Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Duna Maraton | Esztergom

- - - - -

• Lépj be és szólj hozzá
298 hozzászólás a témában

Bikertigger

Bikertigger

maximus

• fórumtag
  • 20.882 hozzászólás

bár mostanában nem indultam (még Visegrádon legutóbb) meg bringám sincs, de abszolút a visegrádi.

szemetelésről meg : (én szoktam képeket néha) bár nyilván plusz költség de egy két jó helyen elhelyezett kamera vagy azzal felszerelt "belső ember" bringás, ha más nem is csak a versenyből kizárás következményként, még ha "itthon világhírű" versenyző is az illető, tán lehet lenne némi nevelő hatása.

tőlem a természetvédelmi bírság sem lenne idegen gondolat , csakhát annak a jogi háttere .

"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

alternatter

alternatter

újonc

• fórumtag
  • 7 hozzászólás

Visegrádi szintén... az aszfaltos pap-réti emelkedővel.

Jó volt a Salamon tornyos is, de egyre szélesednek a kormányok :)

peppe

peppe

törzsvendég

• fórumtag
  • 307 hozzászólás

Visegrádi.

Ideális esetben pedig: 4 éven át a visegrádi, de az aszfaltos mászással kezdett, minden 5 évben pedig a Budai Várból induló. Álmodozok csak persze...

peppe módosította - 2017. július 17. - 13:55

a második p néma!

gaboca1

gaboca1

törzsvendég

• fórumtag
  • 2.295 hozzászólás

Sziasztok!

Idén valahogy kevesebben szóltak hozzá, tavaly még nagy volt itt a pörgés, gondolom egy páran a fórumozók közül már nem indultak.

Kicsit visszaolvastam a korábbi kommenteket, a többség a korábbi visegrádi pályát sírja vissza. Mivel Harang is visszavonul, jogosan vetődik fel a kérdés hogyan tovább. A kezdetektől fogva részt veszek a verseny szervezésében, ahol a pálya kialakítása, kitűzése, biztosítása a feladatom. A véleményeket is rendszeresen olvasom, így ebben az új helyzetben felmerült bennem, hogy felhasználva a két évtizedes tapasztalatot, valamint azt, hogy ma is rendszeresen montizok, újra visegrádi helyszínnel rendezzünk meg egy maratont. Persze szeretném azt elérni, hogy minél élvezetesebb legyen a verseny, így előzetes egyeztetések szükségesek a hatóságokkal már most, hogy partnerek e ebben. És szükséges az is, hogy minél többen el is induljanak a versenyen, mert ez adja meg a szervezés alapját, így minden erőnkkel a kiszolgálásra helyeznénk a hangsúlyt.

Tehát kíváncsi vagyok mi a véleményetek!

Egy kis aktuális még a mostani versenyhez. Természetesen most is volt egy szemétszedő kontroll, ahol a kevésbé észlelhető apróbb, de nagyon bosszantó, tasakok, fiolák és kupakok, valamint az egyéb (pl. turisták) szemétjének összeszedése volt a cél. Erdész lévén ez kötelességem is, nem tűröm a szemetet az erdőben! Sajnos képet nem tudok csatolni, de a rövid távon kb 40 db különböző tasakot fiolát szedtem össze, a középen összesen pár darabot. No komment!

Üdv! G. Rezső

Szia Rezső!

Részemről üdvözölném a régi pálya vissza hozatalát!

DMRezső1

DMRezső1

újonc

• fórumtag
  • 12 hozzászólás

Sziasztok!

Idén valahogy kevesebben szóltak hozzá, tavaly még nagy volt itt a pörgés, gondolom egy páran a fórumozók közül már nem indultak.

