Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Trek

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
1437 hozzászólás a témában

#101
Trek3900

Trek3900

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 305 hozzászólás
Láncbontó szerszám igen, azt hittem amit kitol és vissza azt hívják patent szemnek. Megnézem a láncot valamikor, mert zacskóban van bontatlanul.


#102
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás

Van patentszem kinyomóm. Akkor csak kitolok egyet a régin, leszedet. Az újon is, majd vissza.

Ennek fussál neki még egyszer!
Mi az a patentszem kinyomó??? Az kézzel szerelhetõ. Amirõl beszélsz, az láncbontó, továbbá a Shimano láncokhoz adnak pót csapot, amit a láncbontó szerszámmal lehet behelyezni a régi/kinyomott darab helyére.


#103
Trek3900

Trek3900

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 305 hozzászólás
Van patentszem kinyomóm. Akkor csak kitolok egyet a régin, leszedet. Az újon is, majd vissza.


#104
csaba8

csaba8

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 955 hozzászólás

TREK bicajokon milyen fajta láncok vannak eredetileg? Gondoltam lecserélem, mert nekem még az van fent. Olvasok itt mindenféle bontási meg patentszem gondokról. Mert kaptam egy Shimano láncot és azt szeretném feltenni.

Vegyél egy sram patentszemet 300ft az jó simano és sram láncokhoz is , és sokszor szétszehetõ összerakható egy pillanat alatt szerszám nélkül

#105
Trek3900

Trek3900

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 305 hozzászólás
TREK bicajokon milyen fajta láncok vannak eredetileg? Gondoltam lecserélem, mert nekem még az van fent. Olvasok itt mindenféle bontási meg patentszem gondokról. Mert kaptam egy Shimano láncot és azt szeretném feltenni.


#106
labidani

labidani

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.124 hozzászólás

Én az Intense Socom vázamat cserélném le, aminél nemhiszem h erõsebb, de mindenesetre újabb. Nemtudom hogy az itthoni Trek nagyker mennyire korrekt egy esetleges repedés-törés esetén.

Köszönöm szépen a válaszod és igen, ha esetleg tudnál valami elérhetõségét azt megköszönném!

üdv

Bocsi, hogy most írok vissza, nem voltam egy hétig, de amint hallom már megtaláltad.
labidani

#107
RideRaceLive

RideRaceLive

    vendég

  • fórumtag
  • 81 hozzászólás
Én az Intense Socom vázamat cserélném le, aminél nemhiszem h erõsebb, de mindenesetre újabb. Nemtudom hogy az itthoni Trek nagyker mennyire korrekt egy esetleges repedés-törés esetén.

Köszönöm szépen a válaszod és igen, ha esetleg tudnál valami elérhetõségét azt megköszönném!

üdv

#108
labidani

labidani

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.124 hozzászólás

Trek Session 88 vázról kinek milyen infói vannak? Gondolkodom egyen, de sokat olyat hallok hogy törnek könnyedén. :/

Itt Debrecenben van egy srácnak, imádja. Elõtte egy bighitje volt, azt mondja hatalmas különbség van a 2 között. Tény, hogy nagyon könnyû, de nem hinném, hogy törnének. Ha érdekel, esetleg meg tudok adni valamiféle elérhetõséget, ha többet akarsz megtudni róla. Élõben amúgy gyönyörû.[IMG][img]http://kepfeltoltes.hu/thumb/090715/K_p035_www.kepfeltoltes.hu_.jpg[/img] A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu[/IMG]

#109
emptytrash

emptytrash

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.789 hozzászólás
Valaki, akinek van ABP-s Trekje!

Új vagyok a témában!
Mennyire kell meghúzni a hátsókerék gyorszárát?
Úgy mint egy szimpla merev gépen,
vagy kicsit finomabban a forgáspont miatt?

A segítséget kösz!

#110
czrobi

czrobi

    újonc

  • fórumtag
  • 1 hozzászólás
Sziasztok!

Még teljesen új vagyok a témában, most szeretnék elkezdeni komolyabban bringázni. Elõször is a véleményeteket kérném a Trek 1.2 -rõl. Ezt néztem ki, mert az ára még éppen belefér a keretbe(max.150.000). Esetleg ha valaki tudna jobbat ennyi pénzért, arra is kíváncsi lennék. (A másik amit néztem: Haibike Hai Tour -tudom, másik topicba való...:-))

Ja és még valami... Tudnátok ajánlani valami jó kerékpárboltot?

Elõre is köszönöm!

#111
RideRaceLive

RideRaceLive

    vendég

  • fórumtag
  • 81 hozzászólás
Trek Session 88 vázról kinek milyen infói vannak? Gondolkodom egyen, de sokat olyat hallok hogy törnek könnyedén. :/

#112
afrix

afrix

    újonc

  • fórumtag
  • 7 hozzászólás
Csõsztök!
Brinyó vásárlás elött állok, kinéztem sokat köztük a Trek 3700-t is! Mi a tapasztalatotok róla?? És még az szeretném kérdezni, hogy a vázon van tárcsaszem, illetve az agyra lehet-e rakni tárcsát??? Elõre thx a választ!:)

#113
TREKs Atesz

TREKs Atesz

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 789 hozzászólás

http://eshop.kola-ra...y-protector-09/


Üdv.

Köszi az infót.

-Ebbõl számomra csak annyi derûlt ki hogy létezik ilyen cucc viszont az a bajom hogy ez nem kishazánkban van.:(

-Én vagyok a hibás mert nem fogalmaztam meg pontosan a kérdésemet azzal hogy csak a hazai (web)áruházakban kapható-e és hogy mennyibe kerûlhet.:wallbange
TREK bike-on szebb az élet!!:cool2:

#114
enté

enté

    titanium freak

  • fórumtag
  • 7.605 hozzászólás

Azt nem tudja valaki hogy TREK vagy Bontrager feliratu láncvilla védõ létezik vagy kapható-e valahol?

http://eshop.kola-ra...y-protector-09/

"Some people say I'm a titanium freak - it's okay... I am."

