Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Országútikról mindent

* * * * - 3 votes

  • Please log in to reply
34313 replies to this topic

#3161
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2,348 posts

Csak egy idő után felfelé mozog a szigszalag ;)

Legyél nyugodt, ha én tekerem oda akkor ott is marad! ;)



#3162
inas

inas

    fórumtag

  • fórumtag
  • 91 posts

Egyébként mi a véleményetek a különböző nyeregmagasság számító képletekről? A Lemond féle 88.3%, Hamley féle 109%, vagy bikedybamics féle 87.66%+9.8mm. Ezekkel a képletekkel meg kapjátok a beállításotokat minimális különbséggel?
Én ezeknél több dolgot nem értek: a belső lábhosszt alsónadrágban, vagy a géles nadrágban kell mérni? Én utóbbira tipelnék, hissza bicón is abban ülök (182cm hez nekem bicós nadrágban 82.5cm jön ki).
Ezek a képletek mennyire veszik figyelembe a stoplikat, hisz azok is emelnek egy picit. Vagy a stopli magasságát hozza kell adni azberednényhez?



A bikefiten hogyan állították neked a nyeregmagasságot?

#3163
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1,257 posts

Tekersz a nyeregcsőre a váznál szigszalagot,  akkor pont ott lesz a magasság amikor visszateszed.

 

Csak egy idő után felfelé mozog a szigszalag ;)



#3164
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,655 posts

Tegnapelőtt megvolt a verseny. Nincs autóra szerelhető kerékpárszállítónk, a csomagtartóba meg csak úgy fér be a bicó, ha kiveszem a kerekeket és a nyereget lejjebb engedem. Igen ám, de a centi otthon maradt, így nem tudtam vissza állítani az előzőleg megmért magasságot, így érzésre próbáltam meg. A verseny előtt próbálgatva még jó volt, de a rajt után éreztem higy ez magas. Sikerült az eddigi legrosszabb beállítást használni. Nem csak a vállam fájt, de a derekam, és ami eddig még soha, a térdeim is :D

Semmi szükség a centidre.

Én csak húztam körömlakkal egy kis halvány csíkot a nyeregcsőre a bilincs felett, így könnyű visszaállítani bármikor a magasságot.

Esetleg ha nem sajnálod a nyeregcsövet, mert nem valami hi-end karbon darab....a régi bringámon csavarhúzóval csináltam egy egészen kis vékony csíkot a csőre a bilincsnél, így jelölve a magasságot.


Marci

#3165
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2,348 posts

Tegnapelőtt megvolt a verseny. Nincs autóra szerelhető kerékpárszállítónk, a csomagtartóba meg csak úgy fér be a bicó, ha kiveszem a kerekeket és a nyereget lejjebb engedem. Igen ám, de a centi otthon maradt, így nem tudtam vissza állítani az előzőleg megmért magasságot, így érzésre próbáltam meg. A verseny előtt pró álgatva még jó volt, de a rajt után éreztem higy ez magas. Sikerült az eddigi legrosszabb beállítást használni. Nem csak a vállam fájt, de a derekam, és ami eddig még soha, a térdeim is :D
Így tekertem le a 105 km -et egy áruházi kerékpárral a sok karbon csoda között 3:14es idővel, ami a 208. helyre volt elég.
Verseny alatt vettem észre, hogy én mennyi időt töltök kiállva a nyeregből. Gyakorlatilag amint jön egy kis emelkedő én kiállok, pedig emlékszem, mikor elkezdtem az egész országútizást, próbáltam ülve pörgetni, most meg nár emelkedőn le se ülök. Azért szokhatam erre rá, mert ilyenkor minden tökéletes, sehol semmi sem fáj, élvezet tekerni.

