Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Országútikról mindent

* * * * - 3 votes

  • Please log in to reply
34313 replies to this topic

#661
kiskubai

kiskubai

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,925 posts

Ezek a videók a szombatiról nagyon meghozták a kedvem a versenyzéshez, most hogy pár hónapja rendesen edzek, edzővel meg minden. Ja nem, nem hozta meg a kedvem :D 

 

Jobbulást minden érintettnek.



#662
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 8,003 posts

Egyébként semmi baja nem lett, mert kicsúszta az esést.

 

ez jó hír. (egy kulcscsont-törést el tudtam képzelni, elég durván érkezett.)


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#663
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15,907 posts
  • LocationSzékesfehérvár

Nem. A jobb alsó sarokban a kis fogaskeréknél a lejátszási sebességet ha kisebbre veszed sokkal jobban látni, már a vonal előtt jóval megcsúszik. De először a hátsó kerék szitál, csúszik el egy kicsit jobbra, inkább azért esik el. Aztán fel is engedi a hátsót de az elsőt még szerintem húzhatja. A vonal meg még jobban csúszhat.

Országútim nincs, egy vékony slick gumis tárcsafékes trekkinggel megyek városban, hétvégén montizom. A montihoz képest fényévekkel előbb megcsúszik, veszti el a tapadását a vékony slick gumi ha nem vigyázok a fékkel. Ez nagyon meglepett a montiról átülve. A csóka a versenyen kanyarban bedőlve volt, hatalmas tempónál, gondolom meglátta a bukást és megrántotta a féket. Csúnya eset, az biztos.

De igen. Ismerem a csókát. A hátulja elment, megfogta, aztán az eleje ment el a vonalon. Ha a hátulja elmegy akkor nincs gond, lásd dh versenyzők.
Egyébként semmi baja nem lett, mert kicsúszta az esést.


  • Kisherceg likes this


A sebesség mindent megold.

 


#664
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 8,003 posts

Nem. A jobb alsó sarokban a kis fogaskeréknél a lejátszási sebességet ha kisebbre veszed sokkal jobban látni, már a vonal előtt jóval megcsúszik. De először a hátsó kerék szitál, csúszik el egy kicsit jobbra, inkább azért esik el. Aztán fel is engedi a hátsót de az elsőt még szerintem húzhatja. A vonal meg még jobban csúszhat.

Országútim nincs, egy vékony slick gumis tárcsafékes trekkinggel megyek városban, hétvégén montizom. A montihoz képest fényévekkel előbb megcsúszik, veszti el a tapadását a vékony slick gumi ha nem vigyázok a fékkel. Ez nagyon meglepett a montiról átülve. A csóka a versenyen kanyarban bedőlve volt, hatalmas tempónál, gondolom meglátta a bukást és megrántotta a féket. Csúnya eset, az biztos.

 

jaja, én is kb így látom, de valahogy olyan fura volt, hogy szinte kiesett alóla az eleje.


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#665
xclajos

xclajos

    vendég

  • fórumtag
  • 158 posts

Nem. A jobb alsó sarokban a kis fogaskeréknél a lejátszási sebességet ha kisebbre veszed sokkal jobban látni, már a vonal előtt jóval megcsúszik. De először a hátsó kerék szitál, csúszik el egy kicsit jobbra, inkább azért esik el. Aztán fel is engedi a hátsót de az elsőt még szerintem húzhatja. A vonal meg még jobban csúszhat.

Országútim nincs, egy vékony slick gumis tárcsafékes trekkinggel megyek városban, hétvégén montizom. A montihoz képest fényévekkel előbb megcsúszik, veszti el a tapadását a vékony slick gumi ha nem vigyázok a fékkel. Ez nagyon meglepett a montiról átülve. A csóka a versenyen kanyarban bedőlve volt, hatalmas tempónál, gondolom meglátta a bukást és megrántotta a féket. Csúnya eset, az biztos.


Edited by xclajos, 2020. July 14. - 01:54.

  • dzsonhee likes this

#666
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15,907 posts
  • LocationSzékesfehérvár

pusztán kíváncsiságból kérdezem, mivel szinte semmi tapasztalatom országútizás terén:

itt a balról érkező, aki 4:20-nál esik, ő "ügyetlen", vagy az oúti gumik ennyire nem fognak fékezéskor? kb úgy néz ki, mintha az első(!!) kereke csúszott volna ki alóla. ilyet montival aszfalton még sosem láttam...

