtás, jobb a térdnek
a stopli hátrébb van, nem spiccen, így stabilabb a lábfej, természetesebb a hajtás, kíméli a vádlid, jobban tudod a glutikat és combbicepszeid használni
a talp más szögben döntött, így a térded stabilabb, kényelmesebb
a boától más csatra nincs szükségem ezután
 
így tkp a nagy problémamegoldás vége az lett, hogy megutáltam a másik cipőmet, érezhetően rosszabb vele menni. :)
 
ugyanitt kérek ajánlatokat olyan cipőre, ami:
-lapos, alacsony
-megengedi h hátul legyen a stopli
-keskeny kúfaktort tesz lehetővé
-a csatja nem racsnis és nem tépőzáras (tépőzár off)
-a gyári talpbetét JÓ.
 
bármi tipp?
 
szemre a shimano cipőkön is szinte a talp közepén van a furat, ami nekem jó lehet. :)
 
használt is játszik, 294mm körüli bth, 45-ös lábra (széles lábfej, magas lábfej)

Vejne módosította - 2017. április 19. - 06:14

  • MJani01 kedveli ezt

#2423
ave

ave

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.251 hozzászólás

Csavart a csavarboltbol. :)   Fabory


  • Vejne kedveli ezt

#2424
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 8.003 hozzászólás

 

+ hogy a topik témaját se felejtsem: nem vagyok híve a különféle csavartuningoknak, de a stucni kormányt rögzító csavarjai közül a felsőt lecserélném rozsdamentesre. víz, eső, izzadtság stb,,,, most is tök rozsdás

 

hol lehet ilyesmit begyujteni?

 

kb bármelyik barkácsboltban. legalábbis nekem itt sikerült.


  • donciccio kedveli ezt

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#2425
vittore30

vittore30

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.863 hozzászólás

sikerült ma annyira széttrolkodni egy közúti lekapcsolást budakalászon, hogy végül figyelmeztetéssel elengedtek :-)

 

nem ma kellett volna dobogókőre menni, nem emlékszem hogy valaha is 3 mp-enként elhúzott volna mellettem egy "menjünk kocsival kirándulni a pilisbe" család. persze volt záróvonalon sort előző, sportkipufogó kötelező szarproli is, szimpatikus volt így szemből is

 

+ hogy a topik témaját se felejtsem: nem vagyok híve a különféle csavartuningoknak, de a stucni kormányt rögzító csavarjai közül a felsőt lecserélném rozsdamentesre. víz, eső, izzadtság stb,,,, most is tök rozsdás

 

hol lehet ilyesmit begyujteni?


vittore30 módosította - 2017. április 16. - 21:07


#2426
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás

Praxis tanyerokat rendeltem a minap, valtottam par levelet veluk, azert nincs 50/36, mert a kutya nem vette.   Szoval ilyen 48-36, meg ilyenekkel ne rohogtess mar.

Detto vonatkozik a sorokra is.

a hajtásnál elismerem, talán túllőttem, de a sornál szerintem nyugodtan mehetne a 13-29 vagy 13-30. Hidd el, van pár pajtim 10s campag-val, és kb. a 13-26 az, amit mindenki vesz, hegyre a 13-29. 

 

nem véletlenül népszerű. Én gy látom, bár lehet nincs igazam



#2427
ave

ave

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.251 hozzászólás

http://road.cc/conte...otenza#comments


-lehetne több variáció a tányéroknál, ie.: 50-36, 50-39, 48-36, 46-36, hasonlók. Bár megvenni egy darabot a kívánt nagytányérral és venni rá nem-campag kistányért gazdaságos

 

Praxis tanyerokat rendeltem a minap, valtottam par levelet veluk, azert nincs 50/36, mert a kutya nem vette.   Szoval ilyen 48-36, meg ilyenekkel ne rohogtess mar.

Detto vonatkozik a sorokra is.


  • Vejne kedveli ezt

#2428
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 hozzászólás

Ha találsz valami olcsóbb megoldást, szólj lécci !
(Vagy itt vagy inkább a nyereg topicban)

 
Jobban jartok, ha vesztek ragasztot es bort, nem tunik tul bonyinak: retrobike.co.uk/forum/viewtopic.php?p=2314526#p2314526
 
 
DDF9A239-1D68-42EF-BB63-21FCAD9E89DB_zps
 
 
 
najo, egy negyzetmeter nubuk bor 12 ezer, s csak egesz tablaban adjak, bar ennyi jopar nyeregre eleg lenne.


blash módosította - 2017. április 13. - 23:30

  • petter78 kedveli ezt

#2429
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.655 hozzászólás

Ha találsz valami olcsóbb megoldást, szólj lécci !

