Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Országútikról mindent

* * * * - 3 votes

  • Please log in to reply
34313 replies to this topic

#2841
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4,309 posts

26.0mm ? plíz

 

http://www.wiggle.co...iega-handlebar/

 

dbm44%20(1).jpg?w=430&h=430&a=7

 

nem tagadom, elfogult vagyok :D

 

egyébként ezeket széltől-szélig mérik... hülye olaszok

 

a 42cm "univerzális férfiméret", mindenkinek jó kb, de én a 44cm széles híve vagyok.

 

tudok menni 40-essel is, a vállam alapján simán jó, azonban, ami kényelmes pár km-en egy parkolóban-háztömb körüli csiki-csukiban, az nem biztos, hogy jó hosszú távon 24-25 km per órás oldalszélben-széllökésekben, a főúton, ahol félpercenként elhalad egy távolsági busz vagy kamion-teherautó melletted.

 

a nagyobb stabilitása a széles kormánynak a főúton levő forgalomban-nagy szélben jön ki számomra. Oké, tudom, szélfogó, kocadolog, nem komoly bringásra vall a 38cm-től szélesebb kormány >...<


Edited by Vejne, 2016. October 16. - 15:54.


#2842
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,932 posts

Vejne

 

Kösz a linket, az én kormányom tényleg nagyon béna, alsó fogásból én nem is tudok menni vele. Nézegettem korábban is kormányokat, de nekem itthon csak 25,4 és 26-os kormányszáraim vannak, azokhoz alig van kínálat. Egyébként a megfelelő kormány szélességet hogy lehet jól belőni?

 

gumi: feleségem trekingjébe sárvédővel csak 40-es gumi fér el, az enyében meg a 42-es éppenhogy, a láncvillánál marad 1-1,5 mm talán, a sárvédő meg a ráragadt dzsuvát már borotválja. Azért aki azt gondolta, hogy 37-40 milis gumi elég lesz egy olyan bringára, amin lehet 30 kiló csomag, gyerekülés, stb. és változatos terepen és időjárási körülmények között fogják használni, azt is elküldeném inkább árkot ásni.

 

Amúgy ha ez a 28-as gumi a villánál nagyon belesatírozna a villába, akkor az működne, hogy elöl egy 25-26 milis gumi, hátul meg marad a 28? Mondjuk mivel teljesen oldalt érne bele a villa oldalfalába, attól nem félek, hogy kivágja a gumit, de gondolom a karbon villának azért nem tesz jót hosszú távon a dolog.



#2843
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4,309 posts

stellaz: más:

 

láttam, hogy a félfogyatékos retardált hajlítású kormánnyal tolod az ipart.

 

én a helyedben nagyon váltanék kompaktra, főleg, hogy 5500 ft körül már megoldható a mutatvány.

 

ld.

 

https://www.cyclesto...lebars-ID_68011

 

120 ejtés, 75 előrehajlás, enyhén kifelé ívelő alsó fogás (ciklokrossz-túra-földútvadászatra ideális, meg komfortouti használatra)

 

teljesen más dimenzió olyan kormánnyal menni, amin kényelmes minden helyzet, nem kell nyújtózkodni a fékkarért-pöcökért, tenyérbe illik, megfeledkezel arról, hogy fel van szerelve..



#2844
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4,309 posts

Kemény :-)

inkább retardált.

 

no offence, lehet pofázni, hogy "nem kell olyan széles külsőt használni" meg "21mm mindenre jó", de ez egy probléma szőnyeg alá söprése.

 

23mm-es volt a sztenderd évekkel ezelőtt, olyan külsőt vettem rá a gyári 20-as porladó darabok helyére, és bizony, pár hónap használat után már néha bele-bele kapott a vállba a külső felülete. Oké, kitágult a külső, és?

 

nekem a 25mm-es méret tökéletes, a 28-assal is jó menni, de a gyári villa már a 23-ast sem tette lehetővé gondmentesen, elég volt egy kis kosz, és jött a susogás.

 

Mikor azt látom, hogy szinte gyönyörtől remegve nyálcsurgatva mutogatja valaki, mennyire kevés hely van a villájában, s ecseteli, hogy ez érezhetően merevebb-közvetlenebb kormányzást, precízebb irányítást tesz lehetővé, kedvem lenne tarkóntenyerelni. 

 

Közvetlenebb-merevebb irányítás és jobb viselkedés kanyarban? Oohhh soo adorable..