 

https://youtu.be/KtQ79SL_JAE?t=260

A vonalon csúszott ki az első kereke.



A sebesség mindent megold.

 


#667
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 8,003 posts

pusztán kíváncsiságból kérdezem, mivel szinte semmi tapasztalatom országútizás terén:

itt a balról érkező, aki 4:20-nál esik, ő "ügyetlen", vagy az oúti gumik ennyire nem fognak fékezéskor? kb úgy néz ki, mintha az első(!!) kereke csúszott volna ki alóla. ilyet montival aszfalton még sosem láttam...

 

https://youtu.be/KtQ79SL_JAE?t=260

 


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#668
ave

ave

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,251 posts

A mai verseny nagyon durva bukassal ert veget.  Vagy 50-en buktak, 19 embert mentok lattak el.  Az rengeteg.


  • donciccio likes this

#669
ave

ave

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,251 posts

Nagyon belejottem, ma is van premier!  5 perc mulva, egesz pontosan. :)

 

Hétvégén indul az országúti versenyszezon! Bemelegítésnek itt a tavalyi első verseny, a tihanyi Félsziget Kupa master futamának összefoglalója.
30 perc, 3 kamerával rögzítve, végig kommentálva, a végén interjúkkal.

 


  • blash and zscs like this

#670
Rabbit

Rabbit

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,011 posts
  • LocationKelenföld

Ma este 21 orakor Makacs Gabor "Tigris" Everesting filmem bemutatoja a youtube-on.
Gyertek, nezzetek! wink.png
https://youtu.be/fnlwuwuyAik

Jó hangulatú riport, szimpatikus az alany is. Jószívvel nyomtam rá egy like-ot.


  • ave likes this

#671
vittore30

vittore30

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,863 posts

már el is felejtettem milyen baró 55-el megérkezni Vácra észak felől a 2-es (ott hibátlan minőségű) úton

 

a trip többi részén sajnálatos módon azon kellett tanakodnom, hogy a magyar aszfaltot miből szarhatják? biztos megvan a szakértelem? vagy a magyar közútnál úgy érezhetik, hit kérdése a dolog? vagyis marad a csodavárás: 1000 éve tudjuk hogy normális útalap nélkül nem lesz lófaszse, de ők kitartóan reménykednek, hátha majd most és tesznek egy újabb próbát arra, mit tud az összesepert homok, por, megáll e rajta tartósan a szurok. gyanítom hogy olvasatlanul hever a szakkönyvtárukban a "Beton szerepe az útalap készítésben" című alapmű 


  • donciccio likes this

#672
ave

ave

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,251 posts
Ma este 21 orakor Makacs Gabor "Tigris" Everesting filmem bemutatoja a youtube-on.
Gyertek, nezzetek! ;)
https://youtu.be/fnlwuwuyAik
  • blash, Rabbit, donciccio and 1 other like this

#673
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts

Egyedul csak srambol talalok normalisabb kiosztasu 11-28-as 11-es fogsort. Ez a kulonbseg a shimano sram kozt:
 

sram:       11-12-13-14-15-16-17-19-22-25-28
shimano:    11-12-13-14-15-17-19-21-23-25-28
Szoval csak sram PG1130-bol es PG1170-bol talaltam ilyen kiosztassal. Erdemes a 1170-et venni? Vagy erdmes sram fogsort venni? A suly nem izgat, lehet par grammal nehezebb. Aszem acel a kazetta test, legalabbis remelem. Keresgeltem, de szinte semmit sem talaltam a tartossagukrol ezeknek. Ja, meg ugye jo lesz hozzaa shimano lanc?

 

még tán miche lehet

csak az meg úgy hírlik nem a tartósságáról nevezetes


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#674
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15,907 posts
  • LocationSzékesfehérvár

szerintem az a shimanoval egyezik (illetve a csrs3 11/28 nincs a pdf-ben meg nem is találom de ált egyformák szoktak lenni a drágábbal csak anyagban meg tömegben más)

http://www.sunrace.c...ad 11-Speed.pdf

Igaz. A Sunrace 11-32-je ami igazán jó. Összekevertem azzal.


