Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Trek

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
1437 hozzászólás a témában

#61
spooon

spooon

    vendég

  • fórumtag
  • 198 hozzászólás

Üdv!

Külön, csak váz, pláne fully esetében nagyon felejtõs! Még a komplett bringák rendelése is kockázatos és nehézkes!
Persze ez itthonra vonatkozik! :(
Ha jót akarsz akkor Ausztriában vagy valahol a környezõ országok között nézzél körbe!
Vagy webshop!


Koszonom! Ezek szerint kenytelen leszek autozni kicsit :/
Sp

#62
emptytrash

emptytrash

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.789 hozzászólás

Hol rendelted? En itthon erdeklodtem de nem jartam tul nagy sikerrel. Nem tudtak adni nekem Fuel vagy Remedy vazat. Es nem is biztattak, hogy lesz a kozeljovoben... :( Valakinek van vmi 5lete, hol lehtne zaros hataridon belul rendelni?
Koszi!


Üdv!

Külön, csak váz, pláne fully esetében nagyon felejtõs! Még a komplett bringák rendelése is kockázatos és nehézkes!
Persze ez itthonra vonatkozik! :(
Ha jót akarsz akkor Ausztriában vagy valahol a környezõ országok között nézzél körbe!
Vagy webshop!

#63
spooon

spooon

    vendég

  • fórumtag
  • 198 hozzászólás

Helló!

A héten megjött az új vázam, 09es trek 8500! .....


Hol rendelted? En itthon erdeklodtem de nem jartam tul nagy sikerrel. Nem tudtak adni nekem Fuel vagy Remedy vazat. Es nem is biztattak, hogy lesz a kozeljovoben... :( Valakinek van vmi 5lete, hol lehtne zaros hataridon belul rendelni?
Koszi!
Sp

#64
Papszi

Papszi

    vendég

  • fórumtag
  • 203 hozzászólás
Sziasztok!

Hétvégén nézegettem neten Trek mountainbikeokat, és arra lettem figyelmes, hogy a nyeregvázcsövön a nyeregcsõbilincsnél a hasíték nem elõre néz, hanem kb. 45 fokkal el van forgatva. Azóta is ezen töröm az agyam, hogy ez mi célt szolgál, de eddig még nem sikerült megfejtenem... Ha valaki tudja, akkor megoszthatná velem is :D!

#65
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás
A 2009-s modellnél még hagyományos kormánycsapágy van, ami egyrészt a látható a képen, másrészt a típus alapján kikereshetõ a gyártónál, ha meg szeretnéd nézni a pontos paramétereit (a CC S-3 félintegrált változatánál, a szám után szerepel a ZS jelölés (Zerostack), ami utal a félintegrált jellegére).
Egyébként meg elnézést, hogy az elõzõ postban nem fogalmaztam egyértelmûen.


#66
mayor

mayor

    vendég

  • fórumtag
  • 212 hozzászólás

El szoktad olvasni a specifikációkat?:chin: Mert ha igen, ott van, hogy nyeregcsõ (31,6mm - amibõl adódik, hogy az elsõ váltó bilincse nem lehet 31,8mm, tehát kizárásos alapon 34,9mm;)), kormánycsapágy (félintegrált), CC vázaknál meg nem tudom, miért lenne több féle nyak méret, mikor szinte "ipari" szabvány az 1 1/8".:D


éppen most "szokom":) : TrekBikes.com Bike Archive | 2009 8500 , de nem látom sehol, hogy a kormánycsapágy félintegrált lenne!

A 2010-es nél viszont már ott van hogy semi-integrated! Nem csak az idei évtõl kezdve lett félintegrált??

#67
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás
El szoktad olvasni a specifikációkat?:chin: Mert ha igen, ott van, hogy nyeregcsõ (31,6mm - amibõl adódik, hogy az elsõ váltó bilincse nem lehet 31,8mm, tehát kizárásos alapon 34,9mm;)), kormánycsapágy (félintegrált), CC vázaknál meg nem tudom, miért lenne több féle nyak méret, mikor szinte "ipari" szabvány az 1 1/8".:D


#68
mayor

mayor

    vendég

  • fórumtag
  • 212 hozzászólás
Helló!