 

Nem vagyok híve a nagyon széles tappancsoknak, traktorkülsőknek, de, azért egy új sztenderd felni (17-18-19mm belül, 23-24 kívül) és átlagos külső férjen már el. :)


  • Kisherceg likes this

#2845
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,932 posts

szerinted miért adtam el a coral gyári villáját? :)
 
22mm-es külsővel
 
https://s4.postimg.o...mfxz5r1/119.jpg
 
 
119.jpg
 
a mostani trek oclv karbon villámban a 32mm-es mellett is több hely lenne :) 26mm-esnél simán áthúzok egy féltéglát


Kemény :-)

#2846
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4,309 posts

Azért tudom csókoltatni a merida tervezőjét. Mindenhol annyi hely van a guminak,hogy lözyög benne a 28 as külső,de a villa belső oldalát sikerült kb 29,5 mm-esre csinálni,ihy most a valós 29 milis külső elég érdekesen van benne, nyolcast minimálisan se tolerálja.

szerinted miért adtam el a coral gyári villáját? :)

 

22mm-es külsővel

 

https://s4.postimg.o...mfxz5r1/119.jpg

 

 

119.jpg

 

a mostani trek oclv karbon villámban a 32mm-es mellett is több hely lenne :) 26mm-esnél simán áthúzok egy féltéglát


Edited by Vejne, 2016. October 16. - 10:13.


#2847
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,932 posts
Azért tudom csókoltatni a merida tervezőjét. Mindenhol annyi hely van a guminak,hogy lözyög benne a 28 as külső,de a villa belső oldalát sikerült kb 29,5 mm-esre csinálni,ihy most a valós 29 milis külső elég érdekesen van benne, nyolcast minimálisan se tolerálja.

#2848
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4,309 posts
Bullshit.

Don, amikor felulok a coralra, meglepő, milyen komfi a trekkingemhez képest...

Ha meg a dale re, akkor azt hiszem, hallucinalok, olyan lágy.
.
Trekking szanaszet üt, furcsán szar a széles egyenes kormány, kénytelen terpesztos a hajtás.

Az outi komfortos és szép ..


Főleg a mostani karbonkak, lágy és nem ver bottal.
  • Kisherceg likes this

#2849
donciccio

donciccio

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4,328 posts

Mert ésszel él az ember :-)

ez oké,de időnként olyan elvárásokat látok egy országúti bringa kapcsán,h az eszem megáll tőle. egy valódi országúti kerékpár sose lesz olyan kényelmes,mint pl. egy túra bringa. aki igazi kényelmet akar,az ne ezen a szakágon próbálkozzon. 


Columbus Genius: http://framebuilding.com/Genius.htm

D.S.B.=Differential Shape Butted: http://framebuilding.com/Butt.htm

Bianchi Genius: https://dl-web.dropb...jeyW8DLm0pEa_1A


#2850
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,932 posts

amikor elkezdtem ezt a sportot,akkor két méret volt,amit itthon általában be lehetett szerezni. 19,és 21 mm széles külsők voltak csak. nagyon nem lehetett túlfújni őket,mert általában csak kb 7-8 bar-t bírtak. kevés volt a hajtogatós gumi,és ami volt,az meg rohadt drága volt. könnyű,vagy latex belsőről meg csak álmodtunk. amúgy,akkoriban,az volt a menő,vagy a divat,h minél vékonyabb legyen a külső. nekem volt 1x egy 18 mm széles is. azt hiszem Panaracer volt. 
 
el vagytok kényeztetve gyerekek. kényelmes vázak,bringák,gumik? mié kirt nem fotelből tekertek?


Mert ésszel él az ember :-)
  • Kisherceg likes this

#2851
donciccio

donciccio

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4,328 posts

inkább csak kettőt :D  , de az apróból túrtam és kb tányleg ennyi lehet benne, mert még a futóélen is vannak szőrök

 

aszfalt gumin a 19 milistől az 54-ig szinte minden méretet használtam már (mondjuk éppen 28 még nem volt) és a kategóriában túl vékony gumikkal nem tudok általában gyorsan menni (ráz, mikro eladakások, lassítani kell sok helyen, elfáradok rajta, stb), 

 

A másik nép hidelem még a minél nagyobb keréknyomás, pedig a túlfújt gumi is lassabb átlagos közúti körülmények között, mint a helyes guminyomás mellett.

amikor elkezdtem ezt a sportot,akkor két méret volt,amit itthon általában be lehetett szerezni. 19,és 21 mm széles külsők voltak csak. nagyon nem lehetett túlfújni őket,mert általában csak kb 7-8 bar-t bírtak. kevés volt a hajtogatós gumi,és ami volt,az meg rohadt drága volt. könnyű,vagy latex belsőről meg csak álmodtunk. amúgy,akkoriban,az volt a menő,vagy a divat,h minél vékonyabb legyen a külső. nekem volt 1x egy 18 mm széles is. azt hiszem Panaracer volt. 

 

el vagytok kényeztetve gyerekek. kényelmes vázak,bringák,gumik? miért nem fotelből tekertek?


Edited by donciccio, 2016. October 16. - 07:35.

  • Alexander the Great likes this

Columbus Genius: http://framebuilding.com/Genius.htm

D.S.B.=Differential Shape Butted: http://framebuilding.com/Butt.htm

Bianchi Genius: https://dl-web.dropb...jeyW8DLm0pEa_1A


#2852
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,932 posts

200 kmt mentél elsőre?

Am a széles gumit sokan elsőre lomhanak és tohonyanak érzik, és csak akkor hiszik el, hogy nem lassabb, mikor megnézik a stravat..

