Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Országútikról mindent

* * * * - 3 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
34317 hozzászólás a témában

#4861
torma99

torma99

    vendég

  • fórumtag
  • 182 hozzászólás

Tuti, hogy nem lesz gyorsabb? Mert nemrég vásároltam egy decathlonos cross trecking kerékpár (amin no name hajtáslánc van, kb mint a triban 500-ason) után egy Kross Evado 3.0-t, ami szintén kross trecking de shimano hajtáslánc van rajta és kb 10 km/h-s átlaggal gyorsabban megyek vele. Úgy érzem, hogy az erő, amit befektetek nem vész el hajtás közben, hanem valahogy jobban átmegy a kerekekre. Mindkettő ugyanúgy 24 sebességes.

 

Nem lehet hogy az ember ugyanezt érzi egy shimano 105,nél is ha átszereli?

 

 

Köszi a választ előre is.

G

 

Már leírták, hogy nem a kerótól és a szettől leszel 10 km/h-val gyorsabb, de hogy némileg igazat adjak neked, én 7 szezon alatt lényegében ugyanazzal a bringával elértem ezt a bűvös javulást, igaz, hogy a béka segge alól indultam és most a lelkes hobbista kategóriáig értem fel (20 km/h => ~30 km/h). Amire rájöttem, hogy max kerékszettet érdemes cserélni, a többi csak szerelem, illetve anyagi lehetőségek miatt fontos, hobbistán nem fog segíteni. Ezért érdemes egy nagy beruházás előtt elmenni egy maratonra és megnézni, hogy milyen gépekkel induló népeket is hagysz le, egy általuk lesajnált belépő, vagy afeletti szintű keróval. Garantáltan meg fogsz nyugodni és nem fogod elszórni a pénzed magasabb kategóriás, szebb, csillogóbb, de valódi és érdemi teljesítménynövekedést nem hordozó alkatrészekre.

 

Amit plö most a bbikefesten észrevettem (baráti társaság miatt a szintemnél gyengébb mezőnyben tekerve), hogy hiába a 105-ultegra-athena-91 ezer forintos Casco aero sisak, mert ha az ember különböző okok miatt nem tud tekerni, illetve nem teker komolyan nem fog rajta semmi segíteni.


  • Kisherceg és Rabbit kedveli ezt

alkdefohij.png


#4862
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás

mi szamit jo kereknek? :)

 

szamomra a villa-vaz (geo), gumi, de pl fontosak a kontaktpontok (markolat, nyereg). minden ezek utan.

Most átirányítás következik a vörös alapon fehér grafikás hátradőlve tekerős fórumra. :) "Izzik"



#4863
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Fura dolgokat mértem pár hónapja. (Vigyázat, a nyugalom megzavarására alkalmas poszt következik!) :D Monti vs. "oúti": http://forum.bikemag...opik/?p=1212283

Mérési hibával együtt is kb. 5, maximum 10 Wattnál nem vész el több a montis XC bütykös gumival az országúti slickhez képest, HHH aszfalton méregettem, mindkét bringán Watt-mérővel. Ezek után a 105 vs. Sora és társainál sem hiszem, hogy nagyon maximum 1-2-3 Wattnál több lenne a diffi - persze minél több komponensről beszélünk, annál több lehet a különbség összesítve, stb. stb.

 

ez a tema engem is nagyon erdekel... szerintem csinalj egy merest mas sebessegtartomanyban is :) mongy 25-30as atlaggal, aszfalton.

 

aszfalton (25kmh atlag):

montinal anno en olyan 1.5kmh differenciat mertem a 2 bar kornyeki ralph+ron kombo es a kojak 35os (5bar) kozott.

cyclocrossnal olyan 1.5-2kmh differenciat a 3 bar ron mintas cx gumi (35os), es a kojak 35os (5bar) kozott.

 

terepen (15kmh atlag):

cyclocrossnal kojak 35 slick (3 bar) vs ron 35 (3 bar) kb egal, elenyeszo.

