Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Országútikról mindent

* * * * - 3 votes

  • Please log in to reply
34313 replies to this topic

#1741
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 posts

Koszi a szamokat.  Szent eg, ebbe aranyport is kevernek?   10ml 5000 Ft, azert 4 kis csavar miatt ez eleg sok penz.

 
A zsunál 1300 Ft az 5 ml-es, 2500 a 10 ml-es 243-as Loctite. Vettem innen, nem volt semmi gond vele, még lejárati időn belül volt. Bár ez nem tudom, hogy mennyit számít, de direkt kisebb mennyiséget kerestem, hogy majd úgy sem fogok olyan sokat használni belőle, mert elvileg csak a forgáspontok csavarjaihoz kell. Közben meg nem árt máshova sem, szóval nem túl sok az 5 ml.
 
Esetleg kipróbálhatod a Mannol 9925-ös, közepes erősségű rögzítőjét, ebből csak 287 Ft 10 ml. Annyira szar nem lehet, a német amazonon nem húzzák le. Itt vannak a tulajdonságai, amit nem részleteznek annyira, mint a henkelnél, de 20 Nm-ig bírja M10-es csavarnál, a 243-as is hasonló. Loxeal-t próbáltam még, de sajnos nincs rajta a flakonon, hogy mi a száma, oldható-e. A ciklokrossz fékkar bovdenállító csavarjára kentem, mert nem maradt kitekerve, utána már nem tudtam csavargatni, olyan faszán rögzült. Aszem fogóval sikerült oldanom a kötést, lehet ez már nem közepes erősségű volt... Ja, akkor még nem tudtam, hogy van ezekhez oldószer, vagy hogy hő hatásara is oldódnak, például elég hajszárítózni.


Edited by blash, 2018. May 10. - 11:05.

  • Vejne likes this

#1742
ave

ave

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,251 posts

Koszi a szamokat.  Szent eg, ebbe aranyport is kevernek?   10ml 5000 Ft, azert 4 kis csavar miatt ez eleg sok penz.



#1743
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4,309 posts

Nekem úgy rémlik, 243-asat használtam, de majd rákérdezek. :) 



#1744
Paul Vitti

Paul Vitti

    fróumfggüõ

  • fórumtag
  • 2,025 posts

Jo, persze, hogy Loctite, ezt tudom, no de hanyas?

A teflonbetekeres eseten nem a bevonat, hanem a szalag a lenyeg, elvileg szorulnia kellene, ha nincs hely a szalagnak.
Tekerhettem volna ra szigszalagot is, lehet az jobb is lett volna.

Teflonzsinor jobb, szinten loctite gyartja.
Menetrogzitonek meg 222 eleg szerintem, de 243-at is szoktak hasznalni, az erosebb.

Ha szakboltban veszed, ott kepben lesz az elado (pl csapagybolt)
Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó.

#1745
ave

ave

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,251 posts

Jo, persze, hogy Loctite, ezt tudom, no de hanyas?

 

A teflonbetekeres eseten nem a bevonat, hanem a szalag a lenyeg, elvileg szorulnia kellene, ha nincs hely a szalagnak.

Tekerhettem volna ra szigszalagot is, lehet az jobb is lett volna.


Edited by ave, 2018. May 10. - 00:53.


#1746
Mars

Mars

    vendég

  • fórumtag
  • 527 posts

Meg sose volt ilyen gondom, de az uj bringamon mar masodszor lazulnak le a kulacstarto csavarok.

Elsore siman becsavartam azt kesz.  Masodszorra betekertem vastagon teflonszalaggal, de ugyanugy 2 napot birt csak, meg jo, hogy nem a versenyen lazult le.

Sose hasznaltam meg menetrogzitot, marmint, hogy en kentem volna a csavarra.  Persze egy csomo alkatresz meneten latom a jellemzoen kek pasztat.

Nyilvan csak azt szeretnem, hogy jobban szoruljon, ne lazuljon le, ne kelljen melegiteni leszedeshez, vagy ilyesmi.

 

Szoval mit kell vennem?

Loctite http://www.loctite.h...%253Dsearch%7c# régóta használom, jól rögzít, de bontható. 



#1747
koga

koga

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 583 posts

kék(közepes szilárdságú) loctite.

én már nem rakok csavart bringába menetrögzítő nélkül,szerintem nem találkoztam még csavarral,ami nem lazult még le.

a teflon meg éppen az alacsony súrlódásáról híres

Meg sose volt ilyen gondom, de az uj bringamon mar masodszor lazulnak le a kulacstarto csavarok.

Elsore siman becsavartam azt kesz.  Masodszorra betekertem vastagon teflonszalaggal, de ugyanugy 2 napot birt csak, meg jo, hogy nem a versenyen lazult le.

Sose hasznaltam meg menetrogzitot, marmint, hogy en kentem volna a csavarra.  Persze egy csomo alkatresz meneten latom a jellemzoen kek pasztat.

