Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Országútikról mindent

* * * * - 3 votes

  • Please log in to reply
34313 replies to this topic

#3241
ave

ave

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,251 posts

Hm, nem biztos, hogy egyszeru az eset, de aki kitolat egy foutra, az eleg nehezen hivatkozhat arra, hogy latta, hogy egy kerekparos jon, de mivel neki tilos ott tekernie, gondolta megoli.

Szoval szerintem a baleset azert tortent, mert az autos nem nezett megfeleloen korul.

 

De egy jo ugyved zoldbol csinal sargat siman.

 

En nap mint nap gurulok ott, de nagyon nem szeretem azt a reszt, az utszeli zoldsegestol mindenhogyan indulnak az autok, keresztbe, kasul, tolatva, stb.   Veszelyes hely, na.



#3242
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1,257 posts

 

Sziasztok! 

Barátom ma csattant egyet, mert kitolattak elé. Szerencsére ő horzsolásokkal megúszta de a bringa már nem volt ilyen szerencsés . Volt kint mentő és rendőr is és azt mondták neki,hogy ő is hibás mert nem a kerékpár utat használta. ( Budaörsi út a virágpiac előtt Budapest felé) Mit javasoltok? Ki a hibás ilyenkor? Tényleg kötelező a kerékpárút használata országútival is?

Tudtok valakit aki ért az ilyen ügyekhez? ( a kocsi is sérült)

 

 

Nem vagyok ügyvéd, ez nem jogi tanács stb. Úgy tudom ha valaki kihajt, elhajt, tolat, kanyarodik (miközben te egyenesen mész) alapból ő a hibás. Bonuszpontok hogy ha ezt parkolóból vagy kereszteződésben csinálja (főleg a tolatást), vagy mobillal a kezében. Manapság viszont sajnos az is játszik hogy a rendőröknek úgy tűnik kvótájuk van és muszály mindenkit büntetni akit lehet. Ezért is érdemes a szabályok szerint felszerelni a bringát csengővel, lámpákkal, visszaverőcsíkokkal stb., mert ha elüt egy idióta akkor alapból téged is büntetnek a hiányzó cuccokért (vagy technikai hiányosságokért, pl. nem rendesen működő fék), akármennyire szabályosan haladtál.

 

Ha van bringaút akkor azt kötelező használni, kivéve ha nem biztonságos vagy valami ezt akadályozza (pl. kismama gyerekkocsival, szerelmespár széltében, stb.), ezért büntethetik, csak ennek semmi köze ahhoz hogy az illető nem figyelt és rátolatott (bár ez útszituációtól is függő, mondjuk abból indulhatunk ki hogy ha ott ütötte el ahol más forgalom jár akkor az nem mentség hogy kerékpáros és nem szirénázó városi busz). Azt mondanám, de nem vagyok jogász stb. hogy a kocsi káráért nem ő a felelős, az autós viszont fordítva az ő káráért igen (pontos körülményektől függően). Az hogy országuti az viszont nem mentség, ha rossz a bringaút akkor lassabban kell haladni, tehát el kell könyvelni az esetleges külön büntetést (amit viszont egy jó fellebezéssel lehet csökkenteni). Kivéve ha épp tátongó lyukat kellett kikerülnie persze.

 

Mindenképp beszéljen a barát egy erre szakosodott ügyvéddel, sokszor nem az dönt hogy kinek van igaza, hanem hogy ki tudja a legmeggyőzőbben megfogalmazni a törvény odaillő pontjait.


  • caad8 likes this

#3243
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 8,003 posts

 

és nem igazán értem az országúti mért lenne más állatfaj, amire nem vonatkozik a kresz

 

 

 

az országútira két dolog nem vonatkozik: a kresz és a fizika... :D


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#3244
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts

 

Sziasztok! 

Barátom ma csattant egyet, mert kitolattak elé. Szerencsére ő horzsolásokkal megúszta de a bringa már nem volt ilyen szerencsés . Volt kint mentő és rendőr is és azt mondták neki,hogy ő is hibás mert nem a kerékpár utat használta. ( Budaörsi út a virágpiac előtt Budapest felé) Mit javasoltok? Ki a hibás ilyenkor? Tényleg kötelező a kerékpárút használata országútival is?