Edited by MJani01, 2020. June 13. - 12:31.


A sebesség mindent megold.

 


#675
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts

A sunrace is ugyanezt a kiosztást használja.

szerintem az a shimanoval egyezik (illetve a csrs3 11/28 nincs a pdf-ben meg nem is találom de ált egyformák szoktak lenni a drágábbal csak anyagban meg tömegben más)

http://www.sunrace.c...ad 11-Speed.pdf


Edited by Bikertigger, 2020. June 12. - 23:11.

"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#676
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15,907 posts
  • LocationSzékesfehérvár

Egyedul csak srambol talalok normalisabb kiosztasu 11-28-as 11-es fogsort. Ez a kulonbseg a shimano sram kozt:
 

sram:       11-12-13-14-15-16-17-19-22-25-28
shimano:    11-12-13-14-15-17-19-21-23-25-28
Szoval csak sram PG1130-bol es PG1170-bol talaltam ilyen kiosztassal. Erdemes a 1170-et venni? Vagy erdmes sram fogsort venni? A suly nem izgat, lehet par grammal nehezebb. Aszem acel a kazetta test, legalabbis remelem. Keresgeltem, de szinte semmit sem talaltam a tartossagukrol ezeknek. Ja, meg ugye jo lesz hozzaa shimano lanc?

 

A sunrace is ugyanezt a kiosztást használja.



A sebesség mindent megold.

 


#677
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 posts
Egyedul csak srambol talalok normalisabb kiosztasu 11-28-as 11-es fogsort. Ez a kulonbseg a shimano sram kozt:

sram:       11-12-13-14-15-16-17-19-22-25-28
shimano:    11-12-13-14-15-17-19-21-23-25-28
Szoval csak sram PG1130-bol es PG1170-bol talaltam ilyen kiosztassal. Erdemes a 1170-et venni? Vagy erdmes sram fogsort venni? A suly nem izgat, lehet par grammal nehezebb. Aszem acel a kazetta test, legalabbis remelem. Keresgeltem, de szinte semmit sem talaltam a tartossagukrol ezeknek. Ja, meg ugye jo lesz hozzaa shimano lanc?

Edited by blash, 2020. June 12. - 19:37.


#678
Bitecus

Bitecus

    vendég

  • fórumtag
  • 58 posts

https://apro.bikemag...a-105-sti-39840

 

ezzel a stucnival mi lehetett a taktika/stratégia?

 

A kormány állásából kiindulva ez nem taktika szerintem, hanem csak ez a stucni volt kéznél... Az én kérdésem inkább az, hogy mennyire kényelmes, használható ezzel a kormányszöggel. :)


Bitecus, a biciklis ember.

#679
vittore30

vittore30

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,863 posts

https://apro.bikemag...a-105-sti-39840

 

ezzel a stucnival mi lehetett a taktika/stratégia?



#680
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 posts

Én 40-es stucnihoz vágnám, még jól jöhet.
És az alá mondjuk 2 mm-rel, de egyes speckó rózsák felül ülnek rá a villanyakra, mondjuk ehhez még jó is lehet a 35 magas szár + 5-ös távtartó felülre, és akkor az is valószínűleg jó lesz. Én egyszer bénáztam a fűrészeléssel, és mivel ferdén ment a vágás, rövidebb lett a végeredmény, elég idegesítő, de még mindkér csavar olyan helyen szorít, ahol van anyag... szóval inkább kis tartalékkal vágom, és köszörülök. Tudom, lenne sablon hozzá, de amennyi villanyakat én vágok, ahhoz nem veszek. Ja, és ha beütős a rózsa, én épp csak pár mm-re ütöm le, mondjuk max 5.

 
Legutóbb egy kölcsönkapott görgős csóvagóval vágtam villanyakat, kellett ezután is reszelgetni, de tökjó egyenes lett a vágás. Ilyesmi volt, csak talán kék meg luxx.

https://youtu.be/mP2x7ZDofrI
 

 
Nem értem, mé nem ágyazódik be a video...

Edited by blash, 2020. June 08. - 01:44.

  • ZolkoW likes this