Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Országútikról mindent

* * * * - 3 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
34313 hozzászólás a témában

#2061
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 8.003 hozzászólás

afaik??

segítek :)

 

Vejnéhez néha kell szótár, de azért jó hogy van. :)


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#2062
inas

inas

    fórumtag

  • fórumtag
  • 91 hozzászólás

afaik, igen


afaik??

#2063
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás

Vajon a régi és az új Sora kompatibilis egymással? A 3500-as és az új r3000-re gondolok.

afaik, igen



#2064
inas

inas

    fórumtag

  • fórumtag
  • 91 hozzászólás
Vajon a régi és az új Sora kompatibilis egymással? A 3500-as és az új r3000-re gondolok.

#2065
Morph

Morph

    vendég

  • fórumtag
  • 26 hozzászólás

Köszi! A raceblade long szimpatikus, csak wigglen olvastam pár értékelést, hogy nem jó egyes vazakra. Pl 1-2 trek modellt írták. Neked van konkrét tapasztalatod?

Én használtam ilyet egy-két évig, alapvetően szerettem. 

 

Ami gond lehet vele, hogy a használhatósága erősen függ az első keréknél a gumi-villa közötti férőhelytől felül. Mivel a tartókonzolt az első fék alá kell befogatni, és a villa és a gumi között nyúlik hátra, és hiába csak kb. 1 mm vastag fémlapról van szó, a sárvédőt rácsatlakoztatva a saját súlyától is leereszkedik kicsit, és bár a pálcákkal valamennyire javítható, extrém esetben bele-beleérhet a gumiba. 

 

Nekem egy öregebb Colnago Lux-om volt, karbon villával, ott 23 mm-s gumival ugyan épp nem ért bele a konzol a gumiba, de vizes úton (hol máshol használná az ember) a gumira rakoró sár, apróbb kavicsok már pont annyira megnövelték a gumi átmérőjét, hogy szinte folyamatosan surrogó hangot lehetett hallani. És bár egy idő után elkönyveltem, hogy nem a gumi kopik, mindenesetre roppant idegesítő volt.

 

De ha van elég sárférőhely a villá-gumi között, akkor csak ajánlani tudom, az extra hossz meg az a szélesebb mud-flap a végén nagyon jó volt, szerettem. A le-felszerelés is jó volt, csak a kerék ki-beszerelés volt kicsit macerás gyorszáras tengelyre szerelt tartók miatt.


Morph módosította - 2017. november 30. - 15:47


#2066
ave

ave

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.251 hozzászólás

Köszi! A raceblade long szimpatikus, csak wigglen olvastam pár értékelést, hogy nem jó egyes vazakra. Pl 1-2 trek modellt írták. Neked van konkrét tapasztalatod?

Hat, laikuskent ha direct mountos feked van, vagy tarcsafeked, akkor nehezen fogod be a klasszikus patkofek moge. :)

Egyebkent nehezen tudom elkepzelni, hogy mi gond lehetne vele.



#2067
QuQa

QuQa

    fórumtag

  • fórumtag
  • 46 hozzászólás

https://www.bikelife...esseg-37mm-6794

https://www.bikelife...-700x25-32-6782


Köszi! A raceblade long szimpatikus, csak wigglen olvastam pár értékelést, hogy nem jó egyes vazakra. Pl 1-2 trek modellt írták. Neked van konkrét tapasztalatod?

#2068
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás

Sziasztok!

Országútira szeretnék sárhányot. Egy canyon ultimate-em van. Tudtok ajánlani modellt, ami jó lehet? Hátsó mindenképpen kellene, de örülnék ha elől is lenne. Köszi!

https://www.bikelife...esseg-37mm-6794

 

https://www.bikelife...-700x25-32-6782


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#2069
QuQa

QuQa

    fórumtag

  • fórumtag
  • 46 hozzászólás
Sziasztok!

Országútira szeretnék sárhányot. Egy canyon ultimate-em van. Tudtok ajánlani modellt, ami jó lehet? Hátsó mindenképpen kellene, de örülnék ha elől is lenne. Köszi!

#2070
petter78

petter78

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 625 hozzászólás

Olyan 8-10 éve én szerelgetem a bringáimat de most olyat láttam amit eddig soha: letekertem egy bandázst egy kormányról (amit én bandázsoltam olyan 1,5 éve) és ahogy tekerek egyes helyeken szürke por hullott a bandázs alól, nem kevés. Ahogy jobban megnézem a kormányt látom, hogy akár 4-5mm széles kráterek keletkeztek a bandázs alatt. Valahogy oxidálódott az alu és az oxid hullott. Sosem görgőztem vele és extrém módon sem izzad a kezem. sőt sokat nem is mentem ezzel a bringával szóval értetlenül állok a dolog előtt. Olyan mélyek voltak ezek a kráterek, hogy nem tudtam kicsiszolni sem. Inkább tettem fel egy másik kormányt mert volt otthon.