Nyilvan csak azt szeretnem, hogy jobban szoruljon, ne lazuljon le, ne kelljen melegiteni leszedeshez, vagy ilyesmi.

 

Szoval mit kell vennem?



#1748
ave

ave

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,251 posts

Meg sose volt ilyen gondom, de az uj bringamon mar masodszor lazulnak le a kulacstarto csavarok.

Elsore siman becsavartam azt kesz.  Masodszorra betekertem vastagon teflonszalaggal, de ugyanugy 2 napot birt csak, meg jo, hogy nem a versenyen lazult le.

Sose hasznaltam meg menetrogzitot, marmint, hogy en kentem volna a csavarra.  Persze egy csomo alkatresz meneten latom a jellemzoen kek pasztat.

Nyilvan csak azt szeretnem, hogy jobban szoruljon, ne lazuljon le, ne kelljen melegiteni leszedeshez, vagy ilyesmi.

 

Szoval mit kell vennem?



#1749
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4,309 posts

Mondjuk nekem azért "poén", ha recseg-ropog a villanyak felőli rész, onnan van a hang, mert igencsak házilag toldott-hegesztett villanyakkal járok.. :)



#1750
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 8,003 posts

Nincsenek távtartók. A gyorsszárak meg vannak húzva. A küllők sem lötyögnek. A villanyak is rendben. 

Az van, hogy tényleg végig kell akkor szöszmötölnöm az egészet... :-(

Viszont még garis a bringa, lehet hogy egyszerűbb ha velük szöszöltetek, nehogy beszopjam ha elbaszarintok valamit. Túlhúzok, megroppan a karbon. stb. 

 

szerintem az, hogy pattog/recseg/etc, nem garis (vagy bármilyen) hiba, legfeljebb zavaró. a csavarokon te is végig tudsz menni, ha meg valahol koszos és kitisztítva elmúlik a hang, akkor előbb-utóbb jó eséllyel vissza is fog térni, így ha most magad találod meg a hang forrását, legközelebb könnyebb lesz (és ha már nem lesz garis, az sem lesz "gond". :) )


Edited by Kisherceg, 2018. May 09. - 10:49.

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#1751
Binglof

Binglof

    vendég

  • fórumtag
  • 64 posts

Nincsenek távtartók. A gyorsszárak meg vannak húzva. A küllők sem lötyögnek. A villanyak is rendben. 

Az van, hogy tényleg végig kell akkor szöszmötölnöm az egészet... :-(

Viszont még garis a bringa, lehet hogy egyszerűbb ha velük szöszöltetek, nehogy beszopjam ha elbaszarintok valamit. Túlhúzok, megroppan a karbon. stb. 

használsz távtartókat a stucninál? Nekem azok recsegnek-ropognak, főleg, hogy acél villanyakon 1"->1.125" átalakítóval van fent a stucni és hézagolók is. Úgy ropog-recseg NAGY MELEGBEN, hogy élmény hallgatni. Huvosebb időben nem csinálja.

 

Gyorszárak meg vannak húzva?

Küllők feszesek, nem lötyögnek?

Expander dió a villanyakban stabilan ül?


Soha ne hagyd abba a csüggedést!


#1752
petter78

petter78

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 625 posts

Kimeríthetetlen téma

https://www.bikerada...y-creaks-44332/

 

Én a múlt héten szerelgettem egy barátom bringáját fél óráig teljesen feleslegesen: kiszedtük a középcsapit, megzsíroztuk, visszatettük mert középcsapi csere után jött elő neki a recsegés. Shimano hollowtech volt menetes. Persze ugyanúgy recsegett. Akkor kezdtem álló helyzetben oldalról nyomogatni a pedált alsó holtpontban mintha hajtanám. Na hallottuk is: ahogy hallgattuk inkább hátulról jött. Biztos ami biztos gondoltam húzok a gyors-záron. Hát nem mondom, hogy ki tudtam volna pöckölni de majdnem. Meghúztuk rendesen, azóta kussol. Szóval az alapokkal érdemes kezdeni

 

Sziasztok, a segítségeteket kérném. (Már többször kértem és mindig jó tanácsokat adtatok).

Egy karbonnal tekerek, nemrég vettem. Azóta olyan 3-400 km-t mentem vele. Most elkezdett - nem tudom másként mondani - nyekkenő hangokat adni. Light-osan utánahúztam a csavaroknak, de még mindig csinálja. A nyeregszár felől már nem hallom, de elölről valahonnan még mindig. Nincs ötletetek mi lehet? Karbonzsír kellene esetleg, vagy micsoda? Köszönöm a segítséget előre is.


Edited by petter78, 2018. May 09. - 10:19.


