Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Országútikról mindent

* * * * - 3 votes

  • Please log in to reply
34317 replies to this topic

#4801
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2,348 posts

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni a nálam okosabbaktól:vettem egy cyclokross kerékpárt.Ebben full karbon az első villa (+tárcsafék) és a megfelelő rózsa van benne.

Az a bajom hogy mondjuk 100km alatt 4-szer kell a kormánycsapágyon húznom mert lelazul.Már nem merem jobban meghúzni mert félek hogy a csavar menet megszakad.

Mit lehetne tenni?Nincs esetleg valami spéci ragasztó,kence vagy érdesítő anyag a villacső és a stucni kőzé?

A megfelelő ,,rózsa" alatt ilyesmit értesz?

 

http://www.excelspor...major=1&minor=3



#4802
paul

paul

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 383 posts

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni a nálam okosabbaktól:vettem egy cyclokross kerékpárt.Ebben full karbon az első villa (+tárcsafék) és a megfelelő rózsa van benne.

Az a bajom hogy mondjuk 100km alatt 4-szer kell a kormánycsapágyon húznom mert lelazul.Már nem merem jobban meghúzni mert félek hogy a csavar menet megszakad.

Mit lehetne tenni?Nincs esetleg valami spéci ragasztó,kence vagy érdesítő anyag a villacső és a stucni kőzé?



#4803
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4,309 posts

http://www.subito.it...a-131856204.htm

 

valaki elmagyarázná, ez mi a frász?

 

10es reti?

Ksyrium SL?

Six13?

Hollowgram hajtás?

 

Valaki nem utazik arrafelé? Átutalnék neki egy kis pénzt ^^

 

szerk: havernak ugyanilyen székós six13 gépe van, Fulcrum5-tel, reti cuccokkal, de neki a vázszett volt kb. ennyibe, pedig, még nálam is ügyesebb-sóherebb, ha olcsó vásárlásra kerül a sor...


Edited by Vejne, 2015. August 20. - 07:50.


#4804
tangens

tangens

    vendég

  • fórumtag
  • 120 posts

Sziasztok,

 

egy kis segítségre lenne szükségem. Meg akarom cserélni két bringán a szettet, az egyik régebbi Force (2008?), a másik új 105-ös (2015). Mindkettő átdobója konzolos. Cserélhető ugye a kettő?

 

A másik kérdés: a Force hajtóműve GXP-s, a 105-ös meg press-fites. Nagyon nem mélyedtem el a szakirodalomban, használhatóak ezek a másik csapágyával? (azaz kompatibilis-e gyártón belül a GXP-s/HT2-es hajtókar a press-fitessel?) vagy cserélni kell (és ugye lehet) a csapágyakat is?

 

Kösz előre is a segítséget, üdv, tg



#4805
bijancsi

bijancsi

    fórumtag

  • fórumtag
  • 48 posts
...

Amúgy aki olyanok miatt aggódik, hogy a puhábbra fújt első gumi "laposabb", s ez elrontja a gép irányítását-viselkedését, az javaslom, hogy minden bringázás előtt álljon mérlegre, s mezzsebbe tett babzsákokkal gondoskodjon róla, hogy minden alkalommal egyforma tömeggel üljön a kecskére! Ugyebár, azonos nyomásra mindig jusson azonos tömeg...

aki nem értette, sajnálom :( . egy biztos, nem arról beszéltem, hogy "minden alkalommal egyforma tömeggel üljön a kecskére", és nem is arról, hogy "azonos guminyomasnal folyamatosan lapos hatsoval tekersz az elsohoz kepest, ha a nyeregben ulsz (foleg kaptaton)" :wacko: , de mivel már korábban leírtam, amit, így nincs mit tovább magyarázni rajta. mivel pedig ez a hely a bringázás fóruma, leírtam, amit gondolok, teszek, és tapasztalok, hátha segít másnak is  :rolleyes: - aki akarja, odafigyel, rá/aki nem, nem - mindenki más pedig úgy teker, ahogyan neki jó :P



#4806
TripleB

TripleB

    bentlakó

  • fórumtag
  • 9,190 posts

folpack fólia

Köszi!

 

Jó, hogy lehet kapni! :)


-=B.B.B.=-
"Aki nevet,azzal együtt nevet a világ.Aki sír,az egyedül sír..." Oldboy


#4807
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 8,006 posts

Qusimodo Cycling team sponsored by Alien Helmets


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#4808
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7,205 posts
  • LocationBécs

ITT-Time-Savings.jpg

 

http://cyclingtips.c...rial-equipment/

http://www.sheldonbr...erodynamics.htm


Edited by arn, 2015. August 17. - 14:32.


#4809
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7,205 posts
  • LocationBécs

Na ez egy eleg erdekes eredmeny.  Koszi a linket.

 

erdekes a hozzaszolasokat is elovasni :) valahol egyetertek, hogy hype, de ugyanakkor fejlodni minden bringaval lehet, es egy turabringa biztos kenyelmesebb - igy miert ne? legalabbis en ugy gondolnam, hogy ami a komfortzonamon belul van (kenyelmes vele tekerni), azon belul legyen gyorsabb, mert oromet okoz.



#4810
ave

ave

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,251 posts

Ok, talaltam egy jo cikket :) bar ez sem kenyelmesre hangolt outi volt.

http://www.cyclingwe...ke-video-176312

Na ez egy eleg erdekes eredmeny.  Koszi a linket.



#4811
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7,205 posts
  • LocationBécs
Ok, talaltam egy jo cikket :) bar ez sem kenyelmesre hangolt outi volt.

http://www.cyclingwe...ke-video-176312

Edited by arn, 2015. August 16. - 15:35.


