Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Bringás ruházat

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
4195 hozzászólás a témában

#3981
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
http://www.moira.cz/...od=205121&plet=
velemeny vki?
latott vki vhol ilyesmit

van ertelme a kezfejre huzodo ruhazatnak?
nekem nagyon szimpi amugy
amit nem ertek miert nem magas a nyakuk?

no irjatok sokat
most lefekszem es jovok 8 korul addigra okossagok hada alljon itt :-)

NE ÍGY! NE ÍGY!

borzasztus falánkusz
lor-inc g-boxx designer
. . .sár. . .nem haldoklom, így élek. . .k.rva 3mm...


#3982
emil6

emil6

    vendég

  • fórumtag
  • 104 hozzászólás
Ma a tapolcai Lidl-ben 1300.-Ft-ért láttam kerékpáros felsõt dry-fit anyagból, hátsó zsebbel stb.. igaz kissé vékonka anyagból volt, de ennyi pizért a hülyének is megéri.

#3983
rollingwheels

rollingwheels

    vendég

  • fórumtag
  • 117 hozzászólás

Erdemes kifizetni a sok pénzt egy biciklis zokniért? ...Vajon megéri?

Üdv
Ez attól függ, mennyit és mikor tekersz. Ha télen is nyomod, akkor valószínûleg igen. Egy jó coolmax zokniba kevésbé fülled be a lábad, ugyanakkor sokkal melegebben is tart, pedig vékonyabb is. Általában a sarok-és lábujjrész megerõsített, a lábfej felsõ része pedig el van vékonyítva, hogy minél tartósabb ugyanakkor könnybb legyen. Csak bicajozáshoz tehát csak akkor térül meg, ha sokat tekersz és minden körülmények között. Ha esetleg még futsz, túrázol, vagy hegyet is mászol, akkor kötelezõ.

#3984
regent

regent

    vendég

  • fórumtag
  • 233 hozzászólás
Erdemes kifizetni a sok pénzt egy biciklis zokniért? Látok néha a boltokban ilyen cuccokat, mindenféle szuper high-tech ábrákkal, amik azt mutaták mennyire jó a cucc, de elég borsos áron. Vajon megéri?
Akinek van, írja meg legyen szíves a tapasztalatait.


#3985
szammer

szammer

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 878 hozzászólás

Decathlon[/url]

Üdv,
eddie1978


igen az ez...;)

#3986
eddie1978

eddie1978

    vendég

  • fórumtag
  • 492 hozzászólás
Üdv!

Köszi a választ. melóba 18 perc alatt beérek. Igazán csak amiatt kellene. Azt hiszem oda nem fogok venni 20-30 ezres nadrágot. Ha meg vízszintesen esik az esõ, úgysem megyek el bringázni.

Ha Decathlonról beszélünk, akkor az ez? ->Decathlon

Üdv,
eddie1978

#3987
Paul Vitti

Paul Vitti

    fróumfggüõ

  • fórumtag
  • 2.025 hozzászólás

Üdv!

Létezik vízálló hosszú sztreccs naci? Melóbamenet nem szeretnék szarráázni.

Ha valaki tud ajánlani konkrét típust és nem utolsó sorban üzletet is hozzá, annak nagyon örülnék. Már nagyon sokat találtam a neten, de idehaza nem találtam olyan üzletet, ahol lehetne is kapni. Gondolok itt a Nortwave és Nalini párosra. Az üzletek szerint ahol érdeklõdtem még nem jött meg a nagykerbe a teljes kollekció. Ígérték hogy utánanéznek és felhívnak másnap. Ez volt kb. két hete.

Amiket neten találtam:
link1
link2

Létezik ilyen naci idehaza?

Elõre is köszönöm a válaszokat!

Üd,
eddie

Létezik, motorosgúnya, az nyúlik is valamennyit...

Amiket linkeltél: ezek sima hosszú thermogatyák (ok a normálisabb fajtából), végül is valamennyire vízállók, de 10-15 perc komolyabb esõ kifog rajtuk. Inkább szélállók, de az se teljesen.

Esõben 2 dolgot tehetsz szerintem:
-gagyi esõgatya (decathlon akár), ami full vízálló, viszont belülrõl "ázol" be mert nuku szellõzés (kb 3-5 ropi). Ha "gagyi", akkor 100% nylon legyen, olyan fíling mintha egy reklámszatyorban tekernél, de egész napos ömlõ esõben nekem jobban bejön mint a gore-tex cuccok(az úgyis átázik néhány óra után)

-gore-tex vagy egyéb szellõzõ profi gatya: ezek alsó hangon 20.000körüli áron vannak, szélálló, vízálló, szellõzik (egy ideig, és egy bizonyos határig), és még valamennyi hõérzetet is ad, ami télen jól jön. Mint már említettem ezek a gatyák nem 100%-ig vízállóak, szakadó esõben minõségtõl és kortól függõen 1-2-sok óra alatt elkezdenek beázni.