Kicsit visszaolvastam a korábbi kommenteket, a többség a korábbi visegrádi pályát sírja vissza. Mivel Harang is visszavonul, jogosan vetődik fel a kérdés hogyan tovább. A kezdetektől fogva részt veszek a verseny szervezésében, ahol a pálya kialakítása, kitűzése, biztosítása a feladatom. A véleményeket is rendszeresen olvasom, így ebben az új helyzetben felmerült bennem, hogy felhasználva a két évtizedes tapasztalatot, valamint azt, hogy ma is rendszeresen montizok, újra visegrádi helyszínnel rendezzünk meg egy maratont. Persze szeretném azt elérni, hogy minél élvezetesebb legyen a verseny, így előzetes egyeztetések szükségesek a hatóságokkal már most, hogy partnerek e ebben. És szükséges az is, hogy minél többen el is induljanak a versenyen, mert ez adja meg a szervezés alapját, így minden erőnkkel a kiszolgálásra helyeznénk a hangsúlyt.

Tehát kíváncsi vagyok mi a véleményetek!

Egy kis aktuális még a mostani versenyhez. Természetesen most is volt egy szemétszedő kontroll, ahol a kevésbé észlelhető apróbb, de nagyon bosszantó, tasakok, fiolák és kupakok, valamint az egyéb (pl. turisták) szemétjének összeszedése volt a cél. Erdész lévén ez kötelességem is, nem tűröm a szemetet az erdőben! Sajnos képet nem tudok csatolni, de a rövid távon kb 40 db különböző tasakot fiolát szedtem össze, a középen összesen pár darabot. No komment!

Üdv! G. Rezső

• mephisoft kedveli ezt

kpal33

kpal33

új vendég

• fórumtag
  • 16 hozzászólás

A szurkolói kemény-magból készült fotók! ;)

https://www.dropbox....VI5_KzBAla?dl=0

szak

szak

vendég

• fórumtag
  • 286 hozzászólás

Köszönjük a szép nagy képeket!

Teljesen tuti volt a verseny, jó kis strand-idő, a mezei vesekő rázatók voltak a legjobbak :D ! Poros volt rendesen, néhány helyen nem ártott az óvatosság. A pizza sokkal jobb, mint a savas tészták korábban. Harang úr több helyen is feltűnt a pályán, szurkolt, én bírtam az öreget.

• julien72 kedveli ezt

bary

bary

törzsvendég

• fórumtag
  • 264 hozzászólás

Sziasztok,

Dobogókőn és egy kicsit Esztergomban is fotóztam.

A képeket itt éritek el:

https://drive.google...a1E?usp=sharing

:rolleyes:

bary módosította - 2017. július 10. - 20:10

milankopasz

milankopasz

újonc

• fórumtag
  • 10 hozzászólás

Ez volt az első Duna maratonom, így nem tudom milyenek voltak a korábbiak. Egy biztos, a pálya jelölése rendben volt, aránylag tiszta is volt (bár nem gondolom, hogy sterilre kéne pucolni mindig az erdőt).

Szóval nem tudom Harang eddig mit csinált, hogy miért nem ment neki, de így utoljára azért összehozta a dolgot. 

xclajos

xclajos

vendég

• fórumtag
  • 135 hozzászólás

Eladó egy db Master-1 női, középtáv nevezés, 5000 Ft, Bp-en.

Tel: +3620-91-30-353

marton

marton

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 3.079 hozzászólás

Eladó 2 db középtávos nevezés, Bp-en

Tel: 0620-913-0353

Marci

zscs

zscs

bringás

• fórumtag
  • 2.587 hozzászólás

Anno leírtam itt és elég bőven a magam dolgait, a 2015-ös katasztrofális pályahelyzetet (amit Crosskovácsi érdekes módon meg tudott oldani és időben...), például keresztbe dőlt farönk kanyar után a pálya közepén, gallyak mindenfelé, belógó tüskebokrok, ami miatt volt dobogón végzett elit sporttárs, akin orvosi beavatkozást is el kellett végezni, a borzasztó közös rajtot nem csak az erősebb középtávosokkal, hanem sajnos a középtávon induló turbóhobbistákkal, akik miatt beragadtunk, mint légy a légypapírba, satöbbi. A tavalyiról csak hallottam, milyen volt, örültem, hogy nem mentem; no de az idei már biztos jó lesz, menjetek, hajrá! :)

