Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Nyugat Maraton Kupa

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
141 hozzászólás a témában

#101
ZsoZ

ZsoZ

    vendég

  • fórumtag
  • 35 hozzászólás
Sziasztok!

A Balatonfûzfõi futam dátuma 2013.10.12 vagy 2013.10.06?
A versenykiírás szerint 10.12.
X-Trame
Ma kaptam egy mozgásvilág hírlevelet amiben meg 10.06. -ot hirdetnek:
Nyugat Mountain Bike Maraton Kupa - Balatonfûzfõi futam | | Mozgásvilág

Köszi,
Zsolt

#102
szlaci001

szlaci001

    vendég

  • fórumtag
  • 22 hozzászólás

Holnapután:)

plusz egy hónap!! Bénáztam kicsit :)

#103
Spirite

Spirite

    vendég

  • fórumtag
  • 130 hozzászólás
Holnapután:)


Szeptember 12 lett az új idõpont! A weboldalon is javítva a dátum!



#104
szlaci001

szlaci001

    vendég

  • fórumtag
  • 22 hozzászólás
Szeptember 12 lett az új idõpont! A weboldalon is javítva a dátum!

#105
szak

szak

    vendég

  • fórumtag
  • 350 hozzászólás
Köszi, sejtettem. Nem vagyok a facebook-on. Szombat jobb lenne, de a lényeg, hogy ne legyen nagy sár :).

#106
szlaci001

szlaci001

    vendég

  • fórumtag
  • 22 hozzászólás
Sajnos már szinte "szabály" de a facebook oldalon írták a szervezõk! Aminek jómagam ne örülök, hisz van hivatalos weboldal. Ott kellene elõször! Ami pozitív, hogy megkérdezik melyik nap lenne a jó!

https://www.facebook...cation=timeline

#107
szak

szak

    vendég

  • fórumtag
  • 350 hozzászólás

Most olvastam, csúszik az utolsó futam idõpontja október 12, vagy 13-ra!!!!! Nagyon nem vagyok feldobva a hírtõl, de ez van!

Ezt hol olvastad? A honlapon még az eredeti dátum van fenn.

#108
szlaci001

szlaci001

    vendég

  • fórumtag
  • 22 hozzászólás
Most olvastam, csúszik az utolsó futam idõpontja október 12, vagy 13-ra!!!!! Nagyon nem vagyok feldobva a hírtõl, de ez van!

#109
gllo

gllo

    vendég

  • fórumtag
  • 146 hozzászólás

Van benne valami, nekem mindig a könyököm környéke sérül, van is könyökvédõm de az elég zavaró (és +300g), viszont többször estem vékony hosszúújjúban (sima izzadságelvezetõ/kompressziós alsómez) és még az is meglepõen sokat segít horzsolások ellen. Kánikulában persze kétszer meggondolandó.

Jolanda Neff hordott nemrég XCO-n egy kis könyökszorító pántot (úgy néz ki mint egy teniszes csuklópánt, épp a könyök alatt), de ez gondolom inkább ín vagy izomsérülés miatt/ellen használatos, nem esésre van kitalálva. Versenyen egyszer hordtam könyökvédõt miután szintén hosszú murvás lefelén hatalmasat estem ott az elõzõ évben (ahhoz túl mély volt hogy összevarrják, hetekig drén benne és kötszercserélgetés). Ott biztos nem segített volna egy cafat szövet, de felületes sebek ellen lehet hogy igen. A másik amire most jöttem rá hogy talán õk is a Zirci futam után gondolták úgy hogy a 'szûz' pálya meg esetleges dzsungelmenet során hasznos védelem csalán/rózsa ellen :)


Hát nem tudom, a hosszú mezt, rólam a vadrózsa mindig letépi inkább, mint megvéd.A hosszú mez szerintem nem véd meg semmitõl ugyanúgy lekopik mint a bõröd. :(
Olyat láttam már pár éve mondjuk a Duna Maratonon, aki alul-felül hosszúban ment, szerintem Õ napallergiás lehetett védte magát az UV sugaraktól, pedig akkor is volt vagy 30 fok.
Más ötletem nekem sincs!

#110
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

most ugye viccelsz?
ha nem, akkor 40 fokban vegyél fel hosszúnadrágot is. Lehetõleg béleltet.Az jobban véd.
És persze ne felejts el fülvédõt is felvenni .


Van benne valami, nekem mindig a könyököm környéke sérül, van is könyökvédõm de az elég zavaró (és +300g), viszont többször estem vékony hosszúújjúban (sima izzadságelvezetõ/kompressziós alsómez) és még az is meglepõen sokat segít horzsolások ellen. Kánikulában persze kétszer meggondolandó.

Jolanda Neff hordott nemrég XCO-n egy kis könyökszorító pántot (úgy néz ki mint egy teniszes csuklópánt, épp a könyök alatt), de ez gondolom inkább ín vagy izomsérülés miatt/ellen használatos, nem esésre van kitalálva. Versenyen egyszer hordtam könyökvédõt miután szintén hosszú murvás lefelén hatalmasat estem ott az elõzõ évben (ahhoz túl mély volt hogy összevarrják, hetekig drén benne és kötszercserélgetés). Ott biztos nem segített volna egy cafat szövet, de felületes sebek ellen lehet hogy igen. A másik amire most jöttem rá hogy talán õk is a Zirci futam után gondolták úgy hogy a 'szûz' pálya meg esetleges dzsungelmenet során hasznos védelem csalán/rózsa ellen :)

#111
montimi

montimi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.086 hozzászólás

Esetleg a kar védelmére, úgyanúgy mint a hosszúujjas kesztyû.


most ugye viccelsz?
ha nem, akkor 40 fokban vegyél fel hosszúnadrágot is. Lehetõleg béleltet.Az jobban véd.
És persze ne felejts el fülvédõt is felvenni .