Mondjuk ha azt feltételezzük hogy épeszû ember nem erõlteti hosszú órákig a bringázást ha ömlik az esõ, akkor a gore-tex jobb vétel, mert a 2 gatya közti komfortkülönbség óriási, de ugye az ár is...
Viszont ha már többet szánsz pár ezer forintnál gatyára, akkor érdemes odafigyelni, van 15-20.000ért ûbergagyi szar is.

2-3 rétegû gore-texes gatyával biztos nem fogsz befürödni, de a többi 692 fajta anyag közül sok semmit nem tud. Konkrétan még az Aquatexrõl hallottam jókat (Milo), de a gore szerintem a legjobb.
Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó.

#3988
eddie1978

eddie1978

    vendég

  • fórumtag
  • 492 hozzászólás
Üdv!

Létezik vízálló hosszú sztreccs naci? Melóbamenet nem szeretnék szarráázni.

Ha valaki tud ajánlani konkrét típust és nem utolsó sorban üzletet is hozzá, annak nagyon örülnék. Már nagyon sokat találtam a neten, de idehaza nem találtam olyan üzletet, ahol lehetne is kapni. Gondolok itt a Nortwave és Nalini párosra. Az üzletek szerint ahol érdeklõdtem még nem jött meg a nagykerbe a teljes kollekció. Ígérték hogy utánanéznek és felhívnak másnap. Ez volt kb. két hete.

Amiket neten találtam:
link1
link2

Létezik ilyen naci idehaza?

Elõre is köszönöm a válaszokat!

Üd,
eddie

#3989
rollingwheels

rollingwheels

    vendég

  • fórumtag
  • 117 hozzászólás
Hát nem is csodálom. Engem megeskettek a boltban (mármint megígértették velem, na...), hogy sose mosom ki gépben. Alap dolog, hogy csak kézmeleg vízben, csak folyékony mosószerrel és csak kézzel. Bizony...

#3990
Jankó

Jankó

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.030 hozzászólás
Itt szeretném közölni az érintettekkel, hogy a Longus póló, ami egyébként kiváló aláöltözet és hatásos a szél ellen, kurvára nem bírja a gépi mosást. A legkímélõbbet sem. Félig levált az elejérõl a szél-proteksön réteg... Szívem szakad...

#3991
Paul Vitti

Paul Vitti

    fróumfggüõ

  • fórumtag
  • 2.025 hozzászólás

Szép jó reggelt Mindenkinek!

Lenne egy kérdésem: Thermokabát alá milyen pólót érdemes fölvenni? Normál utcai pólót (100% pamut) vagy a szokásos biciklis mezt?

Elõre is kösz a segítséget! :)

Szerintem meg a mez sem a legnyerõbb alá, mert a legtöbb mez felveszi az izzadságot, de nem vezeti túl gyorsan el ha ráveszel valamit (nincs menetszél, ilyesmi).
Egy normálisabb thermocucc alá bõven elég egy vékony aláöltözet is (HH,subzero,moira,stb.), ez sokat dob a hõérzeten, viszont tiszta, száraz, biztonságos érzés is ugyanakkor;)
Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó.

#3992
Ati001

Ati001

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 329 hozzászólás
Akkor tényleg marad a mez. Régebben nem jutottak olyan örütségek az eszembe, hogy mínuszba menjek tekerni, úgyhogy csak egy thermokabáttal és -nadrággal vagyok téliesítve :)
"Van, hogy örülsz, mert minden összejön s van, hogy kiborulsz, mert midnen összejön."

#3993
rollingwheels

rollingwheels

    vendég

  • fórumtag
  • 117 hozzászólás

Szép jó reggelt Mindenkinek!

Lenne egy kérdésem: Thermokabát alá milyen pólót érdemes fölvenni? Normál utcai pólót (100% pamut) vagy a szokásos biciklis mezt?

Elõre is kösz a segítséget! :)

SEMMIKÉPPEN NE vegyél pamut pólót! Csupa csatak lesz az izzadtságtól, átázik és oda a thermokabát hatása...
vegyél: a) aláöltözetet b)coolmax, dri-fit stb anyagú futófelsõt c) vagy marad a mez...

