Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Országútikról mindent

* * * * - 3 votes

  • Please log in to reply
34313 replies to this topic

#2001
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4,309 posts

homogén szettek nem jelentenek kihívást, hm :-)   ?

Biztos jó a homogén, de minek? ez tökéletesen hangtalan, kiválóan mukodik, töredékáron.

 

Régi pre-2001 geojú hátsó váltóm volt 9s sorral 9s 1997-es váltókarral

 

vettem egy 10s fékváltókart, a sort kihézagoltam 3.95-re, bontott sorból tettem 10s záró lánckereket meg egy extra lánckereket a sor tetejére a 10 fokozathoz. Hozzácsaptam jó állapotú 10s láncot (most XT, de van tarcsiba egy duraace).

 

Papíron-tankönyv szerint tökéletesnek kellett lennie.

 

És az lett. Bár 11s lánccal még jobban működne.

 

Vehettem volna a váltókar mellé 10s váltót 10s sorral, de az egyrészt sokkal drágábbra jött volna ki (így a sor-váltó árát megspóroltam..). Meg az hót unalmas, már bocsi, semmi szépség-kreativitás-költségtudatosság-költséghatékonyság-újrafelhasználás nincs benne.

 

Így meg olyan sorom van, amit 32 euróból pótolok (9s veloce), shimano 10s hézagolású (tehát működik sram-shim rendszerben is) és nekem személy szerint a prae-2001 campag hátsó váltók esztétikára jobban bejönnek (bár dögnehezek, de 40-50 gramm cipőtalpbetét! az meg forgatott-hajtott tömeg :D)



#2002
vittore30

vittore30

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,863 posts

egyedül az átdobóval vannak kétségeim, bár, ott maradhatna a saját shimano-5501-es.

 

sorból úgyis a 9s veloce lenne (mint most..), 2.2-es spacerekkel pont 3.95-re jön ki (kivéve az első lánckerék, ami 4.1.)

 

Láncból meg most CN-HG95 van, de vettem egy CN-7901-est 4-500 km futással. A hajtókar meg UT campag stronlight ill. TA-specialites tányérokkal.

 

sram esetén mennyire kényes a rendszer a kábelezésre, kábelfeszességre? Campag-san beállítom, aztán 10ezer km- múlva kell felet tekerni a spannolón?

 

homogén szettek nem jelentenek kihívást, hm :-)   ?



#2003
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3,320 posts
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

én úgy tudom,h a double tap kialakítása miatt az elő váltó a "gyenge" pontja a rendszernek. nagy tányéron nem tud trimmelni,ha nem tévesek az ismereteim. ezért nem biztos,h más gyártó első váltójával működne a rendszer. elektromos válónál ez nem gond. ott utánállít a motor. meg ezért nincs 3 tányéros hajtóművük sem a sramnak. 

Csak a Shimano elektromos rendszere trimmel, az eTap nem.


  • donciccio likes this

#2004
donciccio

donciccio

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4,328 posts

egyedül az átdobóval vannak kétségeim, bár, ott maradhatna a saját shimano-5501-es.

 

sorból úgyis a 9s veloce lenne (mint most..), 2.2-es spacerekkel pont 3.95-re jön ki (kivéve az első lánckerék, ami 4.1.)

 

Láncból meg most CN-HG95 van, de vettem egy CN-7901-est 4-500 km futással. A hajtókar meg UT campag stronlight ill. TA-specialites tányérokkal.

 

sram esetén mennyire kényes a rendszer a kábelezésre, kábelfeszességre? Campag-san beállítom, aztán 10ezer km- múlva kell felet tekerni a spannolón?

én úgy tudom,h a double tap kialakítása miatt az elő váltó a "gyenge" pontja a rendszernek. nagy tányéron nem tud trimmelni,ha nem tévesek az ismereteim. ezért nem biztos,h más gyártó első váltójával működne a rendszer. elektromos válónál ez nem gond. ott utánállít a motor. meg ezért nincs 3 tányéros hajtóművük sem a sramnak. 


