Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Meghajtás (lánc, fogaskoszorú, hajtómű, monoblokk)

* * * * * 3 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
18259 hozzászólás a témában

#18141
vendég_kerekeske_*

vendég_kerekeske_*
  • vendég
A rongyon befújós móka bejön pár alkalommal, de: (wd-40) így csak kívülrõl jön le a dzsuva, a görgõk alatt marad egy csomó. És a téli sós szemét latyaktól, meg portól már nem forognak a görgõim. Szal full ki kéne mosni. Akkor brigéciol...csak van az is valahol :)

#18142
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
A Brigéciol másnéven még motorblokkmosó, vagy emulziós fémfelület zsírtalanító, ha így jobban ismerik az autóboltos eladók.

"...hogy tudsz-e kegyelmezni, Úgy ahogy neked soha soha senki
S ha igen, hát jó leszel annak, Aki hagyja magát, mások is hagynak
Majd mindig, s Te ott állsz szelíden Hajnalban az utcán, és jól esik minden"



#18143
RoGeR

RoGeR

    vendég

  • fórumtag
  • 236 hozzászólás
Nekem egy boltos mondott jó megoldást:
Kiteríted egy rongyra, befújod láncspray-vel majd szépen egy rossz fogkefével átdörzsölöd. Még nem volt alkalmam kipróbálni, de nem rossz ötlet.
Az áztatás az nagyon jó, de az csak lazítja a koszt, de utána le is kell rendesen törölnöd.

#18144
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
brigéciol az brigéciol, benzinkúton kapható, és a legjobb láncmosásra.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#18145
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Már négy órát ázott denszeszben és alkoholban(8:7arány) és semmi érdemleges. A dzsuva ott virít mindenhol, pedig 5 percenként még rázom is.
Van itthon minden: petróleum, lakkbenzin, tiszta benzin, sebbenzin, folttisztító benzin, nitró, vulkozil ezüst, meg amit el tudtok képzelni. Brigéciollal még nem találkoztam. van más neve? Szóval akkor benzin, nem alkohol?!

nincs más neve brigéciolnak hívják és autósboltban kapsz....és az lesz a legjobb
amúgy ezzel a mixxel végülis egy 85 % körüli alkoholt csináltál nem ?
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#18146
vendég_kerekeske_*

vendég_kerekeske_*
  • vendég
Már négy órát ázott denszeszben és alkoholban(8:7arány) és semmi érdemleges. A dzsuva ott virít mindenhol, pedig 5 percenként még rázom is.
Van itthon minden: petróleum, lakkbenzin, tiszta benzin, sebbenzin, folttisztító benzin, nitró, vulkozil ezüst, meg amit el tudtok képzelni. Brigéciollal még nem találkoztam. van más neve? Szóval akkor benzin, nem alkohol?!

#18147
husevotelefonfulke

husevotelefonfulke

    visszatérő

  • fórumtag
  • 2.334 hozzászólás

Üdv!

Alkohol, ill. higító korrodálja a láncot???


Nem oxidál az semmit....

#18148
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
petroleum ill brigeciol

kb egyszer kell venni ha mas nincs benzin gazolaj

NE ÍGY! NE ÍGY!

borzasztus falánkusz
lor-inc g-boxx designer
. . .sár. . .nem haldoklom, így élek. . .k.rva 3mm...


#18149
vendég_kerekeske_*

vendég_kerekeske_*
  • vendég
Üdv!

Alkohol, ill. higító korrodálja a láncot??? (egszerû félig nikkel bevonatú acéllánc) Szóval ha benne hagyom a "lében" egy napig berozsdál? Kémiások figyelem!!!! Amúgy majd kiderül, de azért... :)

#18150
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
létezik a 68/113, 68/118
73/118 (és nagyobb is van persze csak...)

ha az utóbbi kell vegye azt
az elöbbiek pedig egy szépszergyürüvel vannak, szal vagy szépszer gyürü nélkül 73 mm stimmel ezekkel is,de akkor nem megy rá semmilyen láncterelõ etc.

de vegyen inkább 73-as monoblokkházasat.
az is 1 szpészer, vagy azt teszed rá vagy egy láncterelõt

#18151
nkarcsi

nkarcsi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.380 hozzászólás
Segítséget szeretnék kérni, egy haverom nevében, sajna a választ én sem tudom.

