Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Meghajtás (lánc, fogaskoszorú, hajtómű, monoblokk)

* * * * * 3 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
18259 hozzászólás a témában

#18201
sajtosp

sajtosp

    vendég

  • fórumtag
  • 200 hozzászólás
Számomra még nem egyértelmû.
A 118 a tengely hossza, és a 68 a monoblokkház menetes részének az átmérõje?

#18202
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
68 a monoblokkház szélessége, a 118 meg a tengely szélessége
de nagy valószinüséggel a vázadba 68/113 fog kelleni, nem pedig 68/118

#18203
sajtosp

sajtosp

    vendég

  • fórumtag
  • 200 hozzászólás
Elmondaná nekem valaki, mit jelent a mononál a 68/118-as méret? És a magellánba milyen méretû mono kell?

Köszi.

Sp

#18204
thommey

thommey

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.344 hozzászólás
Jelenleg kapható még HG30,50,70,és XT sor 8-asban,de sztem is jobb 9-re váltani.Tisztább szebb biztonságosabb érzés.

#18205
XC_Rider

XC_Rider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.218 hozzászólás

Jelenleg még csak 7-es rendszerem van, amit szeretnék lecserélni. Ezért kérdeztem, hogy milyen irányban induljak el.
Fogsorra meg ott van még az SRAM PG-850 is...


Ha váltani szeretnél 7-rõl akkor szerintem is csak 9-es rendszerre!

:love: I Love Kolim!!!!!!!


Tüzes Paripám


#18206
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás
ha váltasz akkor én mindenképpen inkább a 9-est javasolnám, mert nemsokára teljesen kikopnak a 8-as alkatrészek. és ha nincs szerencsénk akkor a shimano feltalálja montira is a 10-est valamilyen nyakatekert új szabvánnyal.

#18207
RoGeR

RoGeR

    vendég

  • fórumtag
  • 236 hozzászólás
Jelenleg még csak 7-es rendszerem van, amit szeretnék lecserélni. Ezért kérdeztem, hogy milyen irányban induljak el.
Fogsorra meg ott van még az SRAM PG-850 is...

#18208
XC_Rider

XC_Rider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.218 hozzászólás
Ha jelenleg 8-asod van akkor sztem jó az amíg szét nem kopik. 8-as sorból asszem már csak xtr-t lehet kapni, néha föltûnik egy-egy 8-as Xt sor is. Egyéb 8-as sor az nem versenykategória, sem súlyban sem anyagban, és fõleg nem váltásteljesítményben. Hosszútávon inkább 9-es, mert ahoz kapsz mindenféle pótalkatrészt a sarki bringaboltban is azonnal.

:love: I Love Kolim!!!!!!!


Tüzes Paripám


#18209
RoGeR

RoGeR

    vendég

  • fórumtag
  • 236 hozzászólás
Ti most milyen rendszert ajánlanátok maratonra? Nyolcast vagy kilencest?

Megéri az a plusz 1 sebesség hátul némi plusz költséget?

#18210
enté

enté

    titanium freak

  • fórumtag
  • 7.605 hozzászólás
Szerintem az XT papíron jobban vált. Jobb kategória, a 8-as rendszerek kevésbé érzékenyek, a régebbi valamivel igényesebb. A Deore hobbikategória, érzékenyebb mert 9-es, kevésbé jó anyagok, (nekem) nem jobb az RC-nél. Ha mindkettõ használt akkor az XT, ha a Deore új akkor 1-2 évig jó, de a kopás gyorsabban megeszi mint az XT. Az XT váltókarban kevesebb a mûanyag. Nézd meg mennyi a holtjátáka a váltónak és a váltókarnak. Próbáld ki mind a kettõt azonos bringán és meglátod, legalább gyakorlod a szerelést. Ha nem zavar, hogy 8-as akkor XT. Mikor vagy otthon? Mennék filmekért.

"Some people say I'm a titanium freak - it's okay... I am."

"The titanium is the nicest way to reducing the carbon bikeprint."
[ˈeərəspeɪs tekˈnɒlədʒi]


#18211
szili

szili

    vendég

  • fórumtag
  • 67 hozzászólás
A 8-as hátsó váltóval arra akartam célozni, hogy az még egy régebbi modell, ha jól emlékszek, akkor 98-as. Azt tudom, hogy az ilyen tipusú váltók is viszik a kilences sort, azért is gondolkoztam a mixelésen. De mivel nekem a precíz váltás a fontosabb, ezért lehet, hogy a 8-as rendszer marad.