Columbus Genius: http://framebuilding.com/Genius.htm

D.S.B.=Differential Shape Butted: http://framebuilding.com/Butt.htm

Bianchi Genius: https://dl-web.dropb...jeyW8DLm0pEa_1A


#2005
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4,309 posts

egyedül az átdobóval vannak kétségeim, bár, ott maradhatna a saját shimano-5501-es.

 

sorból úgyis a 9s veloce lenne (mint most..), 2.2-es spacerekkel pont 3.95-re jön ki (kivéve az első lánckerék, ami 4.1.)

 

Láncból meg most CN-HG95 van, de vettem egy CN-7901-est 4-500 km futással. A hajtókar meg UT campag stronlight ill. TA-specialites tányérokkal.

 

sram esetén mennyire kényes a rendszer a kábelezésre, kábelfeszességre? Campag-san beállítom, aztán 10ezer km- múlva kell felet tekerni a spannolón?


Edited by Vejne, 2018. February 11. - 21:43.


#2006
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3,320 posts
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Az a DoubleTap először nekem szintén fura volt, mikor próbáltam a Shimano után.

Ellenben a SRAM Red eTap szettem egy álom, 1.5 éve "tesztelem", tip-top és a működése! :)


  • Vejne likes this

#2007
donciccio

donciccio

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4,328 posts

http://forum.tour-ma...rce-2x10-Gruppe

 

szemezgetek vele, ha már úgyis sram-shimano hézagolású sor van most a bringámon (és az is lesz még jó ideig).

 

Működhet az átdobó 48-39 vagy 46-39 tányérokkal? (ezek vannak itthon)

 

A doubletap rendszer mennyire könnyen (kis erővel, laza mozdulattal) működtethető? Bowdenezésből mit szeret legjobban?

 

Nem tagadom, a szín miatt tetszik nagyon, a fékek különösen!

nekem csak szerelő állványon van tapasztalatom a sram cuccaival,de engem már ott is az őrületbe kergetett a működése. :D úgy vagyok vele,mint a parasztbácsi a zsiráffal. "szép,szép,de otthonra nem kéne"


  • Kisherceg, vittore30 and Vejne like this

Columbus Genius: http://framebuilding.com/Genius.htm

D.S.B.=Differential Shape Butted: http://framebuilding.com/Butt.htm

Bianchi Genius: https://dl-web.dropb...jeyW8DLm0pEa_1A


#2008
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4,309 posts

http://forum.tour-ma...rce-2x10-Gruppe

 

szemezgetek vele, ha már úgyis sram-shimano hézagolású sor van most a bringámon (és az is lesz még jó ideig).

 

Működhet az átdobó 48-39 vagy 46-39 tányérokkal? (ezek vannak itthon)

 

A doubletap rendszer mennyire könnyen (kis erővel, laza mozdulattal) működtethető? Bowdenezésből mit szeret legjobban?

 

Nem tagadom, a szín miatt tetszik nagyon, a fékek különösen!


  • donciccio likes this

#2009
vittore30

vittore30

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,863 posts

2014 óta

dobtam pm



#2010
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4,309 posts

Ha alu lett volna, eleve meg sem veszem

mentségemre szóljon hogy nehéz követni kinek milyen bringája és upgrade-ja van :-)



2014 óta

#2011
vittore30

vittore30

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,863 posts

Ha alu lett volna, eleve meg sem veszem

 

mentségemre szóljon hogy nehéz követni kinek milyen bringája és upgrade-ja van :-)



#2012
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4,309 posts
Egyébként a campag modellnevek nevezektana is egyszerű meg logikus.

Először az alkatrész típusa (rd, fd, cs, cn, FC...) utána évjárat (2001,2006,2014...) majd család név ( xe, mi, vl, ce, at, Ch, re, SR, po)

Utána hajtokarnal hossz, kistanyer és agytanyer fogszam és szín. Pl a 175 mm 39-53 ezüst 2011 es Athéna egyszerű FC11 at593s. Vagy 2007 es 170 es ezüst centaur 50-34: FC7 ce040s

Sornal kiosztas szerint nevezik, első szám a kicsi, második a nagy lanckerek fogszama.