Szóval: "Lehet-e állítani a Truvativ Gigapipe Team Dh középrészt ,mert nekem 73mm-es kéne és ebikon 68 mm-t írnak és interneten egy csomó verzió van és nem tudom eldönteni hogy most igen vagy nem."
A monoblock egy bighit-be kéne.

#18152
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás

na ja csak mire vennék láncfûrészlapot, co-t, fúrót és reszelõt addigra lehet, hogy több lenne mint 3200 :), de szép munka. és nekem van olyan kis basz amivel az elõfeszítõ csavart kell tekerni és mágnessel tapad a nagyszerszámhoz :P


fûrészlap volt itthon- rossz. fúró, reszelõ minden jobb falusi háznál van. a CO-ért meg ismerõshöz kellett menni. full ingyen volt így az egész.
tegnap elfelejtettem írni, olyan nekem is van:
http://www.kep.tar.h...1157/19117606#2
szintén házimunka! ;)

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#18153
_Alex_

_Alex_

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.086 hozzászólás
http://www.forum.bik...29&postcount=33

+6€ belföldi postaköltség

Balance a bike right, keep the pedals turning, forget about everything except right now...
Picasa _Alex_


#18154
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás

Mikor én rendeltem, volt olyan konstrukció is amihez volt, persze bele volt számolva az ára. Én nem kértem szerszámot, boltban felteszik olcsón, úgyse akarom fel-le rakosgatni. :)
Középcs. van hozzá.


Te mennyiért rendelted? Úgy értem, összesen mennyit fizettél?

magellanboy

#18155
_Alex_

_Alex_

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.086 hozzászólás

Pedig ott ugy írják, hogy "NO TOOL". Atöbbinél nincs ilyen üzenet. Nézd meg ha nem hiszed. Remélem nem a középcsapágyra értik. Szívbõl remélem.

magellanboy


Mikor én rendeltem, volt olyan konstrukció is amihez volt, persze bele volt számolva az ára. Én nem kértem szerszámot, boltban felteszik olcsón, úgyse akarom fel-le rakosgatni. :)
Középcs. van hozzá.

Balance a bike right, keep the pedals turning, forget about everything except right now...
Picasa _Alex_


#18156
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás
na ja csak mire vennék láncfûrészlapot, co-t, fúrót és reszelõt addigra lehet, hogy több lenne mint 3200 :), de szép munka. és nekem van olyan kis basz amivel az elõfeszítõ csavart kell tekerni és mágnessel tapad a nagyszerszámhoz :P

#18157
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás

én 3200-ért vettem bbb-t. azt hiszem ez a legolcsóbb.


én meg azt hiszem ez a legolcsóbb :chin:
http://kep.tar.hu/th...1157/19099170#2
mi csináltuk! :P
(láncfûrészlap, CO-val körbevágva, a körmök meg fúrva, reszelve)

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#18158
legszebbcsavo

legszebbcsavo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.125 hozzászólás

óóó...
akkor milyen rendes hangos agy létezik még?
ilyen durván kattogós, értelmes áron?


12-es átütõs, 32-t reteszel, 4 kalapács, 5 csapágy, súly: 385 g + 80 g tengely (36 furat)
Ára: 24.600 Ft (bolti)

#18159
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás
Pedig ott ugy írják, hogy "NO TOOL". Atöbbinél nincs ilyen üzenet. Nézd meg ha nem hiszed. Remélem nem a középcsapágyra értik. Szívbõl remélem.

magellanboy

#18160
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás
azt hiszem csak xtr-hez jár gyárilag szerszám, a többihez mind neked kell megvenned. diabolushoz is :rolleyes: