Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Meghajtás (lánc, fogaskoszorú, hajtómű, monoblokk)

* * * * * 3 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
18259 hozzászólás a témában

#18181
PTamás

PTamás

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.695 hozzászólás
"...most még nem láttam fenn a velotrade honlapján shimano árakat. :("

A Velotrade honlapján vagy egy fél éve nincs Shimano.
White Horse

Nothing is impossible. _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Cipõ!!! :)_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Minden jóban van valami grammánia.

#18182
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás
attól függ hogy a régire:
Posted Image
vagy az újra gondolsz:
Posted Image
de lehet mindkettõhöz. csak az integrálthoz kicsit combosabb áron lehet hozzájutni.

#18183
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás
XT hajtómûhoz lehet külön szerszámot kapni? Mert nélküle rendelném.

magellanboy

#18184
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás
nem hiszem, h változott volna az ára. esetleg az áfa csökkenésbõl adódóan ment le egy kicsit, de nem hiszem, h eget rengetõ lenne a különbség. most még nem láttam fenn a velotrade honlapján shimano árakat. :(

igen, a régi (2003-as) XT -rõl volt szó.

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#18185
yvorl

yvorl

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.030 hozzászólás

hát igen, sok az érv és az
(az utolsó "hiresen" rossz sh!mano monoblokk széria a bb-un51 volt)

szerintem nem volt vele semmmi gáz én 2 példányt is használtam megelégedéssel...a felülete szerett rozsdásodni..de azt ügyesen le lehette szedni.

amug ynem értem az uy XT2006 olcsobb mint a 2005 LX??
vagy ezt meg az isises XT-re irtátok?
amugy a 2006os árak menyibe fáynak??
vagy nbem változott az LX/XT 2006ra? mármint a haytomü
www.parkpre-italy.com www.parkpre.com
http://pix.bikemag.hu/album77
TEL.:30/4108066

#18186
XC_Rider

XC_Rider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.218 hozzászólás
A cycles4u-n meg 77€ az LX. Még postaktg-vel is max 22000Ft. Csak hogy érdemes szétnézni máshol is.

:love: I Love Kolim!!!!!!!


Tüzes Paripám


#18187
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás

. Lx 31000 körül van az ebikén, míg az Xt 28000hft (máshol). Mindkettõ tetszik. Az Xt könnyebb, ám kb 100g nem nagyon számít az én súlyom mellett.


bike-discount. de
kb. 28000Ft nak megfelelõ euroba kerül, az új XT. szép is, olcsó is, új konstrukció is. mi kell még?

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#18188
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
hát igen, sok az érv és az ellenérv is.
én magam részérõl lx-et vennék, késõbb az elkopott tányérokat lehet könnyebb aluminiumokra cserélni, és oda is lesz a kis súlyfelesleg, de a merevsége és a konstrukció egyszerûsége miatt az lx jobb választás. a nagyobb csapágyak nagyobb élettartamot garantálnak, a vastagabb tengely meg a merevséget.
amugy sh!mano monoblokkról rég nem hallottam egységesen mindenkitõl rosszat, szóval amit te mondasz, az ritkaságszámba megy: az octás mono-k jóval megbizhatóbbak mint isis-es társaik.
(az utolsó "hiresen" rossz sh!mano monoblokk széria a bb-un51 volt)

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#18189
sajtosp

sajtosp

    vendég

  • fórumtag
  • 200 hozzászólás
Éppen erre vagyok kiváncsi. Ha nem fogom megérezni, költsek-e rá többbet. Lx 31000 körül van az ebikén, míg az Xt 28000hft (máshol). Mindkettõ tetszik. Az Xt könnyebb, ám kb 100g nem nagyon számít az én súlyom mellett. Az Lx viszont újabb és modernebb konstrukció. Mindenesetre a(z Xt) monoról hallottam pár rossz dolgot is. Elkezdett kattogni, és ki kellett cserélni. Az Lx-nél ilyet még nem hallottam. Viszont ott meg jobban terpeszben kell tekerni (Ha jól tudom). Viszont egyiket sem próbáltam még. Bla-bla-bla.

Tudnám még folytatni, de szerintem senki nem fogja tudni megmondani mit vegyek. Kinek ez, kinek az. Majd döntök. :zly:

Köszi

#18190
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás
mondjuk 35-nél van jóval olcsóbban is lx, csak kicsit körbe kell nézni. én azt mondanám, hogy az integrált jobb konstrukció. de nem vennék rá mérget, hogy megéreznéd a kettõ közti különbséget a használat során.

#18191
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás
Sztem mindenképpen az LX-et az merevebb, erõsebb, hosszabb a várható élettartama.

magellanboy

#18192
sajtosp

sajtosp

    vendég

  • fórumtag
  • 200 hozzászólás
Van még egy kérdésem. Választás elõtt állok, hogy melyik legyen. Oktalink vagy integrált. Olcsóbb(28e) vagy drágább(35e). ShXt2003 vagy LX2005?

Mi a véleményetek?

#18193
conor1326

conor1326

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.055 hozzászólás
oks köszi

majd megnézem közelebbrõl vki gépén hogy hogy is van a csapágyak körül....
mondjuk lehet hogy itt iscg van
namindegy, majd utánajárok

de akkor már ezt is tudom:-)
Autist Team:)



#18194
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás
conor: diabolusra tuti ;) de egyébként is.

Posted Image

#18195
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás
Azt nem tom nem igazán értek az ilyenekhez. Én az ilyen csapágyas dolgokat szerelõvel csináltatom, nem merek belevágni. De ahogy leírtad lehet, hogy necces lesz. Ha tudod méregesd le, a bicajosboltban biztos segítenek.

magellanboy

#18196
sajtosp

sajtosp

    vendég

  • fórumtag
  • 200 hozzászólás
OK! MONOBLOKKHÁZ.:mybad:

BÁR EZ LEHETETT VOLNA A MONONAK A HÁZA IS. :wtf:

KÖSZI A VÁLASZOKAT. RÉGI KÉRDÉSEK VOLTAK EZEK.

ugye tudod, hogy a folyamatos nagybetûvel írás az interneten kiabálást jelent? erre figyelj legközelebb légyszíves

#18197
conor1326

conor1326

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.055 hozzászólás
magellanboy: igen, elvileg jah

viszont
lehet hogy hülye kérdés, de:

ha integrált hajtómûvet veszek, fel lehet rakni rá az e.13-at?

a külsõ csapágyazás miatt nem lesz rossz helyen?
Autist Team:)



#18198
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás
68 a vázad monoblokkházának a szélessége széltõl szélig. a monoblokkok pedig általában 68/73 mm szélesek (állítható egy kis távtartó gyûrûvel) vagy ennél szélesebbek (ált. speckó dh vázaknál).

118 hosszú tengelyt általában középcsapágyra rögzített láncterelõnél használnak, hogy a terelõ teste mellett elférjen még a lánctányér. 113-ast pedig sima háromtányéros hajtómûnél, nyeregcsõre rögzített váltó esetén.

magellanboy: gyakorlatilag amelyikbe 68 vagy 73-as mono kell abba igen. bár van speckó saint is asszem 83-ashoz

#18199
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás
(Lehet, hogy hülye a kérdés), de az integrált hajtómû gyakorlatilag belemegy bármilyen vázba?

magellanboy

#18200
conor1326

conor1326

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.055 hozzászólás
monoblokkház szélessége

_nem_ átmérõje

hanem a jobb oldalától a bal oldaláig
a "csõ" hossza ha így jobban tetszik
Autist Team:)