Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Meghajtás (lánc, fogaskoszorú, hajtómű, monoblokk)

* * * * * 3 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
18259 hozzászólás a témában

#18241
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
lehet kapni láncnyúlásmérõt boltban, az alapján meg lehet mondani a láncra hogy megnyúlt-e.
ha igen, akkor valószinüleg a fogaskoszorú is elég kopott lehet, a lánctányérok jobban bírják

#18242
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás
egy kérdésem lenne: mikortól számít kopottnak a kánc, a fgosor és a lánctányérok? mi alapján lehet megállapítani, hogy megérett a cserére?

#18243
XC_Rider

XC_Rider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.218 hozzászólás
Én annó a Crossma SL kerekeimmel majdnem 90 ezret spóroltam, hogy kintrõl rendeltem és nem itthon vettem. Nagy értékû cuccot csak külföldrõl érdemes venni az az igazság. Pl.: XTR hajtómû az itthoni ár feléért!!! De nézz szét hajtómûûgyben a Cycles4u-n is.

:love: I Love Kolim!!!!!!!


Tüzes Paripám


#18244
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
A szállítás nekem 4 rugó volt két kerékre...és spóroltam vele vagy 30 rongyot...
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#18245
_Alex_

_Alex_

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.086 hozzászólás
A hibike-tól pl. 128€ az XT szállítással. Én még nálunk nem láttam XT-t 32000FT-ért, na persze attól még lehet hogy van. ;)

Balance a bike right, keep the pedals turning, forget about everything except right now...
Picasa _Alex_


#18246
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás
Hajtómûnél akkor gyakorlatilag ugyanott vagyok ha itthon veszem akciósan. Nézegettem az említett német netes áruházat, de igazan csak 100e körül éri meg ott vásárolni. Egy 30-40e-res hajtókarnál nem nyerek annyit, és igazából kicsit bizonytalan vagyok a külföldrõl rendeléssel szemben.
Köszönöm a hozzászólásokat, tényleg sokat segítettek.

magellanboy

#18247
XC_Rider

XC_Rider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.218 hozzászólás
Ha németországból rendelsz üzletbõl, akkor általában nem hagyományos postával küldik, hanem más postacéggel, ami házhoz viszi akár a bicót is. Ezeknél a cégeknél nem méret, hanem súly és értékhatár van és az alapján számolják az árat. Egyépként az USA-ból is eljön akár cucc 15$-ért.

:love: I Love Kolim!!!!!!!


Tüzes Paripám


#18248
thommey

thommey

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.344 hozzászólás
annyiért lehet,hogy valami kisebb GLS szerû cég is elhozza, mert nagy cégeknek pofátlanul jó árakat adnak:D

#18249
Vole

Vole

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.561 hozzászólás
32 -ert egesz bringat? Az erdekes lenne, mert elvileg a magyar postai szabvany kisebb mint a nemzetkozi, ezert komplett bringa nem fer bele egy csomagba. Aztan lehet hogy nem a postaval van szerzodesuk, es ezert tudnak ennyiert szallitani, de ketlem :)
Ride fast or be last!
I`m as fast as nobody!

#18250
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
hát azt hiszem a bike-mailorder.de vagy a roseversand 15 euróért hoz el bármit és 32-ért egy egész biciklit. az nem olyan sok..

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#18251
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás
Ugye nem az xt-re írtátok, hogy 130 Júróéé megrendelhetõ??
Ha igen akkor az nagyonjó ár, de külfõdrõl piszok drága lehet a szállítás.

magellanboy

#18252
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás
jöhet a mehet

#18253
mbalazs

mbalazs

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 349 hozzászólás
és hogy kell bekötni a bowdent mert nekem vagy laza vagy túl feszes és soha nem vált rendessen melyik pozícióba kell ja a hátsóváltóról van sz??????????????

#18254
Spalya

Spalya

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 301 hozzászólás
mondjuk ennyire nem 1xü beloni egy elsöváltot! De reméljük a legjobbakat.

#18255
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
na jó, de akkor feltételezhetjük, hogy "üresben" kimondottan rosszul fog váltani? ???

mindenesetre megpróbálom, a zajosság nem nagyon érdekel, de ha hegymenetben túldobja, az azért már ciki...

#18256
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
igen ott is erre valo a ket kis csavar.
es elesbe kell probalni

#18257
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
neeee zárjuk le azért még...

engem az elsõ váltó is érdekelne, ott is erre való az a 2 csavar?

nem tudom, nektek volt-e olyan gondotok, hogy bár nyugalmi helyzetben (pl állványon tekerve) marha jól vált, de "erõltetve" folyton túldobja a kistányéron, rá egyenesen a középcsapágyházra - ezt hogyan lehet kivédeni? (xt váltó egyébként...)

#18258
sianis

sianis

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 323 hozzászólás
NO COMMENT.....szerintem ezzel a téma le is van zárva ;D

Üdvözletem....

#18259
Ano

Ano

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.653 hozzászólás
  • LocationCsömör
A 2 csavar arra szolgál, hogy beállítsad a végállásokat. Tehát a legkissebb és legnagyobb fogaskerékre, hogy még véletlenül se tudjál túlváltani rajtuk, tehát vagy a küllõk közé vagy pedig a vázhoz leessen a lánc.

Továbbá található 1 bowden állító csavar (legalábbis a jobbakon van ;) ) amivel a poziciót tudod pontosra beállítani az aktuális sebességre. Ilyen bowdenállító lehet a váltókarnál is. Egyik gyártó így csinálja, a másik úgy ... de lehet hogy mind2 megtalálható 1szerre ;D

#18260
Cybe

Cybe

    újonc

  • fórumtag
  • 4 hozzászólás
Üdv!
Régebben olvastam itt egy cikket (hátsó) váltó beállításáról, a rajta található két csavar segítségével, de most nem találom, és elfelejtettem, melyik csavar mit is csinál pontosan, és szükségem lenne rá. Ha vki segítene nekem azt megköszönném!
Minden jót!