Szóval alu kormányokat érdemes időnként lebandázsolni és megnézni. Mielőtt baj lenne belőle (repedés, törés)



#2071
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
Inkabb szilikonos olajsprayel probalnam.

#2072
ave

ave

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.251 hozzászólás

"A 9000-es most a huvosben kezd nem valtani lefele (17-rol 16-ra mondjuk)  A 7800-as sose csinalt ilyet.   A legsikerultebb D/A szett, szerintem, bar persze nem azt mondom, hogy egy uj, hibatlan 9000/9100 ne lenne jobb."

 

szerintem kenőanyag (zsír) nem szereti a hűvöset. Monti rapidfire karom és outi fékváltóm is csinált már ilyet. Montinak adtam wd40-et, aztán pár nap száradás után zsírspray-t. Azért ezt egy 9000-es DA-nál nem ajánlom. 

Régi shimano outi karok pedig híresek voltak erről, mondjuk ott a zsírnak kellett 10-15 év ehhez.

Van tapasztalatom ezen a teren.   Nem nagyon tud erdekelni, hogy telen lassan valt, nem fogom ezert WD40-ezni, az biztos.   Ha tavasszal is rossz, majd kitalalok valamit.  Az is lehet, hogy csak a bowden/haz oreg/koszos.


  • Vejne kedveli ezt

#2073
inas

inas

    fórumtag

  • fórumtag
  • 91 hozzászólás
Az utolsó képen úgy tűnhet, mintha nem kerülne középre az óra, de ez valami extra széles stucni lehet, mert a deda stucnitól bőven van hely, ha megnézed a feltöltött képem, még túl is tolhattam volna.

#2074
inas

inas

    fórumtag

  • fórumtag
  • 91 hozzászólás

Ez pontosan milyen típus? Honnan van, mennyibe kerül?


https://www.ebay.com...EIAAOSw3h1ZUHkE

Ebay-en van egy csomó fajta.
  • donciccio kedveli ezt

#2075
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Csak megvan, köszi Kisherceg.

Szóval ez is állítható hosszúságú, de kicsit feljebb teszi, hogy elérhetőbbek legyenek a gombok. A gyári Bryton csak 10 grammal könnyebb, de csúnya szerintem, túl magasra teszi az órát.

Ez pontosan milyen típus? Honnan van, mennyibe kerül?



A sebesség mindent megold.

 


#2076
inas

inas

    fórumtag

  • fórumtag
  • 91 hozzászólás
Csak megvan, köszi Kisherceg.

Szóval ez is állítható hosszúságú, de kicsit feljebb teszi, hogy elérhetőbbek legyenek a gombok. A gyári Bryton csak 10 grammal könnyebb, de csúnya szerintem, túl magasra teszi az órát.

#2077
inas

inas

    fórumtag

  • fórumtag
  • 91 hozzászólás
68820171106_181147.jpg
  • donciccio kedveli ezt

#2078
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 8.003 hozzászólás

Mutatnám én milyet vettem hozzá, de hogy a fenébe lehet ide képet feltölteni?

felöltöd valamelyik (ingyenes) képmegosztó oldalra és onnan belinkeled.


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#2079
inas

inas

    fórumtag

  • fórumtag
  • 91 hozzászólás

128_4312.jpg126_6274.jpg

 

ez meg egy új konzol az órámhoz. nincs a képen,de van még egy kiegészítő eleme,és arra kamerát,lámpát is lehet szerelni. elég súlyos darab. azért tetszik,mert nem emeli ki az órát a kormány fölé. állítható a stucnitól való távolsága. https://www.aliexpre...68-3e6a3f21b326 innen rendeltem. ilyen kiegészítővel meg lámpát lehet rátenni: https://www.ebay.com...k-/142360244724

Mutatnám én milyet vettem hozzá, de hogy a fenébe lehet ide képet feltölteni?



#2080
petter78

petter78

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 625 hozzászólás

"A 9000-es most a huvosben kezd nem valtani lefele (17-rol 16-ra mondjuk)  A 7800-as sose csinalt ilyet.   A legsikerultebb D/A szett, szerintem, bar persze nem azt mondom, hogy egy uj, hibatlan 9000/9100 ne lenne jobb."

 

szerintem kenőanyag (zsír) nem szereti a hűvöset. Monti rapidfire karom és outi fékváltóm is csinált már ilyet. Montinak adtam wd40-et, aztán pár nap száradás után zsírspray-t. Azért ezt egy 9000-es DA-nál nem ajánlom. 

Régi shimano outi karok pedig híresek voltak erről, mondjuk ott a zsírnak kellett 10-15 év ehhez.