Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Országútikról mindent

* * * * - 3 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
34313 hozzászólás a témában

#3461
QuQa

QuQa

    fórumtag

  • fórumtag
  • 46 hozzászólás
Túrás topikba is irtam de nem reagált senki.
Tervezi valaki a bakony 200-at? Volt már valaki?
Nem szeretnem egyedül vegigtekerni hogy szokott ez lenni? 7:30 es 9 kozott van a rajt. Folyamatosan indulnak az emberek vagy osszevarjak egymast? Mik a tapasztalatok? Köszi.

#3462
inas

inas

    fórumtag

  • fórumtag
  • 91 hozzászólás

A villa a gumi tetejénél 38mm széles,a láncvilla szintén a gumi tetejénél 33mm.


köszi!

#3463
GT_Atee

GT_Atee

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.743 hozzászólás

plusz a láncvilla szélessége is érdekelne, a guminál természetesen, ha megtennéd.köszi

A villa a gumi tetejénél 38mm széles,a láncvilla szintén a gumi tetejénél 33mm.


GT-Atee

#3464
inas

inas

    fórumtag

  • fórumtag
  • 91 hozzászólás

:) no igen.
 
Bár. tudod a trükköket, mivel fokozható még a komfort. Bandázs-nyereg-nyeregcső-alacsonyabb guminyomás :)

Ez így van. Keményebb gumival sem vagyok semmivel sem gyorsabb. Ezért maradnék a 25-nél.

#3465
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás

:) no igen.

 

Bár. tudod a trükköket, mivel fokozható még a komfort. Bandázs-nyereg-nyeregcső-alacsonyabb guminyomás :)



#3466
inas

inas

    fórumtag

  • fórumtag
  • 91 hozzászólás

Én 23mm-est vennék, mert:
 
1. úgyis lesz kb. 25.5mm egy modern felnin
2. 25mm-es már lehet, hogy interferál a vázzal
+1: 23mm-est gombokért gombolsz le 1-2száz km-t futott állapotban '25mm-esre való váltás miatt eladó' szöveggel megírt hirdetésből. Legalábbis a németektől.
 
Egyébiránt valós, amit írtam az utolsó pontban: néha párban 30-35 euróért lehet szerezni gp4ksii-t, mert a tulaj a szélesebb patákra szavaz. A 28-as (kb. 32mm-es) változatot szintén olcsóbb beszerezni, mert az meg rengeteg ember vázában nem fér el :D
 
egyedül a 25-ös drága állatfaj ebből.

sokat kibír ez a gumi, az a pár ft nem oszt, viszont jobban nyeli az úthibát. elég rosszak az utak errefelé.
  • Vejne kedveli ezt

#3467
inas

inas

    fórumtag

  • fórumtag
  • 91 hozzászólás

A 23mm-es Conti GP4000II mérve kb:1000km gurulás után 25,5mm-t ad ki.


plusz a láncvilla szélessége is érdekelne, a guminál természetesen, ha megtennéd.köszi

#3468
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás

Én 23mm-est vennék, mert:

 

1. úgyis lesz kb. 25.5mm egy modern felnin

2. 25mm-es már lehet, hogy interferál a vázzal

+1: 23mm-est gombokért gombolsz le 1-2száz km-t futott állapotban '25mm-esre való váltás miatt eladó' szöveggel megírt hirdetésből. Legalábbis a németektől.

 

Egyébiránt valós, amit írtam az utolsó pontban: néha párban 30-35 euróért lehet szerezni gp4ksii-t, mert a tulaj a szélesebb patákra szavaz. A 28-as (kb. 32mm-es) változatot szintén olcsóbb beszerezni, mert az meg rengeteg ember vázában nem fér el :D

 

egyedül a 25-ös drága állatfaj ebből.



#3469
inas

inas

    fórumtag

  • fórumtag
  • 91 hozzászólás

A 23mm-es Conti GP4000II mérve kb:1000km gurulás után 25,5mm-t ad ki.


Conti gp4000 s2 25 helyett 27.5mm fulcrum r7 622x15-ös keréken. Gurulás közben nem tudom mennyit mozoghat oldalra. Megtennéd, hogy leméred az első villád belül? A átsó támvillák szélesebbek, azzal nem lesz baj szerintem.

#3470
GT_Atee

GT_Atee

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.743 hozzászólás

A 23mm-es Conti GP4000II mérve kb:1000km gurulás után 25,5mm-t ad ki.


  • Vejne kedveli ezt
GT-Atee

#3471
ave

ave

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.251 hozzászólás

Szerintetek scultura cf2 vázba /4000,5000/ elférnek a 25-ös gumik? Van 25-ös, ami 27,5mm valójában. Nem találok erről sehol infót.

Teny, Specialized 23-as gumija pl. inkabb 26mm volt, de Michelinnel pl. kevesebb, mint 1 mm kulonbseget merek a 23-as es a 25-os kozott azonos felnin.     A Speci mas felnin volt, de az is klasszikus "keskenyen".



#3472
GT_Atee

GT_Atee

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.743 hozzászólás

Szerintetek scultura cf2 vázba /4000,5000/ elférnek a 25-ös gumik? Van 25-ös, ami 27,5mm valójában. Nem találok erről sehol infót.

Nekem Scultura 5000-es van,igaz 23-as gumival,de bőven van még hely mindenütt,szerintem simán elfér.


GT-Atee

#3473
inas

inas

    fórumtag

  • fórumtag
  • 91 hozzászólás
Szerintetek scultura cf2 vázba /4000,5000/ elférnek a 25-ös gumik? Van 25-ös, ami 27,5mm valójában. Nem találok erről sehol infót.

