Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Meghajtás (lánc, fogaskoszorú, hajtómű, monoblokk)

* * * * * 3 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
18259 hozzászólás a témában

#18121
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
ha találsz 6 lyukas xt tárcsás agyat, akkor az esetleg, bár én szermély szerint rühelltem (volt) és már egy ideje csak centerlockos agyat csinál a sh!mano
ami jó, birja, meg minden, az a 10 mm-eres gyorszáras novatec, igaz 19.900 huf, és 450 gramm körül van. de embertelen jó.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#18122
cimarcimar

cimarcimar

    vendég

  • fórumtag
  • 240 hozzászólás
Igen bocsi! Tényleg nagy az ugrás az LX és az XT között.

#18123
PTamás

PTamás

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.695 hozzászólás
Deore LX-et ne! A hásóban sz@r a racsni. Persze ez nem általános, de gyakori.
White Horse

Nothing is impossible. _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Cipõ!!! :)_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Minden jóban van valami grammánia.

#18124
cimarcimar

cimarcimar

    vendég

  • fórumtag
  • 240 hozzászólás
Talán érdemes tudni, Shimano-nál az egyes kategóriák(agyak) között még annyi külömbség is van, hogy milyen preciziós a futófelület(kónusz és golyók) megmunkálása. Ezért különböztetnek meg pl. golyóból is más-más kategóriákat. Szerintem Shimano-ból Deore-tól felfelé érdemes nézelõdni.

#18125
Lugauer

Lugauer

    újonc

  • fórumtag
  • 5 hozzászólás
Köszönöm a gyors válaszokat!

Elõször is:

- a kezdetek kezdetekor (szinte napra pontosan egy éve, és 4000km-rel ezelõtt) csak akartam egy bringát, amivel rohangálhatok a városban, de kint a hegyen is megállja a helyét. De azóta körvonalazódott bennem, hogy igazából borzaszóan szeretek zúzni lefelé, és ugrálni ahol csak mód van rá. Emellett viszont szeretek túrázni is. Tehát egy összvér, de a durvulást nem bánó agyra van szükségem. Eddig valami vaskos, iparis B+ agyam volt, de borzasztóan kilazult, kb fél centi a kotyogása a futófelületen mérve.

- mennyit szánok rá: Lehetõleg ugye minél kevesebb legyen, de szeretném megtalálni azt az optimális ár/érték arányt, amikortól nem kell amiatt tartanom, hogy jövõre megint cserélhetem.

Szerintetek fel lehet állítani egy olyan rangsort, ami ezeket a szempontokat növekvõ (csökkenõ) sorrednbe állítja?

#18126
cimarcimar

cimarcimar

    vendég

  • fórumtag
  • 240 hozzászólás
Írtam egy "esszét" a középcsapágyakhoz akit érdekel nézze...Lezárt téma?! Egyébként kapcsolódott a középcsapágyhoz... :(

#18127
cimarcimar

cimarcimar

    vendég

  • fórumtag
  • 240 hozzászólás
A kónuszost állítgatni, tisztítani kell finomabban fut, ip.csaps meg a durvulást is kibírja. De volt már olyan, hogy kotyogott a csapágy és nem lehetett vele mit csinálni...Az XT-nek azért már király a tömítése.

#18128
Vole

Vole

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.561 hozzászólás
Jo lenne tudni azt is hogy mennyit szansz ra ;)
Ride fast or be last!
I`m as fast as nobody!

#18129
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
hát, azért felhasználási területet megadhattál volna ;)
hátsó, tárcsafékes agynak én általában csapágyas (nem sh!mano) agyat szoktam ajánlani. acort elsõkörben, 4 zárt csapágy, alutengely, stb.
sramot nehezen kapsz már szerintem.
a nexave kb deore szinten lehet, szerintem az az utolsó választásod legyen.
az inferno-t nme ismerem.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#18130
Lugauer

Lugauer

    újonc

  • fórumtag
  • 5 hozzászólás
Továbbá:

- Inferno Feltöltött kép
- Nexave Feltöltött kép

A válaszokat elõre is köszönöm!

Üdv: Lugauer!

#18131
Lugauer

Lugauer

    újonc

  • fórumtag
  • 5 hozzászólás
Sziasztok!

szétment hátsó agyam utánpótlását keresem. Szakértelmem, tapasztalatom nem elegendõ a felelõs választáshoz, ezért tanácsra van szükségem.