(Vagy itt vagy inkább a nyereg topicban)


Marci

#2430
petter78

petter78

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 625 hozzászólás

Én is egy autókárpitosnál voltam, kb 10ezer Ft-ot mondott az újrahúzásra.

Inkább megvettem újra a nyerget 11ezer Ft-ért.

egy 10-es valóban nem ér, de egy 5-ös még beleférne, megkérdezem azért itt-ott. Első körben valami sima bőrdíszművesre gondoltam volna (táskás) aki javít is 



#2431
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás

http://road.cc/conte...otenza#comments

 

ott már írtam, de ide is:

 

-lehetne több variáció a tányéroknál, ie.: 50-36, 50-39, 48-36, 46-36, hasonlók. Bár megvenni egy darabot a kívánt nagytányérral és venni rá nem-campag kistányért gazdaságos

 

-a hajtókar a két osztókör (144 nagy, 112 kicsi) miatt több csavaros (8), és merev, de a nagy bumszli dizájn és sok anyag miatt nehéz is. De legalább önlehúzócsavaros, 10-es imbuszos.

 

-a fékszett egy vicc, a régi csentaur könnyebb-olcsóbb-erősebb (párban 305 gramm körüli, és nem szkeleton..)

A fékszett poénja, hogy a féksaruba shimano gumis pofa való, a record-chorus vonalas campag betét NEM jó bele, a shimano igen :)

 

A legnagyobb fejlődés a váltás: az embrace hv kialakítás kevébé koptatja a láncot-sort, szebb-határozottabb és gyorsabb.

 

A sorok közül öreg hiba a 13-29 v 13-30 hiánya, vagy akár 14-32 is lehetne. Nem vicc. Megy egy haver 14-26-os 11s ultegrával, imádja. Ide síkra az egy álom. Értem én, hogy le kell fedni a 20% emelkedős területeket, de vannak, akik hollandok v debreceniek.

 

amúgy itthon is kb. a 13-26 a legnépszerubb 10s campag sor, a 11s 13-29 meg ugyanaz plusz 1 lánckerék..



#2432
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.655 hozzászólás

Szevasztok, van valakinek tippje, hogy hol bőröztessek újra egy nyerget BP-n?

Van egy Prologo Scratch-em, a régi és "ragadós" lett a bőr a tetején. Nagyon érdekes. Ha baba kendővel lepucolom akkor szép fehér lesz és nem ragad de 1-2 alkalom után megint beszürkül és ragad a gatyához. Nem dobnám ki, montira pont jó.

Én is egy autókárpitosnál voltam, kb 10ezer Ft-ot mondott az újrahúzásra.

Inkább megvettem újra a nyerget 11ezer Ft-ért.


Marci

#2433
ave

ave

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.251 hozzászólás

Köszi, ez hasznos infó volt. Valószínű akkor nem veszek, mivel nem versenyzek, csak évi 1-2 maraton. Gondolom domborzat függő, de mennyivel vagy gyorsabb a C50-el mint a 24-el? 

Nem mertem meg ki, de tervezem.  Azert az biztos, hogy nem elhanyagolhato.


ave módosította - 2017. április 12. - 21:18


#2434
QuQa

QuQa

    fórumtag

  • fórumtag
  • 46 hozzászólás

Nekem van egy C24-es es egy C50-es Dura Ace szettem.   Az orszaguton inkabb nem buntetem magam, a C24-et hasznalom, kiveve versenyen.   Mar 2 oras edzesen erezni a kulonbseget kenyelemben.  Nem nez ki olyan jol a 24-es, de a kenyelem mar tobbet szamit.   Persze az, hogy konnyebb is joval, azert kompenzal is valamicsket.

A szel nem nagy gond, erezni, hogy lokoget, de idofutam kormannyal, konyokolve tudtam siman oldalhatszeles reszen kozel 60-as tempot tekerni a multkor ugy, hogy nem volt para.

Van egy Zipp 808 szettem is, azt azert erezhetoen jobban mozgatja a szel, de azzal is siman tudtam kozepesen szeles napokon konyoklove tekerni.

 

Köszi, ez hasznos infó volt. Valószínű akkor nem veszek, mivel nem versenyzek, csak évi 1-2 maraton. Gondolom domborzat függő, de mennyivel vagy gyorsabb a C50-el mint a 24-el? 



#2435
vittore30

vittore30

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.863 hozzászólás

Szevasztok, van valakinek tippje, hogy hol bőröztessek újra egy nyerget BP-n?

Van egy Prologo Scratch-em, a régi és "ragadós" lett a bőr a tetején. Nagyon érdekes. Ha baba kendővel lepucolom akkor szép fehér lesz és nem ragad de 1-2 alkalom után megint beszürkül és ragad a gatyához. Nem dobnám ki, montira pont jó.

szia

 

évekkel ezelőtt kértem ajánlatot, először bútor kárpitostól (az tűnt logikusnak,) de továbbirányított autókárpitoshoz. beszéltem is egy ipsével azt mondta meg tudja csinálni, kivéve ha a nyereg középen lyukas. ha jól rémlik 6 ezer körül mondta, aztán végül letettem róla 


  • petter78 kedveli ezt

#2436
petter78

petter78

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 625 hozzászólás

Szevasztok, van valakinek tippje, hogy hol bőröztessek újra egy nyerget BP-n?

Van egy Prologo Scratch-em, a régi és "ragadós" lett a bőr a tetején. Nagyon érdekes. Ha baba kendővel lepucolom akkor szép fehér lesz és nem ragad de 1-2 alkalom után megint beszürkül és ragad a gatyához. Nem dobnám ki, montira pont jó.



#2437
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 hozzászólás

Sziasztok,
 
Rendeltem Angliából egy mezt, de kicsi lett. Mivel tudom visszaküldeni a legolcsóbban? GLS-t néztem, de elég drága, nem biztos hogy megéri... Köszi a segítséget!


Ha paypallal fizetted, akkor visszafizetheti a visszakuldes koltseget a paypal:

prohardver.hu/tema/paypal_informaciok_v_tol/hsz_9-9.html

tablet.hvg.hu/tudomany/20170102_paypal_postakoltseg_megteritese_csomag_visszakuldese_kinaba_ebay_visszakuldesi_garancia

#2438
ave

ave

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.251 hozzászólás

Sziasztok,

 

Venni szeretnék egy aero kereket. Eddig még nem próbáltam, ezért nincsen tapasztalatom. 

Szerintetek milyen magas felnit érdemes választani "mindennapos" használatra? Gondolok itt arra, hogy ha van egy kis szél ne fújjon be az út közepére, vagy hogy a dobogókőn ne legyen percekkel lassabb a súly miatt. Szerintetek mi az optimális felnimagasság a magyarországi domborzati viszonyokhoz? (most egy ksyrium elit ereket használok ha ez érdekes)

 

Köszi!

Nekem van egy C24-es es egy C50-es Dura Ace szettem.   Az orszaguton inkabb nem buntetem magam, a C24-et hasznalom, kiveve versenyen.   Mar 2 oras edzesen erezni a kulonbseget kenyelemben.  Nem nez ki olyan jol a 24-es, de a kenyelem mar tobbet szamit.   Persze az, hogy konnyebb is joval, azert kompenzal is valamicsket.

A szel nem nagy gond, erezni, hogy lokoget, de idofutam kormannyal, konyokolve tudtam siman oldalhatszeles reszen kozel 60-as tempot tekerni a multkor ugy, hogy nem volt para.

Van egy Zipp 808 szettem is, azt azert erezhetoen jobban mozgatja a szel, de azzal is siman tudtam kozepesen szeles napokon konyoklove tekerni.


  • Vejne kedveli ezt

#2439
QuQa

QuQa

    fórumtag

  • fórumtag
  • 46 hozzászólás

Sziasztok,

 

Venni szeretnék egy aero kereket. Eddig még nem próbáltam, ezért nincsen tapasztalatom. 

Szerintetek milyen magas felnit érdemes választani "mindennapos" használatra? Gondolok itt arra, hogy ha van egy kis szél ne fújjon be az út közepére, vagy hogy a dobogókőn ne legyen percekkel lassabb a súly miatt. Szerintetek mi az optimális felnimagasság a magyarországi domborzati viszonyokhoz? (most egy ksyrium elit ereket használok ha ez érdekes)

 

Köszi!



#2440
donciccio

donciccio

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.328 hozzászólás

http://www.velonews....-roubaix_434904 teleszkóp.... ismét


Columbus Genius: http://framebuilding.com/Genius.htm

D.S.B.=Differential Shape Butted: http://framebuilding.com/Butt.htm

Bianchi Genius: https://dl-web.dropb...jeyW8DLm0pEa_1A