Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Meghajtás (lánc, fogaskoszorú, hajtómű, monoblokk)

* * * * * 3 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
18259 hozzászólás a témában

#17661
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
nem hallott vki olyat, hogy az uj holowtech/x-type fele kozepcsapagy mar elromlott neki?
olyan erdekelne akinek a csesze epp csak mondjuk a csapagy lehelte ki a lelket.

NE ÍGY! NE ÍGY!

borzasztus falánkusz
lor-inc g-boxx designer
. . .sár. . .nem haldoklom, így élek. . .k.rva 3mm...


#17662
Markkk

Markkk

    vendég

  • fórumtag
  • 18 hozzászólás
Hello!
Láncterelõ vételét tervezem. Milyet tudnátok ajánlani? Bringám: Kona Stuff, truva hussefelt egy tányérral. http://www.raceface..../chainguide.htm ezt néztem, errõl mi a vélemény? Köszi

#17663
vitya_95

vitya_95

    vendég

  • fórumtag
  • 220 hozzászólás

Vitya!
Ha a kerék a fékhídnál láthatóan kotyog (nem az az oldalra mozgás, ami normális, ha a kereket az egyik oldalról nyomod), akkor az a kerék. Lehet, hogy a teló is kotyog, de a kerék biztosan.

De már egyszerûbb, ha a szerelõtõl megkérdezed a sarkon...




Kössz az infokat a szerviz a város másik végén van de holnap megyek és elintézem ezt a dolgot.....:D

#17664
PTamás

PTamás

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.695 hozzászólás
Vitya!
Ha a kerék a fékhídnál láthatóan kotyog (nem az az oldalra mozgás, ami normális, ha a kereket az egyik oldalról nyomod), akkor az a kerék. Lehet, hogy a teló is kotyog, de a kerék biztosan.

De már egyszerûbb, ha a szerelõtõl megkérdezed a sarkon...
White Horse

Nothing is impossible. _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Cipõ!!! :)_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Minden jóban van valami grammánia.

#17665
vitya_95

vitya_95

    vendég

  • fórumtag
  • 220 hozzászólás
Valami vélemény a kerék(agy) - teló ügyben

#17666
palkopityi

palkopityi

    újonc

  • fórumtag
  • 2 hozzászólás
truvativ ruktion hajtókart lehetvenni külön is vagy csak egyben bringába van? mert elég sok bike-ban eza ahjtókar van...(specialized p1, specialized p2 cro-mo, magellan polarx '06 supermen, mongoos fireball...)

#17667
vitya_95

vitya_95

    vendég

  • fórumtag
  • 220 hozzászólás
a kerék oldalra kotyog de a teló lába is mozog v kotyog oldalra ennek ehet vmi összefüggése jah és a telóval mi lehetne kezdeni ??? garisan kicseréltetni??? mongyuk nem olyan vészes....

#17668
PTamás

PTamás

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.695 hozzászólás
A teló kotyogása, az agy kotyogása és a korm. csapágy kotyogása elég rendesen elkülöníthetõ. A V-féké már nem annyira (mert az is kotyoghat ugyibár).

Ha az agy kotyog, akkor azt úgy ellenõrizheted, hogy oldalra mozgatod a kereket. Általában.
White Horse

Nothing is impossible. _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Cipõ!!! :)_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Minden jóban van valami grammánia.

#17669
vitya_95

vitya_95

    vendég

  • fórumtag
  • 220 hozzászólás
Hellosztok!
megszakértettük haverral... még mindig kotyog mert nem lehhet jobban meghuzni (ha kónuszos) szerintünk az mert majdnem ugyanaz mint a shimano deore ha iparis akkor csapágycsere ahogy irtátok... jaqh még anniy h az nem lehet h a teleszkóp miatt van mert a teló egyik lába (nem a tárcsás:D) kicsit olyan mintha kotyogna v mozogna... ez lehet kihatással arra h mozog kotyog a kerék????


elõre is köszi:
vitya

#17670
PTamás

PTamás

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.695 hozzászólás
Nem maga a gyorsszár, hanem a kónuszok, amiket a vázhoz szorít. De ezek szerint az is ki tud lazulni... :confused:
White Horse

Nothing is impossible. _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Cipõ!!! :)_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Minden jóban van valami grammánia.

