Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Meghajtás (lánc, fogaskoszorú, hajtómű, monoblokk)

* * * * * 3 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
18259 hozzászólás a témában

#18081
PTamás

PTamás

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.695 hozzászólás
Inkább vegyél 9-esre tervezett láncot. ;)
White Horse

Nothing is impossible. _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Cipõ!!! :)_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Minden jóban van valami grammánia.

#18082
semate

semate

    vendég

  • fórumtag
  • 26 hozzászólás
sziasztok
segitséget szeretnék kérni.
xt hátsováltom 9-es fogaskoszoruval , 9es lx váltokarral müködhet rendesen hg90-es 8-as lánccal? köszi

#18083
zolle

zolle

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.703 hozzászólás
én meg egyenest shimano buznyák vagyok, de a sram lánccal sose volt még gond

#18084
XC_Rider

XC_Rider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.218 hozzászólás
Én nem útálom a shimanot, de a láncból sokkal jobb a sram. Olcsóbb, tartósabb, könnyebb, még 1 sem szakadt nekem sem, pedig nem vitrinbájkolok és tökéletesen mûködik az XT soron XTR váltóval és hajtókarral. Mi kell még ennél több???

:love: I Love Kolim!!!!!!!


Tüzes Paripám


#18085
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás
Én sem szeretem a Shimano-t mert mindig elszakadt nekem. Amúgy se adok 5 ezernél többet egy láncért, mert gyakran cserélem. Én Sramot használok és az még nem szakadt el soha .

#18086
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás
bele lehet rakni persze (bár nekem volt egy shimano amibe nem ment bele sram patent tán lx vagymi), sõt dura ace-be is belemegy.

#18087
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
akkor mar inkabb hasznalnam a sram lancot.

bar en utalom a sima no-t

NE ÍGY! NE ÍGY!

borzasztus falánkusz
lor-inc g-boxx designer
. . .sár. . .nem haldoklom, így élek. . .k.rva 3mm...


#18088
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás

Jobban jársz a PC69-es sram lánccal. Olcsó, jó, és patentszemes (a sh nem).


kérdeném, hogy a shimano láncba miért ne lehetne beleakasztani egy Sram patentszemet? és akkor mindenki jól járna. nekem bejött

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#18089
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
és elég lesz 1000 km-enként cserélgetni.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#18090
XC_Rider

XC_Rider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.218 hozzászólás
Jobban jársz a PC69-es sram lánccal. Olcsó, jó, és patentszemes (a sh nem). Tovább bírja mint az Lx. Tapasztalat!!!

:love: I Love Kolim!!!!!!!


Tüzes Paripám


#18091
vendég_kerekeske_*

vendég_kerekeske_*
  • vendég
Csá!

Kéne egy második lánc, hogy tuggyam cserélgetni...Van egy connex 904-em, van benne180km. Másodiknak shimano-t gondoltam. (talán jobban vált és nem rozsdál úgy)

cn-hg53(DEORE)
v. cn-hg73(deore LX)
melyiket vegyem? A pixys-en is csak deore van gyárilag, ha jól tudom... Tartósság szemp. melyik jobb?

És elég ha 200km-ként cserélgetem?

#18092
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
oké, köss bele, hogy egyest irtam a kettesek helyett.
helyesen tehát
11-13-15-17-19-21-24-27-32 és természetesen létezik más kiosztásban is, mielõtt ebbe _is_ belekötne valaki.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#18093
McGywer

McGywer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.854 hozzászólás

igen, a montis racsni pölö 11-13-15-17-19-21-14-17-32 (9 sebesség) az országúti meg mondjuk 11-12-13-14-15-16-17-19-21 (9 sebesség)


...-21-14???-17???-32, ez igen érdekes lenne.:)

#18094
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
igen, a montis racsni pölö 11-13-15-17-19-21-14-17-32 (9 sebesség) az országúti meg mondjuk 11-12-13-14-15-16-17-19-21 (9 sebesség)

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#18095
rollingwheels

rollingwheels

    vendég

  • fórumtag
  • 117 hozzászólás

no ezt nem tudtam.. :) azt hittem, hogy a trial hajtókar kevés fogszáma és az országúti racsni kevés fogszáma vhogy összhangba kerül és hasonló lesz 1 normál montihoz:)

tibi =)

Hát nem lesz hasonló. A kiindulás 11 fog mindkettõnél. A különsgég annyi, hogy az országúti racsnin kisebbek az ugrások, ennélfogva a nagyobb fogaskerek nem olyan nagy fogszámúak. tipikus montis racsni: 11-31 v 11-32 v 11-34. tipikus oúti: 11-21 v 11-23.

#18096
hypertevi

hypertevi

    vendég

  • fórumtag
  • 21 hozzászólás

ha triálozni kell, akkor természetesen, sokan (a triálosok 99%-a) igy csinálja.


no ezt nem tudtam.. :) azt hittem, hogy a trial hajtókar kevés fogszáma és az országúti racsni kevés fogszáma vhogy összhangba kerül és hasonló lesz 1 normál montihoz:)

tibi =)

hypertevi lolz.


album:

http://pix.bikemag.hu/scrapper


#18097
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás

az úgy mûködne, ohogy egy trial (holzfeller) hajtókart összepárosítanák hátul egy országútis 9es sorral, plus 1 rövidkanalas xt váltó? :)

mi lenne ennek az elõnye - hátránya?

ha triálozni kell, akkor természetesen, sokan (a triálosok 99%-a) igy csinálja.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#18098
hypertevi

hypertevi

    vendég

  • fórumtag
  • 21 hozzászólás
üdv

lehet, hogy hülyeség, de azért megkérdem...

az úgy mûködne, ohogy egy trial (holzfeller) hajtókart összepárosítanák hátul egy országútis 9es sorral, plus 1 rövidkanalas xt váltó? :)

mi lenne ennek az elõnye - hátránya?

bocs, ha f*szság, de ezen elgondolkoztam éjszaka... és mivel nem értek hozzá, és kíváncsi vok, megkérdeztem :)



üdv

tibi =)

hypertevi lolz.


album:

http://pix.bikemag.hu/scrapper


#18099
McGywer

McGywer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.854 hozzászólás
Lehet, hogy túl fáradt vagyok, de nem sikerült rájönnöm, hogy hogy lehet összepattintani satu/kalapács felhasználása nélkül egy KMC lánc patentszemét. Ez nem olyan mint a Sramnál, itt a ööö, hogyishívják, csapok asszem az egyik oldalban vannak, szóval a 2 egy külsõ lemezben figyel, a túloldalt meg egy elnyújtott O betû van, jobban nemtom elmagyarázni. Remélem volt már valakinek ilyenhez szerencséje és megmondja a frankót.
Másik: van egy rossz Shimano C201es (fordított húzású) váltóm, és a váltókanálbõl szeretnék láncfeszítõt csinálni. Hogy lehet egyáltalán lebontani a váltóról? Flex/fûrés, fúrás-faragás és utána valahogy váltótartó fülre felcsavarozás??? Aki csinált már ilyesmit, az segíthetne tanácsokkal.

#18100
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
valamint eme szélességhez köze nicnsen se a csapágynak se a tengelynek.
egyedül a monoblokkháznak, és a monoblokk testyének szélességéne