Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Meghajtás (lánc, fogaskoszorú, hajtómű, monoblokk)

* * * * * 3 szavazat

• Lépj be és szólj hozzá
17651 hozzászólás a témában

xclajos

xclajos

vendég

• fórumtag
  • 135 hozzászólás

Pressfit középcsapi. Hajtás oldalán raktam egy 2mm-es távtartót de utólag jöttem rá, hogy nem volt rá szükség.

Okozhat ez valami nagy bajt ? Azon kívül, hogy a láncvonal kicsit kijjebb került.

+ ugye így a bal oldalon a kilógó tengelyvég rövidebb lett 2 milivel. De remélem ebből sem lesz nagy baj, fogja még ott elég a hajtókart. (azaz a hajtókar a tengelyt)

Mars

Mars

vendég

• fórumtag
  • 173 hozzászólás

Egy ismerős múlt héten vett, rákérdeztem, az alábbi választ kaptam:
Ebay.
Vagy van egy srác a keleti mögött a Retro Kerékpárboltban lehet még van neki.

Próba cseresznye.

Koszi, felhivom! 2 honapja rendeltem kettot az ebay-rol, es maig nem jott meg...

marton

marton

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 3.052 hozzászólás

Legközelebb tedd be a fagyasztoba a hajtokart a tengellyel :)

A vázat meg a sütőbe !!! Biztos ami biztos. :D

Marci

embé

embé

fórumtag

• fórumtag
  • 42 hozzászólás

@Bikertigger: Ilyen: https://bikelogistic...valtotarto-ful/ elérhető Nálatok jelenleg? Vagy azt is kérdezhetném, hogy van valaki, aki tud valakit, akinek van ilyen valamije, és eladó? :) Köszi! :)

Egy ismerős múlt héten vett, rákérdeztem, az alábbi választ kaptam:
Ebay.
Vagy van egy srác a keleti mögött a Retro Kerékpárboltban lehet még van neki.

Próba cseresznye.

Paul Vitti

Paul Vitti

fróumfggüõ

• fórumtag
  • 1.994 hozzászólás

Hát, őőőő...Belement. De "elvileg" ennek elég lenne egy-két gumikalapácsos ráütés és akkor belemegy a hajtómű. De itt konkrétan vaskalapáccsal püfölni kellett. Nagyon !!! A kiszedésnél meg a tengelyen rajtamaradt a csapágy. Amúgy más baj nem volt.
Haver szerint inkább szoros legyen, mint lötyögjön. Ezzel nem tudok vitázni. :)

Legközelebb tedd be a fagyasztoba a hajtokart a tengellyel :)
Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó.

marton

marton

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 3.052 hozzászólás

akkor csak belement, nem?

Hát, őőőő...Belement. De "elvileg" ennek elég lenne egy-két gumikalapácsos ráütés és akkor belemegy a hajtómű. De itt konkrétan vaskalapáccsal püfölni kellett. Nagyon !!! A kiszedésnél meg a tengelyen rajtamaradt a csapágy. Amúgy más baj nem volt.

Haver szerint inkább szoros legyen, mint lötyögjön. Ezzel nem tudok vitázni. :)

• Kisherceg kedveli ezt
Marci

Mars

Mars

vendég

• fórumtag
  • 173 hozzászólás

már nem ott ...
de megnéztem nincs
holnap megkérdem volt kollégát mikor lesz, illetve esetleg tud e boltot aki készletre vett...

Köszi szépen!

Bikertigger

Bikertigger

maximus

• fórumtag
  • 20.846 hozzászólás

@Bikertigger: Ilyen: https://bikelogistic...valtotarto-ful/ elérhető Nálatok jelenleg? Vagy azt is kérdezhetném, hogy van valaki, aki tud valakit, akinek van ilyen valamije, és eladó? :) Köszi! :)

már nem ott ...

de megnéztem nincs

holnap megkérdem volt kollégát mikor lesz, illetve esetleg tud e boltot aki készletre vett...

"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

Mars

Mars

vendég

• fórumtag
  • 173 hozzászólás

@Bikertigger: Ilyen: https://bikelogistic...valtotarto-ful/ elérhető Nálatok jelenleg? Vagy azt is kérdezhetném, hogy van valaki, aki tud valakit, akinek van ilyen valamije, és eladó? :) Köszi! :)

Mars módosította - 2018. július 09. - 14:33

Kisherceg

Kisherceg

fullamatőr kocabringás

• fórumtag
  • 5.913 hozzászólás

akkor csak belement, nem?

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"

marton

marton

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 3.052 hozzászólás

Az mitől lehet, hogy egy Shimano hajtómű tengelye nem megy bele egy Shimano pressfit középcsapágyba ??? Azaz csak nagyon erős kalapálás hatására ?

Marci

karakoram

karakoram

törzsvendég

• fórumtag
  • 1.043 hozzászólás

Nekik van 26-38-ig SLX karra (is) single lánckerekük, szerintem klassz termékeket gyártanak: 

https://www.wolftoot...himano-xt-m8000

Van hozzá csavar is kifejezettem a beleér-nem ér bele problémára:  

https://www.wolftoot...lts-nuts-for-1x

Nekem egyébként Blackspire volt régebbi XT karon és alátételeznem kellett. Azzal is működött, a Wolf elegánsabb és talán nem a világvége árban az a pár csavar.  

ZolkoW

ZolkoW

törzsvendég

• fórumtag
  • 1.158 hozzászólás

nekem is van 30T Snail, LX karral, itt már ugye integrált a lánctányér anya, meg az "alátét" is, szóval csak megerősíthetem, hogy a lánc ennél szépen a karokon belül fut.