Tudtok valakit aki ért az ilyen ügyekhez? ( a kocsi is sérült)

 

ha "dedikált" kerékpárút akkor igen

ha járdára festett gyalogosokkal osztott  akkor nem. kivéve persze ha az úton tiltott

 

és nem igazán értem az országúti mért lenne más állatfaj, amire nem vonatkozik a kresz

 

 

Ne abbol indulj ki, hogy csak te hibazhatsz. Kell a sisak.

Bar en lerugdosnam a bringarol a fek nelkul es kozben zenet hallgatokat is.

 

spec zenét hallgatni én is szoktam...(bár inkább értelmes rádiót)

igaz bőven hallom a forgalmat, meg bő 1 millió kilométerrel a műltamban, lehet más mint a 0kresz ismerettel bíró átlagfixisnek


Edited by Bikertigger, 2016. June 14. - 22:19.

"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#3245
vittore30

vittore30

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,863 posts

 

Sziasztok! 

Barátom ma csattant egyet, mert kitolattak elé. Szerencsére ő horzsolásokkal megúszta de a bringa már nem volt ilyen szerencsés . Volt kint mentő és rendőr is és azt mondták neki,hogy ő is hibás mert nem a kerékpár utat használta. ( Budaörsi út a virágpiac előtt Budapest felé) Mit javasoltok? Ki a hibás ilyenkor? Tényleg kötelező a kerékpárút használata országútival is?

Tudtok valakit aki ért az ilyen ügyekhez? ( a kocsi is sérült)

 

meg kell bízni egy közlekedési ügyvédet, aki nem alapdíj, hanem sikerdíj alapján dolgozik



#3246
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 8,003 posts

 

Sziasztok! 

Barátom ma csattant egyet, mert kitolattak elé. Szerencsére ő horzsolásokkal megúszta de a bringa már nem volt ilyen szerencsés . Volt kint mentő és rendőr is és azt mondták neki,hogy ő is hibás mert nem a kerékpár utat használta. ( Budaörsi út a virágpiac előtt Budapest felé) Mit javasoltok? Ki a hibás ilyenkor? Tényleg kötelező a kerékpárút használata országútival is?

Tudtok valakit aki ért az ilyen ügyekhez? ( a kocsi is sérült)

 

 

 

ez lesz a te topicod:

http://forum.bikemag...c/4115-baleset/

 

nem "rémlik", hogy más szabály vonatkozna az országútikra... a bicikli az bicikli, mindegy, hogy csirkegumi vagy sem.

 

amatőr tippem a kevéske infó alapján, hogy kihozzák döntetlenre, mivel ha nem használta a bringautat, ő is ludas, az autós meg azért hibás, mert nem nézett eléggé szét.


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#3247
sisqo

sisqo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 884 posts

és a hosszabb felsőcsőhöz hogy alkalmazkodsz? :)


Vannak 130 mm-nél rövidebb stucnik is

#3248
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4,309 posts

Nagyobbat. Hosszabb a fejcsöve.

és a hosszabb felsőcsőhöz hogy alkalmazkodsz? :) 



#3249
sisqo

sisqo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 884 posts

Kisebbet.
 
ahhoz tudsz alkalmazkodni. Főleg, ha le tudod nyelni a büszkeséged, és még távtartókat is használsz, mint én.
 
957DSC_0042.jpg


Nagyobbat. Hosszabb a fejcsöve.

#3250
caad8

caad8

    újonc

  • fórumtag
  • 3 posts

Sziasztok! 

Barátom ma csattant egyet, mert kitolattak elé. Szerencsére ő horzsolásokkal megúszta de a bringa már nem volt ilyen szerencsés . Volt kint mentő és rendőr is és azt mondták neki,hogy ő is hibás mert nem a kerékpár utat használta. ( Budaörsi út a virágpiac előtt Budapest felé) Mit javasoltok? Ki a hibás ilyenkor? Tényleg kötelező a kerékpárút használata országútival is?

Tudtok valakit aki ért az ilyen ügyekhez? ( a kocsi is sérült)



#3251
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4,309 posts

Miféle távtartókra gondolsz?

Szép hosszú stucni... :)

pont az alatt. :) tudom, weightweeniesen divat, hogy lapos fejcsapágy kupak&17 fokos stucni, semmi távtartó, lenyírt villanyak, társai.

 

de az másról szól. 

 

kényelem és könnyű kezelhetőség minden fölött.