Egyébként mi a véleményetek a különböző nyeregmagasság számító képletekről? A Lemond féle 88.3%, Hamley féle 109%, vagy bikedybamics féle 87.66%+9.8mm. Ezekkel a képletekkel meg kapjátok a beállításotokat minimális különbséggel?
Én ezeknél több dolgot nem értek: a belső lábhosszt alsónadrágban, vagy a géles nadrágban kell mérni? Én utóbbira tipelnék, hissza bicón is abban ülök (182cm hez nekem bicós nadrágban 82.5cm jön ki).
Ezek a képletek mennyire veszik figyelembe a stoplikat, hisz azok is emelnek egy picit. Vagy a stopli magasságát hozza kell adni azberednényhez?

Tekersz a nyeregcsőre a váznál szigszalagot,  akkor pont ott lesz a magasság amikor visszateszed.



#3166
vendég_anorche_*

vendég_anorche_*
  • vendég
Tegnapelőtt megvolt a verseny. Nincs autóra szerelhető kerékpárszállítónk, a csomagtartóba meg csak úgy fér be a bicó, ha kiveszem a kerekeket és a nyereget lejjebb engedem. Igen ám, de a centi otthon maradt, így nem tudtam vissza állítani az előzőleg megmért magasságot, így érzésre próbáltam meg. A verseny előtt pró álgatva még jó volt, de a rajt után éreztem higy ez magas. Sikerült az eddigi legrosszabb beállítást használni. Nem csak a vállam fájt, de a derekam, és ami eddig még soha, a térdeim is :D
Így tekertem le a 105 km -et egy áruházi kerékpárral a sok karbon csoda között 3:14es idővel, ami a 208. helyre volt elég.
Verseny alatt vettem észre, hogy én mennyi időt töltök kiállva a nyeregből. Gyakorlatilag amint jön egy kis emelkedő én kiállok, pedig emlékszem, mikor elkezdtem az egész országútizást, próbáltam ülve pörgetni, most meg nár emelkedőn le se ülök. Azért szokhatam erre rá, mert ilyenkor minden tökéletes, sehol semmi sem fáj, élvezet tekerni.

Egyébként mi a véleményetek a különböző nyeregmagasság számító képletekről? A Lemond féle 88.3%, Hamley féle 109%, vagy bikedybamics féle 87.66%+9.8mm. Ezekkel a képletekkel meg kapjátok a beállításotokat minimális különbséggel?
Én ezeknél több dolgot nem értek: a belső lábhosszt alsónadrágban, vagy a géles nadrágban kell mérni? Én utóbbira tipelnék, hissza bicón is abban ülök (182cm hez nekem bicós nadrágban 82.5cm jön ki).
Ezek a képletek mennyire veszik figyelembe a stoplikat, hisz azok is emelnek egy picit. Vagy a stopli magasságát hozza kell adni azberednényhez?

#3167
vittore30

vittore30

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,863 posts
Koszi

#3168
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4,309 posts

nem tudom wazze. az országúti bicajozás van akkora faszagányosság, hogy nehogymár valaki ilyen szíváscunami miatt ne gurulhasson jó sokat

Nem tudom wazze, az országúti bicajozás van akkora faszagányosság, hogy nehogymár valaki xxxx-ben ne gurulhasson jó sokat.

 

Boldog Születésnapot kívánok.

 

Isten adjon még sok km-t, meg faszányos táblasprinteket a következő etapokra is. Még legalább ennyi életévet.



#3169
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4,309 posts

kis hozzáállásbeli különbség.

 

http://forum.tour-ma...745#post5292745

 

70 euróért kidobta a srác, jeleztem, hogy az új olcsóbb. Reakció: tényleg, új ár.

 

pár hete ez volt két syntace kormánnyal is, mert a racelite cdr 40-es most vmi 39 euró bike-compon, meg a régi 7075-ös 8 euró a cnc-bike-on.

 

minden esetben, ha jelzik a srácok a másiknak, hogy az új ára alacsonyabb, az a reakció, hogy "hűű, nem tudtam, de levittem az árat inkább".

 

itthon meg?