 

az viszont dobbenetes volt szamomra, hogy a slick szaraz korulmenyek kozott hogy tapadt terepen. megkockaztatom, hogy forgasiranyban kesobb csuszott meg fekezesnel is, felfele meg szinte nem is tudtam kiporgetni (mongy 36/28). persze ettol nem biznam ra az eletemet lazabb talajon, vagy ha kicsit is nyalkas - de siman vallalhato alkalmi terepezesre (cx viszonylatban).

 

rendeltem 25os gp2 gumit, kivancsi vagyok, hogy itt mit tapasztalok :) nem szamitok sokra a kojak utan.


arn módosította - 2015. augusztus 11. - 15:14


#4864
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Tuti, hogy nem lesz gyorsabb? Mert nemrég vásároltam egy decathlonos cross trecking kerékpár (amin no name hajtáslánc van, kb mint a triban 500-ason) után egy Kross Evado 3.0-t, ami szintén kross trecking de shimano hajtáslánc van rajta és kb 10 km/h-s átlaggal gyorsabban megyek vele. Úgy érzem, hogy az erő, amit befektetek nem vész el hajtás közben, hanem valahogy jobban átmegy a kerekekre. Mindkettő ugyanúgy 24 sebességes.

 

Nem lehet hogy az ember ugyanezt érzi egy shimano 105,nél is ha átszereli?

 

 

Köszi a választ előre is.

G

Fura dolgokat mértem pár hónapja. (Vigyázat, a nyugalom megzavarására alkalmas poszt következik!) :D Monti vs. "oúti": http://forum.bikemag...opik/?p=1212283

Mérési hibával együtt is kb. 5, maximum 10 Wattnál nem vész el több a montis XC bütykös gumival az országúti slickhez képest, HHH aszfalton méregettem, mindkét bringán Watt-mérővel. Ezek után a 105 vs. Sora és társainál sem hiszem, hogy nagyon maximum 1-2-3 Wattnál több lenne a diffi - persze minél több komponensről beszélünk, annál több lehet a különbség összesítve, stb. stb.


  • Vejne kedveli ezt

#4865
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

mi szamit jo kereknek? :)

 

szamomra a villa-vaz (geo), gumi, de pl fontosak a kontaktpontok (markolat, nyereg). minden ezek utan.


arn módosította - 2015. augusztus 11. - 14:40


#4866
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Tuti, hogy nem lesz gyorsabb? Mert nemrég vásároltam egy decathlonos cross trecking kerékpár (amin no name hajtáslánc van, kb mint a triban 500-ason) után egy Kross Evado 3.0-t, ami szintén kross trecking de shimano hajtáslánc van rajta és kb 10 km/h-s átlaggal gyorsabban megyek vele. Úgy érzem, hogy az erő, amit befektetek nem vész el hajtás közben, hanem valahogy jobban átmegy a kerekekre. Mindkettő ugyanúgy 24 sebességes.

 

Nem lehet hogy az ember ugyanezt érzi egy shimano 105,nél is ha átszereli?

 

 

Köszi a választ előre is.

G

Egy jobb kereket, jobb gumit észreveszel, ha mindenképp költeni akarsz inkább azt.



#4867
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

ez akkor lehetne hiteles ha 2 egyébként azonos bringán (föleg váz villa kerekek) lenne 2 eltérő szett. de nagy összegben mernék fogadni hogy ilyen körülmények közti vaktesztben egy alap cuccal és egy felső közép kategórissal szerelt közt sem lenne szabad szemmel látható különbség.

 

a dekás fos és a lengyel fos közti különbséget, meg sokkal inkább a vázgeó, kerekek, gumik adhatják mint a hajtás.

 

 

1ébként meg alapvetően nem a technikán múlik  :)

 

a dekas outikat angoloknal most elegge felkaptak... legalabbis tesztekben szepen szerepelnek.