#3474
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás

nekem ami jó: legszűkebb (stopli ki van tolva-->a lábfejem közelebb van a hajtókarhoz) és teljesen hátra tolt stopli (-->combflexorok és gluteusok jobban kihasználva, vádli kímélve)

 

a cannondale-es térdfájós történetem meg egy mezei rugóerő-állítással megoldódott. legkisebbre állított rugóerőnél nem jelentkezett fájdalom, még 6 nap zsinórban 2-2.5 órás használat mellett sem. (másik pedálom kéo easy, azon nincs rugóerő-állítás, hanem alapból annyira gyenge, hogy öröm belépni)

 

a gyengébb kötés enged némi plusz játékot a lábfejednek, s, ha a túlzottan fixált helyzet miatt van a fájdalom, akkor természetesen meg is szűnik :D

 

szerk: a stoplibeállításomat megmosolyogtam magamnak, mert... pár hete olvastam egy ilyen ajánlást, és nagy hévvel nekiálltam volna a sajátot állítani, mire rájöttem: 3 éve úgy van..


Vejne módosította - 2016. április 23. - 06:43


#3475
nagylaci32

nagylaci32

    vendég

  • fórumtag
  • 178 hozzászólás

igen, nekem is szinte koppra ki van tolva a stopli, és így is beleverek a tiagra országúti karba, ...

Valószínűleg félreértelek, de nekem azt jelenti a koppra kitolt stopli, hogy kisujjad felé van eltolva a cipőn. Ez esetben a cipő a legbelső (legközelebbi) pozícióban van a hajtókarhoz képest.



#3476
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás

http://www.xxcycle.c...-double,,en.php

 

http://www.xxcycle.c...compact,,en.php

 

http://www.xxcycle.c...act-kid,,en.php

 

a franciák kicsit másképp kezelik, tkp. minden osztókörre mindenféle fogszámmal gyártanak minden sebességhez minden szintre tányért, az alap préselt lemez, nem hőkezelt tányéroktól az acélon át a kerámia-teflon bevonatos kovácsolt tányérokig :D :D

 

szóval kapsz stronglight tányért 5ezer ft-ért és 25ezerért is. ;)



#3477
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

szerintem itthoni viszonyok között ahol olyan meredek hosszan az út, hogy egy szélesebb sor (12-28, 11-32) nem elég a 34-es lánckerékkel ott az útminőség is pont olyan és inkább emiatt nehéz felmenni. a 34>36 csere bennem is felmerült, egyszerűen nagyot ugrik az 50>34...

 

46/34 :D

 

nalam 46/33 van.


arn módosította - 2016. április 21. - 15:38


#3478
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás

én pl. azért szeretek "szélesen" tekerni - vagyis a lehetőségekhez képest kitolni a stoplit minél szélesebbre a cipőn - mert ezzel a beállítással nem rúgom szét a sarkammal a láncvillát :-) szóval váz függvénye is, de egy keskenyebb hajtással lehet, hogy gondban lennék. Kikopott stoplival így is néha-néha beleérek. Amúgy shimano hollowtech rendszer, shimano SPD-sl pedál meg scott CR-1 váz, szóval nem szar cuccok, ráadásul kb azonos korból de mégis előfordulhat ilyen típusú gond

 

igen, nekem is szinte koppra ki van tolva a stopli, és így is beleverek a tiagra országúti karba, pedig nem is a maximális kiforgatás van a stoplin...így is több ezer km volt, mire a külső térdszalagjaim + csípő körül megszoktam a szűkebb pedálozást, de azért sok országutizás után egy mountain bike funride a mai napig 100x kényelmesebb érzés :)

 

itthon mondjuk nem elterjedt cucc, de külföldi shopokban több helyen láttam pont erre kis pedáltengely toldót. egy szűkebb kart szélesíteni meg egyszerűbb, mint fordítva :)



#3479
petter78

petter78

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 625 hozzászólás

ehhez csak egy kiegészítő gondolat: montiról átkerülve országútira alig találtam a jó stoplibeállítást, 1.5 évbe tellett mire a lábaim megszokták, de van aki meg egy szélesebb montis hajtásnál fájlalja minden szalagját stb., ő meg pont nem tud nagyobb terpeszben tekerni.

én pl. azért szeretek "szélesen" tekerni - vagyis a lehetőségekhez képest kitolni a stoplit minél szélesebbre a cipőn - mert ezzel a beállítással nem rúgom szét a sarkammal a láncvillát :-) szóval váz függvénye is, de egy keskenyebb hajtással lehet, hogy gondban lennék. Kikopott stoplival így is néha-néha beleérek. Amúgy shimano hollowtech rendszer, shimano SPD-sl pedál meg scott CR-1 váz, szóval nem szar cuccok, ráadásul kb azonos korból de mégis előfordulhat ilyen típusú gond


  • DaveRider kedveli ezt

#3480
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás

Nézd, ha nincs gond azzal, hogy szélesebb a kialakítása, nagyobb a pedáltengelyek távolsága, s nem zavar, akkor tényleg fölöslegesen cserélnéd :) Max. jobb láncvonalat nyernél.

 

ehhez csak egy kiegészítő gondolat: montiról átkerülve országútira alig találtam a jó stoplibeállítást, 1.5 évbe tellett mire a lábaim megszokták, de van aki meg egy szélesebb montis hajtásnál fájlalja minden szalagját stb., ő meg pont nem tud nagyobb terpeszben tekerni.