"The titanium is the nicest way to reducing the carbon bikeprint."
[ˈeərəspeɪs tekˈnɒlədʒi]


#115
TREKs Atesz

TREKs Atesz

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 789 hozzászólás

A hétvégi duatlon elõtt lõttem pár képet a Trekemrõl, gondoltam megosztom veletek:

Feltöltött kép Feltöltött kép


Üdv.

Szerintem gyönyörûûû gép.:cool2: :lick:

-Más:
Azt nem tudja valaki hogy TREK vagy Bontrager feliratu láncvilla védõ létezik vagy kapható-e valahol?

A válaszokat elõre is nagyon köszi mindenkinek.
TREK bike-on szebb az élet!!:cool2:

#116
fapuma

fapuma

    vendég

  • fórumtag
  • 61 hozzászólás
A hétvégi duatlon elõtt lõttem pár képet a Trekemrõl, gondoltam megosztom veletek:

Feltöltött kép Feltöltött kép

#117
csaba8

csaba8

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 955 hozzászólás

Én 06.09.-én kedden vettem át a 4300D-t!
Hosszabb kihagyás után ültem újra bicajra.
Minden tapasztalat érdekel, tehát várom a tippeket/trükköket!
Kicsit össze kell még állni a gépnek, de egyenlõre nem estem hanyat a tárcsafék fékhatásától, sõt nagyobb tempónál furcsa csörgõ/zörgõ hangot is hallat, valamint az elsõ telótól is többre számízottam!
A nyereg kiváló és a gumik is jók, de csak terepre!
A markolat szörnyû ezért cserélni is fogom!
Egyenlõre ennyi, de biztos lesz még bõven tapasztalat!
Alig várom hogy hazaérjek és irány a Bükk!

Szerintem is várj kb 2-300 km mig a tárcsák és a fékpofák összekopnak Én mikor elõsször kipróbáltam az enyémet ( hayes st. ryde hidrás 180/160 ) én is csalódtam aztán mikor bekoptak a tárcsák és telesen zsir,piszok olaj mentesek nagyon szuper fékhatásuk van... nekem már túl jó is mert 1 ujjal húzva is könnyen bokkolja a hátsó kereket.Ilyen zörgõ hangot én nem tapasztaltam, csak nagyon éles kanyarban ciripel az elsö tárcsa. Viszont vizesen nagyon brutál hangja van. - Menj száraz poros földúton gyakori fékezéssel nagyon jó bekoptató és tárcsatisztitó, ezt maga Gunn Rita mondta én is kipróbáltam igaz.

#118
TREKs Atesz

TREKs Atesz

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 789 hozzászólás

Én 06.09.-én kedden vettem át a 4300D-t!
Hosszabb kihagyás után ültem újra bicajra.
Minden tapasztalat érdekel, tehát várom a tippeket/trükköket!
Kicsit össze kell még állni a gépnek, de egyenlõre nem estem hanyat a tárcsafék fékhatásától, sõt nagyobb tempónál furcsa csörgõ/zörgõ hangot is hallat, valamint az elsõ telótól is többre számízottam!
A nyereg kiváló és a gumik is jók, de csak terepre!
A markolat szörnyû ezért cserélni is fogom!
Egyenlõre ennyi, de biztos lesz még bõven tapasztalat!
Alig várom hogy hazaérjek és irány a Bükk!


Üdv.

Szerintem attól a telotól ne várj csodákat,de annak is bekell kicsit járatodnia a tárcsafék meg majd bekopik illetve ezek a hangok szerintem minden tárcsafék tulajdonsága legalábbis a mechanikusé a hidrosoknál nem tudodom hogyvan-e?
Én is most álltam át tárcsafékre csak én Avid-ot vettem BB5-öst elõre és BB7-est hátra még nekem is a bekoptatás fázisban van,de már így is nagyon jól fog.

A markolatot én is nemrég cseréltem le ilyenre.
link:http://trek.hu/marko...on-marklat.html

A csavaros rögzitéssel atom stabil és nagyon kényelmes nekem eddig nagyon bevált.
(Ha ilyet vennél akkor a kibontásnál vigyázz mert a hozzávaló csavarok egy kis tasakban vannak és az egyik markolatba van elrejtve.)
TREK bike-on szebb az élet!!:cool2:

#119
emptytrash

emptytrash

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.789 hozzászólás
Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata, hogy a Trek hazai forgalmazója
milyen határidõvel szerzett be raktáron nem lévõ kerékpárt?
Akár az európai központi raktárból, vagy akár az USA-ból?

#120
FireBlade

FireBlade

    újonc

  • fórumtag
  • 4 hozzászólás
Én 06.09.-én kedden vettem át a 4300D-t!
Hosszabb kihagyás után ültem újra bicajra.
Minden tapasztalat érdekel, tehát várom a tippeket/trükköket!
Kicsit össze kell még állni a gépnek, de egyenlõre nem estem hanyat a tárcsafék fékhatásától, sõt nagyobb tempónál furcsa csörgõ/zörgõ hangot is hallat, valamint az elsõ telótól is többre számízottam!
A nyereg kiváló és a gumik is jók, de csak terepre!
A markolat szörnyû ezért cserélni is fogom!
Egyenlõre ennyi, de biztos lesz még bõven tapasztalat!
Alig várom hogy hazaérjek és irány a Bükk!