 

"mitpofázol?"
"kussoljbazdmeg"

"anyádnakadjtanácsot"
"húzzámámáshova"

 

tour fórumon van egy topik, "snäppchen", tkp. "nagyonakciós cuccok, legjó vételek" topik. Mindig érdemes beszagolni oda 2-3 naponta, mert tényleg mindig a legolcsóbb cuccokat linkelik. Angol-német-francia-holland shopokból.. meg, ha lidl akció van, onnan.

 

szóval, aki jót akar vásárolni, de nem akar böngészni v nem akar naponta 123 hírlevelet kapni, annak legidőgazdaságosabb mód: beugrani a topikba, és átfutni a legfrissebb 2-3 kommentet.


  • MJani01 likes this

#3170
vittore30

vittore30

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,863 posts

az a baja, mint nekem emberek közt: görcsöl-görcsös-merev.

 

amikor tett be képeket arról, hogy ül a bringán, emlékeim szerint nagyon nem tudott ellazulni. laza könyök-váll-csukló-derék kvartett sokat segíthetne.

nem tudom wazze. az országúti bicajozás van akkora faszagányosság, hogy nehogymár valaki ilyen szíváscunami miatt ne gurulhasson jó sokat



#3171
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4,309 posts

@anorche,hàt ez szívàs 3 év.nem hiszem hogy tudunk okosat mondani.talàn egy öreg rutinróka edzô ha mellédgurulna kocsival 1 mp alatt kiszúrnà mi a gàz

az a baja, mint nekem emberek közt: görcsöl-görcsös-merev.

 

amikor tett be képeket arról, hogy ül a bringán, emlékeim szerint nagyon nem tudott ellazulni. laza könyök-váll-csukló-derék kvartett sokat segíthetne.



#3172
vittore30

vittore30

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,863 posts
@anorche,hàt ez szívàs 3 év.nem hiszem hogy tudunk okosat mondani.talàn egy öreg rutinróka edzô ha mellédgurulna kocsival 1 mp alatt kiszúrnà mi a gàz

#3173
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4,309 posts

Szerintem a hajlékonyság nem számít sokat. Én pl. nem tudom megérinteni a talajt nyújtott lábbal, ráadásul van egy bazi nagy gerincsérvem deréktájon, mégsincs semmi bajom országútin. A legalsó kormánypozíciótól csak az térít el, hogy nehéz lesz a fejem 2 óra után. Nyakra kéne gyúrni. Lazán tartom a kezeim. Volt más is ilyen bikefit-en? Szerintem magunk is betudjuk lőni a bicót, csak idő és próbálkozások kellenek.
Vejne. A Dedáról hol olvastad azt a legendát, mert én csak jót találtam róla.

óh, azt hiszem, bikeradaron írták, hogy hajlékony, meg vmelyik oldal vásárlói véleményeiben (talán wiggle? hmm)

 

nekem nem volt (lehetett volna, mert "gyárilag" az volt a cannondale-en, csak kértem, hogy inkább ne, mert a 39.5cc nem az én méretem)

 

ami van, 7050-es triplán húzott alu "cannondale c1" meg tényleg tészta-kolbász, ellenben nagyon kényelmes rázósabb-szrabb úton. :) a hajlíthatóság-rugalmasság inkább csak állva tűnik föl, menet közben nem.



#3174
inas

inas

    fórumtag

  • fórumtag
  • 91 posts
Szerintem a hajlékonyság nem számít sokat. Én pl. nem tudom megérinteni a talajt nyújtott lábbal, ráadásul van egy bazi nagy gerincsérvem deréktájon, mégsincs semmi bajom országútin. A legalsó kormánypozíciótól csak az térít el, hogy nehéz lesz a fejem 2 óra után. Nyakra kéne gyúrni. Lazán tartom a kezeim. Volt más is ilyen bikefit-en? Szerintem magunk is betudjuk lőni a bicót, csak idő és próbálkozások kellenek.
Vejne. A Dedáról hol olvastad azt a legendát, mert én csak jót találtam róla.