Pl 2|3-->12-23
36-->13-26
25-->12-25
43-->14-23

#2013
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4,309 posts
Biztosan szaki ártalom, de szeretem a leíró és beszédes nomenklaturat, frappáns röviditeseket, mozaikokat, vázlatos csekkliszteket. 😊

Természetesen két váltó, fd9 és rd9 vlxb modellek. (Rd, fd, 9 mint 2009, vl mint veloce az xb meg h x fekete... Az ezüst modell s jelzésű..)

Edited by Vejne, 2018. February 09. - 12:50.


#2014
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 8,003 posts

Áruljatok el valamit.

 

Egy olyan bringa, aminek még a neve is superSIX és rajta van a SIX felirat, hogy a búbánatba lenne alumínium? Ha alu lett volna, eleve meg sem veszem :)

 

http://apro.bikemag....sa-l422466.html

 

az alumínium rendszáma 13. A szén rendszáma hat. Volt is 6:13 nevu modelljük, karbon főháromszög, alu hátsó és fejcső.. :)

 

Amúgy van elég kép a galériában, hogy böngészhessenek a tagok szerintem. Nyeregcsővel és nyereggel. :)

 

háthogy?! a fene se gondol arra, hogy ilyen mély értelmet kell keresni egy modellnévben. :D


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#2015
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 posts

Áruljatok el valamit. Egy olyan bringa, aminek még a neve is superSIX és rajta van a SIX felirat, hogy a búbánatba lenne alumínium? Ha alu lett volna, eleve meg sem veszem :)

 

apro.bikemag.hu/browse/orszaguti/kerekpar/cannondale-supersix-highmod-carbon-handmade-in-usa-l422466.html

 

az alumínium rendszáma 13. A szén rendszáma hat. Volt is 6:13 nevu modelljük, karbon főháromszög, alu hátsó és fejcső.. :)

 

Amúgy van elég kép a galériában, hogy böngészhessenek a tagok szerintem. Nyeregcsővel és nyereggel. :)

 

Szép bringa, csak az érdekelne, hogy hányváltós!!?


  • Kisherceg likes this

#2016
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4,309 posts

Áruljatok el valamit.

 

Egy olyan bringa, aminek még a neve is superSIX és rajta van a SIX felirat, hogy a búbánatba lenne alumínium? Ha alu lett volna, eleve meg sem veszem :)

 

http://apro.bikemag....sa-l422466.html

 

az alumínium rendszáma 13. A szén rendszáma hat. Volt is 6:13 nevu modelljük, karbon főháromszög, alu hátsó és fejcső.. :)

 

Amúgy van elég kép a galériában, hogy böngészhessenek a tagok szerintem. Nyeregcsővel és nyereggel. :)


Edited by Vejne, 2018. February 09. - 12:06.


#2017
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 8,003 posts

nekem pár napja itt nem sikerült hirdetést feladni

képfeltöltés nem ment anélkül is 404 hiba

cdale valószínűleg azért nem megy el könnyen mert alu vázas és azok épp most nem olyan menők

 

pedig az alu az új titán! :) vejne, muti azt a hirdetést, pls, kíváncsi vagyok a bringára.


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#2018
vittore30

vittore30

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,863 posts

nekem pár napja itt nem sikerült hirdetést feladni

képfeltöltés nem ment anélkül is 404 hiba

cdale valószínűleg azért nem megy el könnyen mert alu vázas és azok épp most nem olyan menők



#2019
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2,348 posts

Az érdekes, mert ott tuti nem hirdetem. Nem szoktam arra járni

Lehet hogy más hirdeti helyettem?

Lehet tévedek... Most nem találom, kinti képek voltak,  nem a mosógépes, piros supersix.



#2020
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4,309 posts

Én láttam most, pár napja a Cannondale bicódat a kerékpár (&) alkatrész csoportban.


Az érdekes, mert ott tuti nem hirdetem. Nem szoktam arra járni

Lehet hogy más hirdeti helyettem?