Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Bringás ruházat

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
4195 hozzászólás a témában

#4021
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás
A kérdésem az lenne ,hogy ti milyen hosszúszárú thermogatyát ajánlotok bringázáshoz?? esetleg konkrét márka és egy közelítõ árat és némi tapasztalatot aki tudna adni annak megköszönném..(azthiszem ez a post épp kezd aktuális lenni...ma reggel pl. sz**rá fagytam mire leértem a suliig..)

#4022
Tin

Tin

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.011 hozzászólás

Szerintem az nem térdmelegítõ volt, hanem valami fixáló cucc, hogy ne ugorgyon ki a helyérõl a kalácsod vagy mi.


Apropó, valami okos embör nem tud olyasmirõl, hogy neoprén(vagy valami hasonló tulajdonságokkal rendelkezõ) anyagot nyersen lehet-e vásárolni? Úgy értem, hogy feldolgozatlanul. Tehát bemegyek a boltba, csókolom kérnék egy méter neoprént. Van ilyen? Mert egy csomó amúgy tök egyszerû dolgot olyan borsos áron adnak, hogy inkább megvarrom én. Megvarrnám, ha tudnék ilyesmirõl.Szóval ha vkinek van vmi tippje, szóljon mindenképp.


Hát szerintem olvasni tudok annyira, hogy elhigyjem, az bizony térdmelegítõ volt. Volt ott olyan, amit tényleg rögzítõnek kell használni, keresztpántokkal, meg minden, de ez térdmelegítõ volt, csak nem bringás felhasználásra.

#4023
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.726 hozzászólás
Találtam valamit a neoprén dolgokról.

............... Feltöltött kép

A fenti címe: http://dotex2000.com/page/neopren.aspx

... http://www.trial.hu/sportszer/index.php

...másik: http://www.olcsobbat.hu/products/product-1004079.html

Itt készítenek ilyesmi anyagot: http://invitel.hu/gumiaru/ "Müszaki gumilemezek..
Készül: általános, olajálló, élelmiszeripari, saválló, neoprén, höálló, para minöségben "


Szerintem ezeket érdemes átnézni.


Egy kis NEOPRÉN történelem:
"...O' Neill egyik repülõ útján figyelt fel egy izgalmas zártcellás anyagra, a szintetikus gumihabra, amit ma neoprén néven ismerünk. "Kipróbálom egyszer" - gondolta, és két nappal késõbb kész volt az elsõ neoprén dzseki. Az eredmény bátorító volt. Az 50-es évek elején jött a másik forradalmi gondolat: a neoprén anyagra egy nyúlós nylont kell kasírozni!. Ezzel az ötletével Jack O' Neill feltalálta a szörfözõk második bõrét.
Az ötvenes éveiben járó O' Neill karrierje ekkor már megalapozott volt. A világháborút is megjárt vagány légierõs egy kis szörfüzletet tartott fent San Francisco egyik strandján.

"Tulajdonképpen mindig csak szörfözni akartam, élvezni a könnyû életet a strandon. Kezdetben néhány szörfruhát varrtunk egypár barátunknak. Azt hittem, hogy csak ezen a strandon használják a fiatalok ezt a ruhát, aztán egyszer csak özönlöttek kereskedõk Kaliforniából, egyre több ruhát rendeltek."


Az O' Neill név hamarosan a világ minden strandján fogalommá nõtt. A feltaláló nemsokára Santa Cruz-ba költözött, megnõsült és hat gyereke lett. Manapság elképzelhetetlen a szörfözés Jack O' Neill neoprén ruhái nélkül.
Az "öreg tengeri medve" mostanában már ritkán jelenik meg irodájában. Az O' Neill birodalmat gyermekei irányítják. Ideje nagy részét a vízparton tölti, sokat horgászik, vitorlázik. Imádja a szép autókat, több is áll a Santa Cruz-i garázsban, ezek között a legkedvesebb egy öreg Jaguár cabriolet.


Tóth László"
Forrás: http://wwwf.radio.hu...4/uttoro04.html

#4024
husevotelefonfulke

husevotelefonfulke

    visszatérő

  • fórumtag
  • 2.334 hozzászólás
Szerintem az nem térdmelegítõ volt, hanem valami fixáló cucc, hogy ne ugorgyon ki a helyérõl a kalácsod vagy mi.


Apropó, valami okos embör nem tud olyasmirõl, hogy neoprén(vagy valami hasonló tulajdonságokkal rendelkezõ) anyagot nyersen lehet-e vásárolni? Úgy értem, hogy feldolgozatlanul. Tehát bemegyek a boltba, csókolom kérnék egy méter neoprént. Van ilyen? Mert egy csomó amúgy tök egyszerû dolgot olyan borsos áron adnak, hogy inkább megvarrom én. Megvarrnám, ha tudnék ilyesmirõl.Szóval ha vkinek van vmi tippje, szóljon mindenképp.

#4025
Tin

Tin

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.011 hozzászólás

A térdmelegitõt szerintem a nadrág alá kell venni, de ne legyen lukas, mert akkor nem sokat ér. Nekem bringásgatya fölé vehetö változat van, ami nem túl vastag, szóval nem sokat melegit, ellenben szélálló az anyaga elõl, szóval nem fúj át a menetszél és ez a lényeg, mert attól hûl ki a térdizület és fázik meg. Télre még görgõzést tudnám javasolni, bár nem túl izgalmas edzésforma, mondhatni idegölõ.


Semmiképpen nem tudok görgõzni, mert kicsi a lakás, sok a gyerek, nincs görgõm, és mert nem is szeretnék. :)
Még meg kell néznem, hogy mekkora szélvédõs térdmelegítõket árulnak, mert sajnos elég vastag a lábam, nem biztos, hogy jó rá bármelyik hagyományos.

#4026
McGywer

McGywer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.854 hozzászólás

Sziasztok!
Térdmelegítõrõl szeretnék kérdezni. Láttam ma a Decathlonban egy olyat, ami nem kifejezetetten bringás térdmelegítõ, viszont három rétegû, az egyik neoprén, van légáteresztõ rétege is.
Egyetlen dolog miatt nem mertem megvenni, hogy a térdkalácsnál volt egy kis luk, hogy könnyebben tudja az ember behajlítani a lábát. Nem veszti el ezzel az értelmét az egész?

Még az ára is egész kedvezõ volt, 4600 a két darab.


A térdmelegitõt szerintem a nadrág alá kell venni, de ne legyen lukas, mert akkor nem sokat ér. Nekem bringásgatya fölé vehetö változat van, ami nem túl vastag, szóval nem sokat melegit, ellenben szélálló az anyaga elõl, szóval nem fúj át a menetszél és ez a lényeg, mert attól hûl ki a térdizület és fázik meg. Télre még görgõzést tudnám javasolni, bár nem túl izgalmas edzésforma, mondhatni idegölõ.

#4027
zolle

zolle

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.703 hozzászólás
én nemtom, de ha jól gondolkodom az izület szokott fázni ami fõleg oldalt van

#4028
Tin

Tin

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.011 hozzászólás
Sziasztok!
Térdmelegítõrõl szeretnék kérdezni. Láttam ma a Decathlonban egy olyat, ami nem kifejezetetten bringás térdmelegítõ, viszont három rétegû, az egyik neoprén, van légáteresztõ rétege is.
Egyetlen dolog miatt nem mertem megvenni, hogy a térdkalácsnál volt egy kis luk, hogy könnyebben tudja az ember behajlítani a lábát. Nem veszti el ezzel az értelmét az egész?

Még az ára is egész kedvezõ volt, 4600 a két darab.

#4029
waverley

waverley

    vendég

  • fórumtag
  • 26 hozzászólás
Én nem lelem a képet hozzá a Csekénél (lehet nálam van hiba)

#4030
McGywer

McGywer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.854 hozzászólás

Mennyi volt?

Tegnap nekem 8e ért akartak rámsózni az x faktorba egy combmelegítõt térdmelegítõ helyett.


Ha jól emléxem, akkor kb. 6e.

#4031
waverley

waverley

    vendég

  • fórumtag
  • 26 hozzászólás

Nekem van B+ térdmelegitõm, és a Ridebikeban lett véve tavaly télen. Kép talán a Cseke honlapján.