Eddigi jelöltjeim (semmilyen technológiai kutatómunka nem áll mögötte):

- XT tárcsás Feltöltött kép
- Sram 9 tárcsás Feltöltött kép

#18132
legszebbcsavo

legszebbcsavo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.125 hozzászólás
Thez-éban gyárilag a Signature volt, Truva van még ekkorában

#18133
Dig

Dig

    maximus

  • fórumtag
  • 10.884 hozzászólás
Is megáll 83-nál csak az 6 milivel szélesebb tengellyel rendelkezdik egyébként az giantokban gyárilag diabolus van, vagy speciális oem diabolus 100-as csapihoz vagy 83-as lett a giant.
Vedd be a piros kapszulát, és kitágul az univerzum.

#18134
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
a sh!mano megáll 83 mm-nél.
diabolus?

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#18135
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
giantomba csak ISIS-es monoblokk létezik?
shimano esélytelen ha jól tudom ugye?(próbáltunk keresni széles saintot, röhej de nincs:()

#18136
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
Vagy benyakút ja. Ezt írja a gyártó:

"A mosás után keletkezõ szennyvíz emulzió formájában ásványolajat tartalmaz, amely részben a letisztított felületrõl részben a tisztítószerbõl kerül a mosóvízbe. A Brigéciol D3 összetételét úgy alakítottuk ki, hogy a keletkezett emulzió könnyen, olcsón, hazai termékekkel demulgeálható. Nagyüzemi tapasztalataink szerint - adott szennyvíztisztító technológiával rendelkezõ gyárakban - 200 - 300 g/m3 koncentrációban alumínium-szulfát vagy kálcium-klorid adagolása és elkeverése után az emulzió 1-2 óra múlva szétválik. A víz felszínére felúszott olaj lefölözhetõ. Összegyûjtés után elégethetõ vagy fáradt olajként értékesíthetõ. Természetesen minden felhasználónak ki kell dolgozni az adott helyi körülményekhez alkalmazható olajos szennyvíztisztítási technológiát. Az emulziós bontás és lefölözés után a mosóvíz szervesanyag tartalma 10mg/liter alatt van. Ez a mosóvíz visszaforgatható."

Bár itt nagyüzemben IFA blokk mosás utáni löttyrõl beszélnek, nem egy lánchoz használt mennyiségrõl, vagy az arról leoldott olajokról.

Na de most már lassan kapcsoljunk egy ON-t, ha már ilyen jól körüljártuk ezt a témát. :)

"...hogy tudsz-e kegyelmezni, Úgy ahogy neked soha soha senki
S ha igen, hát jó leszel annak, Aki hagyja magát, mások is hagynak
Majd mindig, s Te ott állsz szelíden Hajnalban az utcán, és jól esik minden"



#18137
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
A manapság kapható Brigéciol már sokkal kevésbé környezetszennyezõ, mint mondjuk 20 éve voltak a hasonló szerek. Maga a mosó folyadék nem is szennyezõ, csupán a mosás után benne feloldódott olajjal kell elbánni. Én mosás után berakom a kis hordómba, amiben az autó szerelésekor keletkezõ olajos lötyik is mennek, és ha megtelik elviszem az autószerelelõmhöz, aki összegyûjti, és még pénzt is kap érte.

"...hogy tudsz-e kegyelmezni, Úgy ahogy neked soha soha senki
S ha igen, hát jó leszel annak, Aki hagyja magát, mások is hagynak
Majd mindig, s Te ott állsz szelíden Hajnalban az utcán, és jól esik minden"



#18138
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
benyakútra kéne vinni elméletben.
egy pöppet mérgezõ.

#18139
PTamás

PTamás

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.695 hozzászólás
A brigéciolt hová öntitek ki? Mármint az nem mérgezõ vagy ilyenek?
White Horse

Nothing is impossible. _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Cipõ!!! :)_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Minden jóban van valami grammánia.

#18140
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
1 liter Brigéciol 3D 700-1.000 HUF benzinkutaknál, autósboltokban érdeklõdj! Az nekem 4 komplett láncmosásra elég.

"...hogy tudsz-e kegyelmezni, Úgy ahogy neked soha soha senki
S ha igen, hát jó leszel annak, Aki hagyja magát, mások is hagynak
Majd mindig, s Te ott állsz szelíden Hajnalban az utcán, és jól esik minden"