#3994
Ati001

Ati001

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 329 hozzászólás
Szép jó reggelt Mindenkinek!

Lenne egy kérdésem: Thermokabát alá milyen pólót érdemes fölvenni? Normál utcai pólót (100% pamut) vagy a szokásos biciklis mezt?

Elõre is kösz a segítséget! :)
"Van, hogy örülsz, mert minden összejön s van, hogy kiborulsz, mert midnen összejön."

#3995
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás
hát én is remélem....kösz az infókat..:)

#3996
Tin

Tin

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.011 hozzászólás

ehehe....na akkor kiugrok, a termógatyát én kérdeztem, majd megnézem...a hunyadi sportban néztem, de az kicsit messze van...a decathlon meg ittvan a szomszét utcában..a térdvédöket konkrétan hol is keressem??


Hát ott semmiképpen, mert nincs nekik. :) Lábszármelegítõjük volt, meg karmelegítõ.
Amit én kerestem, arra meg azt mondta a csaj, hogy már nem fog jönni. :( Dunakeszin volt egy darab, kérdezte, hogy félrerakják-e, mondtam, hogy kösz nem, két lábam van. :) (Ez egyesével van csomagolva, mert az egészségvédelmi részlegnél van, vagy mi a neve, szóval nem kifejezetten bringás)
A nadrágot jól megnéztem, és tegnap még ennyibe került, remélem nem fogy el, és nem árazzák át amíg odajutsz. :)

#3997
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás
ehehe....na akkor kiugrok, a termógatyát én kérdeztem, majd megnézem...a hunyadi sportban néztem, de az kicsit messze van...a decathlon meg ittvan a szomszét utcában..a térdvédöket konkrétan hol is keressem??

#3998
regent

regent

    vendég

  • fórumtag
  • 233 hozzászólás
"Sapkát viszont vettem máshol a bukó alá, 4000-ért egy Nalinit. Kicsit sárga, kivirít a bukó alól, de az eladók megnyugtattak, az egyik srácnak rózsaszín van, a másiknak meg lila. "
Aztán megcsókolták egymást, és kézenfogva elvonultak a próbafülkébe...
:)

#3999
Tin

Tin

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.011 hozzászólás

Én olyat veszek. A Decathlonban néztem, ott nincs 3000 forint, ha jól emlékszem 2300. A Kelly's honlapján is van, az meg kicsit több, mint háromezer, de a Decathlonból kell más is, úgyhogy megveszem ott. Fõleg azért kell, mert takarja a fülem, és tegnap az nagyon fázott.
Van maszkom is, fel fogom venni, mert tegnap estére úgy fájt az állkapcsom, mintha odacsapott volna valaki, alig bírtam kinyitni a számat. Gondolom az is a hideg széltõl lehetett.


Nos, vagy nem emlékeztem jól, vagy elfogyott, de ma kiballagtunk oda egy haverral, és nem volt, csak drágább. 4500 körüli áron. Ami jobban bánt, hogy a térdmelegítõ is elfogyott, addig nézelõdtem mindenfelé. :( Máshol nem lehet kapni tépõzárasat, a gumírozott meg nagyon keskenynek tûnt, nem lenne jó a lábamra.
Nem látott valaki tépõzáras térdmelegítõt valahol? Az sem baj, ha nem bringás, csak védjen a széltõl. (az sem baj, ha megfizethetõ áron van)

Kantáros termo nadrág volt 7750-ért is, már nem emlékszem ki kérdezte.

Sapkát viszont vettem máshol a bukó alá, 4000-ért egy Nalinit. Kicsit sárga, kivirít a bukó alól, de az eladók megnyugtattak, az egyik srácnak rózsaszín van, a másiknak meg lila. :)

#4000
Tin

Tin

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.011 hozzászólás

pontosan :D
lehet kapni boltban ilyen uszósapkaszerû termósatyit, az lenne az igazi, csak..$


Én olyat veszek. A Decathlonban néztem, ott nincs 3000 forint, ha jól emlékszem 2300. A Kelly's honlapján is van, az meg kicsit több, mint háromezer, de a Decathlonból kell más is, úgyhogy megveszem ott. Fõleg azért kell, mert takarja a fülem, és tegnap az nagyon fázott.
Van maszkom is, fel fogom venni, mert tegnap estére úgy fájt az állkapcsom, mintha odacsapott volna valaki, alig bírtam kinyitni a számat. Gondolom az is a hideg széltõl lehetett.