De pszichésen mégis lassabbnak gondolják

inkább csak kettőt :D  , de az apróból túrtam és kb tányleg ennyi lehet benne, mert még a futóélen is vannak szőrök

 

aszfalt gumin a 19 milistől az 54-ig szinte minden méretet használtam már (mondjuk éppen 28 még nem volt) és a kategóriában túl vékony gumikkal nem tudok általában gyorsan menni (ráz, mikro eladakások, lassítani kell sok helyen, elfáradok rajta, stb), 

 

A másik nép hidelem még a minél nagyobb keréknyomás, pedig a túlfújt gumi is lassabb átlagos közúti körülmények között, mint a helyes guminyomás mellett.


  • Kisherceg, donciccio and Vejne like this

#2853
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4,309 posts

nah.. megjött a 28-as gumi (conti grand sport race), feltettem, mondjuk a villánál sok hely nem maradt, szeirntem max egy mm jobbra-balra (remélem ez nem fog már tágulni, mert kb. 200 km már van a gumiban).

elsőre nagyon jó vele menni, sokkal finomabb a futása a 23 milisnél és egyelőre nem éreztem lassabbnak jó úton sem, mondjuk nem mentem vele sokat


200 kmt mentél elsőre? 😂

Am a széles gumit sokan elsőre lomhanak és tohonyanak érzik, és csak akkor hiszik el, hogy nem lassabb, mikor megnézik a stravat..

De pszichésen mégis lassabbnak gondolják

#2854
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,932 posts

nah.. megjött a 28-as gumi (conti grand sport race), feltettem, mondjuk a villánál sok hely nem maradt, szeirntem max egy mm jobbra-balra (remélem ez nem fog már tágulni, mert kb. 200 km már van a gumiban).

 

elsőre nagyon jó vele menni, sokkal finomabb a futása a 23 milisnél és egyelőre nem éreztem lassabbnak jó úton sem, mondjuk nem mentem vele sokat



#2855
Pisz

Pisz

    vendég

  • fórumtag
  • 57 posts

merénylet a kormányon http://apro.bikemag....e-l363972.html#

 

Mindjárt rámegyek a Canyonra a lengyel lappal! Többet nem lesz gond a túl nagy droppal :P  


Edited by Pisz, 2016. October 15. - 12:28.

  • Kisherceg likes this

#2856
vittore30

vittore30

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,863 posts

merénylet a kormányon http://apro.bikemag....e-l363972.html#


  • Pisz likes this

#2857
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15,907 posts
  • LocationSzékesfehérvár

Erdekes.  En meg a nyari nacit hasznalom most is (persze labszarral) de meg sose fazott az intim resz es kornyeke.  A combom fazik, de csak addig, amig nem kezdek el tekerni kicsit kemenyebben.                Persze lehet betet valogatja.    Nyilvan olyan nadrag kell, ami elol is egesz magasan vegzodik.

 

Ez keves:

 

Nekem szokott a szellőző betétes nadrágjaimban. Pl az összes csapatruhámban olyan betét van ahol van egy szellőzőnyílás elöl a betéten, hogy kevésbé izzadjon az érintett terület. Ilyenkor viszont már kicsit kellemetlen tud lenni, ha jól beleizzad az ember és befúj a hűvös szél. Mondjuk én nem is tekerek nagyon ilyen időben,



A sebesség mindent megold.

 


#2858
ave

ave

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,251 posts

Erdekes.  En meg a nyari nacit hasznalom most is (persze labszarral) de meg sose fazott az intim resz es kornyeke.  A combom fazik, de csak addig, amig nem kezdek el tekerni kicsit kemenyebben.                Persze lehet betet valogatja.    Nyilvan olyan nadrag kell, ami elol is egesz magasan vegzodik.

 

Ez keves:

Caratti%20Sport%20Bib%20Shorts.jpg?itok=

 

Ez jo:

v174_t_fiuno_s5_white_4.jpg


Edited by ave, 2016. October 15. - 02:13.


#2859
vendég_anorche_*

vendég_anorche_*
  • vendég

Ti ilyen hideg időben miben tekertek? Főleg a nadrág érdekelne. Rajtam egy decatahlonos futónadrág van plusz egy aliexpresses géles rövidnadrág. A lábam, térdem egyáltalán nem fázik, fülül is feltudok öltözni megfelelően, viszont a "férfiasságom" fázik ilyenkor. Mit kellene felvennem? Egy drágább, rendes bicós nadrág megoldaná? Van egy kantáros hosszú decathlonos nadrágom, de annak a betétje nem géles, csak vékony szivacsos, és nem túl kényelmes, meg hát abba sem jobb.



#2860
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,932 posts

igazából jobb is, ha méreten aluli a belső.
 
mert, ahogy "túltágul", kiterül a fala, elasztikusabb-jobban deformálódik: még kényelmesebb.
 
egy sima butilbelső egy számmal nagyobb külsőben kb. olyan, mint ha mérethelyes ultrakönnyű butillal futnál.


Köszi