#112
Spirite

Spirite

    vendég

  • fórumtag
  • 130 hozzászólás
Esetleg a kar védelmére, úgyanúgy mint a hosszúujjas kesztyû.

1.lehet tiltott tetkó volt rajtuk :) pl. utálom a bicósokat :)
2.ezt adta a szponzor
3.mosásban volt a rövid
4.nyaralni voltak Afrikába és itt fáztak még
5. csak
6.mert
7.mert csak :)



#113
tsanyi

tsanyi

    vendég

  • fórumtag
  • 38 hozzászólás

hegyi bicó--esetleg ? lehet magyarul is írni


Nyugat Hegyibicó/Hegyibicikli/Hegyikerékpár Maraton Kupa -- hát nem is tudom, akár magyarul is jó lehetne, de pont a lehosszabb változatban tetszik. Akkor már maradhat inkább a Montain Bike is. Aki nem használja az angolt, az is tudja, hogy mirõl van szó.

#114
montimi

montimi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.086 hozzászólás

Nézegettem a fényképeket, valaki meg tudja mondani hogy miért hordanak hosszúújjast a kánikulában? Nem tudom mennyire higgyek neki de egyszer 41,6 fokot mért az órám napon, árnyékban azért volt vagy 35.

Ennyire nem lehet valaki fázós :) Mivel ketten is hordják csapatmeznek néz ki, csak arra tudok gondolni hogy szponzor miatt, vagy nem készült el/mosásban van a rövidújjú :) Az már kevésbé valószínû hogy valami tuti hûtõ cucc ami jobban elvezeti az izzadságot mint a menetszél a csupasz karról, vagy kompressziós, esetleg rejti a könyökvédõt/kínos tetkót?

Egyébként valaki ment elõttem aki úgy vette a murvás lefeléket mint egy salakmotoros, kitett bal lábbal, bicikli hadd menjen, csak úgy néztem :)

1.lehet tiltott tetkó volt rajtuk :) pl. utálom a bicósokat :)
2.ezt adta a szponzor
3.mosásban volt a rövid
4.nyaralni voltak Afrikába és itt fáztak még
5. csak
6.mert
7.mert csak :)

#115
montimi

montimi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.086 hozzászólás

Jó észrevétel. :-) A zirci pólókra is így került fel a felirat, de aztán a herendieken már javítva lett. Szóval van fejlõdés a témában.


hegyi bicó--esetleg ? lehet magyarul is írni

#116
tsanyi

tsanyi

    vendég

  • fórumtag
  • 38 hozzászólás

Még egy dolog az építõ kritika kategóriában: nem tudom hogy újat mondok e, de a narancssárga technikai mezen középen "Montain Bike" van írva "Mountain Bike" helyett.


Jó észrevétel. :-) A zirci pólókra is így került fel a felirat, de aztán a herendieken már javítva lett. Szóval van fejlõdés a témában.

#117
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás
Még egy dolog az építõ kritika kategóriában: nem tudom hogy újat mondok e, de a narancssárga technikai mezen középen "Montain Bike" van írva "Mountain Bike" helyett.

#118
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

Szeretem amikor a Top Maratonok pálya jelölését dicsérik (kivétel Crosskovácsi, mert ott tényleg példás volt),


A Crosskovácsi nem a Top Maraton sorozat része, azokat szerintem minden szempontból fölülmúlja (számomra az év versenye). Tökéletes szervezés/pályajelölés, majdhogynem minden kiálló követ festenek, változatos, gyors, technikás lefelék, nagyon jó terep, technikai mez és kulacs, mindez olcsón.

mert azokat már egyrészt mindenki fejbõl ismeri


Én mindenhol eltévedek ha nincs kijelölve, ahol már tízszer jártam is. Nem mindenkinek van fotografikus terepmemóriája és tökéletes irányérzéke. Ezzel szemben viszont különösebben nem zavar ha ismeretlen a pálya sebesség/bevállalás szempontjából, ami nem szokott probléma lenni de Herenden egyszer veszélyes volt mert máshol az ilyen helyeket rendesen kijelölik. Gödöllõn pl. rögtön kiderült hogy ha felkiáltó jel volt kirakva akkor tényleg oda kellett figyelni, itt ott akár halálfejes jelzést is lehetett volna használni (nem belátható kanyar után 20 cm út a szélén, másfél méter tátongo lyuk ahol bevetted volna jelzés nélkül). Az is kis verseny, ha nem tévedek szintén idén elõször szervezik, tehát meg lehet oldani.

#119
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás
Nézegettem a fényképeket, valaki meg tudja mondani hogy miért hordanak hosszúújjast a kánikulában? Nem tudom mennyire higgyek neki de egyszer 41,6 fokot mért az órám napon, árnyékban azért volt vagy 35.

Ennyire nem lehet valaki fázós :) Mivel ketten is hordják csapatmeznek néz ki, csak arra tudok gondolni hogy szponzor miatt, vagy nem készült el/mosásban van a rövidújjú :) Az már kevésbé valószínû hogy valami tuti hûtõ cucc ami jobban elvezeti az izzadságot mint a menetszél a csupasz karról, vagy kompressziós, esetleg rejti a könyökvédõt/kínos tetkót?

Egyébként valaki ment elõttem aki úgy vette a murvás lefeléket mint egy salakmotoros, kitett bal lábbal, bicikli hadd menjen, csak úgy néztem :)

#120
szlaci001

szlaci001

    vendég

  • fórumtag
  • 22 hozzászólás
Felkerültek a szervezõk fotósainak képei a weboldalra!

X-Trame