Mennyi volt?

Tegnap nekem 8e ért akartak rámsózni az x faktorba egy combmelegítõt térdmelegítõ helyett.

#4032
bharsi

bharsi

    vendég

  • fórumtag
  • 66 hozzászólás
Hi,
Nem tudja valaki megmondani nekem, hogy kereskedelmi forgalomban lehet e kapni a magyar válogatott mezbõl kapni? Sajnos az az érzésem, hogy nem. És ha a hivatalos válogatott mezt nem lehet kapni, akkor lehet-e valami magyar vonatkozású mezt kapni? Külföldre szeretnák küldeni egy haveromnak, ugyhogy mindenkáppen valami magyar kéne..

#4033
McGywer

McGywer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.854 hozzászólás

Az lenne a kérdésem, hogy van valakinek térdmelegítõje?

Hol vette és hol lelhetõ fel hozzá kép?


Nekem van B+ térdmelegitõm, és a Ridebikeban lett véve tavaly télen. Kép talán a Cseke honlapján.

#4034
waverley

waverley

    vendég

  • fórumtag
  • 26 hozzászólás
Az lenne a kérdésem, hogy van valakinek térdmelegítõje?

Hol vette és hol lelhetõ fel hozzá kép?

#4035
newbiker

newbiker

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 520 hozzászólás
sztok,

tudnátok nekem tanácsolni valami jó, de nem túl drága vízhatlan nadrágot? tegnap is sz@rrá áztam, még az volt a szerencse, hogy aztán a vonton a bringakocsiban át tudtam venni egy száraz gatyát! gore-tex vagy ilyesmi, ami tényleg nem engedi át a vízet!

elõre is köszi,
newbiker

#4036
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Kemenyebb, tekerni jobb. Lofaxt kenyelmetlen. Csak merev, gyalogolni nem annyira jo. De ez igaz minden merevebb talpura :)

na ilyen cipõt akarok.....
http://www.specializ...cialized_cipok/
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#4037
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Tudnátok ajánlani hosszúujjas kesztyût CC-re az õszi átmeneti idõszakra?! 10fokban már rámerevedik a kezem a kormányra a menetszéltõl rövidujjasban, nem bringás kesztyût már próbáltam, de nem az igazi és hamar ki is kopnak a fékezõujjak végén, meg a markolatváltónál.

bármelyik hosszú újjas kesztyû, de ha nyáron rövidet hordasz, akkor az tényleg nagyon átmeneti lesz...vagy bevállalod hogy termo , de abba bele fog rohadni a kezed, még mostanság.....ha nem akarsz sokat költeni akkor pl a zoggie jó, sima hosszúbol is meg termoból is....
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#4038
McGywer

McGywer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.854 hozzászólás
Tudnátok ajánlani hosszúujjas kesztyût CC-re az õszi átmeneti idõszakra?! 10fokban már rámerevedik a kezem a kormányra a menetszéltõl rövidujjasban, nem bringás kesztyût már próbáltam, de nem az igazi és hamar ki is kopnak a fékezõujjak végén, meg a markolatváltónál.

#4039
al01

al01

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.364 hozzászólás
Kemenyebb, tekerni jobb. Lofaxt kenyelmetlen. Csak merev, gyalogolni nem annyira jo. De ez igaz minden merevebb talpura :)

Mivel szarabb egy Taho-ban tekerni, mint a Sport-ban? Nem annyira merev a cipõ talpa, vagy nem fogja annyira a lábat?
Nem jól gondolom, hogy a merevség ugyan az erõ áatadáson sokat segít, ellenben baromi kényelmetlen? Vagy hogy van ez?


Enyim Paripa

Excuses are like assholes... Everybody's got one, and they all stink

Let the people speak

#4040
raycoon

raycoon

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.206 hozzászólás
Mivel szarabb egy Taho-ban tekerni, mint a Sport-ban? Nem annyira merev a cipõ talpa, vagy nem fogja annyira a lábat?
Nem jól gondolom, hogy a merevség ugyan az erõ áatadáson sokat segít, ellenben baromi kényelmetlen? Vagy hogy van ez?