 

***

 

10kmh atlagkulonbseget szerintem vmi lejtozos mtb es outi kozott se tudnek csinalni aszfalton (es szerintem a hobbybringasok nagy resze sem) :)


arn módosította - 2015. augusztus 11. - 12:49


#4868
verti

verti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.064 hozzászólás

Ez csak placebó...verseny körülmények között van jelentősége amikor a sprintnél centik döntenek mondjuk...a nagyon olcsó kolbász négyszög és a ht2 között zongorázni lehet a különbséget merevségben, de gyorsabb nem leszel semilyen szettől, csak precízebb lesz a váltás. Helyesen kell beállítani a bringát, erősíteni kell ha gyorsabban akarsz menni... húzd össze magad, fogd alul a kormányt...na akkor gyors leszel... :)


  • torma99 kedveli ezt

#4869
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 8.006 hozzászólás

nahát... :)

http://www.bikeradar...roadlink-44957/

 


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#4870
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás

ez akkor lehetne hiteles ha 2 egyébként azonos bringán (föleg váz villa kerekek) lenne 2 eltérő szett. de nagy összegben mernék fogadni hogy ilyen körülmények közti vaktesztben egy alap cuccal és egy felső közép kategórissal szerelt közt sem lenne szabad szemmel látható különbség.

 

a dekás fos és a lengyel fos közti különbséget, meg sokkal inkább a vázgeó, kerekek, gumik adhatják mint a hajtás.

 

 

1ébként meg alapvetően nem a technikán múlik  :)


Bikertigger módosította - 2015. augusztus 11. - 12:34

"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#4871
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 8.006 hozzászólás

.....kb 10 km/h-s átlaggal gyorsabban megyek vele. ....

 

vagy a mérés rossz, vagy az előző bringáddal volt valami nagy gebasz.


  • Vejne kedveli ezt

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#4872
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás

fogalmam sincs, nem vagyok pszichológus. Elméleti fizikus sem, hogy kimatekozgassam, mennyivel kevesebb energia pazarlódik el egy HT2-es 105 hajtás esetén a négyszöges noname-hez képest, vagy, hogy az aerodinamikusabb rejtett bowdenezés mennyi energiát spórol meg a libbenő ruhaszárító után.

 

Nem akarom túllépni a hatásköröm. Én nem fejlesztenék a bringán. :) Max. ha kényelmi gondok vannak (stucni-kormány-nyereg-gumi)



#4873
djsmash

djsmash

    újonc

  • fórumtag
  • 5 hozzászólás

http://www.mantel.com/

 

http://bike-components.de

 

Nem, attól azért olcsóbb a 105 szett. De a nyakam tenném rá, hogy a tribános kerékszett rotorja csak 8-9-10-es lánckeréksort fogad, és a 11-est már nem.

 

Illetve, nem lesz tőle gyorsabb a bringa. Én sem vagyok gyorsabb a kancsóval, mint a korállal, ellenben előbbi kényelemben-komfortban-irányíthatóságban-stabilitásban köröket ver az utóbbira :D a gyorsaság nem a szetten múlik. Az a legkevésbé fontos.

 

Hierarchia, "szerintem"

 

váz

kerékszett-gumik

finish kit (kormány-nyereg-stucni)

...

szett

 

 

Tuti, hogy nem lesz gyorsabb? Mert nemrég vásároltam egy decathlonos cross trecking kerékpár (amin no name hajtáslánc van, kb mint a triban 500-ason) után egy Kross Evado 3.0-t, ami szintén kross trecking de shimano hajtáslánc van rajta és kb 10 km/h-s átlaggal gyorsabban megyek vele. Úgy érzem, hogy az erő, amit befektetek nem vész el hajtás közben, hanem valahogy jobban átmegy a kerekekre. Mindkettő ugyanúgy 24 sebességes.

 

Nem lehet hogy az ember ugyanezt érzi egy shimano 105,nél is ha átszereli?

