Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Meghajtás (lánc, fogaskoszorú, hajtómű, monoblokk)

* * * * * 3 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
18259 hozzászólás a témában

#17941
Olee

Olee

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.364 hozzászólás

nem mondom hogy ez a problémád, de nekem volt olyan, hogy a cipõfûzõm végén levõ mûanyag izé hozzáütõdött a vázhoz és napokig nem jöttem rá, hogy az kattog. néha kattogott, néha meg nem. :D (tudom, láma vagyok....)


Ezt remélem nem gondoltad komolyan!
1 - Tépõzáras a cipõm!:)
2 - Még nem hallottam olyan cipõfûzõrõl, aminek akkora súlya lett volna, hogy a mozgásától visszhangozna az erdõ!

#17942
Olee

Olee

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.364 hozzászólás
Vigyázz gyaci, mert mély vízbe léptél!
A lánc nyúlását mérõ mûszer azt mutatja, hogy a patentok mennyit koptak, ezáltal növekszik meg a lánc szemtávolsága!

#17943
gyaci

gyaci

    vendég

  • fórumtag
  • 16 hozzászólás

akkor maradjunk abban, hogy a lanc kopik!



ha a menetek es csatlakozo feluletek rendben vannak akkor a csapagy.


uj rendszeru sima no tengely hosszabbitasanak otletevel kacerkodtam, de eleg paras.
de elvileg megoldhato.



tõlem aztán abban maradsz, amiben akarsz. :) de elõtte frissíccsed a tudásod picikét koma. tudod 120 kiló alatt minden létezõ lánc megnyúlik, ha kiállva tekersz soxor.... na de ezt biztosan jobban tudod, úgyhogy meghajlok érveid súlya alatt, mester.

#17944
LóFarkas

LóFarkas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.721 hozzászólás

nem mondom hogy ez a problémád, de nekem volt olyan, hogy a cipõfûzõm végén levõ mûanyag izé hozzáütõdött a vázhoz és napokig nem jöttem rá, hogy az kattog. néha kattogott, néha meg nem. :D (tudom, láma vagyok....)


B+, nekem is volt ilyen.

#17945
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás

de, nyúlik. van mérõeszköz a nyúlásának méréséhez is.


akkor maradjunk abban, hogy a lanc kopik!



ha a menetek es csatlakozo feluletek rendben vannak akkor a csapagy.


uj rendszeru sima no tengely hosszabbitasanak otletevel kacerkodtam, de eleg paras.
de elvileg megoldhato.

NE ÍGY! NE ÍGY!

borzasztus falánkusz
lor-inc g-boxx designer
. . .sár. . .nem haldoklom, így élek. . .k.rva 3mm...


#17946
gyaci

gyaci

    vendég

  • fórumtag
  • 16 hozzászólás

gyaci: próbálkozz connex láncokkal 904 és felette. ;)


:D jó. kücc 1et?

#17947
gyaci

gyaci

    vendég

  • fórumtag
  • 16 hozzászólás

Szerintem az rá van húzva rendesen.:)
De azóta volt már vázcsere, monocsere. Egyedül a Stylo és a pedál maradt. a Stylon a lánckerék csavarjait is meghúztam már. És még mindig kattog!:hair:


nem mondom hogy ez a problémád, de nekem volt olyan, hogy a cipõfûzõm végén levõ mûanyag izé hozzáütõdött a vázhoz és napokig nem jöttem rá, hogy az kattog. néha kattogott, néha meg nem. :D (tudom, láma vagyok....)

#17948
BlackCell

BlackCell

    vendég

  • fórumtag
  • 14 hozzászólás
100/148-as monoblock-okkal mi a helyzet? Ki fog futni? Mert az FSA Platinum DH ISIS-en kívûl mást nem találok egyszerûen. Ha kifut, akkor vegyek 1 acél hajtómûszettet, amire 3 lánctányér rárakható és csináltassak hozzá esztergályossal hosszabb acéltengelyt és távtartót? Vagy komplett hajtómûvet csináltassak és kombináljam a Hollowtech monoblockkal? Elég elvetemülten hangzik tudom, de mindig a problémafelvetésbõl és az esetleges megoldásokból lehet a jó megoldást megtalálni (nem pedig a csípõbõl fikázásból!).
:cheers:

#17949
gyaci

gyaci

    vendég

  • fórumtag
  • 16 hozzászólás

a csapagy meg akar halodni
valoszinuleg van vmi a csapagyban amin idonknet at kell verekedni a golyoknak.


lanc nem nyulik, hanem kopik


de, nyúlik. van mérõeszköz a nyúlásának méréséhez is.

#17950
Olee

Olee

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.364 hozzászólás
Másik pedállal még nem próbáltam, mert a problémámra mindenki azt mondta, hogy hülyeség. Ezért cseréltem monot, meg néztem át mindent. Akivel eddig beszéltem azt mondta, hogy a pedál nem kattoghat.

#17951
gyaci

gyaci

    vendég

  • fórumtag
  • 16 hozzászólás

A 99-es lánc tökéletes lett volna az XT váltóval is.


na igen, jah, de khm....szal ezt tudtam szerezni az ingyennél is olcsóbban....:D szal ezért lesz mostan eliksz.

#17952
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
Másik pedállal is kattog? :)

"...hogy tudsz-e kegyelmezni, Úgy ahogy neked soha soha senki
S ha igen, hát jó leszel annak, Aki hagyja magát, mások is hagynak
Majd mindig, s Te ott állsz szelíden Hajnalban az utcán, és jól esik minden"



#17953
Olee

Olee

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.364 hozzászólás
Szerintem az rá van húzva rendesen.:)
De azóta volt már vázcsere, monocsere. Egyedül a Stylo és a pedál maradt. a Stylon a lánckerék csavarjait is meghúztam már. És még mindig kattog!:hair:

#17954
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
a csapagy meg akar halodni
valoszinuleg van vmi a csapagyban amin idonknet at kell verekedni a golyoknak.


lanc nem nyulik, hanem kopik

NE ÍGY! NE ÍGY!

borzasztus falánkusz
lor-inc g-boxx designer
. . .sár. . .nem haldoklom, így élek. . .k.rva 3mm...


#17955
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás
monoblokk is tud pattogni a házában. erõsebben rátekerés, esetleg teflonszalag a menetre.

#17956
Olee

Olee

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.364 hozzászólás
Ezekre gondoltam én is elõször, ezért cseréltem le a Truva monot egy RF-re.
Még mindig kattog. A hajtókar is egy párszor már lelett szedve, tehát a tengely-hajtókar kapcsolat valsz jó. Esetleg konkrétan a hajtómû is tudna kattogni????:confused: Truva Stylo Team

#17957
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
pirospassz. eddig csak kétféle spd-t használtam: eggbeatert (isten!) és egy olcsó vp-t, ami öcsém singlespeedjén van.
biztos hogy a pedál kattog? nem a monoblokk mondjuk? vagy a hajtókar a monoblokkon?

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#17958
Olee

Olee

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.364 hozzászólás
Tényleg Rob! Ha már így itt lennénk.
Mitõl van az, hogy a PD 540-es pedálom állva tekerésnél, illetve nagyobb erõ hatására kattog. Elég hangosan. Tudom, hogy a perselye kikopik egy idõ után, de lötyögést még nem tapasztaltam. Csak az a rohadt kattogás!

#17959
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
gyaci: próbálkozz connex láncokkal 904 és felette. ;)

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#17960
Olee

Olee

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.364 hozzászólás
A 99-es lánc tökéletes lett volna az XT váltóval is.