#4812
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7,205 posts
  • LocationBécs
Mentem egy ujat a gp2vel huvosebb idoben, most vagy en voltam "kirobbano" formaban (magamhoz kepest) vagy tenyleg gyorsabb, olyan 1kmh atlaggal tobbet mertem, es az atlag wattom se volt sose ennyi a kojakkel. Kicsit valtoztattam a balanszon - 5.5/6.5bar meg kiprobalom a 6/7et is - de ez elobbi egesz kellemesnek tunt.

***

Az aero optimalizalt bringak mennyivel gyorsabbak es kenyelmetlenebbek a kenyelemre kihegyezettnel? Olyasmire gondolok, mint a giant propel vs pl cannondale synapse.
  • Vejne likes this

#4813
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4,309 posts

polcon figyel egy 53/39-es ultegra 6600-as hajtómű középcsapival :)

Ezt a hozzászólást MJani fórumtag nem látta, Vejne pedig nem vesz róla tudomást... :mellow:

 

Amúgy kicsit visszatérve a guminyomáshoz: Én kipróbálnám NCC helyében, hogy szépen pár font per négyzetincsnyi értékekkel csökkengetem a nyomást, egészen addig, amíg nem érzem "kertislagosnak" a futást. A komfort és kanyarsebesség meg fogja hálálni, szerintem. :)

 

Amúgy aki olyanok miatt aggódik, hogy a puhábbra fújt első gumi "laposabb", s ez elrontja a gép irányítását-viselkedését, az javaslom, hogy minden bringázás előtt álljon mérlegre, s mezzsebbe tett babzsákokkal gondoskodjon róla, hogy minden alkalommal egyforma tömeggel üljön a kecskére! Ugyebár, azonos nyomásra mindig jusson azonos tömeg.

 

Furcsa mód "rontottam el" a Coralt az elöl 25, hátul 23mm-es külsőkkel, ráadásul elöl még a papucsba is betéteket tettem. DE pont, hogy a szélesebb-ballonosab kialakítás miatt nagymértékben javult a kanyarstabilitás-sebesség a korábbi 19mm-es külsők után (most a valós méreteket írtam, nem a gyártó által föltüntetett kamuértékeket..)

 

Vagy csak azért érzem iszonyat jónak az irányítást, mert a kormánycsere annyira jól sikerült? hm. >btw, a bike-components.de oldalon most már a "Piega" szóra keresve tényleg RHM-et kapsz a klasszikus stucnidba..)


Edited by Vejne, 2015. August 16. - 14:49.


#4814
jackbacsi87

jackbacsi87

    fórumtag

  • fórumtag
  • 60 posts

polcon figyel egy 53/39-es ultegra 6600-as hajtómű középcsapival :)

majd megerősödöm! :D


Edited by jackbacsi87, 2015. August 16. - 14:24.


#4815
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4,309 posts

jackbácsi!
 

http://apro.bikemag....l-l303774.html#

 

ez most.

 

VEDD :)

 

Kompakt FC-R700 hajtás? hegyre jó, illetve, simán 15-20 euró közt kapsz hozzá 38-as vagy 36-os kistányért, és akkor 50-36 vagy 50-38-cal kb. univerzális.


Edited by Vejne, 2015. August 16. - 12:40.


#4816
ncc1701

ncc1701

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 580 posts

Nálam a 25mm-es guminál a 105 kilóm miatt nincs esélyem sokat töprengeni, mennyire fújjam: a maximumra, ami rá van írva.



#4817
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7,205 posts
  • LocationBécs

ja, viszont - ha már többet mentél országútival, tudni fogod, miről beszélek - akkor nagyon nem mindegy, mennyire rogyadozik alattad a bringa eleje :rolleyes:


Tisztaban vagyok vele mirol beszelsz, de a guminyomas mindig kompromisszum. Nincs olyan guminyomas, ami minden testhelyzethez es utoviszonyhoz tokeletesen passzol. a te megkozeliteseddel nezve azonos guminyomasnal folyamatosan lapos hatsoval tekersz az elsohoz kepest, ha a nyeregben ulsz (foleg kaptaton). Amugy kiallva sem borul meg annyira az eloszlas, mint gondolod, mert a suly nagy resze a kozepreszen van. De mint mondtam merd le, mintsem elmelkedsz rola, es utana is lehet finomhangolni, ha tul laposnak erzed az elejet vagy hatuljat - nalam is kiindulasi pont, es modositok rajta ha mashogy tetszik, nincs semmi se kobe vesve.

Terepen is pont ezek a hatasok vannak, csak ott fontosabb tenyezo a tapadas, aszfalton inkabb a kenyelem/gordules balanszot keresem csak.

#4818
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4,309 posts

folpack fólia

Melltartó!

http://www.amazon.co...a/dp/B00EOES5UU



#4819
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 8,006 posts

Sziasztok!


Tetőn szállítva a bringát, ti hogy oldjátok meg, hogy a bandázs és a kormány ne koszolódjon szállítás közben (bogarak stb)?

 

folpack fólia


  • Vejne likes this

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#4820
TripleB

TripleB

    bentlakó

  • fórumtag
  • 9,190 posts

Sziasztok!


Tetőn szállítva a bringát, ti hogy oldjátok meg, hogy a bandázs és a kormány ne koszolódjon szállítás közben (bogarak stb)?


Edited by TripleB, 2015. August 15. - 15:04.

-=B.B.B.=-
"Aki nevet,azzal együtt nevet a világ.Aki sír,az egyedül sír..." Oldboy