A héten megjött az új vázam, 09es trek 8500! Megjelenésést, kidolgozását, még a súlyát is illetõen maxi riszpekt és elégedettség!:)
A legtöbb cucc a régi biacjról kerül majd rá, viszont új kormánycsapágyat, nyeregszárat, és elsõ váltót mindenképp be kell szereznem.
8500 tulajokhoz, bringa szakikhoz pár kérdés:

1. nyeregcsõ:
-méricskélésim szerint vagy 31.4-es vagy 31.6-os kell? nem hivatalos speckó szerint az utóbbi. igy van?
- 15E körüli keretbõl ki mit venne?

2. kormánycsapágy:
-tudom hogy lerágott csont, de félintegrált v ahed?
-itt is több méret van ha jól tudom, 1 1/8" lesz jó nekem? (a villa majd egy Reba Race/Team lesz)
- 8E körüli keretbõl mit vennétek?

3. elsõ váltó:
- shimano XT 34.9mm-es bilincsátmérõvel lesz a jó?

Köszi szépen!

#69
vendég_BluesD_*

vendég_BluesD_*
  • vendég
Trek-történelem emblémákkal

#70
vendég_BluesD_*

vendég_BluesD_*
  • vendég
Radioshack: az új Madone

#71
stargazer

stargazer

    vendég

  • fórumtag
  • 11 hozzászólás
Bikertigger, emptytrash: köszi mindkettõtöknek a gyors választ! Azt hiszem, hogy egy ideig jegelem a témát magamban, és amikor eljön az ideje a vásárlásnak, majd akkor felmérem a terepet újból. Ennyit megérne nekem valamelyik a két Trek közül, de ha netán emelkednek az árak, akkor majd inkább valami jobb ár/felszereltség arányú kevésbé "neves" bicajnál kötök ki, talán az sem törik el alattam olyan hamar.

#72
emptytrash

emptytrash

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.789 hozzászólás

Az viszont érdekelne, hogy esetleg tudna-e valaki beszámolni arról, hogy az
árak év közben a korábbi években mennyire változtak, nyilván emelkedésre
gondolok.


Tavaly dettó így indultak az árak! Örültem mint majom a farkának!
Aztán következõ évre Kb. 560 helyett már kb. 640 lett a vége!
Bár idén ugye válság volt, van, lesz! Ezért jövõre nem tudom mi lesz!

Imádkozz és reménykedj, hogy ne legyen mire ráfogni az áremelést!

#73
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Lehet, hogy túl korán kezdem a nézelõdést, de kb. márciusban tervezem egy új bicaj vásárlását, és többek közt a Trek bringák is felkeltették az érdeklõdésemet.
Most néztem, hogy a trek.hu-n már a 2010-es bicajok vannak fent.
Az viszont érdekelne, hogy esetleg tudna-e valaki beszámolni arról, hogy az árak év közben a korábbi években mennyire változtak, nyilván emelkedésre gondolok. Nem olyan létfontosságú ez, de megnyugtató lenne, ha most megbarátkozok egy 2010-es 7.3 FX vagy egy 7300 márciusi megvásárlásának gondolatával, akkor jó lenne, ha az a kb 130E Ft nem csak pl egy 7100-ra lenne elég akkor.
Egyébként fogalmam nincs, hogy a fenti kettõ közül melyiket lenne érdemes megvenni, de az FX-szel azt hiszem lemondhatok a földutakról, cserébe jobban tetszik és ha jól gondolom jobban boldogul aszfalton. (Mondjuk magyar aszfaltra lehet, hogy egy össztelós all-mountain bicó lenne a legjobb a le a kátyúba-fel a kátyúból jellegû hegymászáshoz.:D )
Köszi elõre is a segítséget!