#1753
donciccio

donciccio

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4,328 posts

nekem pár hete nem jött be a kínálat. gondoltam veszek vmi latex belsőt, vagy vmi vicces külsőt, esetleg bandázst de csak a kommersz szaraik voltak

most én sem láttam latex belsőt,pedig onnan vettem az összeset.


Columbus Genius: http://framebuilding.com/Genius.htm

D.S.B.=Differential Shape Butted: http://framebuilding.com/Butt.htm

Bianchi Genius: https://dl-web.dropb...jeyW8DLm0pEa_1A


#1754
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4,309 posts

használsz távtartókat a stucninál? Nekem azok recsegnek-ropognak, főleg, hogy acél villanyakon 1"->1.125" átalakítóval van fent a stucni és hézagolók is. Úgy ropog-recseg NAGY MELEGBEN, hogy élmény hallgatni. Huvosebb időben nem csinálja.

 

Gyorszárak meg vannak húzva?

Küllők feszesek, nem lötyögnek?

Expander dió a villanyakban stabilan ül?



#1755
Binglof

Binglof

    vendég

  • fórumtag
  • 64 posts

Sziasztok, a segítségeteket kérném. (Már többször kértem és mindig jó tanácsokat adtatok).

Egy karbonnal tekerek, nemrég vettem. Azóta olyan 3-400 km-t mentem vele. Most elkezdett - nem tudom másként mondani - nyekkenő hangokat adni. Light-osan utánahúztam a csavaroknak, de még mindig csinálja. A nyeregszár felől már nem hallom, de elölről valahonnan még mindig. Nincs ötletetek mi lehet? Karbonzsír kellene esetleg, vagy micsoda? Köszönöm a segítséget előre is.


Soha ne hagyd abba a csüggedést!


#1756
vittore30

vittore30

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,863 posts

tegnap jártam a dunakeszi decában,és ilyen váltó bovdent találtam: https://www.decathlo...id_8351524.html  :D volt belőle 2 db. egyből meg is vettem. 1x majd kipróbálom,h milyen. :)

nekem pár hete nem jött be a kínálat. gondoltam veszek vmi latex belsőt, vagy vmi vicces külsőt, esetleg bandázst de csak a kommersz szaraik voltak


  • donciccio likes this

#1757
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4,309 posts

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni.

Mégpedig,hogy Shimano RD 4601 hátsó váltó helyett tehetek a helyére RD 4500-at?

Köszönöm szépen.

Persze. Ugyanaz az actuation ratio. Akár 9s MTB váltó is mehet, azok is identikusak ilyen téren.



#1758
inas

inas

    fórumtag

  • fórumtag
  • 91 posts

Nagylevegő! Fulcrum alu kerék összehasonlítás, nem az a 2 perces rivjú :-)
 
https://cyclingtips....heelset-review/
 
Témához tartozik: hétvégén levettem a sort a kevesebb, mint 1 éves Campa Zonda kerekemről. Ezen a keréken ránézésre ugyanolyan "plazma-kezelt" fehér színű alu kazetta-test van mint a Racing zero-ban. És bizony ott van már benne a fogaskerekek nyoma :-( kicsit kellett is kocogtatni egyes fogakat, hogy lejöjjön. Szóval ez a plazma kezelés azért nem csinál belőle acélt. Azt esetleg tudja itt valaki, hogy jó lehet ebbe a kerékbe más, alacsonyabb kategóriás de acél kazettatest? Akár Fulcrum, akár Campa. Ja shimano rotoros, de az mindegy.
Egyelőre nincs baja, de lehet vennék hozzá 1-et tarcsiba.



Jó ez a cikk. Itt legalább tudják, hogy milyen adatok vonatkoznak a kerekekre, nem úgy mint a gyártó. A Fulcrum honlapja televan rossz adatokkal, pl. R3 kerék 25 és 30mm felnimagasság és ezzel árulja minden kereskedő, mivel innen szedik le az adatokat. A Fulcrum katalógusban és az alkatrészkatalógusban is más van írva. Három helyen három külön info ugyanarra.
Persze nem csak a Fulcrum ilyen hanyag. Hogy mást ne említsek Shimano. Nem kis cég, mégsem figyelnek oda ők sem.

#1759
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4,309 posts
https://rover.ebay.c...tm/263570536744

Nekem ebből van 3 db, majd valamikor kipróbálom. Csak a gyári campag kabellel hibátlan eddig, és ilyenkor " nem nyúlok hozzá "
  • donciccio likes this

#1760
donciccio

donciccio

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4,328 posts

tegnap jártam a dunakeszi decában,és ilyen váltó bovdent találtam: https://www.decathlo...id_8351524.html :D volt belőle 2 db. egyből meg is vettem. 1x majd kipróbálom,h milyen. :)

 


Columbus Genius: http://framebuilding.com/Genius.htm

D.S.B.=Differential Shape Butted: http://framebuilding.com/Butt.htm

Bianchi Genius: https://dl-web.dropb...jeyW8DLm0pEa_1A