Eddig amúgy párhuzamosan használtam a két rendszert, és olyan nagy különbséget nem lehetett érezni. Viszont ég és föld volt a különbség, amikor az STX-RC-t cseréltem le az XT-re. A Deore viszont az STX-RC utódja, csak 9-es rendszerben és mégis milyen jó az is. Ki érti ezt?

#18212
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás
elõször áruld el nekem hogy te hogyan különböztetsz meg egymástól egy 8-as és egy 9-es hátsóváltót? ;)

természetesen egy xt váltókar jobb és egy xt váltó is jobb. de itt úgy látom az a kérdés inkább hogy mit szeretnél? jobb 8-as váltást, vagy közepes 9-es váltást?

#18213
szili

szili

    vendég

  • fórumtag
  • 67 hozzászólás
Adva van két váltókar ( 8-as XT, 9-es Deore) és két hátsóváltó ( 8-as XT, 9-es Deore). Szerintetek milyen párosításban legsimább, legprecízebb a váltás?

#18214
enté

enté

    titanium freak

  • fórumtag
  • 7.605 hozzászólás
Ha egy szép és különleges hajtókart szeretnétek még nem késõ!

http://cgi.ebay.com/...1QQcmdZViewItem

"Some people say I'm a titanium freak - it's okay... I am."

"The titanium is the nicest way to reducing the carbon bikeprint."
[ˈeərəspeɪs tekˈnɒlədʒi]


#18215
latnat

latnat

    vendég

  • fórumtag
  • 168 hozzászólás

megoldás:a shimano váltókon direkt van ilyen gumibizbasz.
a vázra is lehet rakni egy pici gumidarabot
esetleg meghúzni a kis csavart a váltón, ami elfeszíti a váltótartófültõl.


Köszi a válaszokat mindenkinek

amúgy nekem nincs rajta iylne gumi... annak hol is kéne lennie? azt a belsõdarabos izét azér kipróbálom hátha:)
+ az a csavar a váltón ami elfeszíti a váltót az kb semmit sem ér mert ha kitekerem akkor is felüt meg ha betekerem akkor is felüt szal...:D
Csak a hülyék tartanak rendet...
a zsenik átlátják a káoszt

#18216
McGywer

McGywer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.854 hozzászólás

OFF: a polgármesteri hivatalhoz, a jenõhöz
nem bántás magellánboy csak nem hagyhattam ki:D

ON: Szerintetek az normális hoyg egy deore hátsó váltó ha legalulra váltok vele vagy esetleg a hatosba vagy hetesbe akkor a váltó ha mondjuk átmek egy ágon vagy egy nagyobb kövön vagy valamin akkor felüt a vázoz? lehet ez ellen tenni valamit? azzal hoyg a lácból szedtem ki szemet attól nem lett jó

elõre is köszi


Nekem az LXem is ezt csinálta. Nem lett semmi baja, csak az ütõdés helyén kicsit megkopott. Attól hogy megrövidíted egy szemmel a láncot, nem lesz erõsebb a váltórugó. Ha nagyon kopog, akkor vagy a vázra, v. a váltóra tegyél gumibaszt. Messzebb állítani a váltót a fogaskerekektõl szerintem nem jó 5let, én azt vettem észre, hogy gyorsabb a váltás, ha közelebb van a felsõgörgõ az épp aktuális fogaskerékhez. Legjobb megoldás, ha veszel egy Sramot:) , azok nem fordulnak el fönt, csak a váltókanál feszít, nincs ami verje a vázat, a lánc is sokkal feszesebb mint a Shimanonál.

#18217
rmx rider

rmx rider

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.790 hozzászólás
a kis modi... :D
NÉztem egy régi bikemagod és láttam hogy Molnár Dani Stabján Race Face XC hajtómû van! Ezt is szponzortól kapta, vagy maga választotta, és tényleg jó? Amúgy ugyanolyan pedálom van mint neki :wiking:

#18218
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás
és akkor most kanyarodjunk vissza a meghajtás témához. van online boltok topik is

#18219
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás

No megnéztem a számlát, 05.10.26-án rendeltem 119€-ért.



És teljesen megbízható?? Me akkó lehet hogy hamarabb is meg tudom rendelni csak egy kicsit félek a külföldi vásárlástól. Ja és kb. mennyi idõ míg megjön??

magellanboy

#18220
_Alex_

_Alex_

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.086 hozzászólás
No megnéztem a számlát, 05.10.26-án rendeltem 119€-ért.

Balance a bike right, keep the pedals turning, forget about everything except right now...
Picasa _Alex_