#17671
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
De, a gyorszár is le tud lazulni, még ha szemmel láthatólag nincs is nyitott állásban.

#17672
PTamás

PTamás

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.695 hozzászólás

Ha kónuszos akkor egyszerûen húzni kell rajta, ha iparis akkor valszeg csapágycsere.

A kónuszos csak akkor szokott kotyogni, ha "elromlott" vagy valaki szakértelem nélküli egyén játszott a kónuszokkal, nem? Mert a gyorszár miatt nem tud lelazulni, vagy mégis?
White Horse

Nothing is impossible. _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Cipõ!!! :)_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Minden jóban van valami grammánia.

#17673
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
Nem biztos, nekem a Novatecek elõszeretettel csinálnak olyat, h a végükön lévõ csavaros rész lelazul, és akkor hatalmas játéka van az agynak, amig meg nincs húzva. Ezt már mindkét hátsó kerék eljátszotta kétszer, pedig nem is ugyanazon tipusúak...

#17674
XC_Rider

XC_Rider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.218 hozzászólás
Ha kónuszos akkor egyszerûen húzni kell rajta, ha iparis akkor valszeg csapágycsere.

:love: I Love Kolim!!!!!!!


Tüzes Paripám


#17675
PTamás

PTamás

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.695 hozzászólás
Igen, a tengely az, amibe a gyorszár belemegy. :)
Kónuszossal szerintem semmit nem lehet csinálni. Szerintem.
De majd ha a versenyzõk hazatértek Városlõdrõl, akkor õk majd megmondják, ha lehet vmit tenni. :D
White Horse

Nothing is impossible. _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Cipõ!!! :)_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Minden jóban van valami grammánia.

#17676
vitya_95

vitya_95

    vendég

  • fórumtag
  • 220 hozzászólás
Kösszi és akkor mit tok csinálni h megszüntessem a kotyogást... A tengely az a csõ amibe belemegy a 8v9mm gyorszáras akármi és ha azon a tengelyen can mente akkor kónuzos mert láttam rajta:D

#17677
PTamás

PTamás

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.695 hozzászólás
Ha van egy-egy anyacsavarszerûség (kónusz) a két oldalán (vagy másképp: ha van menet a tengelyen), akkor kónuszos. Ha nincs, akkor iparis.

mod: a tiéd valszeg iparis, de nem tuti.
White Horse

Nothing is impossible. _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Cipõ!!! :)_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Minden jóban van valami grammánia.

#17678
vitya_95

vitya_95

    vendég

  • fórumtag
  • 220 hozzászólás
Hellosztok!
most vettem észre h kotyog az elsõ kerekem de nem tudom h konuszos v iparis mert egy gumigyûrû zárja AZ AGY MINDKÉT végét mit tegyek ??? irjatok plz fontos!!!az agy egy formula agy más neve nem hinném h van mert nem találtam róla többet jah giant ac-ben van gyárilag...



Elõre is köszi:
Vitya

#17679
Bálna

Bálna

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.708 hozzászólás
Nem a súlyra értettem... kopás... Összetétel amugy a különbség tudomásom szerint...

#17680
McGywer

McGywer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.854 hozzászólás

az xt-n alu tányérok vannak. az lx-en acél. nagyjából ebbõl származik a súlykülönbség . tegnap vetettem alá az lx-et egy próbának . tényleg rohadt merev ( egy deore octalinkes a viszonyítási alap )


Az LXen is alu a közép és nagytányér, csak a kistányér acél...