nem jellemzõ az év közbeni árváltozás
meg ahogy nézem a jövõ évi árakat -ahol vannak- számoltak némi tartalékkal az importõrök.
azért én körülnéznék más márkáknál is. :)
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#74
stargazer

stargazer

    vendég

  • fórumtag
  • 11 hozzászólás
Lehet, hogy túl korán kezdem a nézelõdést, de kb. márciusban tervezem egy új bicaj vásárlását, és többek közt a Trek bringák is felkeltették az érdeklõdésemet.
Most néztem, hogy a trek.hu-n már a 2010-es bicajok vannak fent.
Az viszont érdekelne, hogy esetleg tudna-e valaki beszámolni arról, hogy az árak év közben a korábbi években mennyire változtak, nyilván emelkedésre gondolok. Nem olyan létfontosságú ez, de megnyugtató lenne, ha most megbarátkozok egy 2010-es 7.3 FX vagy egy 7300 márciusi megvásárlásának gondolatával, akkor jó lenne, ha az a kb 130E Ft nem csak pl egy 7100-ra lenne elég akkor.
Egyébként fogalmam nincs, hogy a fenti kettõ közül melyiket lenne érdemes megvenni, de az FX-szel azt hiszem lemondhatok a földutakról, cserébe jobban tetszik és ha jól gondolom jobban boldogul aszfalton. (Mondjuk magyar aszfaltra lehet, hogy egy össztelós all-mountain bicó lenne a legjobb a le a kátyúba-fel a kátyúból jellegû hegymászáshoz.:D )
Köszi elõre is a segítséget!

#75
vendég_BluesD_*

vendég_BluesD_*
  • vendég
Eurobike 2009 képek

Liam Killeen egy évre visszavonul

#76
semmiho

semmiho

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 637 hozzászólás

Köszönöm szépen! Nem gondoltam volna, hogy ilyen is van. :) Ennek tényleg van haszna?


Lehet, hogy nincs sok haszna, de iszonyú happy lennék, ha karácsonyra ilyet hozna a jézuska! ;)

_____________________________________________
AM rlz


#77
vendég_BluesD_*

vendég_BluesD_*
  • vendég
Eco Design: környezetbarát kerékpárok

#78
vendég_BluesD_*

vendég_BluesD_*
  • vendég

Ez egy olyan nyeregcsõ, amire rá van kötve egy kar, amit ha megnyomsz, lejjebb megy. Ez akkor jó, ha sokat mész olyan terepen, ahol gyakran jó lenne letolni a nyerget, ilyenkor egy kattintással megoldod ezt a problémát. Van más fajta is, ahol egy kart kell meghúzni, ami a nyereg aljánál van.


Igen, ezzel ereszthetõ le a nyereg. Valószínûneg ez már az új verzió a Crank Brothers Joplin R-bõl, ami ~90-100mm körül süllyeszt. (CB weboldalán még a régi látható, 75 mm-rel.)


Köszönöm szépen! Nem gondoltam volna, hogy ilyen is van. :) Ennek tényleg van haszna?

#79
semmiho

semmiho

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 637 hozzászólás

Nagyon jó képek! A Scratch 9 jól néz ki! Ennek a bowdennek mi a szerepe?


Igen, ezzel ereszthetõ le a nyereg. Valószínûneg ez már az új verzió a Crank Brothers Joplin R-bõl, ami ~90-100mm körül süllyeszt. (CB weboldalán még a régi látható, 75 mm-rel.)

_____________________________________________
AM rlz


#80
labidani

labidani

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.124 hozzászólás

Nagyon jó képek! A Scratch 9 jól néz ki! Ennek a bowdennek mi a szerepe?

Ez egy olyan nyeregcsõ, amire rá van kötve egy kar, amit ha megnyomsz, lejjebb megy. Ez akkor jó, ha sokat mész olyan terepen, ahol gyakran jó lenne letolni a nyerget, ilyenkor egy kattintással megoldod ezt a problémát. Van más fajta is, ahol egy kart kell meghúzni, ami a nyereg aljánál van.