#3175
donciccio

donciccio

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4,328 posts

Nem, nem ezzel a nyereggel szenvedek évek óta, a korábbi nyergeimen meg talaltam a kényelmes dőlést, hanem a kerékpár beállításával, hogy ne terheljem olyan mértékben a válam, hogy pl. ma hajnalban tekertem 15km -t, és már érzem a vállaim.
És ez megy évek óta, voltam már pesten 25ezres bikefit -en, ami lószerszámot sem ért :D
Több órányi videófelvételem vab arról, ahogy a szobámban tekerek görgőn különböző beállításokkal, majd a kinoeva programmal nézzem a fokokat a bikedynamics oldal alapján.
Még most sem tudnám körbetejerni egy nap alatt a balatont, mert nem tudok 8-10 órát a nyeregben tölteni. 5 óra környékén van a max, de akkor már félpercenként váltok kézpozíciot.
Írták már többen több helyen hogy tekerjek hajlított könyökkel, amit próbálok is, egészen addig míg bírja a tricepszem.
Olvastam, talán Peter White oldalán, hogy terhet lehet levenni a vállakról ha leszarom a knee over the pedal szabályt, és hátrébb tolom a nyerget. Talán tényleg jobb is, de akkor meg seggizomból, meg a hátsó lábizomból tekerek, nem használom az elülső izmokat, ezért folyamazosan előrébb csúszok, higy bekapcsolódjanak ők is.
A legrosszabb, hogy nem érzem mikor jobb vagy rosszabb az adott beállítás, semmivel sem jobb, ha az összes gyűrűt a stucni alá rakom, és a stucnit felefelé fordítom, annál, mintha kivenném alóla az összes gyűrűt és negatívba fordítom.
Hajlékonyságom szerintem megfelelő, a tenyeremet még nem, de az öklömet letudom tenni, a fizik szerint snake vagyok.
Holnap megyek az első "versenyemre", a 105km -es Balatonfelvidéki maratonra, remélem észre fofok venni valamit a többi bringáson, ami segíthet nekem.

hallottad már a jimba ittai kifejezést? ló,és lovasa összhangját jelenti. ahogy én látom az eddigi írásaid,neked nem a lóval van a gondod. ;)  


Columbus Genius: http://framebuilding.com/Genius.htm

D.S.B.=Differential Shape Butted: http://framebuilding.com/Butt.htm

Bianchi Genius: https://dl-web.dropb...jeyW8DLm0pEa_1A


#3176
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4,309 posts

én is seggből-flexorokból hajtom a vasat, de valamit nem értek:

 

mi a fsznak "érzed" a tricepszed bringázás közben? rosszul van elosztva a súlyod, túl görcsös vagy, el kéne lazulnod és laza-hajlított könyökkel tekeregni.

 

baklofen?

 

told hátra a nyerget, legyen vízszintesben, a fizik hülyeségét felejtsd el (rugalmas gyereknek is van széles csípője, és deszkának is van sávsegge, valamint, pont a versenyzők szokták a legsekélyebb-rövidebb kompakt kormányokat használni..)

 

normális nyeregcső, kb. 140mm széles nyereg (a scoop jó lesz, ha jól látom), lazán hajlított könyökök, laza felsőtest, és nyugodtan tekerj hajlítókból, mert, az elülső kompartment izomzata is dolgozik ám, annak ellenére, hogy "nem érzed" :)

 

ez nem testépítés, hogy arányokra-kiegyensúlyozottságra törekedjünk..

 

a lakosság nagy részének úgyis gyenge hajlítói-farizmai vannak, abnormisan túlfejlett feszítőkkel, s ebből több a térdprobléma, mint az ellenkezőből.


Edited by Vejne, 2016. July 09. - 05:51.