zscs módosította - 2017. június 30. - 16:07

• zeezoltano kedveli ezt

---

1. Canyon Lux CF 2018
2. Canyon GrandC CF SL 2016, 1x11

3. Canyon Inflite AL 8.0S - CX/roadbike, SRAM Red eTap, 2014

https://www.strava.c...thletes/2373507

kasza

kasza

vendég

• fórumtag
  • 137 hozzászólás

2010 és 2015 között Harang szinte minden versenyén indultam (a THM-en és a 24 órásokon is), is minden percét, méterét élveztem, miközben persze a kaja szar volt, a kijelölés szar volt és miért nem másfele ment a pálya. A fiaimat a budai várból induló Duna maratonok oltották be a montizással, és természetes volt, hogy amikor egészségügyi okok miatt mozogni ényszerültem, a montizást választottam.

És ha a 20. Duna maratonon indul Harang (ahogy ígérte), tiszteletem jeléül én is indulni fogok, és mindenkit, aki valaha indult Harang versenyén, és még képes bringára ülni, ugyanerre biztatok. Mert megérdemli.

Szurkolok neki, hogy sikerüljön a jól közvetíthető versenyt megalkotnia. Mert legalább szurkolóként szeretnék látni olyan monti versenyeket, ahol újra ezren indulnak, és ahol csak hosszún indulnak annyian, mint mostanában az összes távon.

Persze ettől még a Duna maratonon most is szar lesz a kaja, gyenge lesz a pálya jelölés, és miért nem másfele megy a pálya :). És ahol a drón belát, ott a nap is besüt, és  nehogy már az egész világ lássa, ahogy állítom fel a bringát, miután felkeltem a földről, és leporoltam a cicanacimat, vagy hogy mégse sikerült kitekernem az emelkedőt.

• MC Pite és cakes kedveli ezt

szak

szak

vendég

• fórumtag
  • 286 hozzászólás

Örökzöld téma itt a Sportaktív versenyek fikázása. Kicsit messzebbről megközelítve: Idei maraton OB hosszú távon felnőtt 18 induló, M1 15 induló, M2 30 induló! Elég elkeserítő, az ország egyik méltán közkedvelt versenyén, főleg úgy, hogy a vének majd 2x annyian voltak, mint a fiatalok. A 18 felnőttből évek múlva mennyi M1 és M2 versenyző lesz? Néhány éve Harangvölgyi úr már pedzegette, hogy ennyi embernek hosszútáv pályát csinálni nagy luxus. Az utcai futóversenyek, triatlon virágzik, xcm itthon döglődik. Ebben a közegben nem könnyű hibátlan versenyeket rendezni. Igenis média felhajtás kell, valahogy be kell vonzani az embereket ebbe a sportba, különben totál elsorvad. Szerintem erre kiválóan alkalmas a füredi versenyük; barátságos távok, szelíd pálya. Sok ilyen kellene még. A kívülálló számára néhány hülye beveti magát a rengetegbe 30 fokban / sárban stb., majd órák elteltével felbukkan. Rajtuk és néhány családtagon kívül senkit sem érdekel az egész. Pedig mi tudjuk, hogy mekkora élmény ez az egész mtb.

A machetéről: nekem még egyik Dunán sem hiányzott, várjuk meg a verseny napját. Harangvölgyi úr nyugdíjba megy: jól teszi, lazítson, unokázzon (remélem van neki), bárcsak több józan (ön)ítélő képességű ember lenne ebben az országban és felállna helyéről időben.

MC Pite

MC Pite

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 3.360 hozzászólás

Off: Értem én, hogy vannak különböző versenyeken jobban és kevésbé jól sikerült dolgok, ezek nagy részén tud is változtanti/befolyásolni a rendezőség... de úgy látom időnként nem csak az építő jellegű kritikák mennek.

Félinformációk meg a f***s meg olyan dolog, amivel nehéz mit kezdeni. 

Egy részükkel egytértek, de néha úgy tűnik semmi nem jó (nincs kaja a nevezésben/van de miért olyan amilyen; miért erre megy, miért arra megy; ugyanúgy csinálja szarul, minek próbálkozik új dolgokkal; stb stb).