 

 

Köszi a választ előre is.

G



#4874
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Szerintem azok már az előző kanyart rontották el, aki becsapódott dettó, amit ebben a kanyarban látunk az már következmény.

jah, az is igaz... de nem megyek bele ugy egy ismeretlen kanyarba ezerrel, hogy nem tudom mi lesz a masik oldalon.

 

a mezony fele itt is hasonloan tapasztalt... en baromi beszari vagyok montival lefele, de hozzajuk kepest repesztek hasonlo terepen cyclocrossal:

 

kizavarnam mindet terepre gyakorolni - ha ott kezelni tudja a bringat toredek kontrollal, ilyen helyeken nem eri mar meglepetes. a cyclocrossos terepezes szerintem montisoknak is hasznos lenne.

 

ps: enduros cx bringaval :) have fun...


arn módosította - 2015. augusztus 11. - 09:22


#4875
donciccio

donciccio

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.330 hozzászólás

http://shop.biotechu...___1_000_ml_891

 

az ilyen szirupom most fogyott el. kb 3500 kilire volt elég. a sima víznél mindenképp jobb,és mivel ilyen sokáig élég is volt,az ára is rendben van. 


Columbus Genius: http://framebuilding.com/Genius.htm

D.S.B.=Differential Shape Butted: http://framebuilding.com/Butt.htm

Bianchi Genius: https://dl-web.dropb...jeyW8DLm0pEa_1A


#4876
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Zenéltem már ott kétszer is. Mihály Peti ismerőse vagyok :D

Akkor nem az vagy akire gondoltam. :)



#4877
djsmash

djsmash

    újonc

  • fórumtag
  • 5 hozzászólás

Zenéltem már ott kétszer is. Mihály Peti ismerőse vagyok :D



#4878
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Ebben teljesen igazad van. De a Sorá-s váz sem különbözik sokmindenben az 500-as vázától. Én amatőr vagyok a kerékpárt egyébként ajándékba kaptam és nem igazán lenne 3-400 ezer Ft-om egy új kerékpárra.

 

Egy 105 szett olyan 150.000 ft körül van. De azért gondolom, ha átszerelném sokkal könnyebben futna a szekér és gyorsabban is nem?

A szentháromság így hangzik: váz-villa-kerék

Ezeknek kell leginkább rendben lenniük.

Esetleg nem Szécsény környékéről?


  • djsmash kedveli ezt

#4879
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Hat eszmeletlen mennyire nem tudnak ivet valasztani...

Szerintem azok már az előző kanyart rontották el, aki becsapódott dettó, amit ebben a kanyarban látunk az már következmény.



#4880
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás

Ebben teljesen igazad van. De a Sorá-s váz sem különbözik sokmindenben az 500-as vázától. Én amatőr vagyok a kerékpárt egyébként ajándékba kaptam és nem igazán lenne 3-400 ezer Ft-om egy új kerékpárra.

 

Egy 105 szett olyan 150.000 ft körül van. De azért gondolom, ha átszerelném sokkal könnyebben futna a szekér és gyorsabban is nem?

http://www.mantel.com/

 

http://bike-components.de

 

Nem, attól azért olcsóbb a 105 szett. De a nyakam tenném rá, hogy a tribános kerékszett rotorja csak 8-9-10-es lánckeréksort fogad, és a 11-est már nem.

 

Illetve, nem lesz tőle gyorsabb a bringa. Én sem vagyok gyorsabb a kancsóval, mint a korállal, ellenben előbbi kényelemben-komfortban-irányíthatóságban-stabilitásban köröket ver az utóbbira :D a gyorsaság nem a szetten múlik. Az a legkevésbé fontos.

 

Hierarchia, "szerintem"

 

váz

kerékszett-gumik

finish kit (kormány-nyereg-stucni)

...

szett


Vejne módosította - 2015. augusztus 10. - 21:15