 

ne félj, nem fog megb..ni a style-police, ha távtartót pakolsz a kormányszár alá.



#3252
laspring

laspring

    vendég

  • fórumtag
  • 90 posts

Kisebbet.

 

ahhoz tudsz alkalmazkodni. Főleg, ha le tudod nyelni a büszkeséged, és még távtartókat is használsz, mint én.

 

 

 

Miféle távtartókra gondolsz?

Szép hosszú stucni... :)



#3253
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4,309 posts


Új bringa vásárlásban vagyok, ún. "komfort" országútit veszek.

Pont két vázméret közöttiek a méreteim.

Ilyenkor melyiket kell választani? A kisebbet vagy a nagyobbat?

Kisebbet.

 

ahhoz tudsz alkalmazkodni. Főleg, ha le tudod nyelni a büszkeséged, és még távtartókat is használsz, mint én.

 

957DSC_0042.jpg


Edited by Vejne, 2016. June 14. - 13:59.

  • laspring likes this

#3254
laspring

laspring

    vendég

  • fórumtag
  • 90 posts

Új bringa vásárlásban vagyok, ún. "komfort" országútit veszek.

Pont két vázméret közöttiek a méreteim.

Ilyenkor melyiket kell választani? A kisebbet vagy a nagyobbat?



#3255
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4,309 posts

http://apro.bikemag....u-l348181.html#

 

na.

a fékváltókar kapásból nem kompatibilis a hátsó váltóval.

az első váltó sem szeret fékváltókarral jól működni, se 8s sorral.

 

ezeket a hibákat korrigálva (új átdobó&a fékváltókar eladása után claris v 10s kampa vásárlásával) jó kis gépet kap az ember.



#3256
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4,309 posts

vannak gondok bőven.

 

elengedett kézzel kóvályogni bedugott füllel a kerékpárúton legális, ellenben, ha az ilyenek miatt nem mersz a kijelölt kerékpárúton haladni, akkor egyből jön az anyázás meg mutogatás.

 

Bár pár napja kb. szívrohamot kaptam. Épp' józsa felé haladtam a 35-ösön, természetesen nem a holdra kilövő keresztbordákkal és küllőtörő kátyúkkal tarkított kerékpárúton, hanem szépen az úton, a fehér vonalon kívül. Megelőzött egy autós, lefékezett, kiugrott belőle a csóka, és megállított.

 

Megijedtem, mert, már volt, hogy civil ruhás rendőrbácsi kért meg így, hogy takarodjak a jó édes kerékpárútra.. 

 

Igazából a delikvens csak el volt tévedve, és Pallagra szeretett volna eljutni, és egyszerűbb volt a bicciglis hülyegyereket leszólítan...

 

Mondtam neki, hogy jól rámijesztett, de annyit válaszolt, hogy őt nem érdekli, hol tekerek, csak jusson el oda, ahova szeretne 

 

más: van egy rose küpon hó végéig érvényes.. valaki írjon már rám, hogy odaadhassam..



#3257
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7,205 posts
  • LocationBécs
Ne abbol indulj ki, hogy csak te hibazhatsz. Kell a sisak.

Bar en lerugdosnam a bringarol a fek nelkul es kozben zenet hallgatokat is.

Edited by arn, 2016. June 12. - 11:13.

  • GT_Atee likes this

#3258
donciccio

donciccio

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4,328 posts

Legkozelebb felveszem az aero sisakot majd KOMolyan mondom.

:D


Columbus Genius: http://framebuilding.com/Genius.htm

D.S.B.=Differential Shape Butted: http://framebuilding.com/Butt.htm

Bianchi Genius: https://dl-web.dropb...jeyW8DLm0pEa_1A


#3259
ave

ave

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,251 posts

dehogynem hasznos. és a strava szegmens neked smafu? :D :D :D

Legkozelebb felveszem az aero sisakot majd KOMolyan mondom.


  • donciccio likes this

#3260
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts

mondjuk tényleg nincs szükség sisakra, csak akkor, amikor bevered a fejed. Olyan meg ritkán van, szóval kijelenthető, hogy úgy általában felesleges viselni.

 

Elég azelőtt felvenni, mielőtt beütöd a kobakot.

csak kellemetlen lehet a maradék 30 - 40 x évet féleszű kripliként leélni........(igen ismerek ilyet..)


  • Kisherceg and simon23 like this
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való