"A hegyikerékpározás több mint versenysport, a természetközpontúan gondolkodó, egészségmegõrzõ,aktív életstílust kedvelõ emberek szabadidõsportja." Paripám

zscs

zscs

bringás

• fórumtag
  • 2.587 hozzászólás

Életem legrosszabb versenyei eddig a néhai Buda Maraton és Duna Maraton. Na mindegy. Ismerőstől, aki bejárta a pályát hallottam, bozótvágó macheta nélkül ne induljon el senki! :D

---

1. Canyon Lux CF 2018
2. Canyon GrandC CF SL 2016, 1x11

3. Canyon Inflite AL 8.0S - CX/roadbike, SRAM Red eTap, 2014

https://www.strava.c...thletes/2373507

Tekergek

Tekergek

🚲

• fórumtag
  • 1.224 hozzászólás

TV Közvetítés, drón? Mi a következő? Ehető étel a célban? :)

Harang visszavonul a szervezésből :) De azért még bedobta hogy szerinte a résztvevők számát úgy kell növelni hogy médiacirkuszt csinálnak belőle és emelik a nevezési díjakat.

gaboca1

gaboca1

törzsvendég

• fórumtag
  • 2.295 hozzászólás

Hoppá-hoppá:

http://www.sportakti...una-maratonrol/

TV Közvetítés, drón? Mi a következő? Ehető étel a célban? :)

,,  mivel a rövidtávban egyáltalán nincs aszfaltút"

Akkor a rövid miként jut fel a vaskapuhoz, javítsatok ki ha tévedek, de odáig megegyezik a három pálya, nem?

Schumi

Schumi

vendég

• fórumtag
  • 41 hozzászólás

Hoppá-hoppá:

http://www.sportakti...una-maratonrol/

Egyre csökkenek a versenyek, és főleg a résztvevők száma. Valamit tenni kell. Vagy a nevezési díjakat kell emelni drasztikusan, vagy behozni a médiát a sportágba. Mi most az utóbbival próbálkozunk.

A rendkívül szigorú természetvédelmi engedélyezések miatt nincs lehetőségünk jelentősen változtatni a pályán.

Annak érdekében, hogy viszonylag nyílt területen haladjon a nyomvonal, ahol drónokkal lehetőség van közvetíteni a versenyt, több külföldi versenyhez hasonlóan átdolgoztuk a hosszútáv nyomvonal koncepcióját. E szerint kimarad a Dobogókő – Pilisszentlászló – Pilisszentkereszt – Dobogókő szakasz, melyet eddig csak a hosszútáv teljesített.

Az új lebonyolítás szerint Dobogókői sípályánál a hosszútáv is visszafordul egészen a Vaskapu frissítőpontig, ahol újra teljesítik a rövidtáv nyomvonalát és úgy haladnak be a célba.

Így nem változik sem a hosszútáv hossza, sem a szintkülönbsége, viszont némileg nehezedik a pálya, mivel a rövidtávban egyáltalán nincs aszfaltút.

További előnye a változtatásnak, hogy a közönség, csapatsegítők jobban követhetik a hosszútáv versenyét. Kialakítunk egy új közönség pontot a Barát – kúti erdészháznál lévő frissítőpontnál, ahol a hosszútáv mezőnye háromszor is áthalad.

Szintén a közönség szempontjából ugyanígy jobban követhető a verseny a Vaskapu frissítőállomásnál is, ahol szintén háromszor halad el a hosszútáv mezőnye.

TV Közvetítés, drón? Mi a következő? Ehető étel a célban?:)

MC Pite

MC Pite

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 3.360 hozzászólás

Sziasztok, programváltozás miatt úgy tűnik mégis tudok menni Dunára, így ha valakinek felszabadul egy (férfi) közép nevezés, az érdekelne. mcpite kukac gmail, vagy telenor 980829hat. Köszönöm!

"A hegyikerékpározás több mint versenysport, a természetközpontúan gondolkodó, egészségmegõrzõ,aktív életstílust kedvelõ emberek szabadidõsportja." Paripám