Kisherceg

Kisherceg

fullamatőr kocabringás

• fórumtag
  • 5.913 hozzászólás

A 32T acél Surly nekem annó 960-as xtr-en volt fent, ami ilyen módon volt átalakítva: 

Az említett slx (gyárilag két-tányéros) karon most SNAIL tányér van, és igen, meglehetősen vastag maga a tányér, úgyhogy bőven előfordulhat, hogy csak emiatt lett teljesen jó. 

szép a bicajod, a külsők is nagyon klasszak! :)

• Mars kedveli ezt

Mars

Mars

vendég

• fórumtag
  • 173 hozzászólás

érdekes, nekem a Surly 32T egysebis tányérjával (ami kb egy acéllapból van kivágva) már beleért a csillag karjainak csücskeibe a lánc és másoknál is olvastam, hogy így van. milyen tányért használsz? lehet, hogy a tiédnek kicsit szélesebb a tányér alsó/belső, a csillaggal érintkező része, így elég helyet hagy a láncnak felül/kívül. (azt meg sem kérdezem, hogy ugye nem 3 tányéros hajtóműved van?)

ezen a képen 32T van, de a srác kicsit reszelt a csillag csücskeinek belső oldalán, hogy elférjen (a problémát is jól szemlélteti):

IMG_2910_zpsf4a5d061.jpg

itt írja a fenti kép feltöltője (friz) válaszolva a kérdésre, hogy nem ért-e bele a lánc a karba:

"It did. I ground a small bevel on the spider to make room for the chain."

(a 30T más tészta, az a legtöbb 104-es karon csak alátétekkel használható, tudomásom szerint.) 

A 32T acél Surly nekem annó 960-as xtr-en volt fent, ami ilyen módon volt átalakítva: 

851646d1386053800-jeff-jones-960-xtr-pos

Az említett slx (gyárilag két-tányéros) karon most SNAIL tányér van, és igen, meglehetősen vastag maga a tányér, úgyhogy bőven előfordulhat, hogy csak emiatt lett teljesen jó. 

image.jpeg

Mars módosította - 2018. július 05. - 11:34

• Kisherceg kedveli ezt

Kisherceg

Kisherceg

fullamatőr kocabringás

• fórumtag
  • 5.913 hozzászólás

Így van, nekem viszont az a tapasztalatom, hogy most is 32-es egysebességes tányérral használom, és gond nélkül működik, nem ér bele a lánc a csillagba. A 30-as tányér már valóban nem fér el, ott alátétezni kell a tányér és a csillag között, illetve sok olyan 30t tányért kapni, ami alapból kiemelkedik a menetnél, tehát kvázi "gyári alátétes". 

érdekes, nekem a Surly 32T egysebis tányérjával (ami kb egy acéllapból van kivágva) már beleért a csillag karjainak csücskeibe a lánc és másoknál is olvastam, hogy így van. milyen tányért használsz? lehet, hogy a tiédnek kicsit szélesebb a tányér alsó/belső, a csillaggal érintkező része, így elég helyet hagy a láncnak felül/kívül. (azt meg sem kérdezem, hogy ugye nem 3 tányéros hajtóműved van?)

ezen a képen 32T van, de a srác kicsit reszelt a csillag csücskeinek belső oldalán, hogy elférjen (a problémát is jól szemlélteti):

IMG_2910_zpsf4a5d061.jpg

itt írja a fenti kép feltöltője (friz) válaszolva a kérdésre, hogy nem ért-e bele a lánc a karba:

"It did. I ground a small bevel on the spider to make room for the chain."

(a 30T más tészta, az a legtöbb 104-es karon csak alátétekkel használható, tudomásom szerint.) 

Kisherceg módosította - 2018. július 05. - 10:31

Mars

Mars

vendég

• fórumtag
  • 173 hozzászólás

ja, kicsit kihalt, de így van ez évek óta, csak pár "őslény" jár ide. :)

az slx kar jó cucc egyébként, volt ilyenem. nagy előnye, hogy alig-alig venni észre rajta a használat nyomait, jó a felületkezelése. amire érdemes figyelni, hogy egysebis tányérból 33T a legkisebb amivel (faragás nélkül) használni tudod. bár mivel a 9-es kompatibilitást kérdezted, gondolom ez nem annyira szempont...

Így van, nekem viszont az a tapasztalatom, hogy most is 32-es egysebességes tányérral használom, és gond nélkül működik, nem ér bele a lánc a csillagba. A 30-as tányér már valóban nem fér el, ott alátétezni kell a tányér és a csillag között, illetve sok olyan 30t tányért kapni, ami alapból kiemelkedik a menetnél, tehát kvázi "gyári alátétes". 

Kisherceg

Kisherceg

fullamatőr kocabringás

• fórumtag
  • 5.913 hozzászólás

Kozben kigugliztam h kompatibilis, de amugy kihalt a forum vagy mi ez a pangas?

ja, kicsit kihalt, de így van ez évek óta, csak pár "őslény" jár ide. :)

az slx kar jó cucc egyébként, volt ilyenem. nagy előnye, hogy alig-alig venni észre rajta a használat nyomait, jó a felületkezelése. amire érdemes figyelni, hogy egysebis tányérból 33T a legkisebb amivel (faragás nélkül) használni tudod. bár mivel a 9-es kompatibilitást kérdezted, gondolom ez nem annyira szempont...

• Sandman és Vejne kedveli ezt

Aske

Aske

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 1.876 hozzászólás
Kozben kigugliztam h kompatibilis, de amugy kihalt a forum vagy mi ez a pangas?

Aske

Aske

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 1.876 hozzászólás

Sziasztok!

Ez a hajtómű kompatibilis 9-es lánccal?

https://www.actionsp...ach-16474?c=354