#3177
vendég_anorche_*

vendég_anorche_*
  • vendég
Nem, nem ezzel a nyereggel szenvedek évek óta, a korábbi nyergeimen meg talaltam a kényelmes dőlést, hanem a kerékpár beállításával, hogy ne terheljem olyan mértékben a válam, hogy pl. ma hajnalban tekertem 15km -t, és már érzem a vállaim.
És ez megy évek óta, voltam már pesten 25ezres bikefit -en, ami lószerszámot sem ért :D
Több órányi videófelvételem vab arról, ahogy a szobámban tekerek görgőn különböző beállításokkal, majd a kinoeva programmal nézzem a fokokat a bikedynamics oldal alapján.
Még most sem tudnám körbetejerni egy nap alatt a balatont, mert nem tudok 8-10 órát a nyeregben tölteni. 5 óra környékén van a max, de akkor már félpercenként váltok kézpozíciot.
Írták már többen több helyen hogy tekerjek hajlított könyökkel, amit próbálok is, egészen addig míg bírja a tricepszem.
Olvastam, talán Peter White oldalán, hogy terhet lehet levenni a vállakról ha leszarom a knee over the pedal szabályt, és hátrébb tolom a nyerget. Talán tényleg jobb is, de akkor meg seggizomból, meg a hátsó lábizomból tekerek, nem használom az elülső izmokat, ezért folyamazosan előrébb csúszok, higy bekapcsolódjanak ők is.
A legrosszabb, hogy nem érzem mikor jobb vagy rosszabb az adott beállítás, semmivel sem jobb, ha az összes gyűrűt a stucni alá rakom, és a stucnit felefelé fordítom, annál, mintha kivenném alóla az összes gyűrűt és negatívba fordítom.
Hajlékonyságom szerintem megfelelő, a tenyeremet még nem, de az öklömet letudom tenni, a fizik szerint snake vagyok.
Holnap megyek az első "versenyemre", a 105km -es Balatonfelvidéki maratonra, remélem észre fofok venni valamit a többi bringáson, ami segíthet nekem.

#3178
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 8,003 posts

Ha hiszitek ha nem, 2013. januárban vettem a bicót, és még mindig ezzel szenvedek :D

 

én rettentő sokat tudok vacakolni, de ennyi idő alatt még én is eljutottam volna odáig, hogy vegyek egy normális nyeregcsövet. szóval, hajrá! :)


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#3179
donciccio

donciccio

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4,328 posts

Ha az első kép szerint állítom be, akkor azért jobb egy picit, mert több súlyt tudok a nyergen tartani, és így egy picivel jobban bírják a vállaim. Viszont akkor meg "ott" nyom, ahol nem kéne.
Ha hiszitek ha nem, 2013. januárban vettem a bicót, és még mindig ezzel szenvedek :D

olyat még nem láttam,h egy országutin jó a hátrafelé dőlő nyereg. ez nem chopper.


Columbus Genius: http://framebuilding.com/Genius.htm

D.S.B.=Differential Shape Butted: http://framebuilding.com/Butt.htm

Bianchi Genius: https://dl-web.dropb...jeyW8DLm0pEa_1A


#3180
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4,309 posts

Jó, Neked spina bifida occultád is van, de annak nem kéne ilyen gondot okoznia. :) 

 

Normális nyeregcső, és szépen játsz a nyereg dőlésszöggel. Nekem pont év elején történt, h össze lett rakva a két bringa, hogy az egyiken szúrt a csípőm, csúsztam hátra. Elővettem egy szép telefont, rátettem mindkét nyeregre, és kiderült: amelyiken szúrt a csípőm, szarul éreztem rajta magam, annál hat egész fokkal jobban hátra volt döntve a nyereg. beállítottam, azóta mindkét bringán teljesen oké minden.

 

Igentudom, "túl körülményes" vagyok, meg "túl sokat variálok", de, akkora fok eltérés dőlésszögben bizony érződik. :) :)